Ev Hanımlarına Kredi Kartı Veren 5 Banka ve Şartları (2023Güncel)

Aynı Bankadan Kaç Tane Kart Alınabilir?
Ev Hanımlarına Kredi Kartı Veren 5 Banka ve Şartları

Herkese anında kredi kartı veren birçok banka bulunmaktadır. Bu bankalar çalışmayan ve herhangi bir geliri olmayan öğrencilere ve ev hanımları için de kredi kartı imkanı sunmaktadır. Çalışmayıp ev hanımı olan bayanlar da kredi kartına ihtiyaç duymaktadır. Bu yüzden bankalar ev hanımlarına da kredi kartı imkanı sağlamışlardır. Türkiye Ekonomi Bankası, Denizbank, Ziraat Bankası, HSBC, Finansbank, Vakıfbank gibi bankaların ev hanımlarına sunduğu kredi kartı limitlerini ve başvuru işlemlerini sizler için araştırdık. Detaylar haberimizde..

Ev Hanımları Kredi Kartı Alabilir mi?

Kredi kartı günümüz normal şartlarında gelir durumuna göre verilmektedir. Geliri olmayanlara ise düşük limitli krediler verilebilir. Örneğin öğrenciler için hazırlanmış kredi kartları diğer kredi kartlarına nazaran daha düşük limitli olmaktadır.  Ev hanımlarına verilecek olan kredi kartları da bu oranda daha düşük limitli olarak hazırlanacak olup 500 ile 1500 TL. arasında değişecektir. Siz de ev hanımıysanız ve anlık ihtiyaçlarınızı karşılamak adına kredi kartına ihtiyacınız var ise aşağıda vereceğimiz bankalara online veya şubelere müracaat ederek kredi kartı başvurusunda bulunabilirsiniz.

Ev Hanımlarına Kredi Kartı Veriliyor Mu

Ev Hanımlarına Kredi Kartı Veriliyor Mu?

Hanımlara da kredi karı verilirken kredi notu önemsenecektir. Harcamalar ve Findeks Kredi Notu hesaplandığında yüksek çıkması halinde kart almaya hak kazanabilirsiniz. Kredi kartı limitinizi yükseltmek için ise eşinizin üzerinden bir gelir belgesi gösterebilir veya kira gelirlerinizi belgeleyebilirsiniz. Kredi limitini yükseltmenin bir diğer yolu ise kart ödemelerinizin aylık eşit olarak ödenen tutarlarını eksiksiz ve gününde yatırmanız gerekmektedir.

Çalışan Eşi Vefat Etmiş Kadınlara Kredi Kartı

Eşi sigortadan ya da emekli sandığından emekli olduktan sonra vefat etmiş ise ölen eşin hak kazandığı bütün imkanlardan eşi de faydalanabilmektedir. Bu işlem için noter veya mahkeme üzerinden veraset ilan belgesi çıkartmanız gerekmektedir. Ölen eşin ölüm belgesi nüfus müdürlüğüne ulaştığında en geç 7 gün içinde adli mahkeme ya da notere müracaat ederek bu ilana sahip olabilirsiniz. Veraset ilanı için belirlenecek olan miktar ortalama 127 TL civarındadır. Sayfa başına ise 10 TL civarında bir ücret talep edilebilmektedir.

Notere veya Sosyal Güvenlik Kurumuna bu evrakları teslim ettikten sonra en geç 1 ay içinde emekli maaşına sahip olabilirsiniz. Emekli maaşını aldıktan sonra da kredi kartı başvurusunda bulunabilirsiniz. Bankalar bu esnada sizlere kredi kartı vermekte güçlük çekmeyeceklerdir.

Kredi Kartı Almak İçin Eşiniz Üzerinden Başvuruda Bulunabilirsiniz

Bankalar kredi kartı verdiği müşterilerine bir de ek kart imkanı sağlayarak çevresindeki insanların da karttan faydalanmalarını sağlamaktadır. Bankaya güvence olarak gösterebileceğiniz bir gelir belgeniz bulunmuyor ise kredi kartı alırken yüksek limitler kullanamazsınız. Bu kapsamda eşinizin var olan kredi kartının üzerine ek bir kart daha talep ederek siz de bu sayede kredi kartı sahibi olabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken bankaya giderek ek bir kart talebinde bulunmanız olacaktır.

 Ev hanımlarına kredi veren bankaları inceleyebilirsiniz.

Kredi Kartı Almak İçin Eşiniz Üzerinden Başvuruda Bulunabilirsiniz

Kredi Kartı Almak İçin Eşiniz Üzerinden Başvuruda Bulunabilirsiniz

Kredi Kartı Başvurunuzu Şubelerden Gerçekleştirin

Kredi kartı başvurusu yapmak için 3 seçenek vardır:

 1. Bazı şubelerin SMS Bankacılığı sistemleri bulunmaktadır. Bu bankalara cep telefonunuzdan kısa mesaj göndererek kredi kartı başvurusunda bulunabilirsiniz.
 2. Diğer bir seçenek ise İnternet ve Mobil Bankacılık üzerinden yapılan başvurulardır. Bu tarz başvurularda ise belirtilen formdaki bütün bilgileri eksiksiz olarak doldurmanız gerekecektir. Formu doldurup onayladıktan sonra olumlu ya da olumsuz geri dönüş forma yazılan iletişim numarasından olacaktır.
 3. Son seçenek ise şubelere giderek başvuru yapmaktır. Nüfus cüzdanınız ile şubelere müracaat ederek başvuruda bulunabilirsiniz.

Ev hanımları için en uygun başvuru şekli şubelere giderek yapılandır. Çünkü internet ve Sms üzerinden yapılan başvurularda gelir belgesi isteneceğinden direkt olarak başvurunuz olumsuz olarak yanıtlanabilir. Ancak şubeye gidildiğinde müşteri temsilcileri sizin için çözüm yolları üreteceklerdir.

Ev Hanımlarına Kredi Kartı Veren Bankalar

Ev hanımlarına kredi kartı veren bankaları ve şartlarını sizler için araştırdık.

 • Şekerbank
 • Ziraat Bankası
 • ING Bank
 • HSBC Bankası
 • Garanti Bankası
 • TEB
 • QNB Finansbank
 • Akbank

1-Türkiye Ekonomi Bankası TEB

Gelir belgesi ve sigortalı bir işin bulunmaması sebebi ile birçok banka ev hanımlarına kredi kartı vermeyi kabul etmez. Bu da bayanların isteklerini gerçekleştiremeyecekleri için onları üzüntüye sokar. Ancak TEB birçok alanda vatandaşlara destek verdiği gibi ev hanımlarını da yalnız bırakmayarak güzel avantajlar ile kredi kartı vermeyen öncülük ediyor. TEB bayanlar için özel olarak tasarlanan She Card ile sağlanan avantajlar ve kredi kartının özellikleri aşağıdaki gibidir;

 • Bayanların kozmetik ve giyim harcamalarında yapacakları 200 TL ve üzeri için yüzde 5 bonus puan kazanırsınız. Ay içerisinde maksimum 200 TL bonus puan biriktirebilirsiniz.
 • Bonus kredi kartlarında bulunan tüm özellikler She Card‘ta da bulunmaktadır.
 • Bütün sağlık harcamaları komisyonsuz olarak 3 taksit yapılır. Bu işlem için harcama yapmadan önce bir defaya mahsus “SAGLIK boşluk KARTINIZIN SON 4 HANESİNİ” yazarak 4616′ya SMS gönderebilirsiniz.
 • Bayanların yaptıracağı sağlık ve cilt bakımları için yapılan harcamalarda 3 taksit yapılabilmektedir. Bu işlem için harcama yapmadan önce bir defaya mahsus “BAKIM boşluk KARTINIZIN SON 4 HANESİNİ” yazarak 4616′ya SMS  gönderebilirsiniz.
 • Sağlık ve bakım için 3 taksit kampanyasına katılım yaptıktan sonra iptal etmek istiyorsanız; cep telefonunuzun SMS bölümüne girerek IPTALSAGLIK kart numaranızın son 4 hanesini aralarında bir boşluk bırakıp 4616′ya mesaj gönderebilirsiniz. Bakım için ise; IPTALBAKIM kartın son dört hanesini arasında boşluk bırakıp yazarak 4616‘ya mesaj göndermeniz yeterli olacaktır.
 • TEB Seyahat Hattı ile kartınızda biriktirdiğiniz bonus puanlar ile bütün seyahat hizmetlerinden fayda sağlayabilirsiniz.
 • Ödemelerinizi TEB She kart ile taksitlendirebilirsiniz.
 • Kart için yıllık istenen aidat ücreti 46 TL‘dir.
 • Kara uygulanan alışveriş ve limit aşım faiz oranı %1,59‘tir. Alışveriş gecikme faiz oranı ise %1,89‘tir

Kredi kartına başvuru yapmak için linke tıklayınız. Ya da TEB şubelerini ziyaret ediniz.

2- Ziraat Bankası

Ziraat Bankası gerek kredilerde gerekse kredi kartlarında en uygun faiz oranlarını uygulayan bankaların en ön sırasındadır. Ev hanımları için de düşük limitli kredi kartı imkanı sağlamaktadır. İnternet üzerinden yapılan başvurularda gelir belgesi talep edilmemektedir. Ancak onaylanmama kararı kesin ve net olarak belirlenir. Şubelere gidildiğinde ise müşteri temsilcileri ile görüşme yapılarak farklı yollar ile başvuru işlemi gerçekleştirilebilir.

 1. Bankadan alabileceğiniz kredinin limitleri 500 ile 1000 TL arasında değişiklik gösterecektir.
 2. Banka bir gelir talebinde bulunabilir. Bu hususta da eşiniz üzerinden bir gelir belgesi gösterebilir ya da kira ek geliri gösterebilirsiniz.
 3. Kredi kartınıza otomatik fatura ödeme talimatı verebilirsiniz.
 4. Kredi kartında alışveriş için uygulanan faiz oranı %1,59 olacaktır. Gecikme faizi ise % 1,70 oranında uygulanmaktadır.
 5. Banka kredi kartınıza olumsuz yanıt verirse eşinizin bu bankadan kredi kartı var ise o karta ek kart çıkartabilirsiniz.
 6. Başvuru ve detaylı bilgiler için Ziraat Bankasını ziyaret edebilirsiniz.

3- ING Bank

ING Bank anında kredi kartı sahibi yapıyor. Nüfus cüzdanı ile ING’ye müracaat ederek kredi kartı başvurusunda bulunulup değerlendirme sürecinden 5 dakika sonra kredi kartını anında alabilirsiniz. Kredi kartının üzerinde isim ve soy isim bulunmayacaktır. Bu husus aklınızda bir soru işareti yaratmasın kart sistemde yine sizin adınıza ve size ait hesap numarasına açılacaktır.  Şayet isim yazılı bir kredi kartım olsun diyorsanız 0850 222 0 600 numarasını arayarak 5 TL ek bir kart ücreti vererek isminizin basılı olduğu kart talep edebilirsiniz.

Kredi kartının alışveriş faiz oranı %1,59 gecikme faizi ise %1,89 oranındadır. Ev hanımları için verilecek limitler herhangi bir gelir göstermemeleri halinde maksimum 500 ile 1000 TL arasında olacaktır. Gelir belgesi olarak eşiniz üzerinden bir kredi kartı talep edebilir ya da ek bir kira geliriniz var ise bunları bankaya belgelendirebilirsiniz. Bu sayede kart limitiniz yükselebilir. Ödemelerinizi düzenli yaparak da kart limitinizi yükseltebilirsiniz. Başvuru için en yakın ING Bank lşubesini ziyaret edebilirsiniz.

4- HSBC

Bazı bankalar düşük limitli kredi kartlarını verirken herhangi bir gelir belgesi talebinde bulunmazlar. Bankanın ev hanımlarına özel bir kredi kartı bulunmamaktadır. Ancak düşük limitli bir kredi kartı başvurusunda bulunulabilir. Ya da HSBC’nin kredi kartı müşterisi olan bir yakınınız var ise onun üzerinden bir ek kart talebinde bulunabilirsiniz. Ek kartın özellikleri aşağıdaki gibidir;

 • Ek kart bağlı olduğu asıl kartın tüm özelliklerini taşımaktadır. Bu kapsamda ek kart ile yapacağınız alışverişlerde de anlaşmalı mağazalarda indirim ve puan kazanabilirsiniz. Kazanılan puanlar hem ek kart sahibi hem de asıl kart sahibi tarafından kullanılabilmektedir.
 • Ek kart limiti istenilen oranda belirlenebilir ve daha sonra limitte güncelleme yapılabilir.
 • Ek karta başvuru yapmak için Telefon Bankacılığı, İnternet Bankacılığını kullanabilirsiniz ya da en yakın şubeye müracaat edebilirsiniz.

5- Şekerbank

Şekerbank bütçesini düşünen kadınlara kredi kartı vererek ihtiyaçlarını karşılamalarına destek oluyor. Bütçem Benim Bonus Kart sayesinde hem harcamalarınızı kontrol altına alabilecek hem de harcamalarınızda tasarruf edebileceksiniz. Kredi kartınız ile;

 1. Yapılacak olan aylık harcama limitlerini hanımlar kendileri belirleyebilir.
 2. Aylık limitler herkesin şahsi isteğine göre düzenleneceği için ay sonunda gelecek ekstreniz hakkında endişelenmenize gerek kalmayacaktır.
 3. Bütçem Benim Bonus Kartınıza altın hesabı yatırım talimatı verebilir ve aylık ödeyeceğiniz limitleri aşmadan yatırım yapabilirsiniz.
 4. Kartınız ile yapacağınız alışverişlerde bonus puan kazanabilir ve bir sonraki alışverişlerinizde kullanabilirsiniz.
 5. Alışverişinizi Bonus Program Ortakları olan yerlerden yapmanız neticesinde taksitlendirme ve artı bonuslar kazanabilirsiniz.
 6. Peşin ödemek zorunda kaldığınız alışverişlerinizi daha sonra taksitlendirme yapabilirsiniz. Bu işlem için uygulanacak faiz oranı %1,40 olacaktır. 
 7. Kartınız ile ihtiyaç anında nakit avans çekebilirsiniz. Bu işlem için de uygulanacak faiz oranı %1,40 oranında olacaktır. 
 8. Kart için ödenecek yıllık aidat ücreti 98 TL‘dir.
 9. Alışverişlerde uygulanacak faiz oranı %1,59, gecikme faiz oranı ise %1,89′tir.

SMS ile başvuru yapmak için ” BUTCEM yazıp bir boşluk bırakarak T.C Kimlik Numaranızı” yazarak 1953’e kısa mesaj gönderebilirsiniz. İnternet üzerinden veya Şekerbank şubelerine müracaat ederek de başvuru işlemi gerçekleştirebilirsiniz. 

Ev hanımlarına kredi kartı imkanı sağlayan bankalar bu şekildedir. Mevcut bankalara müracaat ederek düşük limitli de olsa kredi kartı talebinde bulunabilirsiniz.

Sende Yaz