Kredi Kartım Nerede? Online Banka Kurye Sorgulama (Güncel)

Kredi Kartım Nerede Online Banka Kurye Sorgulama
Kredi Kartım Nerede Online Banka Kurye Sorgulama
 • Bankalara başvuru yaparak almaya hak kazandığınız kredi kartlarının adınıza hazırlanması ve çıkartılması için bir süre beklemek zorunda kalabiliyorsunuz. Bu süre zarfında asıl kartınız gelene kadar idare etmeniz için size aynı gün isimsiz kredi kartı veriliyor. Bu kartı da asıl kart gibi kullanabiliyorsunuz. Bankalar tarafından kuryeye verilen kredi kartınız verdiğiniz ev ya da iş adresinize teslim edilmek üzere yola çıkarıldığına dair cep telefonunuza mesaj gelmeyebilir. Kredi kartınızın nerede olduğunu merak ediyorsanız sorgulama ekranlarından öğrenebilirsiniz. İş Bankası, Denizbank, Garanti, Akbank gibi bankalardan aldığınız kredi kartlarınızı online olarak sorgulayabilir, kurye takibini yapabilir ve ne zaman elinize ulaşacağını öğrenebilirsiniz. Her bankanın kredi kartı sorgulama ekranı farklı olmaktadır. Biz sizler için sorgulama sayfalarını araştırdık. Detayları haberimizden inceleyebilirsiniz.

  Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

  Gün içerisinde veya genel ihtiyaçlarımız için anlık nakde sıkıştığımızda, teknolojik aletler için, alışverişler için gibi birçok şey için kredi kartına gereksinim duyabiliriz. Bir nevi anlık durum kurtarıcısı da diyebileceğimiz kredi kartlarına iki farklı şekilde başvuruda bulunabilirsiniz. Yüksek limitli kredi kartı almak için gelir düzeyinizin de yüksek olması gerektiğini bilmenizi isteriz. Bir diğer husus ise kredi notunuzun düşük olmamasıdır. Kredi kartınızın düşük olması halinde maaşınız ne kadar yüksek olursa olsun limiti yüksek bir kredi kartı alamazsınız. Kredi kartı başvurusu yapmak için;

  • Kart talebinde bulunacağınız şubeye müracaat ederek bireysel müşteri temsilcileri ile görüşme sağlayabilirsiniz.
  • Kredi kartı talebinde bulunacağınız bankanın internet şubelerinden formdaki bilgileri eksiksiz doldurarak kredi kartınızı adresinize teslim isteyebilirsiniz.

  İş Bankası Kredi Kartı Kurye Takibi

  İş Bankasından kredi kartı başvurunuz onaylanmış ise kartınız verdiğiniz adrese teslim edilmektedir. Kartınızın kurye takibini; referans numarası, kimlik numarası ve başvuru yaptığınız cep telefon numarası ile gerçekleştirebilirsiniz. İş Bankası kredi kartı başvuru takibi sayfasına girerek bu 2 seçenekten biri ile giriş yaptıktan sonra doğrulama kodunu girerek kredi kartınızın nerede olduğunu öğrenebilirsiniz. Kartınız bankanın anlaşmalı olduğu kuryeler veya PTT ile tarafınıza teslim edilecektir.

  İş Bankası Kredi Kartı Kurye Takibi

  İş Bankası kredi kartı kurye takibi sorgulama ekranı

  Akbank Kredi Kartı Kurye Takibi

  Kredi kartı talebinde bulundunuz, başvurunuz onaylandıysa kredi kartınız size hemen teslim edilemez. Adınıza hazırlanan kredi kartları bir hafta 10 gün gibi bir sürede verdiğiniz adrese teslim edilmek üzere kargoya verilmektedir. Bu süreçte kargonuzun nerede olduğunu kara kara düşünmenize gerek kalmadan basit bir işlem ile halledebileceksiniz. Eğer kredi kartınızı Akbank şubelerinden temin ettiyseniz yapmanız gereken işlem Akbank resmi internet sitesine girdikten sonra “Başvurum Nerede” butonuna tıklamanız olacaktır. Bu butona tıkladıktan sonra “Akbank Direkte” yönlendirileceksiniz. “Başvurum nerede?“nin içindeki “Teslimat” seçeneğine tıkladığınızda da kargonuzun kurye teslimatı ile ilgili tüm detayları görebilirsiniz. Kredi kartınız bankanın anlaşmalı olduğu kargo şubesinden veya PTT aracılığı ile tarafınıza teslim edilecektir.

  Akbank Kredi Kartı Kurye Takibi

  Akbank kredi kartı kurye takibi sorgulama ekranı

  Garanti Bankası Kredi Kartı Kurye Takibi

  Yukarıda belirttiğimiz gibi her bankanın kredi kartı sorgulama ekranı farklı olmaktadır. Kredi kartınıza onay verilmiş ise en kısa zamanda verdiğiniz adrese teslim edilmek üzere yola çıkartılacaktır. Garanti Bankasının kart takibini yapmak için bankanın web sitesine girdikten sonra “Kredi Kartları” sekmesine tıkladıktan sonra açılan pencerede sol alttaki listeden Kredi Kartı Başvuru Takibi Sorgulama” butonuna tıklamalısınız. Açılan formda; takip etmek istediğiniz kredi kartı türünü seçiniz, form numarasını, sisteme kayıtlı cep telefon numaranızı, doğum tarihinizi (gün, ay, yıl) girdikten sonra ekranda çıkan doğrulama kodunu da girdikten sonra işleminizi tamamlamış olursunuz ve kartınızın teslim zamanını, nerede olduğunu buradan görebilirsiniz. Kartınız 3D güvenlik doğrulama hatası veriyor ise sebeplerini linke tıklayarak öğrenebilirsiniz.

  Garanti Bankası Kredi Kartı

  Garanti Bankası Kredi Kartı

  Denizbank Kredi Kartı Kurye Takibi

  Denizbank kredi kartlarına uygun faiz oranları vermesi sebebi ile çok tercih edilen bir bankadır. Güler yüzlü ve insanlara karşı ilgili hizmetleri karşısında bir çok müşterisi bulunmaktadır. Kredi kartınız için Denizbank’a başvuruda bulunabilirsiniz. Başvurunuzun onaylanması halinde kartınız hemen elinize teslim verilmeyecektir. Kartın şahsınıza ait olarak hazırlanması için bir süre beklemeniz gerekmektedir. Kredi kartı kullanımının çok aciliyeti var ise bankadan 1 yıl süre geçerli olan isimsiz kredi kartınızı alabilir  ve asıl kartınız gelene kadar kullanabilirsiniz. Kredi kartınızın takibini yapmak için Denizbank web sitelerine giriş yaparak “Kartlar” bölümünden “Kredi Kartı Teslimleri” seçeneğine tıklayarak kartınız ile ilgili bilgi alabilirsiniz. Ayrıca; Kredi kartım başkasına teslim edilebilir mi? Ek kartım kime teslim edilir? Adresim değişti, kurye şirketindeki kredi kartımı nasıl teslim alabilirim? başlıklarına da ulaşarak bunlar hakkında da bilgi alabilirsiniz.

  Denizbank Kredi Kartı Kurye Takibi

  Denizbank Kredi Kartı Kurye Takibi

  Finansbank Kredi Kartı Kurye Takibi

  Her bankanın başvuru sorgulama ekranı farklı olduğu gibi Finansbank’ında diğerlerinden değişik bir sistemi bulunmaktadır.  QNB Finansbank’a kredi kartı başvurusunda bulunmuşsanız ve kartınızın nerede olduğunu, ne durumda olduğunu mera ediyorsanız bu yolları izleyerek kurye takibi yapabilirsiniz. Bankanın web sayfasına girdikten sonra üst bölümde bulunan “kartlar” sekmesine tıklayınız. Daha sonra en alttaki “Kart Başvuru Durumu”ndan “Başvuru Sorgulaseçeneğini tıklayınız. Açılan ekrandaki forma; adınızı, soyadınızı, T.C kimlik numaranızı, cep telefon numaranızı ve son olarak da verilen doğrulama kodunu girerek başvurularınızı listeleyebilir, kartınızın son durumunu öğrenebilirsiniz. Kredi kartınız PTT kurye aracılığı ile tarafınıza iletilecektir.

  Finansbank Kredi Kartı Kurye Takibi

  Finansbank Kredi Kartı Kurye Takibi

  Halkbank Kredi Kartı Kurye Takibi

  Halkbank şubelerinden kredi kartı talebinde bulunduysanız ve onaylandıysa banka tarafından bir hafta içerisinde kartınız elinize ulaşacaktır. Kredi kartınızın şahsınıza ait olarak basımı gerçekleştiğinde bankaya kayıtlı cep telefon numaranızdan sizi arayacaklar veya mesaj yolu ile teyit edeceklerdir. Belirli bir zaman geçmiş ve kartınız hala elinize ulaşmamış ise Kurye net veya Aktif İleti Kuryenin sorgulama ekranlarına girip gönderi numaranız, isim, soy isim, cep telefon numarası ve e-postanızı girerek kartınızın mevcut durumunu öğrenebilirsiniz. Bunun için öncelikle kartınızın hangisine verilmesini bilmeniz gerekmektedir.

  Halkbank Kredi Kartı Kurye Takibi

  Halkbank Kredi Kartı Kurye Takibi

  Ziraat Bankası Kredi Kartı Kurye Takibi

  Ziraat Bankasından kredi kartı almışsanız ve henüz elinize geçmemiş ise başvuru sorgulama ekranından online olarak takip edebilirsiniz. Bankanın başvuru takibi için işlem sırası şu şekildedir;

  1. Bankanın resmi internet sitesine giriş yapın.
  2. Bireysel ve Kurumsal kısımlarından “Bireyseli seçin.
  3. Başvurular” kısmından “Kredi Kartı Başvurusu” nu tıklayın.
  4. Son olarak ise “Başvuru Sorgulamaya tıklayın ve açılan penceredeki formu eksiksiz olarak doldurun.
  5. Verilen bilgilendirmeyi de kabul ettikten sonra “Sorgula” butonuna basarak işleminizi tamamlayın ve kuryenizin nerede ve ne durumda olduğunu öğrenebilirsiniz.
  Ziraat Bankası Kredi Kartı Kurye Takibi 

  Ziraat Bankası Kredi Kartı Kurye Takibi

  Yapı Kredi Bankası Kredi Kartı Kurye Takibi

  Yapı Kredi Bankasından çektiğini konut, ihtiyaç, taşıt kredisi, kredi kartı takibi gibi işlemleri şubeye gitmeye gerek kalmadan internet bankacılığından veya sms aracılığı ile öğrenebilirsiniz. Kredi kartınızın başvuru takibini yapmak için;

  Web sitesine giriş yaptıktan sonra sırası ile:

  Başvuru merkezi=> Kredi Kartı Başvurusu=> Kredi Başvuru Sorgulama adımlarını izleyiniz.

  Daha sonra açılan ekrandaki başvuru formundaki; Türkiye Cumhuriyeti kimlik numaranızı ve sisteme kayıtlı cep telefon numaranızı  doğru bir şekilde doldurarak güvenlik kodunu da girdikten sonra “Devam” tuşuna basarak kuryenin nerede ve ne durumda olduğunu tespit edebilirsiniz.

  Yapı Kredi Bankası Kredi Kartı Kurye Takibi

  Yapı Kredi Bankası Kredi Kartı Kurye Takibi

  Bankaların online kurye sorgulama ekranları bu şekildedir. Kredi kartınızın nerede olduğunu şubelere gitmeden web siteleri aracılığı ile kolayca öğrenebilirsiniz.

  Sende Yaz