Anasayfa / İhtiyaç Kredisi / Orta Riskli Kredi Notuna Acil Para Veren Bankalar (2022)
Orta Riskli Kredi Notuna Acil Para Veren Bankalar (2022)
Orta Riskli Kredi Notuna Acil Para Veren Bankalar (2022)

Orta Riskli Kredi Notuna Acil Para Veren Bankalar (2022)

Bankalara kredi başvurusu yaptığınızda hakkınızda yapılan incelemelerde kredi notu, gelir durumu gibi hususlara bakılır. Kredi notu düşük olanlara kredi verilmez. Ancak bazı bankalar orta riskli kredi notuna kredi vermektedir. Kredi notunu birinci sıraya koyan bankalar olduğu gibi kredi notu düşük olanlara kredi veren bankalar ve kredi notuna bakmayan bankalar da bulunmaktadır. Ziraat Bankası kredi not düşüklere kredi vermek için karşılığında bazı koşulları talep etmektedir. Aynı zamanda geçmişte ödenmemiş borçları sebebi ile sicili bozuk olanlara da kredi verilmektedir.

Kredi notum 0 nasıl kredi çekerim diye düşünüyorsanız 800 puana dahi kredi veren bankaları içeriğimizden inceleyebilirsiniz.

Kredi Notu Düşüklere Kredi Veren Bankalar

Banka müşterilerinin bankalarda kullandıkları her ürün neticesinde Kredi Kayıt Bürosunda bulunan verilerine göre bir puanlama sistemi bulunur. Bu puanlama sistemine göre kişilerin kredi notu 0 ile 1.900 arasında derecelendirilir ve bu puanlara göre kredi başvuruları olumlu ya da olumsuz olarak sonuçlanır. Bu puanlar ise kişilerin çektikleri krediler veya kredi kartlarının aylık ödemelerinde aksaklık ve gecikme olmasından ötürü ya da ödenmemiş borçlar neticesinde yasal takibe düşerek icralık ve avukatlık olmuş kişilerin kredi notları düşük olacaktır. Buna göre kredi risk gruplarını şu şekilde sıralayabiliriz;

Kredi Notları Risk Grupları
0 –  699 puan En Riskli => Kredi çekemez.
700 – 1099 puan Orta Riskli => Kredi notuna bakan bankalardan kredi alamayabilir.
1100 – 1499 puan Az Riskli => Kefil, ipotek veya gelir belgesi sunmaları halinde düşük limitli kredi alabilir.
1500 – 1699 puan İyi => Kredi alma hususunda kredi almazlar. Gelir belgesi sunmaları halinde rahatça kredi çekebilirler.
1700 – 1900 puan Çok İyi=> Bankaların kredi vermeyi en çok sevdiği müşteri tipleridir. Gelir belgesi sunmaları halinde rahatlıkla kredi çekebilirler.

Kredi notunuz riskli grupta yer alıyor ise kredi almanız biraz zor olacaktır. Bu yüzden kredi notunuzu yükseltmek adına çalışmalar yapmayı deneyin. Örneğin bankadan düşük limitli bir kredi kartı alarak ödemelerinizi düzenli yapmanız halinde kredi notunuz olumlu yönde etkilenecektir.

TAVSİYE:  Senet Nasıl Doldurulur? Basit Düzenleme Teknikleri (Güncel)

Kredi notunuz düşük ve bankaların verdiği bireysel kredilere ihtiyacınız var ise kefil veya ipotek teminatı göstererek kredi alabilirsiniz.

Kredi Notu Sıfır Olana Kredi Veren Bankalar

İhtiyaç kredisi, diğer bireysel krediler veya ticari kredilere başvuru yapılması halinde bankaların bakacakları ve değerlendirecekleri en önemli kriter kredi notu olacaktır. Genel olarak hiçbir banka kredi notu sıfır olana kredi vermez. Ancak 2022 yılında bazı bankalar kişilerin kredi notunu önemsemeden, kefilsiz şartsız kredi imkanı sağlayabiliyor. Kredi notunu önemli bir kriter olarak algılayan bankalardan kredi almak için ise kendinize kredi notu yüksek ve düzenli geliri olan bir kefil bulmak kaçınılmaz olacaktır.

Kredi Notu Sıfır Olana Kredi Veren Bankalar 
Kredi Notu Sıfır Olana Kredi Veren Bankalar

Bankalardan kullandığınız kredi veya kredi kartı ürünlerinin aylık taksit ödemelerini zamanında ödemezseniz veya aksaklık çıkartırsanız bu kredi notunuzu oldukça olumsuz etkiler ve düşürür. Kredi notunuzun yanı sıra ödenmeyen borçlar sicilinizi de olumsuz etkileyerek kara listeye düşmenize sebebiyet verebilir. Bu sebeple aldığınız kredi ve kredi kartlarının ödemelerini gününde yapmaya özen gösteriniz.

800 Puana Kredi Veren Bankalar

Bankalardan kredi almak için kredi notunun iyi grupta olması gerektiğini belirtmiştik. Kredi notunuzu öğrenebileceğiniz birçok sistem bulunmaktadır. Kredi Kayıt Bürosunda bulunan puanlama sisteminde kişilerin kredi notlarına kolayca ulaşılmaktadır. Kredi notunuzu öğrenmek için;

 • Findeks.com sitesine girip T.C kimlik numarası ve cep telefon numaranız ile KDV dahil 7,38 TL‘ye kredi notunuzu öğrenebilirsiniz.
 • SMS aracılığı ile kredi notunuzu öğrenmek için cep telefonunuzun mesaj bölümüne girerek “T.C kimlik numarası” , “Doğum yılını” aralarında bir boşluk bırakarak yazıp “1122” ye göndermeniz yeterli olacaktır. Bu işlem için 9 veya 10 TL civarında bir ücret tahsis edilecektir.
 • Banka uygulamaları sayesinde de kredi notunuzu öğrenebilirsiniz. Mobil Bankacılık, İnternet Bankacılığı ve Telefon Bankacılığı gibi sistemlerinden kredi notunuzu öğrenmek için bankaların resmi web sitelerini ziyaret edebilir veya uygulamalarını cep telefonunuza indirebilirsiniz.

 • BKM Express sayesinde kredi notunuzu yıl sonuna kadar 1 TL.’ye öğrenebilirsiniz. Bunun için ilk olarak BKM Express’e üye olmanız gerekiyor. Üye olmak için linke tıklayabilirsiniz. Yönlendirileceğiniz sayfada talep edilen bilgileri eksiksiz olarak doldurarak kredi notunuzu kısa zaman içerisinde öğrenebilirsiniz.
 • Güncel olarak hazırlanmış olan bir kredi risk notu öğrenme ve sorgulama uygulaması da e-devlet sistemidir. E-devlet ile kredi notu öğrenmek ücretsiz olup sistem sayesinde mevcut borçlarınızdan da haberdar olabiliyorsunuz.
TAVSİYE:  İzmir'de Senetle Elden Borç Para Veren Yerler

Kredi notunuzu bu alternatifler ile öğrenebilirsiniz. Kredi notunuzu öğrenmek bankadan finans almak istediğinizde bilinçli hareket etmenizi sağlayacaktır. Bu sebeple kredi başvurusu yapmadan evvel mutlaka kredi notunuzu öğrenin. Eğer düşük ise de düşük limitli kredi kartı veya bireysel ihtiyaç kredisi başvurusu yaparak düzenli ödemeler ile kredi notunuzu yükseltin.

Orta Riskli Kredi Notuna Kredi Veren Bankalar

Orta risk grubunda yer alan kredi notu 700 ile 1099 puan olmaktadır. Bu kredi notuna sahip olan vatandaşların bankalardan kredi almaları zor olacaktır. Bu kredi notu kişilerin geçmişteki ödemelerinde yaptığı aksaklıklar ve gecikmeler sebebi ile oluşmuştur. Bu sebeple de bankalar kredi verirken tereddüt edecek hatta kredi imkanı bile sağlamayacaklardır. Özellikle de yüksek limitli kredilerin bu kredi notu ile alınması mümkün değildir.

Orta Riskli Kredi Notuna Kredi Veren Bankalar 
Orta Riskli Kredi Notuna Kredi Veren Bankalar

Orta riskli kredi notuna kredi alınabilmesi için yukarıda da belirttiğimiz gibi kredi notu yüksek ve gelir durumu da iyi bir kefil ile kredi alabilirsiniz. Bunun yanı sıra hali hazırda bir taşınır veya taşınmazı kredi karşılığı bankaya ipotek göstererek ihtiyaç kredisi alınabilir. Banka bu ipotekleri kredi karşılığı güvence olarak almaktadır. Şayet siz kredinizin ödemelerini yapmaz veya aksatır iseniz mevcut borç yerine ipotek edilen mallara el konulacaktır.

Kredi Sicili Bozuk Olana Kredi Veren Bankalar

Kredi aldınız ve ödemelerinde gecikme oldu. Banka size borcunuzu ödemeniz adına 90 günlük bir süre tanımlayacaktır. Bu süre içerisinde bankaya olan borcunuzu halen ödemiyorsanız hakkınızda yasal süreç başlatılır. Avukatlık olmanız halinde de sicilinize direk olumsuz yansıyacaktır. Kredi notu bir şekilde yükseltiliyor ama sicilin bozuk halden çıkartılması baya bir zaman alabiliyor. Banka kara listede olan kişilere kredi vermiyor. Ama yıl içerisinde kredi yapılandırması veya sicil affı gibi imkanlar tanıyabiliyor. Sicil affı yasasından faydalanarak kara listeden çıkmalarını sağlayacaktır.

Kredi Sicili Bozuk Olana Kredi Veren Bankalar 
Kredi Sicili Bozuk Olana Kredi Veren Bankalar

Sicil affından yararlanacak olanların ilk olarak bankalara müracaat etmeleri gereklidir. Kredi notunu ve sicilini olumsuz etkileyen etmenleri tespit ederek borçlarını yapılandırma için talepte bulunabilir uzun vadelere yayarak kolay ödeme imkanından faydalanabilirler. Kredi sicil affından yararlanıldığı zaman borçlarınızı kapatmanız gerekli olup 5 yıl süreli olarak bankalardan herhangi bir ürün talebinde bulunamayacağınızı bilmeniz gereklidir.

TAVSİYE:  İstanbul Anadolu ve Avrupa Yakası Senetle Kredi İmkanı (Güncel)

Kredi Notuna Bakmayan Bankalar

Kredi notuna oldukça önem veren bankalar olduğu gibi, kredi notuna bakmayan bankalarda bulunmaktadır. Ancak bu bankaların faiz oranları genel olarak yüksek olup bazıları kefil veya ipotek talebinde bulunabiliyorlar. Bankalar aynı zamanda gelir belgesi de talep edeceklerdir. Sunmanız gereken belgelerin arasında en önemlisi bu olmaktadır.

Kredi notuna bakmayan bankaları ise şu şekilde sıralayabiliriz;

 • Aktifbank,
 • Burganbank,
 • Denizbank,
 • Ziraat Bankası,
 • Vakıfbank,
 • Halkbank,
 • Garanti Bankası,
 • QNB Finansbank,
 • Akbank,
 • İş Bankası

Aktifbank N Kolay Kredi

Aktifbank kredi notuna takılmayan bankaların en başında gelmektedir. N Kolay Krediye internet üzerinden anında başvuru yapabilir, herhangi bir evrak hazırlamanıza gerek kalmadan %1,89 faiz oranı ile sahip olabilirsiniz. Kredinin maksimum limiti 30 bin TL olup, 36 aya varan vadeler ile kullandırılmaktadır. İnternet üzerinden başvuru yapılacağı için şubede saatlerce sıra beklemenize gerek kalmayacak kredi almak için gerekli olan dosyaları imzalama derdinden de kurtulacak, krediye daha kolay ulaşabilmek için ücretsiz olarak verilen N Kolay Banka Kartından da yararlanabileceksiniz.

 • N Kolay Kredi ile 10 bin TL. ihtiyaç kredisi alarak % 2,49 faiz oranı ve 36 ay vadede aylık 457 TL. aylık ödeme ile sahip olabileceksiniz. 10 bin TL için talep edilen kredi tahsis ücreti 50 TL olmaktadır. Başvuru için “Hemen Başvur” butonuna tıklayarak ilgili formları doldurduktan sonra olumlu ya da olumsuz dönüşünü kısa sürede alabilirsiniz. Buradan hesaplama yaparak diğer tutarlın aylık ödemelerini görebilirsiniz.
Aktifbank N Kolay Kredi
Aktifbank N Kolay Kredi

Denizbank Cebimde Kredi

Denizbank Cebimde Kredi ile kolay bir şekilde ihtiyaç kredisinden faydalanabilirsiniz. Banka tarafından herhangi bir kefil ya da evrak talep edilmemekte olup 55 bin TL’ye kadar kredi imkanı sağlanmaktadır. 60 aya varan vadeler ile kullandırılan kredinin faiz oranı %2,14 olarak belirlenmiştir. Kredi başvurusu için cep telefonunuzun SMS bölümüne girerek;

 • “KREDIM” , “T.C kimlik numarası” aralarında bir boşluk bırakarak yazıp “3280” e kısa mesaj gönderebilirsiniz. Olumlu ya da olumsuz dönüş 5 dakika içerisinde sağlanacaktır.

Denizbank Cebimde Kredi başvurusu yaparak 10 bin TL kredi çekmeniz halinde 36 ay vadede %2,14  faiz oranı ile aylık 429,00 TL. ödemeden yararlanabilirsiniz. Detaylar.

Kredi notunuz düşük ise bankalara internet üzerinden başvuru yaparak kredi alabilirsiniz.


Hakkında Esnaf Kefalet

Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifinde uzun yıllar çalıştım ve emekli oldum. Gönüllü olarak tüm esnaf meslektaşlarıma başvuru için yapmaları gerekenleri anlatmaktayım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.