Anasayfa / Emekli / Faizsiz Emekli Kredisi Veren Bankalar (2020 GÜNCEL)
Faizsiz Emekli Kredisi Veren Bankalar
Faizsiz Emekli Kredisi Veren Bankalar

Faizsiz Emekli Kredisi Veren Bankalar (2020 GÜNCEL)

Gerek özel bankalar gerekse de kamu bankaları maaşlarını mevcut bankalara taşıyan emekli müşterilerine birçok avantaj ve kampanya sunmaktadır. Emekli maaşlarına verilen krediler de en önemli husus yaş sınırıdır. Bankaların belirli yaş sınırları vardır. Bu sınırları sağlamayan emeklilere ihtiyaç, konut veya taşıt kredisi verilmemektedir. Halkbank, Ziraat Bankası, PTT, Vakıfbank gibi bankalar emeklilere faizsiz kredi maalesef ki vermiyor. Bu yazımızda sizler için bankaların emeklilere özel faiz oranlı kredilerini ve maaşlarının kaç katı kredi verdiğini araştırdık. Emekli maaşlarına verilen krediler hususunda bilgi almak için içeriğimizi inceleyebilirsiniz.

Emekli Kredisi Veren Bankalar

Bankalar emeklilere fazlaca önem vermekte olup çok ayrıcalıklı fırsatlar ve kampanyalar hazırlayabiliyor. Bu sebeple bazı dönemlerde nakit ihtiyaçlarını karşılamaları adına faizsiz kredi gibi kampanyalar başlatabiliyorlar. Şu an için böyle bir kampanya söz konusu değildir. Ancak maaşını mevcut bankalara taşıyan müşterilere ayrıcalıklı faiz oranları ile ihtiyaç, taşıt, konut gibi kredi imkanları sağlayabiliyorlar. Bu sayede emekliler uygun faiz oranlı kredilerden faydalanırken, bankalar da emekli maaşını kendi bankasından alınmasının avantajını yaşayabiliyor.

Emekli Kredisi Veren Bankalar
Emekli Kredisi Veren Bankalar

Bankaların krediler için talep ettikleri faiz oranlarını, yaş sınırlarını, maaşın kaç katı kredi verdikleri ve kampanyalarını ayrı ayrı sizler için inceleyeceğiz. Bu bankaların arasından size en cazip gelenini seçerek, kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Bankalara talep edilen evraklar ile birlikte başvuru yapmanız halinde hakkınızda bir tahkikat süreci başlatılacaktır. Bu süreçte gelir durumunuz, kredi notunuz ve geçmişteki kredi siciliniz incelemeye alınır. Tüm koşullara uygunluğunuz var ise banka size kredi imkanı sağlayacaktır.

Kredi Kartına Düşük Limitli Faizsiz Kredi

Bankalar tarafından yalnızca emeklilere özel kredi kartı verilmektedir. Bu kredi kartları emeklilere özel avantajlar ile hazırlanmış olup eksi bakiyeleri bulunmaktadır. Bu kredi kartları ile otomatik fatura ödeme talimatı verebilir, alışverişlerinizde puanlar kazanabilir ve kartınızda nakit olmasa bile eksi hesap bakiyesi ile ihtiyaçlarınızdan geri kalmazsınız. Düşük faizler ile kredi kartınızın eksi bakiyesini kullanabilirsiniz.

Emeklinin Artısı Ziraat Bankası

Ziraat Bankası maaşını taşıyan banka aracılığı ile alan emeklilere Emeklinin Artısı Kredi Paketi kapsamında uygun faizli ihtiyaç ve konut kredisi imkanı sağlıyor. Üstelik bu kredilerin yanı sıra farklı kampanyalar ile avantajlar da sağlıyor. Banka maaşın 15 katına kadar kredi imkanı veriyor. Emekliler için yaş sınırlaması bankanın onayına göre 85 yaşına kadar çıkabiliyor. Ziraat Bankasının emeklilere özel hazırladığı ihtiyaç kredisi 60 ay vadeli ve yüzde 1,17 faiz oranı ile verilecektir. Konut kredisi ise maksimum 120 ay vade ve yüzde 0,99 faiz oranı ile verilecektir. Emekliye aidatsız kredi kartı veren bankalar olduğunu biliyor muydunuz?

Belirlenen kredi avantajlarından yararlanmak isteyen emeklilerin mevcut maaşlarını Ziraat Bankası’na taşımaları gerekmektedir. Bunun haricinde faiz oranlarından yararlanmak isteyen kişilerin; KMH, Bankkart Combo ve Talimat Ürünlerine sahip olanlar ya da krediye yeni başvuruda bulunan; Konut Sigortası, Bireysel Emeklilik Sigortası, İnternet Bankacılığı Eşya Sigortası, Klasik Sivil Yangın Sigortası, AZG, DASK gibi banka ürünlerinden minimum iki tanesine sahip olan kişiler faydalanabilecektir.

Konut kredisinde ise; KMH, Talimat Ürünleri ve Bankkart Combo ürünlerine sahip olan ya da yeni başvuruda bulunan kişiler faydalanabilecektir. Ayrıca kişinin Klasik Sivil Yangın Sigortası, Kasko, Konut Sigortası, İnternet Bankacılığı, AZG, DASK ürünlerinden minimum üç tanesine sahip olması gereklidir.

Krediye online başvuru yapmak için linke tıklayınız.

Halkbank Emekli Kredisi

Halkbank emekliler için özel kredi paketleri oluşturmuştur. Ancak maalesef ki emeklilere faizsiz kredi imkanı sağlamamaktadır. Halkbank sadece emeklilere özel 5 bin TL limitli Mini Kredi imkanı sağlamaktadır. Bu kredinin vadesi 36 ay vade ile sınırlandırmış olup kredi için uygulanan faiz oranı yüzde 1,04 olarak belirlenmiştir. Bu kredinin yanı sıra Mutlu Emekli İhtiyaç Kredisi kapsamında ise 60 ay vadeli, 50 bin TL üst limitli kredi verilmekte olup faiz ücretleri tahsis ücretli yüzde 1,05 olup, tahsis ücretsiz yüzde 1,10 olarak belirlenmiştir. Halkbank maaşın 10-15 katına kredi veriyor. Halkbank 2020 faizsiz esnaf kredisi hakkında bilginiz var mı?

Kredilere SMS aracılığı ile ya da direk şubeye müracaat ederek başvuru yapabilirsiniz. • Mutlu Emekli İhtiyaç Kredisi için; “EMEKLI boşluk T.C Kimlik Numarası boşluk Gelir Bilgisi boşluk Talep Edilen Tutar” yazarak 3452‘ye kısa mesaj göndermeniz yeterli olacaktır.

 • EMEKLİ Mini Kredi için ise; “MINI boşluk T.C Kimlik Numarası boşluk Gelir Belgisi boşluk Talep Edilen Tutar” yazarak 3452‘ye kısa mesaj gönderebilirsiniz.

ING Bank Emekli Kredisi

ING Bank PTT ile işbirliği yaparak emeklilere özel faiz oranları ile kredi imkanı sağlıyor. Uygun faizli kredilerden yararlanmak isteyen emeklilerin, emekli maaşlarını PTT şubelerine taşımaları ve oradan almaya devam etmeleri gerekecektir. Kredi başvurusunda bulunan kişilerin yaşı kredi vade süresi toplamı ile birlikte 75 yaşını geçmemesi gereklidir. Kredinin üst limiti 45 bin TL, vade süresi ise maksimum 60 ay olarak belirlenmiştir. Krediye uygulanacak faiz oranları;

 • 9,999 TL‘ye kadar; Yüzde 2,49 
 • 10 bin TL ve 19 bin 999 TL aralığı için; Yüzde 2,39
 •  20 bin TL ve üzeri için ise; Yüzde 2,24 olarak belirlenmiştir.

ING emekli kredisinden yararlanmak için en yakın PTT şubesine müracaat etmeniz gerekecektir. Kredi talebinde bulunacak kişinin nüfus cüzdanı ya da Türkiye Cumhuriyeti kimlik kartı ile şahsen başvuru yapması gereklidir. Emekli maaşının kaç katına kadar kredi veriliyor?

Denizbank Emekli Kredisi

Denizbank “Her Derde Deva İhtiyaç Kredisi” ile 60 aya varan vade ve emeklilere özel faiz oranlarıyla kredi imkanı sağlıyor. PTT ve Denizbank arasında iş birliği içerisinde oluşturulan bu kredilerden yararlanmak için maaşınızı PTT şubelerine taşımanız gereklidir. Kampanya kapsamında üst limit 30 bin TL, alt limit ise 3 bin TL olarak belirlenmiştir. Krediden faydalanmak için kişilerin 80 yaşını aşmamış olması gereklidir. Bu kapsamda emekli 78 yaşında ise 3 yıl vadeli olarak değil yalnızca 2 yıl vadeli olarak kredi kullanabilecektir. Krediye uygulanacak faiz oranları ise aşağıdaki gibidir;

 • Kredi tutarı 3 bin TL ile 9 bin 999 TL arasında ise uygulanacak faiz oranı; yüzde 1,89 oranında,
 • Kredi tutarı 10 bin TL ve 30 bin TL arasında ise uygulanacak faiz oranı; yüzde 1,59 oranında olacaktır.

Kredi için herhangi bir tahsis ücreti alınmayacak olup başvurular PTT şubelerine yapılacaktır.

Kredi TutarıKrediye Uygulanacak Vade (Ay)Kredi Faiz OranıAylık Ödenecek Taksit Tutarı (TL)Geriye Ödenecek Toplam Tutar (TL)
3.000 TL36yüzde  1,89122,82 TL4.421 TL
10.000 TL36yüzde 1,69394,09 TL14,187 TL
30.000 TL36yüzde 1,591,159,67 TL41.724 TL
30.000 TL60yüzde 1,59843,92 TL50.635 TL

TEB Jet Kredi

Emekli maaşını PTT aracılığı ile alanlara özel kredi veriliyor. Üstelik bu kredi için herhangi bir tahsis ücreti talep edilmemektedir. Kredinin alt limiti 2 bin 500 TL, üst limiti ise 40 bin TL olarak belirlenmiştir. Bu kampanyadan yararlanmak isteyen emekliler için belirlenen yaş sınırı 70’tir. Kredi minimum 3 ay, maksimum ise 60 ay vadeli olarak alınabilmektedir. Uygulanacak güncel faiz oranları banka şubelerinden öğrenilebilir.

PTT Bank
TEB, PTT’ye maaşını taşıyan emeklilere özel kredi veriyor.

Aktifbank N Kolay Emekli Kredisi

Maaşlarını PTT üzerinden alanlara uygun faizli emekli kredisi veren bankalardan biri de Aktifbank’tır. Üstelik hiçbir kefil veya şart talep etmeden 60 bin TL’ye kadar kredi imkanı sağlanıyor.

 • Kredi için belirlenen minimum vade 3 ay, maksimum vade ise 60 aydır.
 • Kredi işlemlerinden 80 yaşına kadar olan emekliler faydalanabilecektir.
 • Kredi için uygulanacak olan faiz oranı; %1,98‘dur.
 • Tahsis ücreti olarak 100 TL talep edilmektedir.
 • 2 bin TL limitli 60 ay vadeli %  1,98 faiz oranları alacağınız kredinin aylık taksit tutarı 62,89 TL olurken toplamda ödeyeceğiniz tutar  3.773 TL olacaktır.
 • 60 ay vade ile 10 bin TL kredi çekmeniz durumunda aylık taksit tutar 314.45 TL olacaktır. Yine aynı vade ile 30 bin TL kredi çekmeniz durumunda ise aylık taksit tutarı 943,36 TL olacaktır.

Kredi başvurusu için nüfus cüzdanınız ile birlikte PTT şubelerini ziyaret edebilirsiniz. Bankaların emeklilere özel verdiği krediler ve faiz oranları bu şekilde olup faizsiz kredi emekliye özel bir paket dahilinde mevcut değildir. Ancak bankaların düşük limitli kredi kartlarından belirli limitler dahilinde 1.000 – 2.000 – 3.000 TL. civarında faizsiz kredi çekilebilir.

Esnaf olan emeklilerimiz Halkbank tarafından verilen sıfır faizli kredilere başvuru yapabilir.1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Hakkında Finansal Uzmanı (T)

Bir yorum

 1. Sabri taşdelen

  Bilgiler için teşekkürler emeklilere verilecek promosyon tutarları örneğin 450 tl diyorsunuz üç yıl için 450*3 yani 1350 tl mi?
  Saygılarımla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir