Anasayfa / Bayilik Veren Firmalar / Market Bakkal Büfe Bayiliği Veren 3 Firma ve Şartları
Market Bakkal Büfe Bayiliği Veren 3 Firma ve Şartları

Market Bakkal Büfe Bayiliği Veren 3 Firma ve Şartları

Sermayeniz var ve nerede kullanabileceğiniz konusunda bir fikriniz yoksa bu hakkınızı market, bakkal veya büfe bayiliği veren firmalardan yana kullanabilirsiniz. Ücretli veya ücretsiz bayilik veren birçok firma bulunmaktadır. Bayilik veren marketleri toptan gıda bayilikleri, bölge bayiliği de verilmektedir. Her firmanın olduğu gibi Carrefoursa, Kipa gibi marketlerin bayilik için birtakım şartları bulunmaktadır. 2021 yılında market, bakkal, büfe ve satış bayiliği veren firmaları içeriğimizden detaylı olarak inceleyebilir, yatırımınızı bu bilgilere göre yapabilirsiniz.

Market, Bakkal ve Büfe Bayiliği Veren 3 Firma

Girişimciler için destek sağlayan bir sektörde hem gıda hem de hizmet sektörünü kapsayan, insanların alışveriş ihtiyaçlarını gidermeleri için kurulmuş firmalardır. Marketler biraz daha büyük kapsamlı ve fiyat aralığı olarak daha avantajlıdır. Bakkallar mahalle aralarında daha çok insanların anlık ihtiyaçlarını gidermek için kurulmuş küçük ve sevimli yerlerdir. Büfeler ise dükkan olmasına bile gerek olmayan bakkalların bir altıdır. Büfe işletmeciliği uygun karavan tipi arabalarda, yol kenarına kurulabilecek şekilde prefabrik tarzı evler gibi birçok seçenekte yapılabilir. Cafe bistro bayiliği veren firmaları da inceleyebilirsiniz.

Bizim Market (SEÇ) Bayiliği

Bizim Market bünyesinde; kişisel bakım ürünleri, peçete, kağıt havlu gibi kağıt ürünler, züccaciye, bebekler için gerekli ürünler, gıda, alkolsüz içecekler, temizlik malzemeleri gibi birçok ürün barındırır. Bu ürünlerin hem standart satışını hem de toptan satışını gerçekleştirmektedir. Toptan satışta fiyatlar da uygunluk sağlayan firma 69 ilde 175 mağazası ile sektörde öncü olmayı başarmıştır. Çalışmalarına 2001 yılında başlamış ve 2002 yılında faaliyete geçmiştir. Ürün tedariğini İzmir, Gebze, Erzurum ve Adana’da bulunan depolardan sağlamaktadır. SEÇ Marketler ile franchise sistemi ile çalışmaktadır. Firmaya dahil olmak isteyen franchise adaylarını ticari kuruluş olarak tanımlar. Bayilik verdiği firmaların ana tedarikçisi olmaktadır. Firmanın bayilerde  aradığı kriterler aşağıdaki gibidir;

 • Franchising adayının bu iş için yeterli sermayesi olması gereklidir.
 • Bu işi yapmak ve bayilik almak için, bayi sahibin ticari sicili temiz olmalı ve Devlet ve Finans kurumlarında ticaret yapabilecek konumda olmalıdır.
 • Franchising adayı girişimcilik ruhunda olmalı ve kendisini sürekli olarak geliştirmelidir.
 • Ekip lideri olmayı ve iletişim becerisini gerek çalışanlara karşı gerekse müşterilere karşı geliştirmelidir. Sorunlara çözüm bulabilmeli ve uzlaştırma yoluna gitmeyi bilmelidir.
 • Girişimcinin market işletmeciliğinde, Hızlı Tüketim Mallarında ve perakende sektöründe deneyimli ve tecrübeli olması gerekmektedir. Bu özellikleri taşıyan adayların başvurularına öncelik tanımaktadır.
TAVSİYE:  Ücretsiz Bayilik Veren 10 Firma ve Şartları

Firmanın mağaza mekanı için istediği kriterler ise; 

Mağaza seçimi yapılırken, konumuna, insan yoğunluğunun durumuna, çevresinde bulunan ev ve iş yerlerinin sayısına, yeni yapılacak projelerin sayısı, diğer firmalar ile olabilecek rekabet analizi gibi hususlara dikkat edilmektedir.

 • Tercihen insanların sürekli olarak kullandığı yerlere ve araçların geçtiği yerlerden dükkan seçimi yapılmalıdır.
 • En az 42 metre raf yerleşimi için müsait ve 150 m2250 m2 arasında satış alanı olan yerler tercih edilmelidir.
 • Düz girişli ve zemin kat olmalıdır.
 • Tavanın yerden yüksekliği en az 2.75 m veya üzeri olmalıdır.

Firmanın adaylara sağlayacağı avantajlar; 

 • Yatırım maliyetleri bayi adayının bulduğu mağazanın, inşaatına, bulunduğu lokasyona, demirbaş ihtiyaçlarına ve ekipmanlarına göre değişiklik gösterecektir.
 • Kurulacak olan yeni mağaza için maliyet minimum 100.000 TL‘ye kadar çıkabilir.
 • Firma mağaza girişi için franchising bedeli talep etmemektedir.
 • Firma mağazayı standart konsepte göre tasarlar.
 • Mağazanın mevcut yerleşimi yapılır.
 • Firmanın özel tabelası bayiye ücretsiz verilir.
 • Mağaza içerisine reyonlara yönlendirme tabelaları vermektedir.
 • Bu firmadan market bayiliği almak istiyorsanız 0(216) 474 42 80 veya 0850 969 62 96 numaralarından herhangi birini tuşlayarak bayilik hakkında daha detaylı bilgi alabilirsiniz.
Bizim Market (SEÇ) Bayiliği
Bizim Market (SEÇ) Bayiliği

Bakkal Bayiliği

Bakkal dükkanları mahallelere insanların anlık ihtiyaçlarını karşılamak amacı ile kurulan şahsi iş yerleridir. Marketler kadar zengin ürün grupları bulunmamakta ve mahallelerde tek olmalarından dolayı fiyat aralıkları da marketlere göre bir nebze daha pahalı olmaktadır. Bakkallar da marketler de olduğu gibi bayilik sistemi ile çalışma gibi bir durum söz konusu değildir. Bayilik sistemi yerine yeterli sermayeniz var ise ilinizde veya ilçeniz de bulunan bakkallardan devren satılık olanları araştırabilir ve bu yolla sıfırdan başlamak yerine var olan bir şeyin devamlılığını sağlayabilirsiniz. Eğer küçük sermayeli bir iş kurmak istiyorsanız bakkal sizin için mantıklı bir iş olabilir. Mahallenizde bulunan boş dükkanlar var ise bunları değerlendirebilirsiniz. Bakkalcılık işi yapmak için öncelikle sabırlı olmanız ve insanlar ile iletişiminizi iyi tutmanız gerekmektedir. Bakkal dükkanını sıfırdan açmak için gerekli şartlar;

 • Dükkan içindeki bütün raflar ve tezgah zeminden yukarı minimum 15 cm yükseklikte olmalıdır.
 • Her ürün için ayrı ayrı bölümler olmalıdır. Et ve et ürünleri, süt ve süt ürünleri için veya soğuk tutulması gereken içecekler için ayrı ayrı dolaplar tedarik edilmelidir.
 • Temel gıda ürünleri ve temizlik malzemeleri aynı rafta veya aynı bölümde satışa sunulmamalıdır.
 • Ekmek ve diğer unlu mamuller için kapalı bir dolap tedarik edilmeli veya vitrini olan tezgahlarda satışa sunulmalıdır.
 • Kuru kahve veya kuruyemiş gibi yiyecekler de ürün gruplarına dahil edilerek ısıtma veya kavurma işlemi yapılmak isteniyor ise bu işlemleri görmek için gerekli makineler alınmalıdır.
 • Bakkal işletmeciliği için hemen hemen 15-20 bin TL sermayeye gerek vardır. 10 bin TL sermaye ile yapılabilecek işler hakkında da fikir edinebilirsiniz.
TAVSİYE:  20 Bin TL. Sermaye ile Bayilik Veren Firmalar
Bakkal Bayiliği
Bakkal Bayiliği

Marmaris Büfe Bayilik

Büfeler gıda üzerine kurulan küçük çaplı işletmelerdir. Bir mahalleye, sahil kenarlarına, yol boylarına gibi belediyeden izinli olan her yere konulabilmektedir. Marmaris Büfe’de bu gibi yerlerden biridir. Faaliyetlerini 1964 yılından bu yana sürdüren firma, bayilik sistemi ile daha da ilerleme kaydetmiştir. Yurt içi ve yurt dışı her yere bayilik fırsatı sunan firmanın sunduğu hizmet yemek sektörü üzerinedir. Marmaris Büfe bünyesinde; biftekli kaşarlı, dilli kaşarlı, çikolatalı muzlu tost, yengen, hamburger, atom gibi yiyecekleri barındırmaktadır. Merkezi yeri İstanbul Taksim Cumhuriyet Caddesinde bulunmaktadır. Bayilik için;

 • İlk olarak başvuru formunu doldurmanız gerekmektedir.
 • Bayilik alabilmek için firmanın uygun gördüğü mekan; insanların yoğun olarak kullandığı işlek sokaklar ve caddelerde, alışveriş merkezlerinde, ev ve iş yerlerinin fazlaca bulunduğu yerlerde, üniversitelerin kampüslerinde olmalıdır.
 • Dükkanın minimum boyutu 35 m2 olmalıdır.
 • Bulunacak olan mekanın bahçeli veya açık alanının olması gereklidir ve baca sistemleri sorunlu olmamalıdır.
 • Bayilik verilecek bölgeye ve işletme alanına göre maliyetler de değişme olacaktır. Ortalama 300 bin TL ile 400 bin TL arası bir sermayeye sahip olmanız gerekmektedir.
 • Firma tarafından sağlanan bir aylık eğitimlere katılmak gereklidir.
 • Sermayenizi bu yönde kullanmak istiyorsanız siz de Marmaris Büfe ailesine katılabilirsiniz.
 • İletişim ve detaylı bilgi için 0 (216) 411-0266 – 0 (532) 169-0053 numaralarını tuşlayabilirsiniz.
Marmaris Büfe Bayilik
Marmaris Büfe Bayilik

Market, bakkal ve büfe bayilikleri ve şartları bu şekildedir. Birikmiş bir sermayeniz var ise bu sektöre yatırım yaparak doğru yeri seçtiğiniz halde yatırdığınız parayı kısa zamanda geri kazanabilirsiniz.

Carrefoursa Bayiliği Veriyor

Carrefoursa gelişime ortak olmak isteyen girişimcilere bayilik başvuruları yeniden başladı. Yatırım maliyeti için kıyıda köşede paranız varda, hazır marketi dönüştürebileceğiniz gibi, sıfırdan market açabilir bayilik fırsatından yararlanarak CarrefourSA çatısı altında kendi işinizin patronu olabilirsiniz.

TAVSİYE:  Cam Balkon Bayiliği Veren Firmalar (2021)

 

Carrefoursa bayilik başvuruları

Bayilik başvurunuzu buradan yapabileceğiniz gibi tüm şartları ve detayları linke tıklayarak inceleyebilirsiniz.

Bölge Bayiliği Veren Firmalar

Bölge bayiliği veren firmalar ürünlerin üretimini yaparak diğer bayilere dağıtımını gerçekleştirirler. Daha sonra bu bayiler aracılığı ile ürünlerin satışı gerçekleştirilmektedir. Her firmanın ürün verdiği belirli yerler bulunmaktadır. Bölge bayiliği veren firmalar ve şartları aşağıdaki gibidir.

Pentamol Kumaş

Firma yazlık ve kışlık olarak kumaş üretimi gerçekleştirmektedir. Daha sonra bayilikler aracılığı ile bu ürünlerin satışını gerçekleştirmeyi hedeflemektedir. Bayilik için gerekli koşullar şunlardır;

 • Firma dükkan için herhangi bir özellik istememektedir. Dilediğiniz mekanı iş yeriniz yapabilirsiniz.
 • İş konusunda az da olsa bilgi sahibi olunmalıdır.
 • Bayilikler şehir bazında verilmektedir. Bulunduğunuz şehirden sipariş verildiğinde sipariş direkt olarak firma tarafından size yönlendirilir.
 • Fazla stok ile değil katalog üzerinden çalışılmaktadır.
 • Her bayiye firma üzerinden bir cari hesap açılmaktadır.
 • Her bayiye firma adı ile renk kumaş kataloğu gönderilmektedir.
 • İki tür kumaş çeşidi bulunmaktadır.
 • Bu iş için elinizde olması gereken ortalama sermaye 25.000 TL olmalıdır.
Pentamol Kumaş
Pentamol Kumaş

Çıtır Fincan Bayilik

Firma 2015 yılında kurulmuş ve amacı yenilebilen kurabiye fincanlar yapmaktır. Kurabiyeden yapılmış fincanların içerisine sıcak veya soğuk içecekler koyularak servis yapmaktır. Bayilik verdiği müşteri kitlesi; cafeler, marketler, oteller, restoranlar ve aktarlardır. Firmanın mekan seçiminde dikkat ettiği husus, dükkanın rutubet almayacak bir deposu olması, dağıtım ve pazarlama ağı olacak bir yerde olmasıdır. Girişimci de aradığı özellikler ise; gıda sektöründe hizmet veren ve mevcut kitlesi bulunan ve satışta başarılı kişiler olmasıdır. Bu iş için gerekli olan sermaye minimum 8 bin TL olmalıdır.

Çıtır Fincan Bayilik
Çıtır Fincan Bayilik vermektedir.

Ücretsiz Bayilik Veren Firmalar

Bir firmanın bayiliğini alırken dikkat edilmesi gereken bir çok husus bulunmaktadır. Bunlar; firmaların isim hakkı bedelleri, metre kare başına uyguladığı fiyatlar,  kar marjları, dükkan maliyetleri gibi hususlar araştırılır. Ve hangisi uygun fiyatlarda ve şartlarda ise o firmadan bayilik alınır. Bazı firmalar da bunların hiçbirine gerek olmadan ücretsiz olarak bayilik fırsatı vermektedirler. Bu firmalardan bayilik almanız halinde hızlı bir ilerleme ve çaba sarf etmeniz gerekecektir. Çünkü yalnızca bir süre için ücret almamaktadırlar. Daha sonra ücret talebinde bulunabiliyorlar. Bayilik veren birkaç firmayı şu şekilde sıralayabiliriz;

 • Köftey’s Köfte
 • Hacıalioğlu Çiğköfte
 • Anadolu Çiğköfte
 • Çaytaze Çay
 • Oba Döner
 • Bemera Lukens Mobilya
 • Fix Silver
 • RoseBerry Coffee’s

 


Hakkında Finansal Uzmanı (T)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir