Anasayfa / İhtiyaç Kredisi / Ön Ödemeli Kredi Kartı Veren Bankalar (EN AVANTAJLI)
n ödemeli kart veren bankalar - Ön Ödemeli Kredi Kartı Veren Bankalar (EN AVANTAJLI)

Ön Ödemeli Kredi Kartı Veren Bankalar (EN AVANTAJLI)

Ön Ödemeli Kredi Kartı Tanımı Ve Avantajları

Günümüz şartlarında kredi kartı kullanımları ve bununla beraber bilinçsiz kullanım sonucu borç batağına sürüklenen birçok insan mevcuttur. Bunun içindir ki ön ödemeli kartlar aslında adından da az çok anlayabilmek mümkündür. Bu tarz alternatif kartlar kredi kartlarının kullanım bilinçsizliği, nakit para taşımanın güvensizliği ve banka hesaplarından kesilen paraların sebeplerinde dolayı çıkmaktadır. Ön ödemeli kartlar bu sıkıntılar sonucu ortaya çıkarılmış ve bir çok kullanıcıya da hizmet vermektedir. Bu tarz kredi kartları harcayacağınız tutarı yada harcama yapacağınız miktarı önceden kartınıza para yatırma işlemi yapar ve akabinde gerek sanal olarak yada fiziki olarak alışverişlerinizde dilediğiniz şekilde kullanabiliyorsunuz. Ön ödemeli kartlar bir çok imkan sunmakla birlikte bazı dezavantajları da ortadan kaldırıyor. Mesela sanal ortamda alışveriş yaparken güvenlik açısından bir çoğumuz sorun yaşamaktayız. Bu kartın tercih edilme sebeplerinden biride budur. Birde kredi kartını düzensiz kullanan yada kullanmayı bilmeyen vatandaşlarımızında bu kartı tercih etmeleri gerekir.

Ön Ödemeli Kartı Nasıl Kullanmalıyız?

Ön ödemeli kartlar için adı üstünde demek mümkündür. Bu kartlarla limiti siz belirleyip yatırdığınız tutar kadar harcama yapıyorsunuz. Fakat ön ödemeli kartların kullanıcıların pek hoşuna gitmeyen tarafı ise taksit gibi bir işlem mevcut değildir.Ön ödemeli kartı kullanmayı düşünüyorsanız eğer iki seçenek mevcuttur. Bu kartlarda doldur at at olarak kullanılmaktadır. Kullanacağınız kadar tutarı ön ödemeli kartınıza yatırıyorsunuz ardından kullanma  işleminiz bittiğinde ise almış olduğunuz ön ödemeli kartınızı ikinci kez kullanamıyorsunuz. Diğer seçenek ise harcama miktarını önceden yatırdıktan sonra harcamanızı bitirip tekrar yatırma işlemi yapabiliyorsunuz. Öne ödemeli kartlarını bir çok ödeme noktasında kullanabilirsiniz POS cihazı olan her yerde ve internet alışverişlerinizde rahatlıkla ve güvenle kullanım yapabilirsiniz.

n Ödemeli Kart - Ön Ödemeli Kredi Kartı Veren Bankalar (EN AVANTAJLI)
Ön Ödemeli Kart

Ön Ödemeli Kart Sahibi Olmadan Önce Bilmeniz Gerekenler

Kredi kartı ve banka kartı haricinde günlük hayatta kullanım kolaylığı sağlayan alışveriş ve ödemeler için kullanım yapabileceğiniz ön ödemeli kartlar bankacılık ürünleri arasında yer almaktadır. Peki bu kartları almadan önce nelere dikkat etmemiz gerekir ve bilmemiz gereken şeyler nelerdir.Ön Ödemeli Kartı Nerelerde Kullanacağınızı Tespit Ediniz.

Ön ödemeli kartınız ile para yüklemesi yaparak limitlendirdiğiniz  kart çeşidi olarak limitlerinizi karşılamakla beraber yüklenen tutar kadar ödeme yapmanızı sağlamakta. Bankaların kampanyalarını kapsayan geniş bir yelpazede üye iş yeri ağı sayesinde nakit ödemelerinizi rahat ve güvenli bir şekilde yapmanızı sağlıyor. bu işlemlerden yararlanmak için yaşadığınız yerde bu kartı kullanabileceğiniz alanları tespit etmekse önemli bir unsur olarak karşımıza çıkıyor.

Ön Ödemeli Kartlarınıza Yeniden Yükleme Yapabilirsiniz 

Bir çok banka müşterilerine çeşitli ön ödemeli kart alternatifleri sunarken müşterilerinde hem harcama kontrolü için hemde sevdiklerine bu kartı hediye etmek için iki seçenekten birini kullanmalarında yardımcı olmakta. Sevdiklerinize hediye etmek için alacağınız bu kart tek kullanımlık olup kullan -at olarak karşımıza çıkmakta. Diğer bir seçenek olan kullan-doldur seçeneği ise yeniden yükleme yaparak tekrar kullanım yapabileceğiniz kart olduğundan çocuklarınıza harçlık için ailenizin de günlük kullanımlarda çok işine yarayacak bir kart seçeneği olmakla kalmayıp bütçenizin de sarsılma ihtimalini azaltmakta olduğunu görmekteyiz.

Ön Ödemeli Kart Alırken Ücretleri İnceleyin

Bankalardan yada ptt şubelerinden ön ödemeli kart alırken bu ürünler için sizden talep edecekleri ücretleri ve size sunmuş oldukları özellikleri incelemeyi ihmal etmeyiniz. Kartınız için tek yapmanız gereken ürün özelliklerini  ve ürün için ücretlendirmeyi araştırarak size en uygun yerden almanızdır.

Ön Ödemeli Kartlar Nerelerden Temin Edilebilir ?

Ön ödemeli kartları temin etmek teknoloji çağında olmamızdan dolayı çok kolaydır ayrıca edinmek istediğiniz kart seçeneklerini de internet ortamından rahatlıkla araştırmanız mümkündür peki bu kartlara nereden sahip olabiliriz. Öncelikle bankalar kendi kapsamları altında müşterilerini ön ödemeli kart sahibi yapabilmektedir. Bu bankalara örnek verecek olursak ;

  • Ak bank Direkt ön ödemeli kart
  • Vakıf bank ön ödemeli bankomat kart
  • Deniz bank Pripaid ön ödemeli kart
  • Ziraat bankası ön ödemeli Bankkart

gibi bankaların kendine özgü kart seçenekleri bulunmakta olup, ön ödemeli kartınızı PTT aracılığı ile de erişim sağlamanız mümkün gözükmektedir. Ayrıca sanal alışveriş sitelerinde de karşımıza çıkan ön ödemeli kartlar vardır peki hangi alışveriş sitelerinden bu kartları temin edebileceğimize bakalım.

  • N 11 alışveriş platformu ön ödemeli kart için tıklayınız.
  • Hepsi burada alışveriş platformu ön ödemeli kart için tıklayınız 
  • Gitti gidiyor alışveriş platformu ön ödemeli kart için tıklayınız 

Bu şekilde alışveriş sitelerinden de ön ödemeli kartlar elde etmek mümkündür.1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Hakkında Cemil Tefeciler

Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifinde uzun yıllar çalıştım ve emekli oldum. Gönüllü olarak tüm esnaf meslektaşlarıma başvuru için yapmaları gerekenleri anlatmaktayım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Hopp!