Anasayfa / İhtiyaç Kredisi / Faizsiz Kredi Veren Bankalar ve Şartları (2019)
faizsiz-kredi-imkanı
Faizsiz Kredi Veren Bankalar ve Şartları

Faizsiz Kredi Veren Bankalar ve Şartları (2019)

Faizsiz kredi, size yapılacak ödemeye herhangi bir ekleme yapılmadan kullanımınıza sunulan kredi çeşididir. Yani bütçenize uygun şekilde hazırlanan ödeme planı ile anlaştığınız vade miktarında yalnızca anaparayı ödemekle yükümlüsünüzdür. Faizsiz ihtiyaç kredileri içinde bulunduğumuz 2019 yılı itibari ile verilmeye devam etmektedir. İhtiyaç kredileri genel olarak otomobil ve konut alımlarında kullanılmaktadır. Sıklıkla rastlanılan otomobil kredileri ile sizde bankanızın anlaşmalı olduğu galerilerden otomobil alımı yapabilirsiniz.

Otomobillerin satış fiyatlarını artırmak için galeriler bu yöntemi tercih etmektedirler. Finansal kuruluşlar ya da bankalar belli şartlar oranında uzun vade seçenekleri ile kredi ihtiyaçlarınızı karşılayabiliyorlar. Sizde ihtiyacınız tutarında kredi çekebilmek için bankalar ile görüşerek gerekli şartlar ve kampanya seçenekleri hakkında bilgi alabilirsiniz. Özellikle düşük miktarlarda ve kısa vadelerde 0 faiz imkanı uzun vade ve yüksek meblağlara oranlara daha yaygın görülmektedir.

0 faizli kredi - Faizsiz Kredi Veren Bankalar ve Şartları (2019)
Araç ve konut kredilerinizde 0 faiz imkanı sunan bankalar mevcuttur.

Sıfır Faizli Konut Kredisi Alabilir Miyim?

2019 yılı itibari ile çoğu bankanın 0 faizli konut kredisi kampanyası bulunmamaktadır. Ancak finansal destek sunan kuruluşlar inşaat işleri yapan şirketlerle ortak projeler yaparken bazen 0 faizli konut kredisi vermektedirler. İnşaat yapıldığı esnada ve yeni bir proje satışa çıkacağı durumlarda bu uygulamaya rastlanmaktadır. İnşaat işleri ile ilgilenen şirketler, 0 faizli konut kredisi imkanlarını kendi bünyelerinde ve sözleşme dahilinde çalıştıkları finansal kuruluşlarla beraber ortaklaşa olarak kendilerine borçlarını peşin olarak ödemeyi taahhüt eden müşterilerine sunmaktadırlar. Projelere dahil olarak 0 faizli konut kredisi almak istediğinizde belli bir miktarda ön ödeme yapmanız istenmektedir. Netice itibari ile sizde inşaat şirketleri ve finansal şirketlerin ortaklaşa verdiği finansal destekten peşin ödeme imkanınız var ise faydalanabilirsiniz. Şayet ödeme güçlüğü yaşayacaksanız 0 faizli kredi veren bankaları araştırmaya başlamanızda fayda vardır. Konut kredisi veren bankalar ile ilgili bilgi almak için tıklayınız.

Sıfır Faizli Araç Kredisi İmkanı

Otomobil almak istiyor ve faizsiz kredi kullanmak istiyorsanız bankalardan önce alacağınız otomobilin markasını belirleyiniz. Otomobil almaya karar verdiğiniz şirkete başvurduğunuz taktirde bankalardan belki de daha kolay ve daha avantajlı kredi imkanlarından faydalanabilirsiniz. 0 faizli otomobil alım imkanı sunan Opel Finansman Sistemi, Koç FİAT araç kredisi ve BMW Borusan Oto ve çoğaltılabilecek birçok şirkete başvurunuz dahilinde sizin için bazı evraklar önceden hazırlanmaktadır. Sizde otomobil alımlarınızda bu tarz şirketleri araştırarak faizsiz olarak aracınızı yenileyebilir ve size özel olarak yapılacak taksitlendirme imkanlarından faydalanabilirsiniz.  Sıfır faizli otomobil 2019 kampanyaları için tıklayınız.

araç kredisi - Faizsiz Kredi Veren Bankalar ve Şartları (2019)
Bankalardan önce otomobil firmaları ile görüşmelisiniz.

Sıfır Faizli İhtiyaç Kredisi Seçenekleri

0 faizli olarak kullanabileceğiniz 2 çeşit kredi bulunmaktadır.

  1. Bankalar tarafından müşterilerine verilen kredidir. Bu bankalar şahıslara faiz ödemelerine gerek kalmadan kredi imkanı sunmaktadır.
  2. Katılım bankalarının başlattığı kampanyalardır. Bu bankalar müşterilerine faiz ödetmezler. Fakat kâr payı ile ödenen kredi imkanları sunarlar.

0 faizli kredi, kredi kartı şeklinde çıkarılabilir. Doğru neticeler almak için bu kartlar usullerine uygun kullanılmalıdır. Ek gelir olmasına gerek duymadan geri ödeme yapmak isteyenler bu şekilde kredi çekebilir ve ihtiyaçlarını karşılayabilirler.Katılım Bankaları ve Diğer Bankalar

Bankadan kredi çekerek ya da kredi kartı seçenekleri ile sizde sıfır faizli kredi çekebilirsiniz. Uzun vadede ödeme gerçekleştireceğiniz ve düşük faiz oranları ile kredi çekmek isterseniz bireysel krediler başvuracağınız yol olmalıdır. Fakat kısa vadede öderim ve kredim sıfır faizli olsun şeklinde kriterleriniz varsa kredi kartı kullanmaya başlamanız gerekiyor.

İki tür faizsiz kredi olduğunu yukarıda söylemiştik. 0 faiz imkanı ile kullanabileceğiniz kredileri kısa vadede ödemeyi taahhüt ettiğinizde faizsiz kredi veren bankalar size kredi sunacaklardır. 10-12 ay vadeli olarak bazı bankalar faizsiz kredi sunabilmektedirler. Ya da konut ve otomobil gibi somut bir ürün karşılığında kredi veren bankalar da mevcuttur. Mesela araç üreticileri 18 ay 0 faizli veya 24 ay 0 faizli kredi sağlarlar. Otomobil şirketleri bazen de Kobi’lerin kullanımına tahsis edilmek üzere belli miktarlarda kredi başlatabilmektedirler. Ya da devlet destekli binalara yalıtım imkanı sunarlar.

faizsiz kredi - Faizsiz Kredi Veren Bankalar ve Şartları (2019)
Katılım bankaları kâr payı oranı dikkate alınarak kredi imkanı sunarlar.

Bankaların Listesi

Belirttiğimiz kıstaslar dahilinde bazı bankalar 0 faizli kredi imkanı sunabileceği gibi bazıları da kâr paylarını hesaba katarak kredi verirler. Bu bankalardan bazıları;

  • Denizbank (Şayet otomatik ödeme talimatı verirseniz kullanımıza 1000 TL faizsiz nakit sunulacaktır.)
  • Ziraat Bankası Anonim Şirketi (kâr payı esası)
  • Albaraka Türk Katılım Bankası A.Ş. (kâr payı esası)
  • Kuveyt Türk Katılım Bankası A.Ş. (kâr payı esası)
  • Türkiye Finans Katılım Bankası A.Ş. (kâr payı esası)
  • Vakıf Katılım Bankası A.Ş. (kâr payı esası)
  • Garanti Bankası (2000 TL 0 faizli kredi)
  • Halk Bankası(Yalnızca Kobi’ler için faizsiz kredi imkanı sunuyor.)

Denizbank Faizsiz Kredi

2 adet faturanıza Denizbank aracılığı ile otomatik ödeme talimatı getirdiğinizde 12 ay vade seçeneği ile 0 faizli olmak üzere bireysel krediniz Denizbank’ta. Denizbank müşterilerine 1.000 TL kredi imkanı sunmaktadır. Aylık taksit tutarınız bu koşullarda 83,33 TL olacaktır.

Albaraka Türk Katılım Bankasından Kredi

Albaraka Türk’ün faizsiz kredi imkanı bulunmamaktadır. Fakat kâr payı oranı ile konut, taşıt, işyeri, arsa, eğitim vb. konularda kredi imkanı sunmaktadır. Sizde Albaraka Türk hesaplama aracı ile kâr payı oranı dikkate alınarak ne kadar geri ödeme yapacağınızı öğrenebilirsiniz.

bankalardan konut kredisi - Faizsiz Kredi Veren Bankalar ve Şartları (2019)
Bankaların hesaplama araçları sayesinde sizde ödeyeceğiniz miktarı kolayca hesaplayabilirsiniz.

Türkiye Finans Katılım Bankası

Bankanız ile görüşerek kâr payı oranı dikkate alınarak size sunulacak krediniz hakkında bilgi alabilirsiniz. Türkiye Finans katılım bankası internet sitesi aracılığı ile de hesaplama aracından faydalanabilir, seçtiğiniz limit ve vade oranı sayesinde ödeme planınızı görebilirsiniz.

Vakıf Katılım Bankası A.Ş.

Vakıf Katılım aracılığı ile sizde konut, taşıt, arsa vb. alımlarınızda yaşadığınız ödeme sıkıntılarınızı giderebilirsiniz. Vakıf Katılım Bankasının herhangi bir faizsiz kredi imkanı yoktur. Fakat kâr payı oranı ile kredi imkanı sunmaktadır. Sizde Vakıf Katılım aracılığı ile size uygun taksit seçenekleri ile kredinizi kolayca çekebilirsiniz. (Vakıf Katılım A.Ş. ödeme hesaplama aracı)

Kuveyt Türk Katılım Bankası

Kuveyt Türk size net ve brüt kâr payı oranları ile kredi ya da kredi kartı imkanı sunmaktadır. Finansman ve taksit tutarı dikkate alındığında kâr payı oranı da değişmektedir. Tahsis ücreti müşteriden peşin olarak tahsil edilir. Bu nedenle kredi tutarınız tahsis ücretini içermez. (Kuveyt Türk hesaplama aracı)

Ancak dikkat etmek gereken bazı hususlar vardır; Bankalar sizlere faizsiz ya da düşük faizli kredi imkanı sunarken sizi faiz dışında sigorta, dosya masrafı, komisyon gibi ekstra ödemelerle karşı karşıya bırakabilirler. Bu masraflar bankaların belirlediği oranlar neticesinde olup değişkenlik göstermektedir. Bu nedenle araştırmalarınızı, kullanacağınız kredi ya da ürünün tüm detaylarını incelemek dahilinde yapmanız karlı çıkmanıza yardımcı olacaktır.1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (4 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Hakkında Ekonomi Uzmanı (N)

Ekonomi konusunda bilgi ve deneyim sahibiyim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Hopp!