Anasayfa / İhtiyaç Kredisi / Herkese Kredi Çıkartılır! (KARA LİSTEYE SON ŞANS)
Herkese Kredi Çıkartılır! (KARA LİSTEYE SON ŞANS)

Herkese Kredi Çıkartılır! (KARA LİSTEYE SON ŞANS)

Nakit ihtiyacınız var ama siciliniz temiz olmadığı için bankalardan kredi alamıyor musunuz? Nakit paraya sıkıştığımız anda çareyi ya tanıdıklarımız da ya bir eşyamızı satmakta ya da bankalarda ararız. Ev alırken, araba alırken, düğün yaparken, tatile giderken, hacca giderken, arsa alırken gibi birçok işlem için yüklü miktarda nakde ihtiyacımız olabilir. Fakat bankalar bu işlemler için bir takım şartlar talep etmektedir. Kara listeye düşmüşseniz veya kredi puanınız düşük ise kredi almanız biraz zor olabiliyor. Kara listeye düşenlere de kredi imkanı sağlayan bankalar bulunmaktadır.

Finansbank, Ziraat Bankası gibi bankalar kara listedekilere ve icralık olanlara kredi veriyor. İcralık olanlara, yasal takibe düşenlere, sicili bozuk olanlara müjde!

Artık bu kişilere de son şans verilecek ve kredi çıkartılacak.

Kara Listeye Kredi Çıkartılır!

Bankalar insanlara ihtiyaçları olan krediyi vermek için başvuru yapanların kredi sicil geçmişine ve kredi notuna bakarlar. Eğer banka sicili kötü ve kredi notu düşük ise birçok banka haklarını genelde kredi vermemekten yana kullanırlar. Çünkü kredi sicili bozuk ve kırmızı kalem yemiş vatandaşlara kredi veren bankalar BDDK tarafından cezalandırılıyorlardı. Daha sonra çıkan kredi sicil affı ile ihtiyaç kredisi verilmeye başlandı. Kredi vermeyi kabul etseler bile kredi notu yüksek gelir durumu iyi bir kefil talep ederler. Artık kara listede olan vatandaşlara da kredi veren bankalar bulunmaktadır. Kara listeye giren ve kredi notu düşük banka mağdurları bu ihtiyaç kredisi tam size göre! Aşağıda vereceğimiz bankalara müracaat edebilir ve ihtiyaç kredisi başvurusunda bulunabilirsiniz.

Bunun için bazı şartları yerine getirmeniz gerekmektedir. Banka ihtiyaç kredisini verirken uyguladığı mevzuatlardan maalesef ki vazgeçmiyor. Size kredi verebilmek için mevcut gelirinizi, ek gelirleriniz var ise onları belgelemenizi ve kendinize bu iş için kefil bulmanızı talep ediyor. Bankalar kredi notunu her ne kadar önemsemese de ihtiyaç kredinizi yalnızca bir kefil sayesinde alabilirsiniz.

Kara Listeye Kredi Çıkartılır
Kara Listeye Kredi Çıkartılır!

İcralık Olanlara ve Hakkında Yasal İşlem Başlayanlara Kredi

Bankalardan kredi çekip daha sonra ödemede gecikme veya hiçbir şekilde taksitleri ödeyememe yüzünden bankalar nezdinde kredi sahiplerine yasal işlem veya icra takibi başlatılır. Bu işlemler de kredi sicilini kötü etkileyerek kara liste diye adlandırılan listeye istemeseler de isimlerini yazdırmak durumunda kalırlar. Daha sonraki nakit ihtiyaçlarımız da da bankaların kendilerine olan güvenini sarsmalarından dolayı kredi çekemeyebiliyorlar. Bankalar kredi notu düşük ve yapılan uyarılara rağmen ödemelerinde gecikme yaparak yasal sürece girenlere tekrar kredi vermeye çekinirler. Bazı bankalar bu vatandaşlara son bir şans tanıyarak kefil karşılığında ihtiyaç kredisi vermektedir. Bulunan kefilin üzerine kayıtlı bir ev, arsa gibi gayrimenkullerin bankaya sunulmak için belgelenebilir kaydı olması gereklidir. Ancak bu durumda ihtiyaç kredisi verilebilir. Kefil karşılığında verilebilecek kredi minimum 3 bin TL, maximum 10 bin TL olacaktır.

 İcralık borçlarınızı taksitlendirebileceğinizi biliyor muydunuz?

İcralık Olanlara ve Hakkında Yasal İşlem Başlayanlara Kredi
İcralık olanlara ve hakkında yasal işlem başlayanlara kredi verilir.

Kredi Sicil Affı

Hakkında başlatılan yasal işlemler, icra borçları gibi etkenler yüzünden kara listeye düşen insanlar için sicil affı çıkartılmıştır. Sicil affından önce bu kişilere bankaların kredi vermesi yasaktı. Kredi veren bankalar Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu tarafından cezalandırılıyorlardı. Yeni düzenleme de çıkan aftan sonra bu vatandaşların var olan borçları için bankalar tarafından yapılandırma imkanı sunuldu. Kara listeye düşmüş kişiler bu durumdan kurtulmak için bankaların sicil affına başvuru yaparak belirli tutarlarda kredi çekebilecek ve kredi notlarını yükseltebileceklerdir.

Kredi Notunu Yükseltmek İçin Ne Yapılmalı?

Kredi çekmeyi kolaylaştırmak için bankalardaki kredi notunuzu yükseltebilir ve şartsız kefilsiz kredi çekebilirsiniz. Kredi notunuzu yükseltmek için bankalara olan borçlarınızı gününde ve eksiksiz olarak yatırmanız gerekmektedir. Mevcut borcunuzun minimum asgari tutarı yerine fazlasını yatırarak da bu işlemleri hızlandırabilirsiniz. Kredi limitlerinizi yalnızca ihtiyacınız kadarına indirmeye çalışın. Yüksek limitler kredi notunuza olumlu olarak yansımayacaktır. Kredi notu risk oranları aşağıdaki gibidir;

1-799 En riskli
800-1299 Orta riskli
1300-1500 Az riskli
1500-1699 İyi
1700-1900 Çok iyi

Herkese Kredi İmkanı Sağlayan Bankalar

Herkese kredi çıkarılır imkanlarını sunan birkaç farklı bankanın isimleri ise;

 • QNB Finansbank 
 • Akbank 
 • Garanti
 • İş Bankası 
 • TEB
 • Yapı ve Kredi Bankası

Garanti Bankası Kara Listedekilere Kredi Fırsatı Sunuyor

Bütün kredi ihtiyaçlarına uygun faiz oranları ve vade seçenekleri ile çözümler getiren Garanti Bankası sicili kötü ve kredi notu düşük olan vatandaşa da destek veriyor. Banka konut kredisinden taşıt kredisine, emekli paketlerinden, bedelli kredilerine her kesimin yanında olmaya ve destek sağlamaya çalışmaktadır. Banka sicilinizin bozuk olması veya kredi notunuzun düşük olmasını önemseyecektir. İhtiyaç kredisi veren bu bankadaki kredi başvuru durumunuzu sorgulamak için Garanti İnternet Bankacılığı‘na giriş yaparak sorgulama işlemini gerçekleştirebilir başvurunuzun olumlu veya olumsuz sonuçlarını tespit edebilirsiniz. Başvuru yapmak için ise en yakın Garanti Bankası şubelerinde gidebilirsiniz. Banka da kredi alabilmeniz için mevcut mesleğinize ve aylık gelirinize bakılacaktır. Eğer kredi siciliniz bozuk ve kredi notunuz düşük ise banka sizden kefil talep edecektir. Kefil edeceğiniz kişinin üzerine kayıtlı bir gayrimenkulü olması ve iyi bir gelirinin olması gereklidir. Kefile kredi sistemi ile bankanın size sağlayacağı en üst limit 10 bin TL’dir.

Başvuru için gerekli evraklar şunlardır;

 • Türkiye Cumhuriyeti kimlik kartı,
 • Gelir belgesi istenmektedir.

QNB Finansbank Kara Listedekilere Kredi Veriyor!

İhtiyaçlarınız için gerekli olan finansman desteğini Finansbank’tan sağlayabilirsiniz. Kredi notunuzun ve sicilinizin  bozuk olması durumunda bankanın sicil affına başvuru yapabilirsiniz. Bu affa başvuru yapmanız ve aftan yararlanmanız halinde kara listeden kurtulmak amacı ile 5 yıl içerisinde Finansbank da bulunan bütün borçlarınızı kapatmanız veya onları yapılandırmanız gerekecektir. Örneğin; yalnızca Finansbank’a değil de diğer bankalara da ayrı ayrı borcunuz var ise bankadan borç transferi isteyebilirsiniz. Bu sayede diğer bankalara olan borcunuzu da tek bir bankaya bağlamış olursunuz. Bütün borçlarınızı tek bir bankada toplamak istiyorsanız linke tıklayarak yazımızdan bilgi alabilirsiniz. Finansbank’ dan tekrar kredi alabilmeniz için banka, üzerine kayıtlı bir gayrimenkulü olan kefil talep edecektir. Bankaya ihtiyaç kredisi başvurusu yapmak için en yakın şubeye giderek öncelikle sicil affı başvurusunda bulunmalı daha sonra kredi başvurusunda bulunmalısınız. Finansbank faiz oranlarına linke tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Akbank’tan Kara Listedekilere Kredi Fırsatı

Akbank şubelerinin ihtiyaç kredisi fırsatından yararlanmak istiyorsanız öncelikle sicil affına başvuru yapmanız gerekmektedir. Sicil affı başvurunuzun onaylanmasından sonra size 5 yıllık bir süre verilir. Bu süreçte sicilinizi temizlemek adına çalışmalar yapmalı borçlarınızın tamamını ödemelisiniz. Bankaların sunduğu diğer bir imkan olan yapılandırma yoluna giderek ödeme kolaylığı sağlayabilirsiniz. Borçlarınızın tamamını ödemeniz ve kredi notunuzu yükseltmeniz halinde bankadan maximum 10.000 TL ihtiyaç kredisi çekebilirsiniz. Bankanın ihtiyaç kredisi fırsatına başvuru yapmak için bir adet kefile ihtiyacınız olmaktadır. Banka size kefilsiz kredi vermeyecektir.

 Başvuru için gerekli belgeler;

 • Türkiye Cumhuriyeti nüfus cüzdanı belgesi,
 • güncel bir fatura (elektrik, doğalgaz, su gibi),
 • gelir belgesi gibi belgeler istenmektedir.

TEB Kara Listedekilere Kredi Veriyor

Normal şartlarda bankalar kredi notu düşük veya kara listeye düşenlere kredi vermemektedir. TEB çıkan sicil affı sayesinde kredi almaya hak kazanan vatandaşlar için kredi veren bankalardan biridir. Bu bankaya kredi başvurusunda bulunmak için öncelikle sicil affı başvurusu yapmanız gerekmektedir. Yaptığınız başvurudan sonra sicilinizi temizlemek ve kara listeden çıkmak için 5 yıl süre verilmektedir. Bu süreci iyi değerlendirmeli, bütün borçlarınızı ödemelisiniz. Ödeme kolaylığı sağlamak adına bankaların borç yapılandırmalarına başvuru yapabilirsiniz. Kredinizin onaylanması için gerekli olan bir etken daha vardır. Banka kendisine bir güvence olarak, kredi vermek için bir kefil talep edecektir.

Kara listedekilere bankalar ancak bu şartlar ile kredi imkanı sunmaktadır. Kara listede iseniz bankaların bu koşullarını yerine getirerek kredi notunuzu yükseltebilir, sicilinizi temizleyebilir ve ihtiyaç kredisinden faydalanabilirsiniz.


Hakkında Esnaf Kefalet

Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifinde uzun yıllar çalıştım ve emekli oldum. Gönüllü olarak tüm esnaf meslektaşlarıma başvuru için yapmaları gerekenleri anlatmaktayım.

9 yorum

 1. Acil 10000 para gerek kara listede oldugum icin cikmiyor

 2. İrtibata geçermisiniz kara listedeyim

 3. Özcan emre özel

  Acil paraya ihtiyacaım var nasıl veriyorsunuz acaba

 4. Muharrem UZUN

  nasıl irtibata geçebiliriz

 5. yasemin yurdakul

  nasıl veriyosunuz krediyi

 6. HACİZLİK KREDİSİ

  Hacizli olan, emekli, memur, işçi farketmez 20 bin liraya kadar düşük faizli kredi veriyoruz.

 7. Ben kara listedeyim kredi almak istiyorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.