Esnafa Yüksek Limitli 5 Kredi Kartı (250.000 TL.)

Esnafa Yüksek Limitli 5 Kredi Kartı (250.000 TL.)
Esnafa Yüksek Limitli 5 Kredi Kartı

Esnaflar işletme ihtiyaçlarını gidermeleri amacı ile kredi kartına gereksinim duymaktadır. İşletmenin kurulumu için, içerisinde lazım olabilecek malzemeler için, çalışan ihtiyaçları gibi birçok ihtiyaç için gerekli olabilecek finansal desteği kredi kartları ile sağlayabilmektedir. Esnaflara bunun için 20 bin TL veya daha fazla limitli kredi kartları lazım olmaktadır. İşletme sahipleri bunun için araştırmaya geçmiş durumda. En yüksek limitli kredi kartını hangi banka veriyor ise bunu araştırıp o bankalara müracaat etmeyi planlıyorlar. Esnafa özel tanımlanmış olan Paraf esnaf kartlar ile de finans işlemlerini halledebilmektedirler. Halk Bankası esnaflar için ticari kredi kartı vermektedir. Bankanın verdiği ticari kredi kartına ve Paraf esnaf karta başvuru yapmak için gerekli evrakları tamamlamanız halinde şubeye müracaat edebilirsiniz. Yapı Kredi işletme sahiplerine uygun limitler ile ticari kart vermektedir. Esnaf karta nasıl başvuru gerçekleştirileceği ve kobilere özel tanımlanmış olan yüksek limitli kredi kartları ile ilgili tüm detaylara haberimizden ulaşabilirsiniz.

Ticari Kredi Kartı Limiti Nasıl Belirlenir?

Ticari kredi kartları sıradan kredi kartlarından farklı olmakta ve yalnızca işletme sahiplerine verilmektedir. Yalnızca vergi levhasında adı olan vergi dairesine kayıtlı kişilerin adına açılabilmektedir. Ticari kredi kartlarına başvuru yapılırken şirketin bütün finansal durumu belgelenebilir şekilde bankaya sunulmalıdır. Banka şirketinizin durumuna göre kartın limitini belirleyecektir. Bankalardaki sicili bozuk olmayan birçok işletme sahibi bu kartlardan faydalanabileceklerdir.

Ticari kredi kartı limiti ile ilgili detaylı bilgi için tıklayabilirsiniz.

Esnaf Kart

Esnaf Kart; esnafın dükkan içi kurulum malzemeleri, sunacağı hizmet için gerekli giderler, nakit para ihtiyaçları gibi esnafı zorlayan bir çok gider de destek sağlayacak olan, esnafın yardımcı kolu olacak bir karttır. Esnaflar bu karta başvuru işlemlerini gerçekleştirdikten sonra birçok indirim ve ticaret anlamında avantajlardan faydalanabileceklerdir. Esnaf Kart’a başvuru yapan bütün esnaflara kart ücretsiz olarak verilecektir. Emeklilere aidatsız kredi kartı veren bankalara da göz atabilirsiniz.

Halkbank Esnaf Kart

Halkbankası tarafından esnafların ihtiyaçlarını gidermek için oluşturulmuş bir ticari kredi kartıdır. Esnaflar için sunduğu imkanlar ve avantajlar ise şu şekildedir;

 • Halkbank esnaflar için Paraf Esnaf kartı çıkartmıştır. Paraf Esnaf ile işletmeniz için gerekli bütün ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.
 • Dükkan için gerekli alınan ürün alımında ve verilecek hizmet için gerekli ihtiyaçlarınızda taksitli veya vadeli işlemler gerçekleştirebilirsiniz.
  Senet ve çek gibi işlemleri Paraf Esnaf Kart ile gerçekleştirebilir ve nakit akışını kontrol altına alabilirsiniz.
 • Nakit ihtiyacınız olması halinde kartınızı Dost Hesabınız ile birleşik hale getirerek Bütün Halkbank ATM’lerinden nakit para çekebilirsiniz ve bankanın sunduğu indirimli kampanyalardan faydalanabilirsiniz.
 • Kartın üst limiti 50.000 TL’dir.
 • Bayi tanımı özelliğini kullanarak bir çok bayiye avantajlı olarak ödemelerinizi gerçekleştirebilir, bakiyenizin yetmediği durumlarda genel bakiyenizden kullanabilirsiniz.
 • Yurt içi ve yurt dışı alışverişlerinizde Vısa/MasterCard ile, yurt içinde Troy logosu bulunan tüm iş yerlerinden alışveriş yapabilirsiniz.
 • Paraf Esnaf Karta başvuru yapmak için ilinizde veya ilçenizde bulunan en yakın Halkbank Şubelerine müracaat edebilirsiniz. Başvurunuzun sonucunu ise ister yine şubelerden isterseniz de 0850 222 0 401 numarasını tuşlayarak Esnaf ve Kobi Diyalogdan öğrenebilirsiniz.
Halkbank Esnaf Kart

Halkbank Esnaf Kart

PTT Esnaf Kart

PTT ile Gümrük ve Ticaret Bakanlığının iş birliği ile çıkartılacak olan Esnaf Kart esnafa destek olmak amacı ile kredi desteğini bu kart ile sağlayacak. Esnaflara özel PTT şubelerinde özel indirimler ve avantajlar sağlanacaktır. Kartın limiti işletmenin gelirine göre belirlenecektir. Esnaflar başvuru yapmak için en yakın PTT şubesine müracaat ederek kredi fırsatları hakkında bilgi alabilirler.

PTT Esnaf Kart için sağladığı imkanlar ise şunlardır; 

 • Esnaflar hangi odaya bağlı ise aidatlarını oraya ödeme yapacaklardır.
 • PTT anlaşmalı olduğu bankalar  ile esnafların buluşmasını sağlayarak, uygun vade ve faiz oranları ile nakit ihtiyaçları için kredi desteği sağlayacaktır.
 • PTT’nin esnaflar için verdiği zırhlı araçlar sayesinde, esnaflar güvenli bir şekilde bir yerden bir yere nakit para veya saklı tutulması gereken belgeleri veya diğer kıymetli şeyleri güvenli bir şekilde taşıyabileceklerdir.
 • Esnaflardan sicil numarasını bildirenler PTT’nin sunduğu belirli sigorta ürünlerinden indirimli faydalanabilecekler.
 • PTTCell, faturalı ve faturasız esnaf tarifesinde grup içi sınırsız konuşma hakkına sahip olacaklardır.
 • Kart sahibi esnaflar, PTT kargo ve posta işlemlerinde yüzde 20’lik bir indirime hak kazanacaklardır.
 • İş yerlerinde bulunan POS cihazlarında esnafa özel komisyon oranları sağlanacaktır ve taksici vatandaşlara özel mobil pos hizmeti verilecektir.
 • Taşımacılık işi ile uğraşan esnaflara PTT kart özelliğini de bünyesinde barındıran SCR yani fotoğraflı mesleki yeterlilik  belgesi verilecektir.
PTT Esnaf Kart

PTT Esnaf Kart veriyor.

Akbank Axess KOBİ

Akbank Axess KOBİ ticari bir kredi kartıdır. Esnafların işletme içi giderleri için gerekli olan finansal desteği sağlamakta olup birçok da imkan sunuyor. Esnafın maddi sıkıntıya girmemesi ve işletmenin işleyişini en güzel şekilde ilerletebilmesi için Axess KOBİ kartı ile destek veriyor. İşletme sahiplerine verilecek olan kartın limiti işletmenin gelirine göre belirlenecektir. Kartın özellikleri şu şekildedir;

 1. Kredi kartınız ile Axess üyesi olan iş yerlerinden yaptığınız alışverişlerinizde chip paralar kazanacak ve kazandığınız bu paraları diğer alışverişlerinizde kullanabileceksiniz.
 2. Elektrik, doğal gaz, su, telefon vb. faturalarınız için otomatik ödeme talimatı vererek kendinize ödeme kolaylığı sağlayabilir, aylık fatura ödeme işlemlerini düşünmek zorunda kalmazsınız.
 3. Kredi kartınızla Axess üye iş yerlerinden yapacağınız alışverişlerinizi taksitlendirebilir kendinize ödeme kolaylığı sağlayabilirsiniz. Açacağınız işletme için gerekli mobilyalar, akaryakıt gibi harcamalarınız için ayrıcalıklı avantajlar kazanabilirsiniz.
 4. Çalışanlarınıza ödeyeceğiniz Sosyal Güvenlik Kurumu primlerini bu karttan ödeyebilir ve takip etmek zorunda kalmazsınız.
 5. Alışverişlerinizde peşin olarak ödeme yapmak zorunda kaldıysanız daha sonradan bu işlemi 9 aya varan vade seçenekleri ve uygun faiz oranları ile taksitlendirebilirsiniz.
 6. Bütün harcamalarınızı kartınıza gelen ayrıntılı rapor sayesinde kontrol altına alabilir ve düzenli bir şekilde takip edebilirsiniz.
 7. Takstili Ticari Kredi seçeneğinden faydalanabilir ve taksitler ile geri ödeyebilirsiniz.
 8. Yaptığınız harcamalar için 3 aya kadar ödeme erteleme talebinde bulunabilir ve uygun faiz oranları ile geri ödeyebilirsiniz.
 9. Kartınıza bağlı bir sanal kart oluşturarak internet ve telefon alışverişlerinizde kullanabilirsiniz.
 10. Akbank Atm’lerinden şahsi vadesiz hesabınıza ulaşabilir, bakiye sorma, para çekme yatırma gibi bireysel bankacılık işlemlerinizi kolaylıkla halledebilirsiniz. Detaylar.
 11. Axess KOBİ kredi kartına başvuru yapmak için; en yakın AKBANK Şubelerine  müracaat ederek veya İnternet Bankacılığı üzerinden şubeye gitmeye gerek kalmadan başvuru formu doldurabilirsiniz.
Akbank Axess KOBİ

Akbank Axess KOBİ

TEB Patron Kart

Banka esnafların işletme içi bütün giderlerini karşılamaları amacı ile kredi kartı vermektedir. Esnafa verilecek olan kartın en üst limiti, işletmenin gelir durumuna göre belirlenecektir. Patron Kart esnaflara aşağıdaki imkanları sunmaktadır;

 • Bu karta sahip olan esnaflar; bankanın kendine ait olan internet şubesinden, ATM’lerden, telefon şubesinden, TEB şubesinden veya bankaya ait mobil internet bankacılığından en az 3 olmak üzere 36 taksite kadar eşit taksitler ile kredi çekebilir 2 sezona kadar ödeme işlemi gerçekleştirebilirler. Kredinin en aşağı limiti 1000 TL‘dir.
 • Taksitli kredi seçeneğinden faydalananlar geri ödemelerini bankanın mobil bankacılık uygulamasından, şubeden veya, internet bankacılığı üzerinden gerçekleştirebilirler.
 • Kartın limit oranına göre aynı zamanda maximum 5 tane eşit taksit ödemeli, 3 tane de sezon ödemeli açık kredi kullanılabilmektedir.
 • Kart sahipleri nakit ihtiyaçlarında kartın içerisinde para olmasa bile kartlara göre tanımlanmış olan Kredili Mevduat Hesabı aracılığı ile TEB Banka ATM’lerinden, internet bankacılığı, mobil bankacılık veya şubeden karşılayabileceklerdir.
 • Yurt içi ve yurt dışında yaptığınız alışverişlerden para puan kazanabilirsiniz ve bu puanları diğer alışverişlerinizde harcayabilirsiniz.
 • TEB Patron Kart’a başvuru yapmak için en yakın TEB şubelerine müracaat edebilirsiniz. Detaylar.
TEB Patron Kart 

TEB Patron Kart

CardFinans KOBİ

Banka işletme sahiplerinin, işletme içinde oluşabilecek bütün ihtiyaçları karşılamaları amacı ile ticari bir kredi kartı çıkarmıştır. İşletme içindeki harcamaları düzenli ve kontrollü bir şekilde işlemesini sağmakta ve nakit akışını kontrol altına almaktadır. Ayrıntılı raporlar ile işletme sahiplerinin finans düzenini sağlamasına yardımcı olmaktadır. CardFinans KOBİ kredi kartının limiti verildiği işletmenin gelir durumuna göre belirlenecektir. Sağladığı imkanlar şu şekildedir;

 • İşletme için gerekli ürün veya malların alımı ve diğer ihtiyaçların karşılanması amacı ile kullanabilirsiniz. Harcamalarınızı kendi isteğinize göre vadelendirebilirsiniz.
 • Harcamalarınızın sonunda ödeme günü geldiğinde ödeme erteleme işlemi yapabilirsiniz.
 • Tedarikçi firmalar ile aranızda ticari geçmişe gerek kalmadan ödemelerinizde peşin fiyatına vadeler yapabilirsiniz.
 • POS cihazının olduğu ve kredi kartının geçerli olduğu her yerde alışverişinizi gerçekleştirebilirsiniz.
 • Kartınız ile yaptığınız alışverişlerde para puanlar kazanabilir daha sonraki alışverişlerinizde bu para puanları harcayabilirsiniz.
 • Mal ve ürün alımında tedarikçinizin taksitlendirmesinin dışında vadelendirme yapabilirsiniz.
 • Taksitli nakit avanslar çekerek uygun faiz ve taksitler ile geri ödeyebilirsiniz. Ödemeleriniz hesap ekstrenize yansıtılacaktır.
 • Bankanın sunduğu “Taksit Mola” özelliği ile bir sonraki ayın taksit ödemelerini erteleyebilirsiniz.
 • Kartta bulunan “XL” özelliği ile alışveriş yaptığınızda limit yetersizliği ile karşılaşmazsınız. Kredi kartınızdaki limit bittiğinde XL özelliği devreye girer ve buradan ödeme işlemi gerçekleşir. Alışverişlerinizi yarıda kesmek zorunda kalmazsınız.
 • Bu ticari karta başvuru yapmak için en yakın Finansbank şubesine müracaat edebilirsiniz. Ya da internet bankacılığından verilmiş olan başvuru formunu eksiksiz olarak doldurarak başvuru işleminizi tamamlayabilirsiniz.

Esnafın ihtiyaçlarını karşılamaları amacı ile kredi kartı veren 5 bankayı sizler için araştırdık. Bu bankalara başvuru yaparak işletmenizin ihtiyaçlarını bu kartlar ile karşılayabilir ve uygun taksitler ve vadeler ile geri ödeyebilirsiniz. Harcamalarınızı kontrol altına almanın en kolay yolu budur.

Sende Yaz