Halkbank Emekli Kredisi 2023 Faiz Oranları

Halkbank Emekli Kredisi 2022 Faiz Oranları
Halkbank Emekli Kredisi Faiz Oranları

Halkbank emeklilere, esnaflara, memurlara yani kısacası her sektöre ve bütün vatandaşlara uygun kampanyalar ve krediler oluşturmaktadır. Öncelikle bilmenizi isteriz ki Halkbank emeklilere faizsiz kredi vermemektedir. Banka tarafından verilen emekli kredisinin ise bir yaş sınırı bulunmaktadır. Emekli paketi olarak Mutlu Emekli Kredisi ve Mini Emekli Kredisi veren banka 50 bin TL.’ye kadar ihtiyaç kredisi vermektedir.

Biz de bu yazımızda sizler için Halkbank tarafından verilen emekli kredilerinin hesaplamasını, bankanın maaşın kaç katı kadar kredi verdiğini ve maaş müşterilerine özel kampanya, avantaj ve kredi hesaplamalarını  inceleyeceğiz. Halkbank emekli kredisi hakkında tüm detaylar haberimizde..

Halkbank Mutlu Emekli İhtiyaç Kredisi

Mutlu Emekli İhtiyaç Kredisi yalnızca emeklilere özel verilmektedir. Kredinin maksimum vadesi 36 ay ve en üst limiti 100 bin TL olarak belirlenmiştir. Krediye uygulanan faiz oranları da emeklilere özel düşük olarak hazırlanmıştır.

Faiz oranları tahsis ücretli ve tahsis ücretsiz olarak ikiye ayrılmakta olup;

 • 25 bin TL kredi çekmeniz ve 131 TL 25 kuruş ödeme yapmanız halinde; yüzde 1,71 faiz uygulaması yapılmaktadır.
 • 25 bin TL kredi çekmeniz ve tahsis ücreti ödememeniz halinde; yüzde 1,76 faiz uygulaması yapılmaktadır.

Halkbank Mutlu Emekli İhtiyaç Kredisi

Kredi limitinizi ihtiyaç durumunuza göre 50 bin TL‘ye kadar çıkartabilirsiniz. 50 bin TL kredi için görselde görüldüğü üzere faiz oranları tahsis ücreti ödemeniz halinde yüzde 1,71 olarak belirlenmiş olup, tahsis ücreti ödememeniz halinde ise yüzde 1,76 olarak belirlenmiştir. Krediden faydalanmak için kişilerin hayat sigortası zorunluluğu bulunmamaktadır.

Krediden faydalanmak için maaş müşterisi olmanıza gerek yoktur. Maaş müşterisi değilseniz Halkbank resmi web sitesine girerek “Başvur” butonuna tıklayarak kredi başvurunuzu internet üzerinden direkt olarak yapabilirsiniz. Halkbank faizsiz kredi hakkında bilgi alabilirsiniz.

Bir diğer başvuru şekli ise SMS’tir. SMS yolu ile başvuru gerçekleştirmek için ise aralarında bir boşluk bırakarak; “EMEKLI”, “T.C Kimlik Numarası” , “Gelir Bilgisi”, “Talep Edilen Tutar” yazarak 3452’ye kısa mesaj göndermeniz yeterli olacaktır.

Halkbank emekli kredileri

Halkbank Mutlu Emekli ve Mini Emekli Kredisine başvuru yapabilirsiniz.

Halkbank Mini Emekli Kredi

Halkbank tarafından emeklilere verilen düşük limitli bir kredi çeşididir. Anlık ihtiyaçların karşılanması için düşük faizli ve 36 ay vadeli bu kredi çeşidi emeklilere özel hazırlanmıştır. Kredinin özellikleri şu şekildedir;

 • Krediye uygulanacak faiz oranı aylık yüzde 1,71 olarak belirlenmiştir.
 • Kredi vadesi maksimum 36 ay vadeli olarak kullandırılmaktadır.
 • 5 bin TL kredi için alınacak olan tahsis ücreti 26 TL 25 kuruş olarak belirlenmiştir.

Kredi başvurunuzu SMS ile anında gerçekleştirebilirsiniz. SMS Başvurusu için aralarında bir boşluk bırakarak; “MINI”, “T.C Kimlik Numaranızı”, “Aylık Gelir Bilginizi”, “Talep Edilen Kredi Tutarı” yazarak 3452’ye kısa mesaj gönderebilirsiniz.

Örnek bir hesaplama tablosu yapacak olursak..

Kredi Tutarı Krediye Uygulanacak Vade (Ay) Aylık Faiz Oranı (%) Talep Edilen Tahsis Ücreti Aylık Ödenecek Taksit Tutarı Geri Ödenecek Toplam Tutar
5 bin TL 6 Yüzde 1,71 26 TL 25 kuruş 894 TL 5.364 TL
5 bin TL 12 Yüzde 1,71 26 TL 25 kuruş 474 TL 5.688 TL
5 bin TL 24 Yüzde 1,71 26 TL 25 kuruş 266 TL 6.384 TL
5 bin TL 36 Yüzde 1,71 26 TL 25 kuruş 197,81 TL 7.121,64 TL

Belirlenen faiz oranları bankadan minimum kredi taksit tutarı kadar Hayat Sigortası yaptırmayı ve Açık Hesap açtırmayı talep eden müşteriler için geçerlidir. SMS aracılığı ile yapılan başvurularda en üst limit 5 bin TL olarak belirlenmiştir. Kredi şartları gerektiği taktirde Halkbank tarafından değiştirilebilir veya kredi kullanımı durdurulabilir. Kredi için hayat sigortası primleri; kredi kullanacak kişinin cinsiyeti, yaşı ve çekilecek olan kredi tutarına göre çeşitlilik gösterebilir. 5 bin TL krediniz için 36 ay vade yapmanız ve 50 yaşında erkek müşteri olmanız halinde bir senelik ödenecek olan sigorta primi 50 TL olacaktır.

Vakıfbank emekli kredisi şartlarını biliyor musunuz?

Halkbank Emekli Kredisi Yaş Sınırı

Bankaların emeklilere kredi vermek için belirli bir yaş sınırı bulunmaktadır. Belirlenen yaş sınırını aşan kişilere kredi imkanı sağlanmamaktadır. Yaş şartları bankadan bankaya çeşitlilik gösterebilir. Örneğin bankanın yaş sınırı 80 olarak belirlenmiş ise 77 yaşındaki bir kişi ancak 3 yıl vadeli olarak kredi kullanabilir. Ziraat Bankası emekli kredisi şartlarını inceleyebilirsiniz.

Banka belirlenen finansman yani kredi desteklerini sağlamak için müşterilerin yaş sınırının 70 olmasını talep ediyor. 70 yaşından yukarıdaki emeklilere kredi verilmesini uygun bulmuyor. 36 ay vadeli krediden örnek verecek olursak 36 ay yani 3 yıl vadeli olacağından 78 yaşındaki bir kişi ancak 24 ay vadeli olarak kredi çekebilecektir.

 65 ve 75 yaş üstü emekliye kredi veren bankaları inceleyebilirsiniz.

Halkbank Maaşın Kaç Katı Kredi Veriyor?

Günümüzde kredi borçları yüzünden fazlası ile mağduriyet yaşayan birçok vatandaşımız bulunuyor. Oluşan bu mağduriyeti ortadan kaldırmak ve kişileri zora sokmamak sebebi ile BDDK tarafından çeşitli düzenlemeler getirilmiş ve kredi kartı ya da ihtiyaç, konut, taşıt gibi kredilerin gelir durumuna göre verilmesine karar verilmişti.

Halkbank Maaşın Kaç Katı Kredi Veriyor

Halkbank’dan maaşınızın 10-15 katına kadar kredi alabilirsiniz.

Emekli vatandaşların sabit bir maaşı ve geliri olması sebebi ile maaş durumlarına göre kredi imkanı sağlanmakta olup kredi için ödenmesi gereken aylık taksitler emekli maaşlarından kesilmektedir. Bu sebeple de emekliler maaş müşterilerine daha kolay ve avantajlı krediler sağlamaktadır. Yaş limiti şartını geçen ve geçmişteki kredi sicilinde veya kredi notunda da herhangi bir olumsuzluk gözlemlenmemiş ise Halkbank emeklilere maaşın 10 ya da 15 katına kadar kredi vermektedir. 

Emekli maaşının kaç katı kredi çekilir? içeriğimizi inceleyerek güncel oranları öğrenebilirsiniz.

Kredi İçin Gerekli Evraklar

Krediye ön başvurunun yapılması ve onaylanması ardından kişinin aşağıda vereceğimiz evraklar ile birlikte Halkbank şubelerine müracaat etmeleri gerekmektedir.

 • Başvuru yapacak kişiye ait nüfus cüzdanı, 
 • Başvuru sahibinin oturduğu yerin ikametgah belgesi, 
 • Emekli aylık dökümü belgesi,
 • Kişinin kendine ait bir konutu var ise bunun tapu fotokopisi,
 • Var ise ek gelirlerin belgesi gereklidir.

  Halkbank Emekli Kampanyaları

  Halkbank’ın emeklilere özel hazırladığı kampanyalardan yararlanabilirsiniz.

Krediden yararlanmak isteyen kişiler bu belgeler ile birlikte Halkbank şubelerine gideceklerdir. Kişinin bilgileri banka tarafından değerlendirmeye alınacak ve hakkında bir tahkikat süreci başlatılacaktır. Bu süreçte kişinin geçmişteki kredi sicili ve oluşan kredi notu dikkate alınacaktır. Kredi notunuz riskli grupta ise veya geçmişteki ödenmeyen borçlar yüzünden takibe düşmüşseniz banka size kredi vermeyi kabul etmeyebilir.

Halkbank Emekli Kampanyaları

Halkbank emekli maaşlarını bankaya taşıyan kişilere özel birçok avantaj sağlamakta ve kampanyalardan faydalanmalarına olanak sağlamaktadır. Maaşınızı Halkbank’a taşıyarak;Aylık olarak yatan emekli maaşlarınızın tamamını Halkbank ATM’lerinden ya da şubeden çekebilirsiniz.

 • Oluşturduğunuz hesaplarda gerçekleştirdiğiniz işlemler için Hesap İşletim Ücreti ödemek zorunda kalmazsınız.
 • Halkbank Mobil üzerinden yapacağınız Havale ve EFT işlemleri için ücretten muaf olursunuz.
 • Bütün Halkbank ATM’lerinden ücretsiz ve kartsız kendi hesabınıza para yatırabilirsiniz.
 • Faturalarınız, taksitleriniz ve kira ödemeleriniz için otomatik ödeme talimatı verebilirsiniz. Üstelik ücretsiz! 
 • Avantajlı Kiralık Kasa Ücretleri,
 • Emekli promosyon ödemesi imkanlarından yararlanabilirsiniz. Promosyonlardan faydalanmak için emekli maaşınızı Halkbank’a taşımanızın ardından 3 yıl bankada kalacağınıza dair taahhüt imzalamanız gerekecektir.

Halkbank tarafından emeklilere sağlanan kredi fırsatları ve diğer avantaj kampanyaları bu şekildedir. Siz de en yakın Halkbank şubelerini ziyaret ederek nakdi ihtiyacınızı Halkbank tarafından giderebilirsiniz.

Sende Yaz