Anasayfa / Bayilik Veren Firmalar / 20 Bin TL. Sermaye ile Bayilik Veren Firmalar
20 Bin TL. Sermaye ile Bayilik Veren Firmalar

20 Bin TL. Sermaye ile Bayilik Veren Firmalar

Bir işletmeyi kurmak için iki seçenek vardır. Ya sıfırdan kendi şahsınıza düşündüğünüz bir isim ile firma kurarsınız ya da var olan adını duyurmuş mevcut bir firmadan bayilik alırsınız. Daha az sermayeniz var ise bayilik almak daha mantıklı olabilir. Bir çok sektörde bayilik veren firmalar bulunmaktadır. Gıda, giyim gibi sektörler de bayilik olanağı sağlayan firmalar daha fazladır. Bazı firmalar ücretsiz bayilik de vermektedir. Bazı giyim firmaları sermayeye bile gereksinim duymamaktadır. Franchise sistemi ile çalışan cafeleri ve diğer firmaların fiyatlarını sizler için araştırdık.

Detayları içeriğimizden inceleyebilirsiniz.

Gıda Sektöründe Bayilik Veren Firmalar

Günümüzde hemen hemen her sektörde bayilik vererek ünlenmeye ve insanlara hizmet vermeye çalışan firmalar bulunmaktadır. Bunların başında gıda sektöründe hizmet veren firmalar bulunmaktadır. Marketler, cafeler, çiğ köfteciler gibi birçok sektör franchise sistemi ile çalışmalarını sürdürmektedir. Gıda sektöründe veren bayilik veren firmaları ve franchise bedellerini sektörlerine göre ayıralım, inceleyelim.

Çiğ Köfte Sektöründe Bayilik Veren Firmalar

Çiğ köfte doğu şehirlerinde üretimi yaygınlaşan ve batı şehirlerinde de popüler yiyecek haline gelmiş olan, muhteşem lezzeti ile insanları kendine bağlayan bir yiyecektir. Fazlası ile bağımlılık yapan bu yiyeceğin alıcısı ve hayranı çok olduğundan bayiliğini alabileceğiniz en karlı işlerden biridir.

Tatlıses Çiğ Köfte: Adını duyurmuş, halk tarafından bir ün kazanmış, sektörde öncü firmalardan biridir. Bayilik sistemine destek veren firmalardan biridir. Bayilik alanlara ve 5 yıllık sözleşme yapanlara 500 kg çiğ köfte hediye imkanı sunuyor. İsim hakkı bedeli olarak 5 bin TL talep eden firma minimum açılış maliyeti için 15  bin TL ortalama açılış maliyeti için 20 bin TL talep ediyor. Bu firmanın bayiliğini almak için minimum 20 m2 dükkan temin etmeli, dükkanın mekanını da insanların yoğun olarak kullandığı caddeler veya alışveriş merkezlerinde bulmalısınız. Bayilik için başvuru formunu eksiksiz olarak doldurmanız gerekmektedir. 

Battalbey Çiğ Köfte: Kendi kârından daha çok bayiliklerin kârını düşünen bir firmadır. Franchise sistemini geliştirmiş bu firmadan bayilik almak için herhangi bir isim hakkı bedeli, giriş ücreti, ek ücret, teminat, kapora gibi haklar istememektedir. Firmanın bayilerden tek talep ettiği dükkanın iç dekorasyonunu ve tadilat işlemlerini yaptıktan sonra ürün siparişi vermeniz olacaktır. Bu iş için de işlek caddeler veya alışveriş merkezlerinden bir dükkan bulursanız sürekli göz önünde olacağınızdan kazancınız daha yüksek olacaktır. Bayilik almak için başvuru formunu eksiksiz olarak doldurmanız gerekmektedir. 

OSES Çiğ Köfte: Bu firma çiğ köftelerinin lezzeti ile mevcut müşteri kitlesini üst düzeylere taşımıştır. Franchise sisteminde ki yerini ise düşük sermayeler ile bayilikler vererek oturtmuştur. Bu firmadan bayilik talebinde bulunmanız halinde; herhangi bir bayilik bedeli ödemek zorunda kalmadan yalnızca dükkanın kurulum maliyetlerini üstlenirsiniz. Dükkanın kurulumu Oses çiğ köftenin mevcut dizaynına göre tasarlanmalıdır. Açılışta kullanmanız amacı ile ücretsiz ürün verilmekte ve bu iş hakkında eğitim sağlanmaktadır. Bu iş için elinizde bulunması gereken sermaye yalnızca 15 bin TL ya da 20 bin TL olacaktır. Bayilik almak için başvuru formunu eksiksiz olarak doldurmanız gerekmektedir. 

Çiğ Köfte Sektöründe Bayilik Veren Firmalar
Çiğ Köfte Sektöründe Bayilik Veren Firmalar.

Waffle Sektöründe Bayilik Veren Firmalar

Günümüzün en popüler yiyecekleri arasına giren waffle işine girmeniz halinde kazancınızı üst düzeye taşıyabileceksiniz. Bu işe girmek için fazla bir sermayeye ihtiyacınız olmayacaktır. Waffle işletmeciliği yapmak için genelde küçük ve sevimli bir dükkan seçilmektedir. Dükkan hususunda dikkat etmeniz gereken tek husus insanların sizi kolaylıkla görebileceği varlığınızdan haberdar olabilecekleri, göz önünde olan bir yeri tercih etmeniz olacaktır. Bayilik veren waffle firmaları ve şartları aşağıdaki gibidir.

TAVSİYE:  Cam Balkon Bayiliği Veren Firmalar (2021)

Choco Bons Waffle: Bayilik için üç çeşit konsepti bulunmaktadır. Birinci konsept 20m2’ye kadar olan alanlarda mağaza ve kiosk cafeler de geçerlidir. İkinci konsept 20 m2 ve 60 m2 alanlarında cadde ve alışveriş merkezi mağazaları için geçerlidir. Üçüncü konsept ise 60 m’2 toplam alan ve 30 m’2 mutfak alanına sahip olan yerler için geçerlidir. Bu konseptlerin fiyatları seçeceğiniz yere göre değişiklik gösterecektir. Her konseptin içerisinde farklı kurulum ve satış için gerekli malzemeleri bulunmaktadır. Bu iş için gerekli sermaye minimum 10 bin TL maksimum 50 bin TL olacaktır. Franchise sisteminde yerinizi almak için başvuru formunu doldurabilirsiniz. 

Waffle Sektöründe Bayilik Veren Firmalar
Waffle Sektöründe Bayilik Veren Firmalar bulunmaktadır.

Market Sektöründe Bayilik Veren Firmalar 

Büyük yatırımlar yapmanıza gerek kalmadan market sektöründe de bayilik fırsatlarını değerlendirebilirsiniz. Marketler herkesin kullanımına açık ve ihtiyaç duyulan yerler olması dolayısı ile kazancınızın yüksek olacağı işlerden biridir. Bayilik veren marketler aşağıdaki gibidir.

Seç Market: Seç Marketler market bayiliği alabileceğiniz en avantajlı yerlerden biridir. Bizim Toptan Marketler ve Şok Marketler ile işbirliği içerisinde olan bu marketin bayiliğini almak için belirli bir süre için herhangi bir giriş ve isim hakkı bedeli ödemek zorunda kalmazsınız. 3 yıl süreli olarak sözleşme yapabileceğiniz firma ile 3 yılın sonunda tekrar bir anlaşma imzalayarak devam edebilirsiniz. Mağazanın ilk açılışında firma ürün yerleşimi için personel desteği, tabela ve reklam ekipmanları desteğini ücretsiz olarak göndermektedir. Bu iş için uygun 150-250 m’2’lik bir alana sahip ve deposu olan bir dükkanınız var ise veya bu tarz bir dükkan kiralaması veya satın almak için sermayeniz var ise SEÇ Market franchise başvuru formunu doldurabilirsiniz. 

Market Sektöründe Bayilik Veren Firmalar 
Market Sektöründe Bayilik Veren Firmalar bulunmaktadır.

Giyim Sektöründe Bayilik Veren Firmalar

Gıda sektöründe bayilik veren firmalar bulunduğu gibi birçok giyim sektöründe de franchise sistemi ile çalışan firmalar bulunmaktadır. Bu firmalar genelde müşteri kitlesini daha önceden oluşturmuş ve ünlenmiş firmalardır. Günümüzde insanlar yeni trend giyimlere çok dikkat ettiğinden ve birbirlerinin ne giydiklerini kovalayıp hep bir adım üste çıkma isteklerinden dolayı giyim, ayakkabı gibi sektörlerden büyük kazançlar sağlanmaya başlandı. Bu sektörde rakibiniz çok olacağından gözünüzün kulağınızın hep açık olması, araştırmacı olmanız ve sürekli kendinizi geliştirerek çağdaş bir işletmeci olmanız gerekmektedir. Yeni çıkan hiçbir moda stilini ve renklerini gözden kaçırmamalısınız.

TAVSİYE:  Market Bakkal Büfe Bayiliği Veren 3 Firma ve Şartları

Kıyafet Sektöründe Bayilik Veren Firmalar

Bir kıyafet mağazası açmak istiyorsanız özellikle bayanlara çalışmanız gerekmektedir. Çünkü bir erkeğin alışveriş ile çok alakası olmaz. Hele ki günümüz koşullarındaki bir erkeği mağazalar da yalnızca bayramlarda ve özel günlerde görürsünüz. Fakat bayanlar sizin her daim müşteriniz olacaktır. Bu işte yükselmek için en uygun fiyata kıyafet  veren toptancıları tespit etmeli ve demode ve eski model kıyafetler yerine güncel modaya uygun kıyafetler getirmelisiniz. Kıyafet sektöründe alınacak bayilikler için 20 bin TL yeterli olmayacaktır. En az 50 bin TL‘yi gözden çıkarmanız gerekecektir.

Hera Bebek Çocuk Giyim Mağazası: 14 yıldır vatandaşlara hizmet veren bu mağaza gelişme ve büyüme yoluna gitmek adına çalışmalar yapmakta yurt içinde verdiği hizmetleri yurt dışına da açmaya çalışmaktadır. Firma mekan seçimi için 100 m’2 alan ve işlek bir cadde talep etmektedir. Açılan bayilikler mutlaka firmanın kendi tasarımını ve tabelasını kullanmak zorundadır. Mağaza iç yerleşimi ve personel destekleri firma tarafından verilmektedir. Firma isim hakkı bedeli için 30 bin TL talep etmektedir. 

Ayakkabı Sektöründe Bayilik Veren Firmalar 

Ayakkabı sektörü giyim sektörüne göre biraz daha az sermaye gerektiren bir meslek grubudur. Bu sektörde başarı yakalamak istiyorsanız ürün gruplarınız  güncel olmalı ve kendinizi sürekli geliştirmelisiniz. Ayakkabı mağazası açmanın maliyeti ve verilen destekler hakkında bilgi almak için linke tıklayabilirsiniz. Ayakkabı sektöründe bayilik veren firmalar aşağıdaki gibidir;

Yavuzlar Ayakkabı: Bu firmadan bayilik almak istiyorsanız istediğiniz ölçüde bir dükkan temin edebilirsiniz. Karar bütçenize ve size kalmış. Bu iş için gerekli sermaye minimum 15 bin TL‘dir. Kurulum dekorasyon ve ürün çeşitliliğine göre fiyatta artış gözlemlenebilir. Dükkanınızı olabildiğince insanların sizi rahatça gözlemleyebileceği yerlerde tercih etmeye çalışın. 

Fosfor Ayakkabı: Ülke geneline bayilik fırsatı sunan bu firma için en az 50 m2 civarında bir dükkan yeterli olacaktır. Firma girişimcilerden isim hakkı bedeli almamaktadır. Açılacak olan işletmeye reklam, tabela ve poşet hizmetlerini ücretsiz olarak vermektedir. Açacağınız dükkan işlek caddeler veya alışveriş merkezlerinde olmalıdır. Bu iş için seçeceğiniz dükkanın metre karesine göre maliyetiniz 30 bin TL’den 70 bin TL’ye kadar çıkabilir. 

Toroman Ayakkabı: Ülkenin pek çok yerine franchise sistemi veren bir firmada Totoman Ayakkabıdır. Firma isim hakkı bedeli olarak girişimcilerden 10 bin TL talep etmektedir. Açılışın en az maliyeti 15 bin TL olacaktır. Ortalama açılış maliyeti ise 25 bin TL‘ye çıkabilir. 

Giyim Sektöründe Bayilik Veren Firmalar
Giyim Sektöründe Bayilik Veren Firmalardan bayilik alabilirsiniz.

20 Bin TL İle Diğer Bayilik Alabileceğiniz Sektörler

Bayilik veren diğer kazanç sağlayabilecek firmalar da bulunmaktadır. İşletmesini kurmak istediğiniz yerlerin bayiliklerini, çevrenizde bulunan firmalardan veya internet üzerinden franchise sistemi ile alabilirsiniz.

  • Oto Yıkama,
  • Playstation Dükkanı,
  • Közde Kahve Bayilikleri,
  • Tesbih Bayiliği gibi işletmelerden bayilik alabilirsiniz. 10 bin TL sermaye ile işletme kurulabileceğini biliyor muydunuz?
TAVSİYE:  Cafe Bistro Bayilik Veren 5 Firma (Güncel Şartlar)

Bayilik alabileceğiniz işletmeler bu şekildedir. Siz de kendi işinizi kurmak istiyorsanız franchise sistemi ile çalışan yerler ile iletişime geçebilir ve patron olabilirsiniz. Görüş ve önerilerinizi yorum bölümünden paylaşabilir, bayilik veren firmaların sizleri görmelerini ve iletişime geçmelerini sağlayabilirsiniz.


Hakkında Finansal Uzmanı (T)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir