Mazot Alımı İçin Yüksek Limitli Avantajlı Kredi Kartları 2023

Mazot Alımı İçin Yüksek Limitli Avantajlı Kredi Kartları 2022

Kredi kartlarının bazı durumlarda özel kampanya ve avantajları olmaktadır. Gerek faiz oranları gerek limitleri ile bazıları fark yaratmaktadır. En iyi kredi kartı hangi bankanın? diyenlere biz de bu yazımızda sizlere en avantajlı kredi kartlarını araştırdık. Yapılan araştırmalar ve incelenen anketler neticesinde akaryakıt için en iyi ve mazot alımı için yüksek limitli ve en avantajlı kredi kartınızı öğrenmek için içeriğimizi inceleyebilirsiniz.

En Avantajlı Kredi Kartı

Kredi kartlarının içerisinden en avantajlısını seçmek için birçok alternatif bulunmaktadır. Kredi kartının faiz oranları, yıllık aidat ödemeleri ve banka tarafından uygulanan kampanyalarına göre değerlendirebilirsiniz. Bu kapsamda kredi kartının limitlerini kişilerin gelir durumları ve maaşları belirlemektedir. Yüksek limitli kredi kartı almak için kredi notu, geçmişteki kredi sicili ve maaş durumunuz göz önünde bulundurulmaktadır.

Kredi kartını ilk kez kullanıyorsanız iki yılın toplam geliri alınarak maksimum 2 katı kadar limit belirlenebilmektedir. İlk yıldan sonraki yıllarda ise toplam belgelenebilir gelirin maksimum 4 katına kadar limite izin verilmektedir. Kredi kartınızın limiti size düşük geliyor ise limitleri yükseltmek için aylık ödenmesi gereken minimum tutarları düzenli ve eksiksiz olarak yatırmanız gerekmektedir. Siz ödemelerinizi düzenli yapmanız halinde bu talep zaten banka tarafından verilecektir.

Kredi kartlarının faiz oranlarını inceleyerek en avantajlı kredi kartını ayırt edebilirsiniz.

Mazot Alımında En Avantajlı Kredi Kartları

Bankalar kredi kartlarında çeşitli konularda kampanyalar ve avantajlı indirimler vermektedir. Akaryakıt alımlarında yapılan kampanyalar da bankaların sağladığı avantajlardan biridir. Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu tarafından yapılan yasak neticesinde akaryakıt alımında taksit uygulaması yapılmamaktadır. Peşin parası bulunmayan vatandaşlar, yine de mecburen kredi kartına yöneliyor. Akaryakıt istasyonlarının indirim kartları bulunuyor. Bu indirim kartları sayesinde yapılan ödemelerde yüzde 4 ve yüzde 5 oranında indirim uygulaması yapılmaktadır. Bu indirim kartları kredi kartları ile birleşiyor ve aracınızdan inmenize bile gerek kalmadan ödeme yapabiliyorsunuz.

Akaryakıt istasyonları indirim kartları inceleyebilirsiniz.

Mazot Alımında En Avantajlı Kredi Kartları 

Mazot Alımında En Avantajlı Kredi Kartları

Bazı bankalar, mazot ve benzin alımlarında belirli dönemlerde kampanya uygulayarak indirimli alışverişlere olanak sağlayabiliyorlar. Akaryakıt firmalarının bankalar ile yaptığı anlaşmaları internet üzerinden takip etmeniz halinde indirimlerden yararlanabilir ve üzerine puanlar kazanarak bir sonraki alışverişlerinizin bir kısmını bedavaya getirebilirsiniz.

Kredi Kartlarında Uygulanan Akaryakıt Kampanyaları

Kredi kartları ile alışveriş yaparken indirim kazanabilirsiniz. Bu kapsamda akaryakıt istasyonları bazı bankalar ile anlaşma yaparlar. Yapılan bu anlaşmalar neticesinde kişilerin kredi kartı ile yaptıkları alışverişlerde indirim kazanırlar. Bu hususta hem bankalar hem de alışveriş yapılan firmalar avantajlı olmaktadır. Çünkü hem firmalar hem de bankalar müşteri kazanırlar. Bu konuda tüketicilerin de büyük avantaj sağladığını söylememize gerek yok sanırım. Yapılacak olan indirim kampanyaları şirketler ve bankalar arasında imzalanmaktadır.

 Devlet tarafından verilen ucuz mazot desteklemelerini inceleyebilirsiniz.

Akaryakıt alımlarında ticari kredi kartlarına taksit yapılmakta ancak normal kredi kartı kullanıcıları bu imkandan yararlanamamaktadır. Bu sebeple de yapılan indirim kampanyaları bireysel kredi kartı kullanıcılarının oldukça işine yaramaktadır. Bu bağlamda tek bir kredi kartı avantajlıdır denilemez. Bütün akaryakıt istasyonlarının anlaşmalı olduğu bankalar ve bankaların da kredi kartları farklı olması sebebi ile birçok kartta avantaj bulunmaktadır. İndirim kartlarına uygulanan indirimler genel anlamda yüzde 5 oranında uygulanmaktadır.

Bazı bankalar indirim uygulamasına izin vermez ancak farklı kampanyalar ve puan sistemleri ile tüketicilere destek sağlamaktadır.

Garanti Bankası Bonus Flash

Garanti Bonus kredi kartınız ile arabanızdan inmeye bile gerek kalmadan ödeme yapabilirsiniz. Bu özelliğin yanı sıra ise alışverişlerinizden puan kazanır ve bir sonraki alışverişlerde biriken bu puanları harcayabilirsiniz. Otogaz alımları kampanya kapsamına girmemektedir. Bonus Flash ile yaptığınız akaryakıt alışverişlerinizde bir kereye mahsus 250 TL ve üzeri alışverişlerinizde 25 TL. indirim kazanma hakkı kazanabilirsiniz. Kazanılan puanlar, içerisinde bulunulan yılın sonuna kadar kullanılmaz ise bir sonraki yıla devir etmeyecektir. Garanti Bonus, Flexi, Bonus Business, Easy ve Money kredi kartları kampanyaya dahil değildir. Alışverişten kazanılan bonuslar en son alışveriş yapılan kredi kartına yüklenecektir.

Paracard, Miles&Smiles kredi kartları ve diğer bankaların bireysel ve ticari Bonus kredi kartları belirlenen kampanya kapsamına girmemektedir. Mevcut kampanyada hazırlanan araçtan inmeden ödeme seçeneği şahıs şirket sahibi müşterilerin ticari kredi kartları ile yapılabilmektedir ancak tüzel kişilerin kredi kartları kampanya dahilinde değildir. Kampanya kapsamında olmayan bir diğer husus ise vadeli taksit ya da bonus kullanarak gerçekleştirilecek olan ödemelerde mail order veya sanal kart ile yapılan işlemlerdir.

Bu kampanya yalnızca BP istasyonlarında geçerli olup aracın depo kapasitesine göre maksimum 400 TL.‘ye kadar dolum yapılabilecektir. Kampanya belirli tarihler arasında olup 2020 yılında da devam edip etmeyeceği hususunda kesin bir bilgi bulunmamaktadır. Eğer bu kampanya kapsamında hali hazırda birikmiş puanlarınız mevcut olarak bulunuyor ise bu puanlarınızı kullanmanızı öneririz.

Araçtan ödeme işlem adımlarını görmek için linke tıklayınız.

Yapı Kredi Opet Worldcard

Opet istasyonlarından yapacağınız akaryakıt ve otogaz alımlarında  puan kazanabilir ve biriken puanlarınızı bir diğer alışverişlerinizde harcayabilirsiniz. Opet istasyonlarından tek seferde araçtan ödeme ile 4 adet 125 TL ya da üzeri otogaz ve akaryakıt alımlarında anında 5 TL. indirim ve toplamda da 25 TL. puan kazanabilirsiniz. Aynı gün içerisinde mevcut kampanyadan yalnızca bir defa faydalanılabilmektedir. Yapı Kredinin farklı bir kredi kartını Opet Worldcard’a çevirmeniz halinde bir önceki kredi kartınızda biriken puanlar Opet Worldcar’a aktarılmaktadır. Bu puanlar da yine bütün world üye işyerlerinde geçerli olacaktır. Biriken puanların belirli tarihlere kadar kullanılması gerekmektedir. Kullanılmayan puanlar geri alınıyor. Kampanya yalnızca Opet istasyonlarında geçerlidir.

Yapı Kredi Opet Worldcard 

Yapı Kredi Opet Worldcard

Araçtan inmeden ödeme yapmanın adımları için linke tıklayınız.

Kampanya linke tıklayarak detaylı inceleyebilirsiniz.

Opet Worldcard’a SMS ile anında başvuru yapmak için; “OPET ve T.C Kimlik Numaranızı” aralarında bir boşluk bırakıp yazarak 4421‘e kısa mesaj gönderebilirsiniz. Bunun yanı sıra İnternet Bankacılığı, Mobil Bankacılık üzerinden ya da en yakın Yapı Kredi şubesine müracaat ederek bu kredi kartına başvuru yapabilirsiniz.

Vakıfbank Worldcard

Worldcard ile Lukoil akaryakıt istasyonlarından yapacağınız alışverişlerde “Doldur Geç” özelliği ile kredi kartınıza anında yüzde 5 indirim kazanabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken tek şey cep telefonlarınızdan Play Store ya da App Store‘dan “Ortak Platform” uygulamasını indirmek olacaktır. Ortak Platform uygulamasını cep telefonlarınıza indirip üye olduktan sonra uygulama üzerinden Vakıfbank Sanal Kredi Kartı, Visa ya da Master kartı kaydederek Lukoil akaryakıt istasyonlarında ve sisteme katılan çeşitli akaryakıt dağıtım şirketi istasyonlarından “Doldur Geç” özelliğini kullanarak arabadan dahi inmeden akaryakıt alımını indirimli olarak yapabilirsiniz. Kampanya kapsamında;

 • Cep telefonunuz ile alışveriş yapabilirsiniz.
 • Yakıt almak için araçtan inmenize gerek kalmaz, ayrıca bir efor sarf etmek zorunda kalmazsınız.
 • Üye işyerlerinden yapılan alışverişlerde yüzde 5 oranında indirim kazanabilirsiniz. Örneğin 100 TL’lik yakıt alıyorsanız 95 TL ödeme yapabilirsiniz.
 • Bu kampanyadan yararlanmak için sisteme kaydınızın bulunması şarttır. Sisteme üye olmayanlar kampanyadan yararlanamaz.
 • 3D Secure ile ödemelerinizi güven içinde yapabilirsiniz.
 • Alınan tutar araç deposuna doldurulduktan sonra ödeme otomatik olarak gerçekleşecektir.
 • Kredi kartı, fiş veya para üstü vb. beklemeden ödemenizi en hızlı şekilde gerçekleştirebilirsiniz.
Vakıfbank Worldcard

Vakıfbank Worldcard

Detaylı bilgi ve başvuru için linke tıklayabilirsiniz.

TEB Bonus Aytemiz Card

TEB Bonus Card ile Aytemiz akaryakıt istasyonlarından yapılan alışverişlerde 30 TL. kazanabilirsiniz. Yıl sonuna kadar Bonus Card ile yapacağınız akaryakıt alışverişlerinde 4 defa 125 TL. ve üzeri alışveriş yapmanız halinde benzin, mazot ve LPG alımlarında kazanç sağlayabilirsiniz. Kampanya bu yıl sonuna kadar geçerli olup 2020 yılında da devam edip etmeyeceği konusunda kesin bir bilgi bulunmamaktadır. Kampanyanın özellikleri aşağıdaki gibidir;

 • 30 TL. indirim fırsatından yararlanabilmek için 4 defa 125 TL. ve üzeri alışveriş yapmanız gerekmektedir.
 • Akaryakıt alımlarını gün içinde üst üste yapmanız halinde tek bir tanesi sayılacaktır. Bu sebeple alışverişinizi farklı günlerde yapmanız gerekmektedir.
 • Kampanyaya katılım için; “Aytemiz” yazıp “4646” ya SMS göndermeniz yeterli olacaktır. SMS gönderimi ücretli olacak olup Turkcell için 0,85 TL, diğer GSM operatörleri için 0,65 TL. kesinti olacaktır.
 • Kampanya için kısa mesaj gönderip aktiflik sağlamayanlar  yararlanamayacaktır.
 • Sade kart, banka kartları ya da ticari kartlar kampanya kapsamına girmemektedir.

Detaylı bilgi ve başvuru için linke tıklayabilirsiniz.

Akaryakıt alımlarında kredi kartlarına uygulanan kampanyalar bu şekildedir.

Sende Yaz