65 ve 75 Yaş Üstü Emekliye Kredi Veren 5 Banka Şubesi (Güncel)

65 ve 75 Yaş Üstü Emekliye Kredi Veren 5 Banka Şubesi
65 ve 75 Yaş Üstü Emekliye Kredi Veren 5 Banka Şubesi
 • Her insanın bir şekilde bir sebep için paraya ihtiyacı olmaktadır. Emeklisiniz ve ihtiyaç halinde gerekli nakit parayı bulamadığınız zamanlar olacaktır. Ama korkmayın. Artık birçok banka 65-75 yaş üstü insanlara kredi fırsatı sunmaktadır. Emeklilere kaç yaşına kadar kredi verildiğini merak mı ediyorsunuz? Hangi bankaların kredi verdiğini ve yaş sınırlamasını sizleri bilgilendirmek için araştırdık.  Ziraat Bankası, Halkbank, Garanti Bankası gibi bankaların kredi vermek için yaş sınırlamaları bulunmaktadır.

  Emekli olmuş, 65-75 yaş veya üzerindeyseniz ve herhangi bir ihtiyacınız için bankalardan krediye ihtiyacınız var ise haberimizi inceleyerek kredi veren bankaları, yaş sınırlamaları ve ne kadar kredi verdiği hakkında bilgi alabilirsiniz.

  75 Yaş Üstüne Kredi Veren Bankalar

  Birçok insana kredi imkanı sağlayan bankalar, emekli ve yaşları fazla olan insanlara kredi vermemektedir. Bazı bankalar kendisiyle çalışan, maaş müşterilerine yaş sınırlamasını 80’e kadar çıkartırken, kendisi ile bağı olmayan, emekli maaşını başka bankalardan çeken müşteriler için yaş sınırlamalarını daha az tutmaktadır. Emekliler için devlet bankaları olarak bilinen Ziraat, Halkbank ve Vakıfbank’ın dışında özel bankalar da yaş sınırlaması gözetmeden kredi verebiliyor. Devlet bankalarının ve özel bankaların genelde tek şartı vadeleri kısa tutmaktadır. Emeklilere konut kredisi veren bankalar hakkında bilginiz alabilirsiniz.

  Daha evvelden bütün vatandaşlara verilen kredi vadeleri 48 aya kadar çıkmaktaydı. Günümüz şartlarında 36 aya düşürülen vade seçenekleri gündeme geldi. Diyelim ki emekli bir kişi yaş sınırlaması olmayan bir bankaya kredi çekmek için gidiyor. Bu bankaya giderek 3 yıl süresince maaşını oradan alacağına dair taahhüt veriyor. Bu bankada 36 ay yani 3 yıl boyunca o kişinin bütün maaşını çekmek kaidesi ile kişiye promosyon vermeyi kabul ediyor. Böylelikle kredi çekecek kişinin o bankadan kredi çekmesi daha kolay oluyor. Kredi çekecek kişinin bankaya yatan bütün maaşına göre kredi çekmesi halinde bu; bir ay aç kalması ve hiçbir giderini karşılayamaması durumu demek oluyor. Kişi ek bir gelir kaynağı göstermediği halde bankadan çekebileceği kredi miktarlarında düşüş olmaktadır. Şahsa maaş durumu düşük ise istediği kredi verilmeyebilir.
  Emekliye kredi veren 5 banka ve yaş sınırlamaları şu şekildedir;
  1. Ziraat Bankası
  2. ING Bank
  3. TEB
  4. AktifBank
  5. Denizbank

  Ziraat Bankası 75 Yaş Üstü Kredi Veriyor mu?

  Ziraat Bankası emeklilere özel bir kampanya hazırlamıştır. Emekli olup ihtiyaç, konut gibi kredilere gereksinim duyanlar yaş sınırına takılmayacaklardır. Ziraat Bankası hem emekli hem de 70 yaş üstü vatandaşlara kredi fırsatı sunmaktadır. Bankanın emeklilere kredi vermek için bazı koşulları vardır. Bu koşulları yerine getiriyor olmak şartı ile Ziraat Bankasından ihtiyaç ve konut kredisi çekmeniz mümkün olacaktır. Uygun faiz oranları ve 36 aya varan vadeler ile kredi çekmek için en yakın Ziraat şubelerine giderek başvuruda bulunabilirsiniz. Bankanın kredi vermek için şartları şu şekildedir;

  • Kampanyadan faydalanabilmek için emekli maaşınızı Ziraat Bankası üzerinden alıyor olmanız gereklidir. Eğer oradan almıyor iseniz var olan maaşınızı Ziraat Bankası’na taşımanız gerekmektedir.
  • Akli dengenizin yerinde olduğunu belgeli olarak ispatlamalısınız.
  • Geçmişinizde bankalarla ilgili herhangi bir sıkıntınızın olmaması gerekmektedir.
  • Şayet daha önceden bankalarla ilgili bir sıkıntı yaşamış iseniz sizden kefil veya ipotek talep edilecektir. Borcunuzu ödememeniz halinde tahsilatı kefilden veya ipotek ettiğiniz yerden tedarik etmek adına bu işlem istenecektir.
  • Kanser, verem gibi ölümcül hastalıklarınızın olmadığına dair sağlık raporu talep edilebilir.
  • Kredi puanınızın, kredi çekmek için yeterli olması lazımdır.

  Yaşlıların Kredi Çekebilmesi İçin Gerekli Evraklar

  • İkamet ettiğiniz yerin adres bilgileri,
  • Türkiye Cumhuriyeti kimlik kartı aslı ve 1 adet fotokopisi,
  • Aldığınız maaşa dair bordro,
  • Akli dengenizin yerinde olduğuna dair ve ölümcül bir hastalık taşımadığınıza dair sağlık raporu istenmektedir.
  Ziraat Bankası 

  Ziraat Bankası 70 yaş üstü emekliye kredi veriyor.

  2020 yılında Ziraat Bankasının emeklilere sunduğu kredi imkanlarını Ziraat Bankası Emekli Kredisi isimli içeriğimizden öğrenebilirsiniz.

  Ingbank Emekli Kredisi Veriyor

  ING Bank 70 yaş ve üzeri emekli vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını karşılamak amacı ile kredi fırsatı sunmaktadır. Minimum 12 ay maximum ise 36 ay yani 3 yıl vade ile emekli kredisi vermektedir. Emekli ve yaşları 65’den büyük vatandaşlar için kredi faiz oranları normal vatandaşlarla göre biraz daha yüksektir. Çünkü yaş sınırlaması olmayan çok fazla banka yoktur. Bu da kredi veren bankaları kişiselleştirmeye ve daha ön planda olmalarına fayda sağlar. ING Bank 70 yaş üstü emekliler için kredi sağlamak için bazı koşullar koymuştur. Bu koşulları sağlayan her emekli vatandaş ihtiyaç anında şubelere giderek kredi başvurusunda bulunabilir. Krediye başvuru yapmak için;

  • Sabit emekli maaşlarınızı PTT şubelerine taşımanız ve oradan almaya devam etmeniz gerekmektedir.
  • Kendinize ait hayat sigortası yaptırmanız zorunludur.
  • Başvuru yapmak için nüfus cüzdanınız gereklidir.
  • Kredi imkanlarından yalnızca 75 yaşına kadar faydalanılabilir. Mesela emekli bir vatandaş 73 yaşında kredi çekmek istiyor ise 36 ay vade ile kredi çekemez. Ancak 24 ay vadeli krediden faydalanabilir.
  • Şartlara göre maximum vade oranı 36 aya kadar yapılmaktadır.
  • ING Bank’dan kredi çekildiğinde, çekilen kredi miktarının 1000’de 5’i kadarlık bir meblağı, kredi masrafları için ücret istemektedir.
  ING BANK

  ING Bankası emekliye kredi imkanı sağlıyor.

  Türkiye Ekonomi Bankası 70 Yaşa Kadar Kredi Veriyor

  Emekli olduktan sonra da hayatınızı güzelleştirmek ve yaşamak istiyorsanız TEB Bankaları sizleri bekliyor. Yaş sınırlamasından korkmayın. TEB Bankası 70 yaşına gelene kadar emekli vatandaşlara kredi fırsatı sunuyor. Alternatif ödeme seçenekleri ve uygun vadeler ile ihtiyacınız olan krediyi en yakın ING Bank şubelerine nüfus cüzdanınız ile giderek gerçekleştirebilirsiniz. Bankanın kredi çekmek isteyen emekli vatandaşlarımız için koyduğu şartlar şu şekildedir;

  • Var olan sabit emekli maaşınızı hangi bankada olursa olsun oradan alıp TEB Bankalarına taşıyarak oradan almaya devam etmeniz gerekmektedir.
  • Bankalar ile hiçbir şekilde kötü bir geçmişinizin ve karanlık bir sicilinizin olmaması gerekmektedir. Eğer siciliniz kötü ise banka sizden kefil veya ipotek talep edebilir.
  • Kredi puanınızın yüksek olması gerekmektedir.
  • Maaşınızı bu bankaya taşımanız halinde özel ve uygun faiz oranlı kampanyalar ile ihtiyaç kredisi çekebilir, tahsis ücreti ödemezsiniz.
  • Çekebileceğiniz azami kredi tutarı 10 bin TL ve kredi vadesi 1 yıldır.
  • Maaşınızı TEB Bankalarına taşımanız ve 3 yıllık bir taahhütte imza atmanız halinde promosyon ödülleri kazanırsınız. Kazandığınız nakit ödüller vadesiz TL hesabınıza aktarılır.
  TEB Bankası 

  TEB Bankası emekli ve yaşlılara ihtiyaç kredisi veriyor.

  AktifBank

  Artık ihtiyaç kredileri için banka aramanıza gerek kalmadı. Aktif Bank emekli vatandaşlarımız için 80 yaşına kadar kredi imkanı veriyor. Üstelik kefil veya herhangi bir şart aramıyor. Yapmanız gereken tek işlem ilinizde veya ilçenizde bulunan en yakın PTT şubelerine giderek emekli maaşınızı oraya taşımak ve artık oradan almaya devam etmek olacaktır. Hemen yakınınızdaki PTT şubesine giderek bir başvuru formu doldurun. Daha sonra 60.000 TL’ye kadar çekebileceğiniz ihtiyaç kredinizi PTT şubelerinden tedarik edin. Kredi tutarlarının vadelere göre hesaplamalarına ve ödeme seçeneklerinize birkaç tıkla ulaşabilirsiniz.

  Aktifbank emekli kredisine 10 bin TL tutarında 60 ay vadeli % 1,98 faiz oranları ile aylık 314,45 TL taksit tutarı ile toplamda 18.867 TL ödeyerek sahip olabilirsiniz.

   Örnek faiz maliyet tablosu; 

  Çekeceğiniz Kredi Tutarı 10,000 TL
  Maksimum vade 36 Ay
  Uygulanacak faiz oranı %2,49 TL
  Aylık ödeyeceğiniz taksit 457 TL
  Çekeceğiniz kredi için uygulanacak tahsis miktarı 50 TL
  Aylık uygulanacak efektif faiz %3,8637
  Toplamda Ödenecek Tutar 16.460 TL

  Denizbank Emekli Kredileri

  Eğer kredi sicilinizi kötü etkileyecek bir eylemde bulunmadıysanız Denizbanktan kredi imkanlarına başvuru yapabilirsiniz. Üstelik emekli ve yaşlı olmanız da problem değil. Denizbank 80 yaşına kadar emekli vatandaşlarımıza kredi çekme fırsatı sunmaktadır. Kredi notunuzun yeterli olması ve siciliniz de temiz ise yaş sınırlamasından geçtiniz ve kredi almaya hak kazandınız demektir. En yakın PTT şubesine nüfus cüzdanınız ile giderek başvuru yapabilirsiniz. Denizbank kredi alma şartları ve faizleri aşağıdaki gibidir;

  • Kredi imkanından yararlanmak için yaşınızın ve ödeme vadesinin 80’i geçmemiş olması gerekmektedir. Örneğin 78 yaşındaki bir emekli 36 aylık vadeli kredi çekemez en fazla 2 yıllık kredi fırsatlarından yararlanabilir.
  • Emekli maaşlarınızı aldığınız bankadan PTT şubelerine taşıyarak oradan almaya devam etmeniz gerekmektedir.

  Denizbank emekli kredisi

  Emekli iseniz faiz oranları;

  • Çekeceğiniz kredi 3 Bin TL ile 9.999 bin TL arasında ise aylık % 1,95 faiz işlemi uygulanır.
  • Çekeceğiniz kredi 10 Bin TL ile 36 Bin TL arasında ise aylık yine  % 1,95 faiz uygulanır. 

  Emekli Maaşımı Başka Bir Bankaya Nasıl Taşırım?

  Bu işlem için iki farklı seçenek bulunmaktadır. İlk olarak 4A, 4B ve 4C emeklisi olan kişiler şahsi e-devlet hesaplarına giriş yapmalıdırlar. Daha sonra “Kurumlar” seçeneğine tıklayarak “Sosyal Güvenlik Kurumu” na tıkladıktan sonra listeden “Banka Adres Değişikliği” seçeneğine tıklayarak yapabilirler. İkinci bir seçenek ise Sosyal Güvenlik Kurumlarına müracaat ederek bu işlemi gerçekleştirebilirler.

  Bankaların yaş sınırlamaları bu şekildedir. Siz de emekli maaşlarınızı ilgili bankalara veya PTT şubelerine taşıyarak ihtiyaç anında kredi çekebilirsiniz.

  Sende Yaz