Emeklilere Aidatsız Kredi Kartı Veren 5 Banka (Güncel)

Emeklilere Aidatsız Kredi Kartı 5 Veren Banka
Emeklilere Aidatsız Kredi Kartı 5 Veren Banka

İhtiyaç anında ve nakde sıkıştığımız anda kurtarıcımız olan kredi kartları günümüzde bankacılık sicili temiz olan ve sabit bir geliri olan herkese veriliyor. Genellemenin içerisinde emekliler de yer alıyor. Bu kartlar aidatlı ve aidatsız kartlar olarak ikiye ayrılıyor. Aidatlı kartlarda bankalar masraflar için yıllık ücret talep ediyor. Emeklilere verilen kredi kartı limitleri bulunmaktadır. Buna göre evrakları tamamlamanız ve şartlara uygunluğunuz halinde kredi kartı başvurusu yapabilirsiniz. Denizbank’ın emeklilere sunduğu birçok imkan bulunmaktadır.

Emeklilere özel; limitli bonus kart, bonus kart, nakit avans, bonus kart aidatı, emekli maaş kartı ve kart aidatı ödemeden kullanılan kartları bulunmaktadır. Emeklilerin alabileceği aidatsız kredi kartlarını, kart başvurularını ve emeklilere özel olabilecek limitleri sizler için araştırdık.

Emeklilere Aidatsız Kredi Kartı

Emekliler için özel olarak üretilmiş kredi kartları tabii ki de mevcut değildir. Fakat birçok banka emeklilere rahatlıkla aidatlı veya aidatsız kredi kartı vermektedir. Aidatlı kredi kartında; müşterilerin bankaya yıllık olarak ödemeleri gereken bir ücret bulunmaktadır. Banka bu ücreti şahıslara sunduğu imkanlarda oluşan masraflar için talep etmektedir. Aidatsız kredi kartları için ise herhangi bir ücret talep edilmez. Emeklilerin kredi kartı başvurusunda bulunmak ve bu kartı almaya hak kazanmaları için bazı koşulları yerine getirmeleri gerekmektedir. Bunlardan bir tanesi emekli maaşlarını kredi kartı talebinde bulunacakları yerden alabilirler. Maaşlarını mevcut bankaya taşıyan müşterilere kredi kartı ve ihtiyaç kredisi, konut kredisi gibi imkanlar da tanınmaktadır. Maaş aldığı bankanın dışında bir yere başvuru yapması halinde de banka maaşını mevcut bankaya taşımasını isteyebilir.

Emekliye Kredi Kartı Limiti

Emeklilere verilen kredi kartı limitlerini aldıkları maaşlar belirlemektedir. Emekli vatandaşın maaşı ne kadarsa banka buna göre limit vermektedir. Daha sonra limit arttırma talebinde de bulunabilir. Bankalara kredi kartı başvurusunda bulunabilir ve ihtiyaçlarınızı ertelemeden kurtulabilirsiniz. Yüksek limitli kredi kartı veren bankaları görmek için linke tıklayabilirsiniz.

Kredi Kartı Başvuruları

Emekli vatandaşlar aidatsız kredi kartı başvurularını ister mevcut şubelere giderek yapacaklar isterseler de internet sitesi üzerinden form doldurarak yapabilirsiniz. Bankanızın mobil bankacılığını cep telefonlarınıza indirerek de bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Emeklilere aidatsız kredi kartı veren bankalar hakkında sizleri bilgilendireceğiz.

Emekli vatandaşlar bu bankalara müracaat edebilir ve kredi kartı başvurusunda bulunabilirler.

Denizbank

Banka emekli vatandaşlara özel bir kart ile güzel imkanlar sağlamaktadır. Bu ayrıcalıklı fırsatlardan sizler de faydalanabilirsiniz. Denizbank emekliler için özel olarak “Emekli Bonus” kart çıkarmıştır. Kredi kartına başvuru yapmak için en yakın Denizbank şubelerine müracaat ederek veya Açıkdeniz internet bankacılığını kullanabilirsiniz. Kartın sağlayacağı avantajları aşağıdaki gibi sıralayabiliriz;

 • Kredi kartınız ile telefon, elektrik, doğalgaz gibi faturaları, aidat ve kira gibi ödemeleriniz için otomatik ödeme talimatı verebilir, ücretsiz olarak gerçekleştirebilirsiniz.
 • Kredi kartınız ile uçak, gemi gibi ulaşım için alınan biletleri, yurt içi ve yurt dışı rezervasyonlarınızı, araba kiralama işlemlerin ödemelerini 3 taksite bölebilirsiniz.
 • Evinizde oluşabilecek elektrik ve su tesisatlarının arızaları gibi sorunlar için günün her saatinden 0850 222 0800 numarasını çevirerek yardım isteyebilirsiniz.

Kredi kartının özellikleri şu şekildedir;

 • Emekli Bonus Kartı ile nakit veya taksitli nakit avanslar çekebilirsiniz. Geri ödemeleri uygun vade koşulları ile sağlayabilirsiniz.
 • Kartınız ile yurt içinde ve yurt dışında yapacağınız harcamalarınızda bonus puanlar kazanabilirsiniz.
 • Yaptığınız alışverişlerde taksitlendirme yapabilirsiniz. Peşin olarak gerçekleştirdiğiniz işlemlerinizi daha sonradan taksitlendirebilirsiniz.
 • Bonus puanlarınızı geçerli yerlerde kullanabilir, alışveriş ödemelerinizi bu puanlar ile yapabilirsiniz.
 • Kredi kartınızın banka kartı özelliği de bulunmaktadır. Banka kartı özelliğini kullanarak Denizbank ATM’lerinden vadesiz hesabınıza ulaşarak bankacılık işlemlerinizi hızlıca ve basitçe yapabilirsiniz.
 • Bu kart ücretli olup kart aidatı bulunmaktadır. Kart aidatı 49 TL olup aidatsız kart isteyenler aşağıdaki kredi kartlarına başvuru yapabilirler.

Denizbank Net Kart

Denizbank Net Kart ile ihtiyaçlarınızı giderebilir, alışverişler yapabilir ve bunların haricinde bu kart için yıllık herhangi bir kart aidatı ödemezsiniz. Aidatsız kartın özellikleri şu şekildedir;

 • Net kart ile 90 TL’ye kadar olan alışverişleriniz için yapacağınız ödemelerde temassız ödeme seçeneğini kullanarak işlemlerinizi hızlı ve kolay bir şekilde halledebilirsiniz.
 • Net Kart için yıl içinde kart aidatı ödemezsiniz.
 • Bu karta sahip olan kişiler Bonus Kart’a özel ekstre bonus ve artı taksit kampanyalarından yararlanamazlar.
 • Emeklilerin bu karttan faydalanabilmeleri için maaşlarını Denizbank’a taşımaları gereklidir. Denizbank maaş müşterisi olduklarında bir çok kredi fırsatından ve kredi kartlarından yararlanabileceği gibi aidatsız kredi kartından da faydalanabileceklerdir. Detaylar.

İş Bankası Maximum Aidatsız Kart

Maximum kart ile yapacağınız alışverişler ve harcamalarınız için kartınıza herhangi bir yıllık ücret ödemek zorunda kalmazsınız. Kartınız ile yapacağınız alışverişlerde MaxiPuan kazanabilir ve bu puanları Maximum üye iş yerlerinden para yerine kullanabilir ödemelerinizi bu puanlar ile gerçekleştirebilirsiniz. Alışverişlerinizi taksitlendirebilir veya ödeme gününü erteleyebilirsiniz. İhtiyaç anında nakit avans veya taksitli nakit avans çekebilir 12 aya varan vadeler ile geri ödeyebilirsiniz. Kartınızı banka kartı yerine de kullanabilir, vadesiz mevduat hesaplarınıza ulaşabilir işlemlerinizi halledebilir ve bireysel bankacılıktan faydalanabilirsiniz. Akrabalarınız, eşiniz veya akrabalarınız için ek kart başvurusunda bulunabilir onların da aidatsız karta sahip olmalarını sağlayabilirsiniz. Emeklilerin bu karttan yararlanabilmeleri için maaşlarını İş Bankasına taşımaları gerekmektedir. Maximum Aidatsız Karta başvuracak kişiler aşağıdaki haklardan faydalanamayacaklardır;

 • Ek taksit seçeneklerinden,
 • Temassız ödeme seçeneğinden,
 • Ek olarak verilen MaxiPuan kampanyalarından,
 • Bankanın verdiği indirim uygulamalarından ve diğer kampanyalardan,
 • Hediye ürün kampanyalarından yararlanamayacaklardır.
İş Bankası Maximum Aidatsız Kart

İş Bankası Maximum Aidatsız Kart

Yapı Kredi World Eko Kart

Birçok bankadan alınan kredi kartı için yıllık olarak ücret talep edilmektedir. Bu kart ile yapacağınız işlemler için aidat ücreti ödemek zorunda kalmazsınız. World Eko Kartınız ile;

 • Yapacağınız alışverişlerin 90 TL‘nin altında olması halinde temassız ödeme seçeneğini kullanabilir ödemelerinizi hızlı ve kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.
 • Kartınız ile; elektrik, doğalgaz, telefon faturalarına otomatik ödeme talimatı vererek bu işlemleriniz için ek bir çaba sarf etmeden kolayca gerçekleştirebilirsiniz.
 • Yaptığınız alışverişlerde World puanlar kazanabilir ve bu puanlarınızı World üye iş yerlerindeki ödemelerinizde kullanabilirsiniz.
 • WorldCep sayesinde Turkcell hatlarınıza ücretsiz olarak TL ve dakika yüklemesi yapabilirsiniz.
 • İhtiyaç anında nakit veya taksitli nakit avanslar çekerek 5-12 aya varan uygun vadeler ve faiz oranları ile geri ödeyebilirsiniz.
 • Emekli vatandaşların bu haktan faydalanabilmesi için maaşlarını Yapı Kredi’den alıyor olması veya Yapı Kredi Bankalarına taşımaları gerekmektedir.
Yapı Kredi World Eko Kart 

Yapı Kredi World Eko Kart

Garanti Bankası Bonus Flexi Kart

Bonus Flexi kartınız ile yapacağınız alışverişlerde para puanlar kazanabilir ve kartınız için yıllık herhangi bir aidat ücreti ödemek zorunda kalmazsınız. Kazandığınız para puanlarınızı alışverişlerinizde rahatça kullanabilirsiniz. Yapacağınız alışverişleri taksitlendirebilir ve ödeme kolaylığı sağlayabilirsiniz. Peşin olarak ödeme yaptığınız işlemler için de daha sonradan bankanın müşteri hizmetlerini arayarak veya mobil bankacılık üzerinden taksitlendirme işlemi yapabilirsiniz. Bütün Garanti Bankası ATM’lerinden hesaplarınıza ulaşabilir ve para çekme, para yatırma gibi işlemlerinizi halledebilir, Bireysel Bankacılık hizmetinden yararlanabilirsiniz. Yaptığınız harcamalara bağlı olarak yıl içerisinde 50 TL‘ye kadar bonus para kazanabilirsiniz. Bu aidatsız kredi kartına başvuru yapmak için en yakın Garanti şubesine müracaat edebilir ya da  “BFLEXI” yazıp 3340’a  kısa mesaj atabilirsiniz. Bu karttan bankacılık sicili temiz olan herkes faydalanabilmektedir. Fakat emekli vatandaşların bu karta sahip olabilmeleri için maaşlarını Garanti Bankasından alıyor olmaları ve oraya taşımaları gerekmektedir.

Garanti Bankası Bonus Flexi Kart 

Garanti Bankası Bonus Flexi Kart

Akbank Axess Free Kredi Kartı

Akbank Free Kart ile yapacağınız alışverişler ve nakit harcamalarınız için yıllık kart aidatı ödemez ve alışverişlerinizde bol bol para puanlar kazanabilirsiniz. Akbank Free’nin sunduğu diğer özellikler ve avantajlar şu şekildedir;

 • Faturalarınızı sürekli olarak takip etmemek adına kartınız üzerinden otomatik ödeme talimatı vererek işlemlerinizi kolay ve kontrollü bir şekilde halledebilirsiniz.
 • Yaptığınız alışverişlerin ödemelerini peşin olarak gerçekleştirmek zorunda kalmanız halinde bankadan taksit veya erteleme talep edebilir ve uygun faizler ile geri ödeyebilirsiniz.
 • Çocuklarınızın okul taksitlerini, ev veya dükkan kiraları, aidatlar gibi ödemelerini zamanında gerçekleştirmek için EFT veya Havale talimatı verebilirsiniz.
 • Günlük ihtiyaçlarınız için nakit veya taksitli nakit avans işlemlerinden yararlanabilir, uygun vade ve faiz oranları ile geri ödeyebilirsiniz.
 • Free Karttan kredi puanı yeterli ve bankacılık sicili temiz olan her müşterimiz faydalanabilmektedir. Ancak emekli müşterilerimizin faydalanabilmesi için maaşlarını Akbank’dan almaları gerekmektedir.
Akbank Axess Free Kredi Kartı

Akbank Axess Free Kredi Kartı

Bankaların verdiği aidatsız kartların özellikleri ve avantajları bu şekilde olup emekli vatandaşların bu avantajlı kartlara sahip olabilmeleri için maaşlarını mevcut bankalara taşımaları gerekmektedir.

Sende Yaz