Yüksek Limitli Kredi Kartı Veren Bankalar (100.000TL)

Yüksek Limitli Kredi Kartı Veren Bankalar (100.000TL)
Yüksek Limitli Kredi Kartı Veren Bankalar (100.000TL)

Gündelik hayatımızda ihtiyaç anlarında veya sıkıştığımız zamanlarda nakit ihtiyacımızı karşılamak ve zorda kalmamak amacı ile bir çoğumuz kredi kartlarına sığınmak zorunda kalabiliriz. Bu yüzden de kredi kartı limitlerimizi olabildiğince yüksek limitli almak isteriz. Fakat maalesef ki bankalar çok yüksek limitli kredi kartı vermemektedir. İş Bankası, Garanti Bankası gibi bankalardan yüksek limitli kredi kartı başvurusunda bulunabiliriz. 500 TL‘den başlayarak 20.000 TL‘ye hatta daha da fazlasına kadar kredi kartları bulunabilmektedir. Günümüz şartlarında öğrenciye, memura, emekliye, işçiye her gruba gerekli bazı koşullar sağlandığında kredi kartı çıkartılmaktadır. Limitli ya da limitsiz kredi kartı ve en yüksek limitli kredi kartları için hangi bankalara başvuruda bulunmalıyız?

Alabileceğiniz en yüksek kredi kartı limiti nedir? Merak ettiklerinizin hepsi haberimizde..

Limitli, Limitsiz ve Yüksek Limitli Kredi Kartı Nedir?

Limitli kredi kartı en düşük 50 veya 100 TL‘den başlayarak yüksek rakamlara kadar çıkan, ihtiyaç anlarında banka tarafından belirlenmiş olan miktara kadar harcama yapılabilen bir kart türüdür. Limitli kredi kartı başvuru yapan insanların çalışma koşullarına ve gelir düzeylerine göre ayarlanabilmektedir. Kişinin kredi kartı borçlarını düzenli olarak ödediği görüldüğünde banka tarafından limit arttırma fırsatı sunulabilmektedir.

Yüksek limitli kredi kartı; Kredi kart limitleri başvuruda bulunan kişilerin maaşlarına göre hesaplanmaktadır. Şahıs kredi kartı alırken normal limitten fazlasını  talep etmek istiyor ise bankaya ek gelirlerinin olduğu ile ilgili belgeler vermelidir. Örneğin; dükkan veya ev kira geliri, ek bir işte çalışıyor olduğuna dair ek gelir vb. gibi durumları belgeleyerek bankalara sunabilirler. Bankalar bu konuda şahsın yüksek limitli kredi kartını kullandıktan sonra borcunu ödeyebileceğinden emin olduğu halde kredi limitini yüksek tutmak için olumlu dönüş sağlayabilir.

Limitsiz kredi kartı ise, banka tarafından çok yüksek miktarlara ayarlanarak, şahsın gelir düzeyinin ve maddi durumunun üst seviyede olması karşılığında verilen kart türüdür. Bu kart yalnızca belirli bir kesime verilmektedir. Sanatçılar, saygın iş adamları gibi yüksek gelir sağlayabilen insanlara verilmektedir. Bu kredi kartlarından faydalanmak için bütün kredi borçlarınızı düzgün bir şekilde ödemiş ve dönem içinde borç bırakmamış olmanız gerekmektedir.  Üç seçenekte de kart başvurusu yapanların, daha önceden banka sicili hiçbir şekilde kötü etkilenmemiş ve kara listeye düşmemiş olması gerekmektedir. Daha önceden bankalarda ödenmemiş bir borç veya takibe düşmüş işlemleri bulunanlara kredi veya kredi kartı verilmemektedir.

Limitli, Limitsiz ve Yüksek Limitli Kredi Kartı Nedir

Limitli, Limitsiz ve Yüksek Limitli Kredi Kartı

Kredi Kartı Limit Arttırma İşlemi Nasıl Yapılır?

Bankaya kredi başvurusunda bulunduğunuzda nerede çalıştığınıza ve maaş düzeyinize bakılmaktadır. Kredi limitinizi var olan maaşınız belirlemektedir. Mesela 3200 TL. limitli bir kredi kartı almak için asgari ücret ile çalışıyor olmanız ve bankalar ile olan sicilinizin bozuk olmaması yeterli olacaktır. Banka size en başında 3200 TL.’lik limitli kredi kartını verir. Siz borçlarınızı gününde yatırır ve kartınızı aktif olarak kullanmaya devam ederseniz, banka siz talep etmeden Kredi Kartı Limit Arttırma işlemi için onay verip vermeyeceğinizi sorabilir. Bankanın bu talebine olumlu cevap vererek kart limitinizi artırabilirsiniz. Bir bankadan kredi kartı almış olmanız diğer bankalardan kart çıkmayacağı anlamına gelmemektedir. Birkaç bankadan birden kredi kartı alabilirsiniz.

Yüksek Limitli Kredi Kartı Veren Bankalar

Bazı bankalar diğer bankalardan farklı olarak kredi limitlerini daha yüksek oranlar ile vermektedir. Aidatlı veya aidatsız olarak kredi kartı alabilir, yüksek limitler ile alışverişlerinizde veya nakite sıkıştığınızda zorda kalmadan işlerinizi kolaylıkla halledebilirsiniz.

Ön ödemeli kredi kartı veren bankalar hakkında bilginiz var mı?

Öğrenci Kredi Kartları

Bütün vatandaşlara sağlanan haklar olduğu gibi bankalar öğrencileri de unutmamakta ve onlara da kredi kartı imkanı sunmaktadır. Öğrenci kartlarının en yüksek limiti 1000 TL olmaktadır.

Öğrencilere kredi kartı veren bankaları linke tıklayarak inceleyebilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz.

Öğrenci Kredi Kartları

Öğrenci Kredi Kartları

Akbank

Akbank müşterilerine kullanım amacına göre üç farklı kredi kartı fırsatı sunmaktadır. İhtiyacınıza göre; alışveriş, seyahat veya nakit kredi kartı seçebilirsiniz. Banka kredi kartları ve banka kartları için faizler uygulamaktadır. Bu faiz hesaplamalarını inceleyerek kredi kartı başvurusunda bulunabilirsiniz. Kredi kartı başvurusu için cep telefonlarınızdaki App Store veya Play Store’dan Akbank Direkt İnternet uygulamasını indirebilir veya en yakın şubeye gidebilirsiniz. Akbank’ın müşterilerine nakit ve alışveriş için verdiği kredi kartında sunduğu imkanlar şunlardır;

 • Kredi kartınızın nakit limitini siz belirleyebilirsiniz ve Akbank Direkt İnternet’e giriş yaparak alışverişlerinizde veya nakit ihtiyaçlarınızda limitinizi en yüksek limite kadar çıkarabilirsiniz.
 • Yapacağınız her alışverişte chip para kazanabilir ve daha sonra bu para puanları geçerli olan Axess üyesi olan marketle, giyim mağazaları gibi yerlerde kullanabilirsiniz.
 • Neo Pos işlemi ile Akbank ATM’lerine gitmeden en az 10 TL en fazla da 100 TL nakit para çekebilirsiniz.
 • Yaptığınız alışverişleri taksitli ödeme olarak gerçekleştir ödeme de kolaylık sağlayabilirsiniz. (50 TL ve üzeri alışverişlerde geçerlidir.)
 • Kartınıza otomatik ödeme talimatı vererek cep telefonu, elektrik, doğalgaz ve su faturalarının ödemelerini gerçekleştirebilirsiniz.
 • Kartınızı 3D Secure ile internet alışverişlerinizde kullanabilirsiniz. (kartınızı internet alışverişleri için kullanılabilir olması için 4442525’i arayarak veya Akbank Direkt İnternetten kartlarınıza internet onayı verebilirsiniz.)

İş Bankası

İş Bankası herkese uygun kredi kartı vermektedir. Alacağınız kartların limitini sizin belirlemeniz hususunda sizlere fırsat da tanıyor. Maaş durumunuz ve ek gelirlerinize göre alacağınız kredi kartının yüksek veya daha az limitli olması sizin elinizde. Düşük limitli kredi kartı aldıktan sonra yükseltemeyeceksiniz diye bir kural yoktur. Ödemelerinizi düzenli yaptığınız taktirde bankadan limit arttırma işlemi talep edebilirsiniz. Tabii ki bunu borcun yalnızca asgari tutarını ödeyerek yapamayabilirsiniz. İş Bankasının verdiği kredi kartları şu şekildedir;

 1. Maximum
 2. Maximum Gold ve Premier Kart
 3. Maximum Platinum Kart
 4. İş’te Üniversiteli Kartları
 5. Maximum Aidatsız Kart
 6. Maximum Tema Kart

Kartlarınız ile gerçekleştirebileceğiniz işlemler;

 • Kartınız ile alışverişler yapabilir, yaptığınız alışverişleri taksite böldürebilir ve para puanlar kazanabilirsiniz.
 • Dilediğiniz ve ihtiyacınızın olduğu anda taksitli nakit avans veya normal avans çekebilir, 12 aya varan vadeler ve ödeme kolaylıkları ile geri ödeyebilirsiniz.
 • Maximum kartlarınızı yurtdışında da kullanabilirsiniz.
 • Aidatsız kredi kartlarınızda yıllık ödemeniz gereken harcı ödemeden rahatlıkla kartınızı kullanabilirsiniz.
 • Cep telefonu, elektrik, doğalgaz ve su faturalarına otomatik ödeme talimatı verebilirsiniz.

Finansbank

Finansbank müşterileri gelir durumlarına göre istedikleri limite kadar kredi kartı alabileceklerdir. Maaş durumunuza ve ek gelirinizin  veya varlıklarınızın olması durumunda banka size talep ettiğiniz yüksek limitli kredi kartı verebilir. Banka, müşterilerin yapacağı alışverişlerde para puan imkanı sağlamaktadır. Bankanın alışverişlerde uyguladığı faiz oranı %1,59 dir. Ödemelerinizi rahat yapabilmeniz için yapacağınız alışverişlerinizi taksitlendirme imkanı sunmaktadır. Yaptığınız harcamaların 100 TL‘yi geçmesi ve ödeme zorluğu yaşamanız halinde bir sonraki aya öteleme fırsatı ile bulunduğunuz ayı rahat geçirmeniz sağlanmaktadır. Nakit ve taksitli nakit avans çekerek uygun faiz oranları ve vadeler ile geri ödeyebilirsiniz. Finansbank’ın müşterilerine sunduğu kredi kartları şu şekildedir;

 • CardFinans
 • CardFinans Xtra
 • CardFinans Emekli
 • Xclusive
 • Xclusive Doktor
 • CardFinans Hemşire
 • CardFinans Fix
 • CardFinans Go

Garanti Bankası

Garanti Bankası müşterilerine kredi kartı verirken mevcut maaşlarının iki katına kadar limit vermektedir. Örneğin; mevcut maaşınızın asgari ücret olması halinde 3.200 TL’lik limiti olan bir kredi kartı talebinde bulunabilir ve düzenli ödemelerinizde limit arttırma işlemi talep edebilirsiniz. Bazen banka tarafından da bu fırsat size sunulabilir. Onay vererek kredi kartı limitinizi yükseltebilir ya da uygun bir ek ücret ile taksit ödemenizi bir sonraki aya devredebilirsiniz.

 • Banka sizden ek olarak yalnızca yıllık kart aidatı, borcunuzu ödememeniz ve geciktirmeniz halinde gecikme faizi, akdi faizler ve nakit avans faizi gibi ücretler talep etmektedir.
 • Alışverişlerde kredi kartından yaptığınızda puan kazanabilir ve daha sonra bu puanlarınızı biriktirip diğer alışverişlerde kullanabilirsiniz.
 • İhtiyaç anında ATM’lerden nakit avans veya taksitli nakit avans çekebilirsiniz.
 • Başvuru yapmak için linke tıklayabilir veya Garanti İnternet Bankacılığını cep telefonlarınıza indirebilir oradan kredi kartı başvurusunda bulunabilirsiniz. Yada en yakın Garanti Bankası şubelerine müracaat edebilirsiniz.

Bankalardan yüksek limitli kredi kartı talep etmek için gelir durumunuzun fazla olduğunu ve bir şekilde ek gelirinizin olduğunu belirtmeniz gerekmektedir. Maaşınız yüksek ve ek geliriniz var ise bu bankalara müracaat ederek kredi kartı başvurusunda bulunabilirsiniz.

Sende Yaz