1 Saat İçinde Acil Para Bulma Teknikleri (2023)

1 Saat İçinde Acil Para Bulma Teknikleri
1 Saat İçinde Acil Para Bulma Teknikleri
 • Acil nakde ihtiyacınız var ve dara mı düştünüz? Çok sıkıştıysanız ve nakde ihtiyacınız var ise sizlere 1 saatte nasıl para bulacağınız hususunda sizler için araştırma yaptık. Nakit para verilir, borç para veriyorum gibi dolandırıcılar itibar etmenize gerek yok! 1 saat içinde para bulmak istiyorsanız yazımızı dikkatli bir şekilde incelemenizi öneririz.

  Dar Zamanda Para Bulma Yöntemleri

  Borç batağına düşen insanların çoğu genel anlamda sicili bozuk olan insanlardır. Bu konumdaki insanlara bankalar da kredi vermeyi kabul etmediğinden daha çok borç batağına düşmektedirler. Bankalar kredi notu düşük ve sicili bozuk insanlara ihtiyaç kredisi bile vermeye yanaşmazlar. Çünkü mevcut paranın geri ödenmesi hususunda bir güven teşkil edememişlerdir. Bu yüzden bankalardan kredi çekmiş isek her şeyi usul ve erkanına uygun bir şekilde yapmalı ve borçları zamanında ödemeliyiz.

  Dar Zamanda Para Bulma Yöntemleri

  Dar zamanda para bulma yöntemlerini inceleyebilirsiniz.

  Kredi siciliniz bozuk ve kredi alamıyorsanız belirli zaman aralıklarında verilen kredi sicil affından yararlanabilirsiniz. Sicil affı ile ilgili bilgi alabilirsiniz. Kredi sicil affından yararlanarak sicilinizi temizlemek için borçlarınızın tamamını ödemiş veya bankaların yapılandırmalarına başvuru yaparak tamamını kapattıktan 6 ay sonra siciliniz temizlenecektir. Ancak yine 5 yıl süreli olarak kredi kullanımına izin verilmeyecektir. Bu durum neticesinde bankalardan olumlu bir sonuç alınamaması halinde de dar zamanlar için para bulma yöntemlerinin arayışına girilecektir. Sizler daha fazla dara düşmeyin borç batağından kurtulun diye bir saatte para bulmanın yollarını araştırdık. Aşağıdaki seçenekleri değerlendirerek para kazanabilmeniz mümkün olacaktır. Kara listeye son şans veren bankaları inceleyebilirsiniz.

  1- Kuyumcudan Senet İle Altın Alımı

  Kısa yoldan 1 saat içinde para bulma yollarından biri kuyumculardan altın alıp satmak olacaktır. Bu işlem için biraz uğraşmanız ve bütün kuyumcuları gezmeniz gerekecektir. Bazı kuyumcular senet ile elden altın satışı yapmaktadır. Öncelikli olarak birlikte çalıştığınız veya daha evvelden alışveriş yaptığınız kuyumcuları ziyaret etmenizi öneririz. Daha önceden alışveriş yaptığınız, tanıdık kuyumcular bu konuda size daha fazla güvenecektir ve altın vermesi daha basit olacaktır.

  Kuyumcudan Senet İle Altın Alımı

  Kuyumcudan Senet İle Altın Alımı

  Kuyumcudan altın aldıktan sonra gerek satın alınan kuyumcudan gerekse başka bir kuyumcudan bozdurarak nakit ihtiyacınızı giderebilirsiniz. Daha sonra eşit taksit aralıkları ile geri ödeyebilirsiniz. Ya da kredi kartınızın olması halinde nakit çekimlerde uygulanan faiz oranlarından kurtulmak amacı ile kuyumcudan kart ile alışveriş yaparak altını nakde çevirebilirsiniz.

  2- Senetle Cep Telefonu Alımı

  Anında para kazanmanın bir diğer yolu ise senetle elektronik eşya alıp satmaktır. Bu iş için bazı firmalar öncülük etmekte olup bu tarz aletlerin satışını gerçekleştirmektedir. Örneğin bir mağazaya giderek senet ile cep telefonu alıp başka bir telefoncu dükkanına satabilirsiniz. Bu sayede elinize anlık olarak nakit para geçecektir.

  Bir bilgisayar satın alarak da bu işlemi gerçekleştirmenizin mümkün olacağını bilmenizi isteriz. Aynı mağazalardan bir bilgisayar alıp diğer başka yere satarak da nakit ihtiyacınızı giderebilirsiniz. Bu işlem için de aynı şekilde senet imzalayarak bir bilgisayar almanız gereklidir. Daha sonradan ödeyebileceğiniz tutarlarda eşya seçmenizi tavsiye ederiz. Aksi taktirde bir borç kapatırken yenisini edinebilirsiniz. Senetle satış yapan yerler aşağıdaki gibidir;

  Ev-Kur Mağazaları: Herkesçe bilinen bu mağazalar birçok ilde veya ilçede bulunmaktadır ve senet ile elektronik eşya satışını gerçekleştirmektedir. En yakın Ev-Kur mağazalarına giderek senetle cep telefonu ya da bilgisayar satın alabilir ve 36 aya varan vadeler ile geri ödeyebilirsiniz.

  MutluEvim: Firmanın asıl adresi İstanbul ilindedir. Ancak internet sitesi üzerinden senetle cep telefonu, bilgisayar ve beyaz eşya gibi ürünleri satışa sunmaktadır. Bu siteden senet karşılığında cep telefonu ya da laptop bilgisayar satın alıp uygun vade seçenekleri ile geri ödeyebilirsiniz. Firmanın ürünlerine ulaşabilirsiniz.

  Senetle Cep Telefonu Alımı

  Senetle cep telefonu alımı yapabilirsiniz.

  ÖzşanalFirma elektronik eşyadan beyaz eşyaya, oyun konsollarına kadar birçok alanda satış işlemi gerçekleştirmektedir. Firmanın asıl merkezi İzmir ilinin Bornova ilçesinde bulunmaktadır. Firmadan 6 ay taksit ile cep telefonu ya da leptop alarak ödeme seçeneğini senetli olarak işaretleyebilirsiniz.

  Çetinler:Firma kefil ya da kredi kartı talep etmeden cep telefonu, bilgisayar gibi aletlerin satışını gerçekleştirebilirsiniz. Üstelik peşinat ödemenize gerek kalmadan direkt olarak senetle satın alabilirsiniz ve 48 aya varan vadeler ile geri ödeyebilirisiniz.

  Faktoring Şirketlere Müracaat Edin 

  Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu aracılığı ile ihtiyaç sahiplerine finansman desteği sağlayan birçok faktoring şirketi bulunmaktadır. Bu firmalar özellikle İstanbul Ankara ve İzmir gibi büyükşehirlerde bulunmakta olup, çek ve senet karşılığındanda ihtiyacı olan vatandaşlara finansman desteği sağlayarak rekabet gücünün artmasını hedeflemektedir. Bu kapsamda faktoring şirketleri için bilmeniz ve araştırmanız gereken komisyon oranları olacaktır. Sizleri arayıp yüzde 50 veya yüzde 100 teklif sunan kişiler olacaktır. Bu kişilere itibar etmemenizi öneririz. Çünkü tefeci olma ihtimalleri oldukça yüksek olacaktır.

  Ankara’da bulunan faktoring şirketlerini inceleyebilirsiniz.

  Faktoring Şirketlere Müracaat Edin 

  Faktoring Şirketlere müracaat edin.

  Bu hususta da faktoring şirketleri tamamen araştırıldıktan sonra harekete geçilmelidir. İnternet üzerinden araştırma yaparak daha önce verilen finansman desteklerinden faydalanan kişilere akıl danışabilirsiniz. Bulduğunuz faktoring şirketinin Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kuruluna bağlı olup olmadığına dikkat etmenizi öneririz. Sizin için güven arz etmeyen şirketlerden kesinlikle desteği kabul etmeyiniz. Aksi taktirde fazla miktarlarda geriye borç ödemek durumunda kalabilirsiniz.

  BDDK’nın faktoring şirketlerini linke tıklayarak ulaşabilirsiniz.

  Kredi Kullanımıyla ve Operatör Üzerine Cep Telefonu Alıp Bozdurma

  Elektronik eşya satışı gerçekleştiren birçok firma, kişilere anlaşmalı bankalar ile kredi kullandırarak cep telefonu satışı gerçekleştiriyor. Aşağıda bu firmaları ve anlaşmalı oldukları bankaları sizlere vereceğiz. Bankanın kredi kullanımınızı onaylaması halinde cep telefonu satın alabilirsiniz. Bankaya kredi başvurusunda bulunulması halinde kredi sicilinizin temiz ve kredi notunuzun beğendiğiniz cep telefonuna yetecek seviyede olması gereklidir. Aksi taktirde kredili cep telefonu satın alınamaz.

  Kredi ile telefon satışı yapan firmalar aşağıdaki gibidir;

  Arçelik, Teknosa= ING Bank: Bu firmalar cep telefonu satışında güvenilir iki firmadır. Arçelik ve Teknosa’dan cep telefonu alabilir Teknosa mağazalarında peşin fiyatına 6 taksit vade, Arçelik’de ise 48 aya varan vade seçeneklerini kullanabilirsiniz. Teknosa ING Bank başvurusu için tıklayınız.

  Vatan Bilgisayar= Fibabanka: Vatan Bilgisayar üzerinden cep telefonu satın alabilir ve anlaşmalı olan Fibabanka üzerinden kredilendirebilirsiniz. Faizsiz peşin fiyatına 6 ay vade ile geri ödeyebilirsiniz. Başvuru hususunda bilgi almak için tıklayınız. Kredinize onay verilmesi halinde cep telefonunu alabilirsiniz.

  MediaMarkt= Denizbank: Cep telefonunuzu MediaMarkt üzerinden alarak Denizbank aracılığı ile kredilendirebilir ve 36 aya varan vadeler ile geri ödeyebilirsiniz.

  Kredi kullanımı ile MediaMarkt üzerinden cep telefonu almanın işleyişi hakkında bilgi almak için linke tıklayabilirsiniz.

  Yukarıda verilen kredilendirme şekilleri ile cep telefonu alabilir ve daha sonra bu telefonların satışını gerçekleştirerek nakit para elde edebilirsiniz. Kutulu ürünün satışından güzel paralar kazanabilirsiniz. Paranın acil lazım olmadığı durumlarda ise dolarda artış olmasını bekleyerek o zaman daha kârlı fiyata satabilirsiniz.

  Bu seçeneklerin dışında faturalı hat üzerine de cep telefonu satın alabilirsiniz. Turkcell, Türk Telekom ve Vodafone operatörlerinden herhangi birinden faturalı hattınız var ise bunun üzerine telefon alıp satmanız da mümkün olacaktır. Alacağınız telefonun modelini biriken puanlarınız belirleyecektir. Cep telefonlarını 48 aya kadar vadelendirebilir ve mevcut fatura üzerinden ödeyebilirsiniz. Satın aldığınız cep telefonunu satıp anlık nakit ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz.

  1 saatte nakit bulmak istiyorsanız bu yolları deneyebilirsiniz.

  Sende Yaz

  Yorum