Anasayfa / Emekli / Vakıfbank Emekli Kredisi 2020 Şartları
Vakıfbank Emekli Kredisi 2020 Şartları
Vakıfbank Emekli Kredisi 2020 Şartları

Vakıfbank Emekli Kredisi 2020 Şartları

Emekli vatandaşlara özel kredi kampanyaları ve çeşitli avantajlar sunan bankalardan biri de Vakıfbank’tır. Siz de Vakıfbank’ın avantajlı dünyasına katılarak uygun faiz oranlı kredilerden yararlanabilirsiniz. Bu yazımızda sizler için Vakıfbank emekli kredisinin faiz oranlarını, ihtiyaç kredisi hesaplamalarını, emekliye verilen konut kredilerini inceleyeceğiz. Vakıfbank emekli maaşının 22 katına kadar kredi imkanı sağlamaktadır. Ancak Halkbank, Vakıfbank gibi bankalar emekliye faizsiz kredi vermemektedir. Vakıfbank emekli kredisi hakkında tüm detayları içeriğimizden inceleyebilirsiniz.

Vakıfbank PTT Emekli Kredisi

Vakıfbank PTT aracılığı ile kredi vermektedir. Vakıfbank, maaşını PTT’den alan emekli müşterilerine özel Taksitli İhtiyaç Kredisi vermektedir. Kampanya kapsamında 20 bin TL‘ye kadar kredi verilmektedir. Belirlenen kredi için 60 aya varan vade 1,85 faiz oranları ile seçenekleri ile kredi verilmektedir. PTT işbirliği içerisinde verilen bu kredi için emekli müşterilerinin 80 yaşını aşmamış olmaları gereklidir. Yani müşteri 78 yaşında ise 3 yıl vadeli olarak kredi kullanamaz maksimum 2 yıl vadeli olarak kredi alabilecektir. Belirlenen kredi yalnızca PTT işyerlerinden kullandırılabilir.

Vakıfbank Emekli Kredisi
Vakıfbank PTT işbirliği ile emeklilere kredi imkanı sağlıyor.

Emekli vatandaşların Vakıfbank tarafından verilen bu krediden faydalanmaları için öncelikli olarak belirtilen tek şart, emekli maaşlarını Vakıfbank’a taşımaları gerektiğidir. Kredi kampanyasından faydalanmak için kişilerin PTT işyerlerine şahsen müracaat ederek, orada bulunan başvuru formunu doldurmaları gereklidir. Kişinin başvurusunun onaylanması halinde mevcut krediyi PTT işyerlerinden kolayca kullanabilecektir. Vakıfbank kredi kartı borç yapılandırması hakkında bilginiz var mı?

Emekli İhtiyaç Kredisi Şartları

Emekli ihtiyaç kredileri, emeklilerin bütün ihtiyaçları düşünülerek hazırlanmıştır. Banka üzerinden alınabilecek kredilerin vadesi en fazla 36 ay olabilecektir. Bunun yanı sıra banka ödemelerde de kolaylık sağlayacak ve aylık ya da 3 ayda bir ödemeli kredi kullanabileceksiniz. Emeklilerin verilen kredilerden yararlanmaları için kredi notu ve geçmişteki sicilleri önemli bir husus olacaktır. Yani geçmiş dönemlerdeki kredi ve kredi kartı borçlarından dolayı sicili kötü etkilenmiş ve kredi notu düşük olan kişiler verilen kredilerden yararlanamayacaklardır. Vakıfbank emekli ihtiyaç kredisi detayları için tıklayınız.

Kredi için belirlenen yaş sınırı genel anlamda 75 ile 80 aralığında olmaktadır. Bankalar tarafından uygulanan vade 36 ay olması sebebi ile küçük bir hesap yapacak olursak 36 ay vade 3 yıl demektir. Yani bu kapsamda 77 yaşında iken 36 ay yani 3 yıl vadeli olarak kredi çekebilirsiniz.

Emekli Kredisi İçin Gerekli Evraklar

Banka tarafından verilen emekli kredisinden faydalanmak için bazı evraklar ile başvuru yapılması gereklidir. Başvuru gerçekleştiren kişiler mevcut maaşını bu banka aracılığı ile alıyorsa nüfus cüzdanı ve bankadan aldığı hesap ekstresi götürmesi gerekmektedir. Maaşını bankadan almayan müşterilere ihtiyaç kredisi için uygulanan faiz oranları yüzde 2,04‘ten başlamaktadır. Ancak emekli maaşını PTT üzerinden alan kişiler için özel faiz oranları verilmektedir. Net ve güncel faiz oranları için en yakın Vakıfbank şubelerini ziyaret etmeniz gereklidir.  Ziraat Bankası emekli kredisi hakkında da bilgi alabilirsiniz.

Vakıfbank Emeklilere Özel Kampanyaları

Emekli maaşınızı Vakıfbank’a taşımanız halinde bankanın verdiği birçok özel avantaj ve kampanyadan yararlanabilirsiniz. Bu avantajlar ise şu şekildedir;

 • Vakıfbank ATM’lerinden emekli maaşınızı çekmeniz halinde herhangi bir hesap işletim ücreti ödemek zorunda kalmazsınız.
 • Türkiye genelinde bulunan bütün Vakıfbank şubelerinden maaş tutarınız kadar olan para çekme işlemleri için ücret ödemek zorunda kalmazsınız.
 • Vakıfbank üzerinden kullanacağınız kredi kartları için aidat ödemek zorunda kalmazsınız.
 • Emekli maaşını taşıyan kişiler köprü ve Otoyol’dan rahatça geçebilmeniz için maaşa hesabına bağlı olan Hızlı Geçiş Sistemi etiketini herhangi bir ücret ödemeden alabileceklerdir.
 • Banka tarafından verilen İhtiyaç, Konut ve Taşıt Kredilerinden düşük faiz oranları ile faydalanabilirsiniz.
 • Banka tarafından verilen promosyon ödemelerinden yararlanabilirsiniz. Banka tarafından ödenen promosyon ödemeleri;


 1. Kişinin emekli maaşı 1.000 TL’ye kadar ise 300 TL, (bin TL dahil)
 2. Kişinin emekli maaşı 1.000 TL ve 2 bin TL arasında ise 375 TL (2 bin TL dahil değil),
 3. Kişinin emekli maaşı 2 bin TL ve üzerinde ise; 450 TL promosyon ödemesi yapılacaktır.

Promosyon ödemelerinden faydalanmak isteyen kişilerin maaşlarını Vakıfbank’a taşıyarak 3 yıl boyunca orada kalacaklarına dair taahhüt imzalaması gerekmektedir.

Vakıfbank Maaşın 22 Katı Kredi

Bu konu emekliler tarafından oldukça sık araştırılan ve merak edilen konuların en başında gelmektedir. Bu sebeple de yazımızda bu konuya da açıklık getirmek istedik. Bankalar tarafından kişilerin kredi başvurularında değerlemeye aldıkları en önemli husus kredi notudur. Şayet kredi notunuzu bilmiyorsanız Findeks Kredi Notu sayfasından, bankaların internet bankacılığı sistemlerinden veyahut SMS aracılığı ile belirli bir miktar ücret karşılığında öğrenebilirsiniz.

Vakıfbank müşterilerine maaşın 22 katına kadar kredi imkanı sağlamaktadır. Banka tarafından verilen kredilerden yararlanmak için herhangi bir engeliniz bulunmuyor ve kredi notunuz da herhangi bir sorun teşkil etmiyor ise maaşınızın 22 katına kadar kredi alabilirsiniz. Bankalar emekli müşterilerinin sabit bir geliri olması sebebi ile onlara daha kolay kredi vermektedir. Diğer bankaların emekli maaşlarına verdikleri kredileri de inceleyebilirsiniz.

Emekli Konut Kredisi

Vakıfbank gerek emekliler için gerekse diğer müşterileri için birçok konut kredisi kampanyası hazırlamıştır. Son zamanlarda meydana gelen bir konut kampanyasından bahsedecek olursak Vakıfbank’ın anlaşmalı olduğu bazı konut firmaları bulunmaktadır. Bu firmalar üzerinden ev alanlara özel uygulanacak faiz oranı yüzde 0,98 olarak belirlenmiştir. Bu kampanya sayesinde hem firmalar bankalara olan borçlarını ödeyebilecek hem de vatandaşlar daha rahat bir şekilde konut sahibi olabileceklerdir. Kredi kapsamında uygulanacak olan maksimum vade 120 ay olarak belirlenmiş olup kişilere 1.200.000 TL‘ye kadar kredi imkanı sağlanmaktadır.

Vakıfbank konut kredisi
Vakıfbank konut kredisine başvuru yapabilirsiniz.

Düşük faiz ile verilen bu kredinin yanı sıra bir de SarıPanjur Konut Kredisi verilmektedir. Bu kampanyada da diğerinde olduğu gibi yeni konut alımları için geçerli olmaktadır. 120 aya varan vade seçenekleri ve uygun faiz oranları ile vatandaşı kolayca ev sahibi yapıyor. Vakıfbank tarafından verilen diğer  konut kampanyalarını ve online başvuru için tıklayınız. Detaylı ve net bilgiler için Vakıfbank şubelerini ziyaret edebilir, emekli özel faiz oranlarını inceleyebilirsiniz.

Emekli Kredisi Veren Diğer Bankalar

Bazı bankalar PTT ile işbirliği yaparak emeklilere özel faiz oranları ile emekli kredisi imkanı sağlamaktadır. Bu bankalardan kredi almak için emeklilerin maaşlarını PTT üzerinden almaları gereklidir. Aynı zamanda başvuru yapacak kişinin PTT şubelerine nüfus cüzdanı ile birlikte şahsen müracaat etmeleri gereklidir. Emekli kredisi veren bütün bankaları inceleyebilirsiniz.

Aktifbank N Kolay PTT Emekli Kredisi

Aktifbank emekli maaşını PTT’ye taşıyanlara özel kefilsiz şartsız emekli kredisi veriyor. Kredinin üst limiti 60 bin TL, maksimum vadesi ise 60 ay olarak belirlenmiştir. Kredi kapsamında uygulanacak faiz oranı; 3-60 ay vade için yüzde 1,98 dir. Kredi kullanımı için banka tarafından uygun görülen tahsis ücreti, kredi tutarının bine beşi kadar olacaktır. Krediden faydalanmak isteyen emeklilerin 80 yaşını aşmamış olmaları gerekecektir. Müşteri yaşı ve vade süresinin toplamı ise 83 yılı geçmeyecek şekilde ayarlanmalıdır.

 • 10 bin TL tutarında 60 ay vadeli % 1,98 faiz oranları ile aylık 314,45 TL taksit tutarı ile toplamda 18.867 TL ödeyerek sahip olabilirsiniz.

Denizbank Her Derde Deva Kredisi

Denizbank maaşını PTT’ye taşıyanlara özel uygun faiz oranları ile emekli kredisi veriyor. Üstelik emeklilere sunduğu bu kredi fırsatı için herhangi bir tahsis ücreti de talep etmiyor. Siz de emekli maaşınızı PTT şubelerine taşıyarak, Denizbank tarafından verilen 60 ay vadeli ve 30 bin TL emekli kredisinden yararlanabilirsiniz. Krediden faydalanmak isteyen emeklilerin 80 yaşını geçmemiş olması gereklidir. Yani bu kapsamda 77 yaşındaki bir kişi 4 yıl vadeli bir kredi kullanamayacaktır. Kredi için uygulanan faiz oranları ise şu şekildedir;

 • Emekli müşterilerin çektiği kredi tutarı 3 bin TL ve 9 bin 999 TL arasında ise uygulanacak faiz oranı; yüzde 1,89 olacaktır.
 • Emekli müşterilerin çektiği kredi tutarı 10 bin TL ve 30 bin TL arasında ise de uygulanacak faiz oranı; yüzde 1,59 oranında olacaktır.

Siz de maaşınızı PTT’ye taşıyarak bankalar tarafından verilen uygun faizli emekli kredilerinden yararlanabilir ve ihtiyaçlarınızı ertelemek zorunda kalmazsınız.1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Hakkında Finansal Uzmanı (T)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir