Öğrenciye Yüksek Limitli Kredi Kartı Veren Bankalar 2023

Öğrenciye Yüksek Limitli Kredi Kartı Veren Bankalar
Öğrenciye Yüksek Limitli Kredi Kartı Veren Bankalar

Öğrenciler düzenli geliri olmayan kişiler oldukları için bankalar ile araları pek iyi değil. Bankalar da yaşadıkları tecrübeler neticesinde artık kredi ve kartlarını öğrencilere verirken ince eleyip sık dokuyorlar. Öğrenci bir işte çalışıyorsa mutlak surette gelir belgesi aranıyor. Ya da güven sağlamaları için vekil kefaleti gerekiyor. Ancak tüm bunlara rağmen bankalar da öğrencilerin eğitim hayatlarına destek olmak adına kredi kartı vermekten kaçınmıyor. Tabi belli şartları sağlamaları koşulu ile. Öğrencilere bankalar ortalama 500 ila 1000 TL arasın kredi kartı limiti vermektedir.

Öğrenim kredi veren bankalara ulaşmak için tıklayınız.

Garanti Bankası Genç Bonus

Garanti Bankası öğrencilere kredi kartı veren bankalar arasında yer almaktadır. Bu kredi kartını 18- 25 yaş arası gençler kullanabilmektedir. Bonuslar ile bedava alışveriş imkanı sağlanırken taksit seçenekleri ile de Bonus Ortakları tarafından verilen desteklerden faydalanabilirsiniz. Ücret ve faizler hakkında detaylı bilgi almak için tıklayınız. Bankasının sunduğu avantajlar;

bonus-genç

Bonus genç ile Garanti’ nin sunduğu bütün avantajlardan faydalanın.

 • Restoran ve kafelerde yapılacak ödemelerde 20 TL. ,
 • ITunes kullanımlarında 15 TL. bonus kazanma fırsatını yakalayabilirsiniz.
 • Peşin yapılmak zorunda kalınan alışverişlerde taksitlendirme yapılabilir.
 • Ödemeler bir sonraki aya ertelenebilir. Ekstre atlat seçeneği ile rahat edersiniz.
 • Sabit taksit ve uygun faiz oranı sunulur.
 • Taksitli para kampanyası ile nakit çekimler de yapılabilmektedir.
 • Kart ücreti de talep edilmemektedir.
 • Tüm bankamatiklerden hesaplarınıza ulaşabilirsiniz.

50 TL. ve üzeri yapılacak olan peşin alışverişler için %1,40 faiz oranı üzerinden ödeme gerçekleştirilir. BonusFlash adlı uygulamayı akıllı telefonunuza yüklemeniz durumunda size sunulacak olan indirim ve avantajlardan anında haberdar olursunuz. İnternet üzerinden Bonus Genç kredi kartı başvurusu yapmak için tıklayınız.

Vakıfbank Like Kart

Vakıf Bankası Like Kart ile üniversite öğrencilerine kredi kartı hizmeti sunmaktadır. İnternet üzerinden yapılacak olan alışverişlerde ekstra puan kazanabilirsiniz. Ayrıca sinema biletlerinde de indirim yapılmaktadır. Yapacağınız alışverişlerde like puan kazanarak bedava alışverişin tadını çıkarabilirsiniz. Her puan 1 kuruş değerindedir. 2 bin puan ile 10 lira değerinde alışveriş hakkı tanınmaktadır. Kampüs kartlar da like kart yerine kullanılmaktadır. Kampüs kartı sahibi öğrenciler de like kart için geçerli olan indirimlerden faydalanabilmektedir.

like-kart

Vakıfbank’ ın üniversite öğrencilere sunduğu kredi kartı avantajı ile sizde like’ layın!

 • İstanbul Teknik Üniversitesi Kampüs Kartı
 • Sağlık Bilimleri Üniversitesi Kampüs Kartı
 • Ankara Üniversitesi Kampüs Kartı
 • Yalova Üniversitesi Kampüs Kartı, like kart olarak kullanılan kartlar arasındadır.

100 TL. ve üzerinde peşin olarak yapılacak olan alışverişler taksitlendirilebilmektedir. Like kart ücreti yıllık 12 TL.‘ dir. Ancak ekstrenin e- posta yolu ile gönderilmesini talep edersiniz sizden kart ücreti alınmayacaktır. Ayrıca kart sahibi olabilmek için de 28 yaşın altında olma şartı aranmaktadır.

Alışveriş Faiz Oranı % 1,59
Nakit Çekim Faiz Oranı % 1,59
Gecikme Faizi % 1,89

Tabloda like kart faiz oranları gösterilmektedir. %1,40 faiz oranı ile alışveriş yapmaya devam edin. Bölümünüzde başarılı iseniz Like kart 10 bin puan veriyor.

Ziraat Bankası Genç Bankkart

Bankart Genç ile Ziraat Bankası banka kartı ve kredi kartı özelliklerini birleştirdi. GENC BANKKART yazıp 4747‘ ye SMS göndererek kolayca kart başvurusu yapılabilmektedir. Kart özellikleri;

 • Anlaşmalı mağazalardan taksit ile alışveriş yapılabilir ve puan kazanabilirsiniz.
 • Ayrıca yapılacak olan indirimlerden de faydalanabilirsiniz.
 • Kredi kartı ile alışveriş özelliğinin açık olması durumunda 90 TL. ve üzeri alışverişler temassız olarak yapılabilir. Ayrıca kart ücreti de talep edilmemektedir.
 • Lisans öğrencilerine 500 TL., yüksek lisans öğrencilerine 800 TL. ve  doktora   öğrencilerine 950 TL. limit ile kredi kartı verilmektedir.
 • Ayrıca kredi kartından nakit avans da çekilebilmektedir.
 • Ziraat Bankası Kredi ve Yurtlar Kurumu ile iş birliği içinde olduğu için şayet burs alıyorsanız kredi kartı başvurunuz % 100 kabul edilecektir.
 • Mastercard’ ı kabul eden iş yerlerinden alışveriş yapılabilmektedir.
 • Kart yurt içi ve yurt dışı ATM’ lerinde kullanıma uygundur.

İnternet şubesi aracılığı ile de yapılan başvurular kabul edilmektedir.

Denizbank D-Şarj

D-şarj kart ile Denizbank öğrencilere kredi kartı veren bankalar arasındadır. Bu kredi kartında 1 bonus 1 TL değerindedir. Biriken puanlar ile bonus ortaklarından bedava alışveriş yapılabilir. 6 ay boyunca her ay en az 200 TL harcama yapacağını taahhüt edene ise 10 TL’ lik bonus hediye ediliyor. Anlaşmalı mağazalardan yemek yemeniz durumunda aylık maximum 20 TL bonus kazanabilirsiniz. Restoran, kafe ve sinemalarda %10 indirim sunuluyor.

denizbank

Denizbank’ ın kredi kartı ürünü olan D- şarj kartı

Yıllık 33 TL kart ücreti ödemeniz gerekiyor. Başvuru için gereken tek evrak ise üniversitelerin öğrenci işlerinden alacağınız öğrenci belgesidir. Bunun dışında herhangi bir belge, kefil ya da taahhüt talep edilmez. Kredi kartı alt limiti lisans öğrencileri için 500 TL‘ dir.

HSCB

HSCB kampüs kartı ile üniversite öğrencilere kredi kartı veriyor. Üstelik sizden yıllık kart ücreti de talep etmiyor. Ayrıca Concept Üniversiteli isimli bir kartı da bulunuyor. Bu kart için de yine ücret talep edilmiyor. 18- 25 yaş arasındaki üniversite öğrencileri bu karttan faydalanabiliyor. Kredi kartı almak için lisans, yüksek lisans ya da doktora öğrencisi olduğunuzu kanıtlamanız gerekiyor. Düzenli harçlık, kredili mevduat, otomatik ödeme talimatı ile işlerinizi rahatça halledebilirsiniz. Başvurular banka şubeleri aracılığı ile kabul edilmektedir. Ayrıca başvuru esnasında sizden bazı belgeler talep edilecektir. Ayrıca ekstrenizin e-postanıza gönderilmesini talep ederseniz sizden herhangi bir kart ücreti alınmayacaktır.

 • T.C. kimlik belgesinin fotokopisi
 • Vergi numarası
 • İkametgah ya da en son ödenen fatura
 • Öğrenci belgesi istenmektedir.

Yurt içinde kullanabileceğiniz gibi yurt dışında da bu kartı kullanabilir, nakit avans sayesinde yurt dışı ATM’ lerinden de ücretsiz olarak para çekebilirsiniz. Bu karta sahip olan öğrencilerden para transferleri için hiçbir ücret talep edilmemektedir. Daha fazla bilgi almak için tıklayınız.

İş Bankası İşteÜniversiteli

İş Bankası İşteÜniversiteli adlı kredi kartını alabilmek için alt yaş sınırı 18′ dir. Lisans ve lisansüstü eğitim gören öğrencilere verilmektedir. İlk yıl herhangi bir ücret ödemeden kart sahibi olunabilir. Ayrıca başvuru için de kimlik belgesi ve öğrencilik durumunuzu gösteren belge ile başvuru yapmanız yeterli olacaktır. Diğer bankalar gibi İş Bankasının da temassız kart özelliği bulunmaktadır. 50 TL‘ lik alışverişlerinizde bu özelliği kullanmanız mümkündür. 100 TL ve üzeri alışverişlerde banka şifresi ile giriş yaparak ödeme gerçekleştirmek gerekir. ÜNİK yazıp boşluk bırakarak T.C. Kimlik Numaranızı 4402’ye göndererek kart başvurusunda bulunabilirsiniz. Faizler hakkında bilgi almak için tıklayınız.

işte-üniversiteli

İş’ te üniversiteli İş Bankasının sunduğu kredi kartı hizmetidir.

Yıllık 20 TL kart ücreti talep edilmektedir. Alt limit 500 TL’ dir. Fakat ödemelerinizi düzenli yaparsanız zamanla banka limitinizi artırabilecektir. Ayrıca 1 yıllığına da müzeleri ücretsiz dolaşabilirsiniz.

Türk Ekonomi Bankası

TEB Üniversiteli kartı, TEB’ in üniversite öğrencilere yönelik olarak sunduğu kredi kartı hizmetidir. Tüm Bonus kart kampanyalarından öğrenciler de yararlanabilmektedir. Kart kullanım ücreti olarak sizden yıllık sadece 6,9 TL talep edilecektir. Ancak ekstrenizin internet üzerinden gönderimini istediğiniz taktirde sizden herhangi bir kart ücreti talep edilmeyecektir. Bankanın üniversite öğrencilerine sunduğu birçok indirim ve avantaj da bulunmaktadır. Kart limiti 500 ile 1000 TL arasında değişmektedir.

 • Taksit seçenekleri ve bonuslar ile bedava alışveriş yapabilirsiniz.
 • Sinema ve tiyatro biletlerinde  yüzde 50 indirim yapılmaktadır.
 • Hesap kullanım ücreti de ödemenize gerek yoktur.
 • Ailenizin hesabınıza para aktarması durumunda da herhangi bir EFT ücreti talep edilmemektedir.
 • Ayrıca gönderim ücreti ödemeden arkadaşlarınıza konser bileti, çiçek gibi hediyeler gönderebilirsiniz.
 • Eğer bonuslarınız ödemelerinize yetmezse 6 ay taksit de yapılabilir.
 • Gecikme faizi %1,70 oranındadır. İnternet üzeriden kart başvurusu yapmak için tıklayınız.

Siz de hemen kart başvurunuzu yaparak ihtiyaçlarınızı karşılayınız. Başvurularınız bankalar tarafından yapılan inceleme sonrasında kabul edildiği taktirde ikamet adresinize kredi kartınız gönderilmektedir. Ancak faiz oranlarını ve kampanyaları araştırarak kendi bütçenize en uygun olan kredi kartını seçmeniz yararınıza olacaktır.

Sende Yaz