Anasayfa / İhtiyaç Kredisi / PTT Emekliye Faizsiz Kredi Veriyor mu? (Güncel)
PTT Emekliye Faizsiz Kredi Veriyor mu - PTT Emekliye Faizsiz Kredi Veriyor mu? (Güncel)
PTT Emekliye Faizsiz Kredi Veriyor mu

PTT Emekliye Faizsiz Kredi Veriyor mu? (Güncel)

Bütün ömrü hayatınca çalışıp dada sonra bunun mükafatı olarak emekliye ayrılmak her bireyin hakkıdır. Fakat ülkemizde bunu refah içinde yaşayan vatandaş sayısı çok azdır. Çünkü bir çok vatandaş emekliye asgari ücretten bile daha düşük maaşla devam edebiliyorlar. Bu sebeple de maaş yetersizliğinden dolayı ekonomik geçim sıkıntısı meydana geliyor. Nakit sıkıntısından dolayı da kredi kartlarına veya kredilere ihtiyaç duyuyorlar. Emekliye kredi veren bankalar olduğu gibi PTT‘de bu imkanı sağlamaktadır. Vatandaş PTT’nin emekliye faizsiz kredi verip vermediğini merak ediyor. PTT krediye gerekli koşulları sağlamanız halinde başvuru yapabilirsiniz. PTT’nin verdiği kredilerden faydalanmak için maaşınızı oraya taşımanız gerekmektedir. Vakıfbank işbirliği ile emekliye kredi verilmektedir. PTT emekli kredisi hesaplamasını ve krediler için faiz talep edip etmediği ile ilgili bütün bilgileri sizler için araştırdık. Detaylar içeriğimiz de..

PTT Emekli Kredi Başvurusu

Emekliler maaşlarını istediği finansman kuruluşundan alabilir. Bunun için e-devlet üzerinden veya Sosyal Güvenlik Kurumlarına giderek maaş işlemlerinizi istediğiniz yere taşıyabilirsiniz. PTT ile anlaşmalı olan bankalar da bulunmaktadır. Emekli maaşlarını PTT üzerinden alan emekliler, ihtiyaç kredisi imkanından ve bankaların çeşitli avantajlarından faydalanabiliyor. PTT Emekli kredisine başvuru yapmak için bizzat şubelere müracaat etmeniz gerekmektedir. Başvuru için şahıs, kendi yerine vekaleten kimseyi gönderemez. İşlem yalnızca şahsın kendisi ile gerçekleştirilmektedir. Nüfus cüzdanınız ile şubelere başvuruda bulunabilirsiniz. PTT Kredi verme işlemini bankalar üzerinden gerçekleştirmektedir. Başvuru yapacak kişi hangi bankanın kredisine başvuru yapmak istiyorsa o bankaya ait evrakları doldurmalı ve imzalamalıdır. Yapılan bütün kredi değerlendirmeleri ilgili bankalar tarafından yapılmaktadır. Anlaşmalı olan bankalar şunlardır;

 • Aktifbank
 • Denizbank
 • ING Bank
 • TEB
 • Burgan Bank
 • Vakıfbank

Aktifbank N Kolay Emekli Kredisi

Aktifbank maaşlarını her ay düzenli olarak PTT üzerinden alan emeklilere kefilsiz şartsız uygun faizler ile kredi imkanı sunuyor. Kampanyadan faydalanmak için emekli maaşını PTT’ye taşımaktan başka şartı yoktur. Başvuru için en yakın PTT şubelerini ziyaret ederek 60.000 TL‘ye kadar kredi seçeneğinden yararlanabilirsiniz.

 • Kredinin faiz oranı 3-36 ay vade imkanı ile %3.19 TL‘dir.
 • Kredi için talep edilen tahsis ücreti çekilecek olan kredinin binde beşi kadar olmaktadır.
 • Kampanya kapsamında çekilebilecek krediler minimum 2000 TL, maksimum 60.000 TL olarak tanımlanmıştır.
 • Kredi çekmenin maksimum yaşı 80’dir. 80 yaşın üzerindeki emekli vatandaşlar kredi imkanından faydalanamamaktadır. 80 yaşındaki bir vatandaş en fazla 3 yıl vadeli kredi fırsatından yararlanabilmektedir. Vade süresinin yaşı 83’ü geçmeyecektir.
Çekilen Kredi Tutarı20.000 TL
Uygulanacak Vade (Ay)36 Ay
Uygulanacak Faiz Oranı%3,19
Ödenecek Taksit Tutarı1085,44 TL
Kredi Tahsis Ücreti100,00 TL
Yıllık Toplam Maliyet%64,3053

Yukarıdaki faiz ve maliyet tablosu 20.000 TL kredi çekmeniz halinde uygulanacak faiz oranına göre taksit tutarlarını bildirmektedir. 20.000 TL kredi çekmeniz halinde ödeyeceğiniz ücretler tablodaki gibi olup yıllık toplam maliyete sigorta dahil edilmemiştir.

Aktifbank N Kolay Emekli Kredisi - PTT Emekliye Faizsiz Kredi Veriyor mu? (Güncel)
Aktifbank N Kolay Emekli Kredisi

Vakıfbank Emekli İhtiyaç Kredisi

Emekli maaşlarını PTT üzerinden alan vatandaşlar için Vakıfbank da ihtiyaç kredisi fırsatı sunmaktadır. Vakıfbank’ın düzenlediği bu kampanya için çekilebilecek en fazla limitteki kredi 20,000 TL’dir. Başvuruyu en yakın PTT şubelerinden gerçekleştirebilirsiniz. Kampanya kapsamındaki kredinin özellikleri aşağıdaki gibidir;

 • Başvurulacak ihtiyaç kredisi için maksimum vade 36 aydır. 
 • Kredinin en üst limiti 20.000 TL‘dir.
 • Kredi için bankanın talep ettiği herhangi bir tahsis ücreti bulunmamaktadır.
 • Krediden faydalanmak için azami yaş 80’dir. 80 yaşın üzerindekiler bu krediden faydalanamayacaklardır. 75 yaş üstü emeklilere kredi veren bankaları görmek için tıklayınız.

Denizbank Emekli İhtiyaç Kredisi

Emekli maaşınızı PTT şubelerine taşıyın ve 36 aya varan vade seçenekleri ile Denizbank işbirliğinde kredi tahsis ücreti ödemeden bankanın ihtiyaç kredisinden yararlanın. Başvuru yalnızca kredi alacak şahıs tarafından gerçekleştirilmektedir. Başvuru için gerekli tek evrak nüfus cüzdanıdır. Kimliğiniz ile birlikte en yakın PTT şubelerine müracaat ederek ihtiyaç kredisinden yararlanabilirsiniz. Çekilebilecek kredinin minimum limiti 1000 TL, maksimum limiti ise 65,000 TL olup uygulanabilecek en fazla vade de 36 ay olmaktadır. Kredi çekebilmenin yaş sınırı 80’dir. Uygulanacak olan vade oranı toplamı 80’e tamamlanabilmektedir. Mesela 76 yaşındaki bir kişi 5 yıl vade ile kredi çekemeyecektir. En fazla 4 yıl vadeli kredi çekebilecektir. Kredi faiz oranları aşağıdaki tablodaki gibidir;Kredi TutarıAylık Uygulanacak Akdi Faiz Oranı 
1.000 TL ile 1.999 TL arasında çekilen kredilerde2,90
2.000 TL ile 9.999 TL arasında çekilen kredilerde2,90
10.000 TL ile 36.000 TL arasında çekilen kredilerde2,90

Kredi kullanımlarında hesaplanan primler uygulanacak olan vadeye, çekilecek kredi tutarına, şahsın yaşına ve cinsiyetine gibi unsurlara göre çeşitlilik gösterebilmektedir. Banka faizler de değişiklik yapma hakkına sahip olmakta ve gerekli gördüğü durumlarda ek belgeler de isteyebilmektedir.

ING Bank Emekli İhtiyaç Kredisi

ING Bank iş birliği ile ihtiyaç kredisi almak artık çok kolay. Emekli maaşlarını PTT üzerinden alan müşterilere uygun faiz oranları ile 45,000 TL’ye kadar kredi verilmektedir. Türkiye Cumhuriyeti kimlik kartınız ile PTT şubelerine müracaat ederek ihtiyaç kredisine başvuruda bulunabilirsiniz. Emekliler için uygulanacak faiz oranları ve kredi şartları aşağıdaki gibidir;

 • 10.000 TL’ye kadar çekilen krediler için uygulanacak faiz oranı: %2,59‘dur.
 • 10 bin TL ve 20 bin TL arasında çekilen krediler için uygulanacak faiz oranı: %2,49‘dur.
 • 20 bin TL ve üzeri çekilen krediler için ise uygulanacak faiz oranı: %2,39’dur. 
 • Minimum kredi tutarı 2,500 TL, maksimum kullanılabilecek kredi tutarı 45,000 TL‘dir.
 • Uygulanacak vade en fazla 48 ay olabilmektedir.
 • Azami yaş 75 olup, yapılan vadeler toplamda 75 yaşını geçmeyecektir.
 • Kredi tahsis ücreti olarak bankanın talep ettiği tutar çekilecek kredi miktarının binde beşi kadardır.
 • Kredi başvurusu yapacak şahıslara hayat sigortası yapılacaktır.
 • Kredi sigorta primleri ve masrafları standart bir ücret olmayacak, yaşa, cinsiyete, çekilecek kredi tutarına ve uygulanacak vadeye göre değişiklik gösterecektir.
Kredi Tutarı9 Ay Vadede Ödenecek Taksit Tutarı12 Ay Vadede Ödenecek Taksit Tutarı18 Ay Vadede Ödenecek Taksit Tutarı24 Ay Vadede Ödenecek Taksit Tutarı36 Ay Vadede Ödenecek Taksit Tutarı48 Ay Vadede Ödenecek Taksit Tutarı
2500 TL 323 TL253 TL183 TL149 TL116 TL100 TL
30.000 TL 3,829 TL2,990 TL2,157 TL1,746 TL1,347 TL1.238 TL

Yukarıdaki tablo örnek bir tablo olup tüm vergiler dahil ederek hazırlanmıştır. Banka güncel faiz oranlarına göre değişiklik yapma hakkına sahiptir.

ING Bank Emekli İhtiyaç Kredisi - PTT Emekliye Faizsiz Kredi Veriyor mu? (Güncel)
ING Bank Emekli İhtiyaç Kredisi

TEB Emekli İhtiyaç Kredisi

Maaşınızı PTT’den alıyorsanız şanslısınız demektir. Emekli maaşını PTT şubelerinden alan vatandaşlar TEB aracılığı ile ihtiyaç kredisi alabiliyor. Uygun faizler ile tahsis ücreti ödemeden kredinizi en az 3 ay en fazla da 36 ay vadeler ile geri ödeyebilirsiniz. Jet Krediye başvuru yapmak için krediyi alacak kişinin nüfus cüzdanı ile müracaat etmesi yeterli olacaktır. Kredinin faiz oranları, şartları ve özellikleri aşağıdaki gibidir;

 • Çekilecek kredinin vadesi ne olursa olsun 2500 TL ve 8000 TL arasında bir limitte kredi çekildiğinde uygulanacak faiz: %3,19‘dur. Örneğin 5000 TL limitli bir krediyi 36 ay vade ile ödemek istiyorsak aylık taksit tutarı 258 TL olacaktır.
 • Çekilecek kredi 8000 TL ve 20.000 TL arasında bir limit ise uygulanacak faiz oranı: %3,09‘dur. Örneğin 10.000 TL‘lik kredi limitini 36 ay vade ile ödemek istiyorsak ödeyeceğimiz aylık taksit tutarı 507,68 TL olacaktır.
 • Kredi limiti 20.000 TL‘nin üzerinde ise %2,89 faiz uygulanmaktadır.
 • Kredinin en alt limiti 2,500 TL azami limiti ise 40.000 TL‘dir.
 • Banka verdiği ihtiyaç kredisi için tahsis ücreti talep etmemektedir.
 • Kredi için uygulanacak minimum vade 3 ay maksimum uygulanacak vade 36 aydır.
 • Kredinin çekilebileceği azami yaş 70’dir. Bu yaşın üzerinden kredi çekemezler. Kredinin vade toplamı da 70’i geçmemelidir. Örneğin 68 yaşındaki bir emekli 3 yıl vade ile kredi çekememektedir. Maksimum 2 yıllık vade ile kredi çekebilmektedir.

Burgan Bank Emekli İhtiyaç Kredisi

Emekli maaşını düzenli olarak PTT şubelerinden gerçekleştiren vatandaşlarımız için Burgan Bank tarafından ihtiyaç kredisi imkanı sunuluyor. 36 aya varan vadeler ile 55.000 TL limite kadar ihtiyaç kredisinden faydalanabilirsiniz. Bulunduğunuz il veya ilçedeki PTT şubelerini ziyaret ederek Burgan Bank’ın ihtiyaç kredisine nüfus cüzdanınız ile başvuru yapabilirsiniz. İhtiyaç rkedisi için uygulanacak faiz oranları ve kredinin özellikleri aşağıdaki gibidir;

 1. Krediden yalnızca emekli maaşını PTT’den alanlar yararlanabilmektedir.
 2. Çekilen kredi tutarı 7.500 TL ve 10.000 TL arasında ise faiz oranı %2,39 olup tüm vadelerde geçerlidir.
 3. Kredi tutarı 10.001 TL ve 20.000 TL arasında ise uygulanacak faiz oranı %2,34 olup tüm vadelerde geçerlidir.
 4. Kredinin miktarı 20.000 TL‘den fazla olan krediler için ise uygulanacak faiz oranı %2,14 olup tüm vade seçeneklerinde aynı olmaktadır.
 5. İhtiyaç kredisi için bankanın talep ettiği tahsis ücreti çekilen kredi miktarının yüzde 0,5’idir.
 6. Krediden faydalanmak için azami yaş sınırı 81 olup bu yaşın üzerindeki vatandaşlar krediden yararlanamayacaklardır. Örneğin 77 yaşındaki bir kişi en fazla 4 yıl vadeli kredi alabilir. Çünkü 5 yıl vade ile kredi alması halinde vade toplamı yaşından fazla olacaktır.

PTT şubelerinin anlaşmalı olduğu bankalar aracılığı ile sunduğu fırsatlar ve başvuru seçenekleri bu şekilde olup faizsiz kredi vermemektedir. Bankaların emeklilere sunduğu bu uygun faiz oranları ile ihtiyacınız kadar krediye başvuruda bulunabilirsiniz.1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4,50 out of 5)
Loading...

Hakkında Finansal Uzmanı (T)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Hopp!