PTT Emekli Kredisi Şartları Nelerdir?

PTT Emekli Kredisi Şartları Nelerdir
PTT Emekli Kredisi Şartları Nelerdir?

PTT üzerinden emekli kredisi alabilmek için ilk koşul maaşınızı oraya taşımak olacaktır. Herkesin aklındaki soruyu yanıtlamamız gerekir ise PTT tarafından emeklilere faizsiz kredi verilmemektedir. Emekli kredisini bazı bankalar aracılığı ile vermekte olan PTT Aktifbank, Denizbank, TEB gibi bankalar ile anlaşma yaparak düşük faizli ihtiyaç kredileri vermektedir. Bu yazımızda sizler için PTT’den verilen emekli kredilerini, başvuru şartlarını, kredi başvurularının nasıl yapılacağını ve kredi hesaplamalarını inceleyeceğiz. PTT emekli kredisi hakkındaki tüm detayları içeriğimiz de bulabilirsiniz.

PTT Emekli Kredisinden Kimler Faydalanabilir?

Emekli maaşını PTT üzerinden alan maaş müşterileri PTT ile anlaşmalı olan bankalardan ihtiyaç kredisi alabilmektedir. Bu kredilerden yararlanmak için bazı koşullar bulunmaktadır. Bu şartları yerine getiren emekliler verilen kredilerden faydalanabilmektedir. PTT şubeleri ile anlaşmalı olan bankaların şartları ve faiz oranlarını sizler için tek tek inceleyeceğiz. Halkbank emekli kredisi faiz oranlarını da inceleyebilirsiniz.

Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

 1. Kredi başvurusunda bulunacak olan kişinin Türkiye Cumhuriyeti kimlik numarasının bulunduğu nüfus cüzdanı ile birlikte, PTT şubelerine müracaat etmeleri ve şahsen başvuru yapmaları gereklidir.
 2. PTT üzerinden kredi almak için şubeye müracaat etmeniz halinde orada bulunan ilgili bankanın kredi belgelerinin eksiksiz doldurulması ve imzalanması gereklidir.
 3. Başvurunun yapılmasının ardından kişi bankalar tarafından incelemeye alınır. Değerlendirme sürecinde başvuru sahibinin geçmişteki kredi sicili ve kredi notuna bakılır. Eğer herhangi bir olumsuzluk ortaya çıkmaz ise kişilere kredi verilmesine dair onay verilir.
 4. Kredi PTT şubelerinden kullandırılır.
Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır

Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Vakıfbank PTT Emekli Kredisi

Maaşını PTT şubelerinden alanlara özel kredi imkanı sağlayan bankalardan biri de Vakıfbank’tır. Kampanya kapsamında verilen kredinin detaylarından bahsedecek olursak;

 • Kredinin üst limiti 20 bin TL. olarak belirlenmiştir.
 • Krediye uygulanabilecek olan maksimum vade 36 aydır.
 • 1,85 Faiz oranları ile,
 • Vakıfbank tarafından bu krediyi almak isteyen emeklilerin yaşının 80’i aşmamış olması gereklidir. 80 yaşını aşmış emekliler bu krediden faydalanamayacaklardır.
 • Krediden faydalanmak için en yakın PTT şubesini ziyaret edebilirsiniz. Vakıfbank emekli kredisi hakkında bilgi alabilirsiniz.
 • Emeklilerin kredi çekme yaş sınırı 80 yaş olduğu için 78 yaşındaki banka müşterileri ancak 2 yıl vadeli olarak kredi kullanabilecektir.
 • Vakıfbank Anında kredi Emekli müşterileri için şubeye gitmeye gerek kalmadan saniyeler için de kredi alabilirsiniz. Detaylar için tıklayınız.

  Vakıfbank Anında Kredi

Güncel faiz oranları müşterilere göre değişiklik gösterebilmektedir.

Aktifbank SMS ile PTT Emekli Kredisi

PTT’nin anlaşmalı olduğu bankalardan bir tanesi de Aktifbank’tır. Acil nakde sıkışan emeklilere özel herhangi bir şart veya kefil talep etmeden kredi imkanı sağlanıyor. Kredinin detayları ise şu şekildedir;

 • Krediden faydalanmak için maaşınızı PTT şubelerinden alıyor olmanız gereklidir.
 • 3 AY ödemesiz 80 bin TL. olarak sunulmaktadır.
 • Kredinin en üst limiti 80 bin TL. olarak belirlenmiştir.
 • Kredi için banka tarafından talep edilen tahsis ücreti kullanılacak olan kredi tutarının binde beşi kadar olmaktadır.
 • Kredi için uygulanacak faiz oranı 3-36 ay vadede; % 2,49 olarak belirlenmiştir.
 • Kampanya kapsamındaki krediden faydalanmak için emekli kişilerin 80 yaşına kadar olması gereklidir. Müşteri yaşı ve belirlenen vade sürelerinin toplamı 83 yılı geçmemelidir.
 • 36 ay vade ile 10 bin TL. kredi çekmeniz durumunda aylık taksit tutar 314.45 TL. olacaktır. Yine aynı vade ile 30 bin TL. kredi çekmeniz durumunda ise aylık taksit tutarı 943,36 TL. olacaktır.
 • Kredi başvurusunda bulunmak için EMEKLI boşluk TC. Kimlik numaranızı yazıp 3050’ye SMS ile göndermek yeterli.
Kredi Tutarı Krediye Uygulanacak Vade (Ay) Kredi Faiz Oranı Aylık Ödenecek Taksit Tutarı (TL) Geriye Ödenecek Toplam Tutar (TL)
2 bin TL. 36 % 2,49 91,44 TL. 3.773 TL.
10 bin TL. 36 % 2,49 457,22 TL. 18.867 TL.
30 bin TL. 36 % 2,49 1.371,65 TL. 49,379 TL.
60 bin TL 36 % 2,49 2.743,31 TL. 98,759 TL.

Kredi tutarlarında uygulanacak vade ve faiz oranlarına göre aylık ödenecek taksit tutarları ve geri ödenecek toplam tutarlar bu şekildedir. Ziraat Bankası emekli kredisi hakkında bilginiz var mı?

PTT Aktifbank Emeklilere PASSO Kredi

Aktif Bank-PTT işbirliğiyle hayata geçirilen “Passo Kredi“, maaşını PTT’den alan emeklilere; 36 aya kadar geniş vade seçenekleri ve avantajlı faiz oranları ile maaşlarının 5 katına kadar kredi sağlıyor. Emekliler Aktif Bank-PTT işbirliğiyle hayata geçirilen “Passo Kredi”,  PTT işyerlerine giderek başvuruda bulunarak 36 aya kadar geniş vade seçenekleri ve avantajlı faiz oranları ile maaşlarının 5 katına kadar kredi alabilecek. Aktif Bank-PTT işbirliğiyle hayata geçirilen “Passo Kredi”, maaşını PTT’den alan emeklilere; 36 aya kadar geniş vade seçenekleri ve avantajlı faiz oranları ile maaşlarının 5 katına kadar kredi sağlıyor.

PTT merkezlerine sadece bir kimlikle başvurmak yeterli olacak. Başvurular, sistem aracılığı ile anında değerlendirilip ve neticelendirilerek krediler yine aynı zamanda PTT gişelerinden çekilebilecektir. Detaylar.

Kredi başvurusu için en yakın PTT şubesini ziyaret edebilirsiniz. Faizsiz emekli kredisi veren bankalar var mı?

TEB PTT Emekli Kredisi

Emekli maaşlarını PTT’den alanlara özel TEB tarafından tahsis ücretsiz, dosya masrafsız uygun faiz oranları ile ihtiyaç kredisi veriliyor. Krediden faydalanmak için yalnızca nüfus cüzdanı için PTT şubelerine müracaat etmeniz yeterli olacaktır. Kredi detaylarından bahsedecek ve örnek bir hesaplama yapacak olursak;

 • Kredi faiz oranları 3-36 ay vade aralığında % 1,49 olarak sunulmaktadır.
 • Kredi için uygulanacak maksimum vade 36 ay olabilmektedir.
 • Kampanya kapsamındaki kredinin minimum limiti 2 bin 500 TL., maksimum limiti ise 15 bin TL. olarak uygulanmaktadır.
 • Krediden herhangi bir tahsis ücreti talep edilmemektedir.
 • Kampanyadan faydalanmak isteyen emekli müşterilerin 70 yaşını aşmamış olması gereklidir.
Kredi Tutarı Krediye Uygulanacak Vade (Ay) Kredi Faiz Oranı Aylık Ödenecek Taksit Tutarı (TL) Geriye Ödenecek Toplam Tutar (TL)
2 bin 500 TL. 36 % 1,49 94,77 TL  3.411,86TL
5 bin TL. 36 % 1,49 189,55 TL 6.823,73 TL
10 bin TL. 36 % 1,49 379,10 TL 13.647,46 TL
15 bin TL. 36 % 1,49  568,64TL 20.471,18 TL

Örnek hesaplama tablosu neticesinde kredi tutarında uygulanacak vadelere ve faiz oranlarına göre aylık ödenecek taksit tutarı ve toplam geri ödenecek tutar bu şekildedir. Detaylar.

PTT üzerinden emekli kredisi almak için maaşınızı PTT’ye taşımanız ve yaş şartını karşılıyor olmanız yeterli olacaktır. Size en uygun bankayı seçerek kredi başvurusunda bulunabilir, ihtiyaçlarınızı ertelemek zorunda kalmazsınız.

Sende Yaz