Anasayfa / İhtiyaç Kredisi / Halkbank İndirimli TOKİ Konut Kredisi Fırsatı
Halkbankası Toki Kredisi Faiz Oranları
halkbank toki indirim kampanyasi 2022

Halkbank İndirimli TOKİ Konut Kredisi Fırsatı

Toki tarafından yapılan konutlardan satın alan vatandaşlara %20 peşin ödeme indirimi başladı. Sizde toki tarafından yapılan evlerden taksitli olarak satın aldıysanız peşin ödeme indiriminden yararlanabilirsiniz. Borcunun tamamını ödemek isteyenlere Halkbank İndirimli TOKİ Konut Kredisi Fırsatı sunmaktadır. Sizde erken ödeme indirimi ile konut kredisi kullanarak borcunuzu sabit taksitli ödeyebilirsiniz. indirim imkanından yararlanmak isteyenler en yakın Halkbank şubelerine başvuruda bulunmalıdır.

Toki İçin Kredi Veren Banka Hangisidir?

Toplu Konut İdaresi tarafından yapılan konutlar sayesinde ev sahibi olan vatandaşlara bir fırsat daha sunulmaktadır. Kalan taksitlerini Halkbank şubesinden kredi kullanarak sabit bir ücrete çevirebileceğiniz gibi %20 indirimden de yararlanabilirsiniz. Banka konut sahiplerine konut kredisi vererek kalan borçlarını enflasyon veya memur maaş artışı farklarına karşı sabit taksit imkanı sunmakta. Sizde kalan borcunuzdan %20 erken ödeme indirimi alarak kalan borcunuzu sabit taksitler ile ödemek için yapılandırabilirsiniz. Bunun ile birlikte normal şartlarda % 1,15 ile % 1,30 arasında faiz oranı ile verilen konut kredisini de TOKİ sahiplerine özel kredi faizi uygulanmaktadır.

Halkbankası Toki Kredisi Faiz Oranları

Toki imkanları ile ev sahibi olanlara kredi veren tek banka Halk Bankası olarak dikkat çekmektedir. Banka ayrıca TOKİ sahiplerine özel kredi faiz oranı uygulamaktadır. Halkbank İndirimli TOKİ Konut Kredisi fırsatı ile sizde kalan borcunuza ekstra %20 indirim alabilir ve aşağıda belirtilen faiz oranları ile sabit taksitli ödemeye devam edebilirsiniz. Halk bankası TOKİ Kredisi imkanlarından yararlanmak isteyenlere 10 bin liradan 100 bin liraya kadar kredi kullanmalarına imkan tanımaktadır. Sizde kalan borcunuzu bu bankadan alacağınız kredi ile sabit taksitli hale çevirebilirsiniz. Bu kapsamda Halk Bankası Toki Kredisi Faiz Oranları kampanyasında kredi kullanmak isteyenlere iki farklı faiz oranı uygulanmaktadır.

Halkbank Toki için kredi imkanı sağlıyor.
  • 50 bin liraya kadar Halkbank Toki konut kredisi kullanmak isteyenlere % 1,17 oranında faiz uygulanmaktadır.
  • 50 bin ile 100 bin lira arasında Halkbank toki konut kredisi kullanmak isteyenlere % 1,98 oranında faiz uygulanmaktadır.

Toki başvuru şartları sayfasından tüm şartları öğrenebilirsiniz.

Verilen bu konut kredilerini isteyenler 30, 72, 84, 96, 108 veya 120 ay vadeli olarak kullanabilirsiniz. Sizde kendinize uygun olan ödeme planı ile yapacağınız konut kredisi başvurunuzu bağlı bulunduğunuz bölgedeki Halk Bankası şubelerine giderek başlatabilirsiniz.

Toki İndirimli Konut Kredisi Kullanma Şartları

Yukarıda belirttiğimiz gibi Halkbankası şubelerinden indirimli Toki konut kredisi kullanmak isteyenlerin taşıması gereken bazı şartlar bulunmaktadır. Bu şartları taşıyanlar % 20 indirim fırsatı ile 120 aya kadar vadeli Halkbank Toki Kredisi başvurusunda bulunabilirler. Bu tür bir krediye sahip olmak isteyen TOKİ sahiplerinden aranılan şartlar aşağıdaki gibidir:

  • Toplam borcunun en az % 25 veya daha fazlasını ödemek isteyenler
  • Tokiye ödemekle yükümlü oldukları aidat borcunun bulunmaması
  • Tokiye ödemekle yükümlü oldukları emlak vergisi borcunun bulunmaması
  • Satışları gerçekleşmiş konut sahibi olmak
  • Vadesi 12 aydan az kalanlar başvuruda bulunamaz

Yukarıda belirttiğimiz şartları taşıyanlar Halkbank İndirimli TOKİ Konut Kredisi Fırsatı imkanından yararlanabilirler. Bu imkandan yararlanmak isteyenler belirtilen tarihler arasında banka şubesine giderek başvuruda bulunmalıdır.

2022 yılında HALKBANK tarafından Toki kampanyalarının tekrarlanması bekleniyor.


Hakkında Esnaf Kefalet

Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifinde uzun yıllar çalıştım ve emekli oldum. Gönüllü olarak tüm esnaf meslektaşlarıma başvuru için yapmaları gerekenleri anlatmaktayım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.