Anasayfa / İhtiyaç Kredisi / Kefil ile Kredi Veren 8 Banka (EN YÜKSEK LİMİT)
Kefil ile Kredi Veren 8 Banka
Kefil ile Kredi Veren 8 Banka

Kefil ile Kredi Veren 8 Banka (EN YÜKSEK LİMİT)

Bankalar kredi çekmek isteyen vatandaşlara kredi vermek için bazı kriterleri göz önünde bulundururlar. İlk olarak kredi sicilinin temiz olup olmadığına daha sonra da kredi notunun risk grubunda olup olmadığına bakılır. Kredi notu 0’dan başlayarak 1900’e kadar devam eder. Risk grupları da bu puanlara göre devam eder. 800 puana ya da sicili bozuk olana kredi bankalar da bulunmaktadır. Vatandaşlar bazı şartları sağlamaları halinde kredi alabileceklerdir. Fibabank, Akbank, Yapı ve Kredi, Halkbank, Garanti Bankası, Finansbank, İş Bankası, Denizbank‘ın sağladığı kredileri ve şartları sizlerle paylaşacağız.

Kefil İle Kredi

Kredi çekmek isteyen vatandaşların kredi notunun yüksek olması ve kredi geçmişinin temiz olması bankaların aradığı en önemli kriterlerden biridir. Kredi notunuz düşük ise maaşınız yüksek olsa bile kredi çekemeyebilirsiniz. Bazı bankalar kredi notu düşük olanlara kredi vermeyi bazı şartlar sağlandığında kabul etmektedir. Bankalar kredi notu düşük olanlara aşağıdaki şartlar doğrultusunda kredi vermeyi kabul etmektedir;

 • Bankaya kredi çekmek için kefil göstererek kredi alabilirsiniz. Bu işlem için bulunacak kefilin de kredi notunun yüksek olması ve sabit bir gelirinin olması ve sigortalı bir işinin olması gereklidir. Çünkü banka kefili, sizin borcunuzu ödememenize karşın şart koşmaktadır. Sizin kredi borcunuzu ödememe durumunuzda mevcut borç kefilden temin edilecektir.
 • İkinci bir yol olarak ise ipotek göstermeniz talep edilir. Çekeceğiniz krediye karşılık olarak bir taşınmaz veya otomobilinizi bankaya ipotek göstermeniz istenebilir. Banka ipoteği kendine güvence olarak sayar. Borcu ödememeniz durumunda mevcut borcun yerine ipotek edilen mal sayılır.
 • Gelir durumunuza göre daha az miktarlarda kredi çekebilirsiniz.

Kredi Notu Risk Grupları

Kredi notu risk grupları 0’dan başlayarak 1900’e kadar devam etmektedir.

 • 0 ile 699 arası==> Tamamen riskli gruptur. Kredi çekme ihtimaliniz çok düşük olacaktır.
 • 700 ile 1099 arası==> Orta riskli gruptur. Kredi çekme ihtimaliniz düşük olacaktır.
 • 1100 ile 1499 arası==> Az riskli gruptur. Kredi çekme durumunuz ancak gelir belgesi karşılığında olabilir.
 • 1500 ile 1699 arası==> Bu grupta iseniz iyi risk grubunda yer alıyorsunuz demektir. Kredi çekme ihtimaliniz gayet yüksek olacaktır.
 • 1700 ile 1900 arası==> Risk grubu çok iyidir. Kredi çekme ihtimaliniz oldukça yüksek olacaktır.

Kefil İle Kredi Veren Bankalar

Birçok bankanın kefil karşılığında kredi vereceğini söyleyebiliriz. Kefil ile kredi veren 8 bankayı ve şartlarını sizler için araştırdık.

1- Fibabanka

Kredi notunun düşüklüğü sebebi ile kredi alamayanlara müjde! Artık Fibabanka sayesinde ihtiyaç kredisi alabilirsiniz. Fibabanka ihtiyaç kredisini, bankanın standart ihtiyaç kredisi faizleri üzerinden kefil şartı ile vermektedir. Fibabanka ihtiyaç kredisini verirken bulacağınız kefilin üzerine kayıtlı gayrimenkul tapularını talep edecektir. Değerlendirilen gayrimenkuller Fibabankanın lehine bir durum teşkil ediyorsa tesis edilmeyecektir. Bankanın verdiği kredi kapsamında ihtiyaç sahiplerine verdiği kredinin şartları aşağıdaki gibidir;

 1. İhtiyaç sahiplerine 80 bin TL‘ye kadar imkan sağlamaktadır.
 2. Kredi çekmek için herhangi bir gelir belgesi talep etmemektedir.
 3. Çekilecek olan krediler için 36 aya kadar vade yapmaktadır.
 4. İhtiyaç kredisi faiz oranları yüzde 1,44‘dir.
Fibabanka
Fibabanka kefil şartı ile kredi vermektedir.

2- Yapı Kredi Bankası

Yapı ve Kredi Bankasından normal şartlarda kefilsiz şartsız ihtiyaç kredisi çekebilirsiniz. Bankaya ihtiyaç kredisi başvurusunda bulunmanız halinde gerekli incelemeler ve değerlendirmeler yapılacaktır. Kredi notunuzun düşük olması halinde ve bazı koşulları sağlamamanız halinde kredi çekmeniz güç olacaktır. Banka tarafından yapılan incelemeler neticesinin olumsuz sonuçlanması halinde bankanın sizden kefil talep etme hakkı bulunmaktadır. Banka ihtiyaç kredileri dahilinde;

 • Maksimum 100 bin TL kredi imkanı sağlamaktadır.
 • Çekilecek olan krediye 36 aya kadar vade imkanı sağlamaktadır.
 • İhtiyaç kredisinin güncel faiz oranı 10 bin TL için 36 ay vadede %2,19 olacaktır.
Yapı ve Kredi Bankası
Yapı Kredi Bankası kefilsiz şartsız kredi imkanı sağlamaktadır.

3- İş Bankası

İş Bankası müşterilerine özel Anında Kredi imkanı sunuyor. İşCep veya İnternet Şubesi üzerinden ihtiyaç kredisi başvurusunda bulunanlar için onaylanma durumunda şubeye bile gitmeye gerek kalmadan paranız anında cebinizde olacaktır. Ancak kredi notunuzun düşük olması halinde banka sizden kefil veya ipotek talep etme hakkını saklı tutmaktadır. Kredi tutarının maksimum limiti 50 bin TL olmakla beraber 36 aya kadar vade yapılacaktır. 36 ay vadeye kadar uygulanacak olan faiz oranı %1,50‘dır. Anında krediye başvuru yapmak için;

İnternet Şubesi üzerinden==> Anında Kredi Başvuru

İşCep’ten Krediler==> Anında Kredi Başvuru butonlarına tıklayarak işlemlerinizi birkaç adımda halledebilirsiniz.

 İş Bankası
İş Bankasından kefil ya da ipotek karşılığında kredi alabilirsiniz.

4- Denizbank

Denizbank Cebimde Kredi ile ihtiyaç kredisi veriyor. Hemen başvurun, başvurunuz değerlendirmeye alınıp onaylandıktan sonra kredinizi anında gidip şubelerden temin edin. Banka krediyi verirken kişilerden evrak ve kefil talep etmemektedir. Ancak kredi değerlendirme sürecinde kredi notunuzun düşük olması halinde banka sizden kefil veya ipotek gibi teminatlar talep edecektir. Denizbank tarafından verilen kredinin en üst limiti 55 bin TL olup 36 aya varan vadeler yapılmaktadır. Kredi kartı faiz oranlarını inceleyebilirsiniz.

Başvuru için;

 • Cep telefonunuzun mesaj bölümüne girerek “KREDİM VE T.C KİMLİK NUMARASINI” aralarında  bir boşluk bırakarak 3280‘e SMS göndermeniz yeterli olacaktır. Kredi başvurunuzu yaptığınızı takiben 5 dakika sonra olumlu veya olumsuz sonucunuz tarafınıza iletilecektir. Başvurunuza olumlu bir yanıt geldiğinde bankaya nüfus cüzdanı ile müracaat ederek kredinizi alabilirsiniz.
Denizbank
Denizbank kefilsiz kredi veriyor.

5- Garanti Bankası

Bütün ihtiyaçlara kredi imkanı sağlayan banka müşterilerinin nakit ihtiyaçlarına da destek sağlayarak ihtiyaç kredisi veriyor. Kredinin üst limiti 100 bin TL olup 36 aya varan vadeler yapılmaktadır. Garanti Cep ve Garanti İnternet üzerinden yapılan kredi başvurularında ise en üst limiti 25 bin TL. olmaktadır. Krediye uygulanacak olan faiz oranı;

 • 15 bin TL için yüzde 1,54,
 • 25 bin TL için yüzde 1,49,

Krediye başvuru yapmak için başvuru formunu doldurabilirsiniz. Ya da İnternet Bankacılığına giriş yaparak başvuru işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Başvuru yaptığınızda gerekli değerlendirmeler ve incelemeler yapılır. Yapılan incelemelerin sonucunda kredi notunuz düşük ise banka sizden kefil, ipotek gibi güvenceler talep edecektir. Temin edilecek olan kefilin de kredi notunun yüksek olması, aylık gelirinin ve sigortalı bir işinin olması gereklidir. 2022 yılı kredi sicil affı hususunda bilgi alabilirsiniz.

Garanti Bankası 
Garanti Bankası

6- Halkbank

Halkbank emeklilere, kamu çalışanlarına, özel sektörde çalışanlara, eğitim alanına, imar barışına gibi bir çok alanda mini krediler ve ya yüksek limitli konut ya da taşıt kredisi imkanını müşterilerine sağlamaktadır. Kredi notunuz yüksek ise bankanın verdiği kredilerden hiçbir evrak veya kefile gerek olmadan faydalanabilirsiniz. Ancak kredi notunuz az ya da orta risk grubunda ise banka size kefil karşılığında kredi vermeyi kabul edecektir. Maaşa göre kredi kartı limitlerini inceleyebilirsiniz.

 • Küçük ihtiyaçlarınız için bankanın mini kredisine başvuru yaparak maksimum 5 bin TL‘ye kadar krediyi 10 ay vade ve % 1,77 faiz oranı ile çekebilirsiniz. Kredimini’ye başvuru yapmak  için en yakın Halkbank şubesini ziyaret edebilirsiniz.
 • Bankanın verdiği bir diğer kredi ise üst limiti 10 bin TL olan ihtiyaç kredisidir. İhtiyaç kredisi için uygun görülen vade oranı 36 ay ve uygulanan faiz oranı %1,70‘dir. Krediye başvuru yapmak için en yakın Halkbank şubesine müracaat edebilirsiniz.
Halkbank 
Halkbank her sektöre kredi imkanı sağlıyor.

7- Akbank

Müşterilerinin bütün ihtiyaçlarını karşılayan Akbank ihtiyaç kredisinde de vatandaşın yanında olup destek sağlıyor. Akbank tarafından verilen kredi ile ihtiyaçlarınızı ertelemek zorunda kalmayacaksınız. Banka kredi için gelir belgesi, SGK hizmet dökümü gibi belgeler talep etmekte olup, başvuru yapan kişinin 18 yaş ve üzeri olması şartını arıyor. Verilen kredinin en üst limiti 50 bin TL olup 36 aya varan vade imkanları sağlanmaktadır. Kredi faizleri vade oranı ve kredi tutarına göre değişiklik gösterecek olup % 1,57 ile % 2,18 arasında oranlar uygulanmaktadır.

Akbank
Akbank ihtiyaç kredisine başvuru yapabilirsiniz.

Krediden faydalanmak için başvuru yapmanızın ardından değerlendirilmeye alınırsınız. Değerlendirme sonucunda kredi notunuz yüksek ise başvurunuz olumlu karşılanır. Ancak kredi notunuz çok düşük ise kredi çekemezsiniz. Orta risk grubunda olmanız halinde kredi notu yüksek, aylık bir geliri ve sigortası olan bir kefil ile kredi çekme olanağı sağlayabilirsiniz.

Başvuru yapmak için en yakın Akbank şubesini ziyaret edebilirsiniz.

8- QNB Finansbank

QNB Finansbank müşterilerine 3 ay ertelemeli 35 bin TL’ye kadar ihtiyaç kredisi imkanı sağlıyor. Kredi faiz oranları 3 ay ertelemeli, normal kredi, uygulanacak vade ve kredi tutarına göre değişiklik göstermekte olup % 1,41 değişiklik göstermektedir. Uygulanacak maksimum vade sayısı 36 aydır. Banka kredi notu yüksek olan ve kredi almasında herhangi bir engeli bulunmayan müşterilerden evrak veya kefil talep etmemektedir. Ancak kredi notu riskli olan vatandaşlardan kefil veya ipotek talebinde bulunabilme hakkına sahiptir.

Başvuru için QNB Finansbank’da hesabınız bulunuyor ise “Hemen Başvur” linkine tıklayarak formu doldurduktan sonra başvuru süreciniz başlayacaktır. Ya da Finansbank şubelerine giderek detaylı bilgi alabilir ve şahsen başvuru da gerçekleştirebilirsiniz.

QNB Finansbank
QNB Finansbank 3 ay ertelemeli kredi veriyor!

Bankalar çok düşük kredi notu olan ve sicili bozuk olan kişilere kredi vermeye tereddüt ederler. Ancak bazı durumlarda kefil veya ipotek sayesinde kredi vermeyi uygun görebilirler. Detaylı bilgiler ve gerekli belgeler için mevcut bankalara müracaat etmenizi öneririz.


Hakkında Esnaf Kefalet

Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifinde uzun yıllar çalıştım ve emekli oldum. Gönüllü olarak tüm esnaf meslektaşlarıma başvuru için yapmaları gerekenleri anlatmaktayım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.