Anasayfa / İhtiyaç Kredisi / Ankara’da Acil Nakit Para Bulma Yöntemleri Senetle Borç Para (Güncel)
Senetle Para Veren Kuyumcular
Ankara'da Acil Nakit Para Bulma Yöntemleri Senetle Borç Para

Ankara’da Acil Nakit Para Bulma Yöntemleri Senetle Borç Para (Güncel)

Para, sağlıktan sonra hayatımızın çok önemli bir kısmını kapsıyor. Bazen öyle anlar geliyor ki para olmadığı için adım dahi atılamıyor. Acil nakit ihtiyaçlarında senetle borç para ve altın alma gibi yollara başvuru yaparız. Aynı zamanda ne kadar riskli olsa da ihtiyaç anlarında tefecilere de başvuru yapılabiliyor. Bu yazımızda sizler için Ankara ilinde borç para veren şirketleri, senetle para veren kuyumcuları, senet karşılığı peşin faiz ile borç para verenleri, hayırsever vatandaşları ve kredi veren firmaları araştırdık. Ankara merkezin yanı sıra Ulus’ta da senetle altın veren firmalar bulunmaktadır. Ankara ilinde nakit bulma yöntemlerini haberimizden inceleyebilirsiniz.

Nakit Para İhtiyacını Gidermek İçin Yöntemler

İhtiyaçlarımızı karşılamak için birikmiş bir paramızın olmaması halinde bankalara başvuru yapmak tek çözüm gibi hissederiz. Ancak kredi sicilinden dolayı kara listeye düşmüşseniz ve kırmızı kalem yemişseniz bu pek de mümkün olmayacaktır. Hele ki yasal takiplerden dolayı kara listeye düşmüşseniz işiniz daha zor olacaktır. Verilen sicil haklarından yararlansanız bile 5 yıl süreli olarak kredi çekmeniz ya da kredi kartı almanız pek mümkün olmayacaktır. Çünkü bankaların sizlere olan güvenini sarsmış olacaksınız. Ticket kartını nakde çeviren yerlere göz atabilirsiniz.

Nakit Para İhtiyacını Gidermek İçin Yöntemler
Nakit para ihtiyacını gidermek için yöntemler bulunmaktadır.

Bankalar kredi vermediği anlarda nakit bulmak için diğer alternatifler aranır. Bu yollar bazen sıkıntı yaratırken bazen de tüm ihtiyaçlara destek olabilir. Sizler için bankalar haricinde nerelerden finansman ihtiyacınızı karşılayabileceğinizi araştırdık. Aşağıda vereceğimiz yollar sayesinde nakit ihtiyaçlarınızı ertelemekten kurtulabilirsiniz.

Ankara Senetle Borç Veren Yerler

Bankalar tarafından sicili bozuk veya kredi notu düşük olan vatandaşların maalesef ki nakit bulmak adına başvurabilecekleri yerler buralardır. Nerede olursanız olun senetle borç alacağınız zaman çok dikkatli olmanız gereklidir. Özellikle de Ankara gibi büyük bir şehirde senet ile borç para arıyorsanız ekstra bir araştırma yapılması ve bulduğunuz kişinin tamamen güven teşkil etmesi gereklidir. Çünkü bu kişiler genelde kendilerini dolandırmaya adamışlardır. Bu işlem için tefecilere, galericiler gibi varlıklı insanlara müracaat edebilirsiniz. Ancak bilmeniz gereken bir husus daha vardır ki tefecilerden ve galeri sahiplerinden bu şekilde alınan paralara bankalar gibi faiz konulmaktadır. Ödenecek borç taksitleri ve konulacak olan faizler senet yapan kişi tarafından belirlenir. Senet sahipleri ve borçlu arasında güvene dayalı olan bu ilişkilerde borçlu kişi borcunu zamanında ödemesi halinde hiçbir sorun söz konusu olmayacaktır. Tefecilik ve bu tarz yöntemler yasal olmaması sebebi ile sizlere tefecilerin telefon numaralarını veremeyiz.

Kara listeye kredi veren bankaları inceleyebilirsiniz.

Ankara Senetle Borç Veren Yerler 
Ankara senetle borç veren yerlerden nakit ihtiyacınızı giderebilirsiniz.
Borçlarınızı zamanında ödeyebilecek durumunuz yok ise bu yollara başvurmamanızı öneririz. Aksi taktirde senetle borç yapılan yerlerde borcunuz ikiye hatta üçe katlanma ihtimali oldukça yüksek olacaktır. Bu şekilde bir riske girmekten ve kendinizi tehlikeye atmaktansa bankalara başvuru yapmanızı öneririz. Bankalardan kredi çekerek ihtiyaçlarınızı karşılayabilir ve yine tefecinin uygulayacağı faiz gibi faizli olarak ödeyebilirsiniz. En azından faiz oranlarında keyfi bir yükselme olamaz ve aldığınız paradan kat kat fazlasını ödemek durumunda kalmazsınız.
Faizsiz kredi veren bankalar hakkında bilginiz var mı?

Ankara Faktoring Şirketleri

Senetle borç para veren yerlerin haricinde bir de vatandaşlara nakit desteği sağlayan şirketler de bulunmaktadır. Bu şirketler Türkiye genelinde borç paraya ihtiyacı olan ve bankalar üzerinden kredi alamayan vatandaşlara finansman desteği sağlamaktadır. Senet ve çeklerin paraya dönüştürülmesi, firmaların rekabet güçlerinin artırılması ve ihtiyaç sahiplerine vade tanınması hususunda hizmetler sunmaktadır. Sıfır risk ile ihtiyaçlarınızı ertelemeden nakit para bulabilirsiniz. Ankara ilinde hizmet veren faktoring şirketleri aşağıdaki gibidir;

 • Analiz Faktoring: Ehlibeyt Mahallesi Ceyhun Atuf Kansu Caddesi Bayraktar Center D:114/32, A Blok, 06520 Çankaya/Ankara 0312 472 5870 
 • Ulusal Faktoring: Zübeyde Hanım Mahallesi Kazım Karabekir Caddesi Örnek İş Hanı 27/4-5, 06070 Altındağ/Ankara 0312 342 32 00 
 • Tuna FactoringSerhat Mahallesi, Uzay Çağı Caddesi Ayık İş Merkezi D:82-B Blok, 14, 06378 Yenimahalle/Ankara 0312 386 36 00 
 • Ulusal FaktoringOstim Mahallesi, No:/O Finans Merkezi, Ostim Mahallesi, 100. Yıl Bulvarı Numara:99, 06374 Ankara 0312 219 04 08 
 • Çağdaş Faktoring İvedik Mahallesi İvedik Caddesi, 1495. Sokak 17/50, 06378 Yenimahalle-Ankara 0312 395 18 91
 • Bayramoğlu FaktoringAziziye Mahallesi, Cinnah Caddesi 43/13, 06690 Çankaya/Ankara 0312 438 04 37
Ankara Faktoring Şirketleri
Ankara Faktoring Şirketlerine başvuru yaparak finans desteği talep edebilirsiniz.

Bu faktoring şirketleri Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu tarafından çalışmalarını sürdürmektedir. Bu şirketler, kredi sicili bozuk ve kredi notu düşük olduğu için bankalardan kredi alamayan vatandaşların ihtiyaçlarını gidermek için kurulmuştur. Bulacağınız faktoring şirketlerinin BDDK üzerinden çalıştığına dikkat etmelisiniz.

BDDK aracılığı ile finansman desteği sağlayan diğer faktoring şirketlerini de incelemek için ilgili bağlantıyı tıklayınız.

Senetle Para Veren Kuyumcular

Bazı kuyumcular da senet yaparak elden taksit ile altın satışı yapmaktadır. Bu hemen hemen her ilde veya ilçede bulunmaktadır. Nakit ihtiyacı anında direk kuyumcuları gezmeye başlayabilirsiniz. Daha önceden çalıştığınız ya da alışveriş yaptığınız kuyumculardan elden taksit ve senetle altın alabilir ve daha sonra bu altını bozdurarak anlık nakit ihtiyacınızı giderebilirsiniz. Küçük ilçelerde bu ihtimal biraz daha düşük olsa da Ankara, İzmir, İstanbul, Bursa gibi büyükşehirlerde senetle altın veren kuyumculara denk gelmeniz mümkün olacaktır.

Senetle Para Veren Kuyumcular 
Senetle Para Veren Kuyumculara başvurarak nakit ihtiyacınızı giderebilirsiniz.

Senet karşılığında altın veren kuyumculara müracaat ederken nüfus cüzdanınızı ve ikametgah belgenizi yanınızda bulundurmanız gereklidir. Önceliğiniz daha önceden alışveriş yaptığınız yerler olsun. Bu hususta kuyumcuya güven teşkil etmeniz daha kolay olacaktır.

Acil Nakit İhtiyacını Karşılamak İçin Diğer Alternatifler

Nakit ihtiyaçlarını karşılamak için birilerinden beklenti içinde olmak yerine, elinizde imkan varsa kendi çabalarınız ile de nakit para bulabilirsiniz. Bu sayede fazlası ile tehlike arz eden tefecilere bulaşmak zorunda kalmazsınız. Nakit para bulabilmek için;

Kredi notuna ve kredi siciline bakmayan bankalardan 20 bin TL‘ye kadar ihtiyaç kredisi çekebilirsiniz. Bu sayede ihtiyaçlarınızı ertelemek durumunda kalmazsınız. Mevcut bankalara müracaat ederek kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Daha sonra kredi notunuzu yükselterek kredi meblağınızı  yükseltebilirsiniz. Kredi notunuzu yükseltmek için ise ödemelerinizi doğru zamanda ve eksiksiz olarak yatırmanız gerekmektedir. Ödemeniz gereken minimum tutarı düz hesap yatırmanız da kredi notunuzun yükselmesinde etki yaratacaktır.

Senetle cep telefonu alıp daha sonra satarak da nakit ihtiyacınızı giderebilirsiniz. O anlık ihtiyacınızı giderdikten sonra elden taksitler ile ödemesini gerçekleştirebilirsiniz.

Senetle cep telefonu almak için Ev-Kur mağazalarına, EminEvime, Çetinerler’e müracaat ederek 36 aya varan vadeler ile cep telefonu alabilirsiniz.

Bir diğer seçenek ise yukarıdaki bahsettiğimiz senetle altın alımı yapabilirsiniz. Bunun yanı sıra kredi kartınız var ise altın alımını kredi kartı ile alıp başka bir yerde veyahut aynı yerde bozdurup nakit ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Bu sayede kredi kartından çekilen nakit için uygulanan faiz oranını ödemek zorunda kalmazsınız. Kredi kartından çektiğiniz tutar kadar faizsiz ödemek için iyi bir fikir olacaktır.

Ankara ilinde ikamet ediyorsanız ve bankalar tarafından kredi alamıyorsanız yukarıda verdiğimiz alternatif yollar ile nakit ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.


Hakkında Esnaf Kefalet

Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifinde uzun yıllar çalıştım ve emekli oldum. Gönüllü olarak tüm esnaf meslektaşlarıma başvuru için yapmaları gerekenleri anlatmaktayım.

16 yorum

 1. Senet ve kefil göstererek acil 6 bin liraya ihtiyacım var yardımcı olmak isteyenlere

 2. Ankarada yasiyorum acil 5bin ihtiyacim var yardimci olqcak varmi

 3. Acil nakite ihtiyacım var 5000 TL

 4. 15bin tlye ihtiyacim var ankara eryamanda oturuyorum 6 ay vade

 5. Ahmet Karataş

  Senetle PAra Veren Arkadas Warsa Dolandirmadan Ankarada Oturuyorum Telefondan Ulasabilirsiniz Düğün Yapacagim için Alacagim Telefon : sifir55 7sek

 6. Acil 15000 tl lazım Ankara’da ikamet ediyorum memurum icralık dosyam yok

 7. Kredi Çıkarılır

  Sigortalı olarak SSK lı çalışanlara maaş bordrosu ve 2 memur kefil getirirse 20 bin TL. ye kadar kredi çıkartırız. Ancak kişinin KKB notunun düzgün olması şarttır. Hacizlik icralık vs. olmaz

 8. Acil 3000 ihtiyaç var 3 ay sonra hemen ödeyebilirim

 9. Cok acil 10.000tl ye ihtiyaç var 1000 er geri öderim ankaradayim ama cok acil

 10. Acil 10.000 tl ye ihtiyac var 1000 öderim

 11. Mrblar acil 5000 ihtiyacım var ayda 1000 ödeyebilirim tskler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.