Anasayfa / Bayilik Veren Firmalar / Cam Balkon Bayiliği Veren Firmalar (2021)
Cam Balkon Bayiliği Veren Firmalar
Cam Balkon Bayiliği Veren Firmalar

Cam Balkon Bayiliği Veren Firmalar (2021)

Cam balkon günümüzde hemen hemen her evde bulunan bir mekanizmadır. Balkonları da evin bir odası haline getiren bu sistem sayesinde kış mevsimlerinde de insanlara kolaylık sağlanmış oluyor. Şimdilerde yeni yapılan binaların bir çoğunda bu sistem olmasından dolayı cam balkon dükkanı açmak veya bayiliğini almak son derece mantıklı bir iş olacaktır. Cam balkon işi yapmak istiyorsanız öncelikle bu işin kar marjını araştırmanız gerekmektedir. Bu işi yapmak için bayilik almak yerine sıfırdan başlamak istiyorsanız cam balkon imalat makineleri temin etmeniz gerekmektedir. Cam balkon dışında alüminyum bayiliği ve bölge bayiliği veren firmalar da bulunmaktadır. Mcm cam balkonları ve diğer cam balkon firmalarının fiyatlarını ve bayilik veren firmaları sizler için araştırdık.

Detaylı bilgileri içeriğimizden inceleyebilirsiniz.

Alüminyum Bayiliği Veren Firmalar

Alüminyum doğramalar, ısıtma gibi birçok işlemde kullanılmaktadır. Bazı alüminyum üreticileri bu işte başarı sağlamak ve bu işi yapmak isteyen girişimcilere destek vermek amacı ile bayilikler vermektedirler. Genel anlamda bu işler şahsi kişiler tarafından açılmasından dolayı bayilik koşulları net bir şekilde verilmemektedir. Aşağıda vereceğimiz firmalara cep telefon numaralarından ulaşabilir, iletişime geçerek bayilik hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz. Bayilik veren firmalar şunlardır;

Ersaş Alüminyum Anonim Şirketlerine bayilik başvurusu yapmak için başvuru formunu doldurmanız gerekmektedir. Firmaya ulaşıp detaylı bilgi almak için;

 • İletişim Adresi: Veliköy Organize Sanayi Bölgesi 4.Cadde No:21 PK 59500Veliköy / Çerkezköy / Tekirdağ / Türkiye
 • İletişim Numarası+90 (282) 746 12 22 
 • IQ Alüminyum Systemslerine bayilik başvurusu yapmak için başvuru formunu eksiksiz olarak doldurmanız gereklidir. Firmadan detaylı bilgi almanız için;
 • İletişim Adresi: Atatürk Plastik OSB Mahallesi 5. Cadde No:4 35660 Menemen – İZMİR
 • İletişim Numarası: +90 232 700 20 20

Duowin Aliminyum Giyotin Pencere Sistemlerine bayilik için yalnızca iletişim  numaralarını arayarak ulaşım sağlayabilirsiniz.

Detaylı bilgiler için  0216 614 01 20 numarasını tuşlayabilirsiniz. 

Alüminyum Bayiliği Veren Firmalar
Alüminyum Bayiliği Veren Firmalar

Cam Balkon Dükkanı İşletmeciliği

Cam balkon 4 mevsime de yarayacak olan mükemmel bir mekanizmadır. Sonbahar ve kışta karı ve yağmuru, ilkbahar ve yazda ise tozu engellemektedir. Yani bütün dış etkenlere karşı evinizi korumaya yaramaktadır. Cam balkonlar görsellik açısından da olumludur. Dışarıdan bakıldığında kötü bir görüntü yaratmamaktadır. Cam balkonların çeşitleri bulunmaktadır. Alıcıların zevklerine ve isteklerine göre değişiklik olabilmektedir. Gerek görsellik gerekse kullanım açısından cam balkon çeşitleri aşağıdaki gibidir;

 • Katlanabilir cam balkon ,
 • Sürgülü cam balkon ,
 • Vitrin camlama sistemi olarak 3 gruba ayrılmaktadır. Bu cam çeşitleri ısıya dayanıklıdır.
TAVSİYE:  Ücretsiz Bayilik Veren 10 Firma ve Şartları

Pimapen camlara göre temizliği oldukça kolaydır. Camlar parça parça bölük olmasından dolayı sağa ve sola hareket edip yerlerinden ayrılabilirler. Bu sayede de her kesimini temizlemeniz oldukça kolay olacaktır.

Cam Balkonun Teknik Özellikleri

Cam balkonun üretim ürünleri ile ilgili bazı teknik özellikler bulunmaktadır.

 • Temperli Camlar; Normal standartlardaki camlara kısa zamanlı olarak yüksek ısılar uygulanmaktadır. Bu sayede camın dayanıklılığı artabilmektedir. Bu cam çeşidi araç sektöründe otomobil camları için,  inşaat işlerinde işe iç ve dış cephe uygulamaları gerçekleştirilirken kullanılır. Cam balkon için kullanılabilecek cam normal standartlara göre 8mm et kalınlığında olmalı ve yeşil, bronz, füme, gri, mavi, yeşil gibi farklı renklerde üretimi yapılabilmektedir. Balkonda kullanılacak camın standart enleri 45 cm-65  cm olmalıdır. Camın yüksekliği ise 240 cm-250 cm‘e kadar olabilecektir.
 • Alüminyum Profil: Cam balkon yapımında kullanılan bu malzeme ortalama 3,5 mm ile 4mm et kalınlığında olmalıdır. Fabrikalara “külçe alüminyum” şeklinde gelen ham alüminyum kullanılacağı yere ve gönderildiği firmaların kalıplarına göre çekilip firmalara gönderilmektedir. Daha sonra alüminyumun gönderildiği firmalarda cam balkon, iş ve dış cephe gibi alanlardan hangisinde kullanılacaksa onunla birleştirilir. Bu malzeme metal profillere göre paslanmadan ve deforme olmadan yıllarca kullanılabilir.
 • Rulmanlar: Cam balkonların ray sistemlerinin doğru bir şekilde hareket etmesini sağlayan bir tekerlek sistemi olup paslanmaz çelikten üretilmiştir. Bu yüzden de seneler boyu müşterilere kolay kullanım sağlamaktadır. Rulmanların üzerileri sesi engellemesi ve basit bir şekilde kayması için PVC  esaslı, dayanıklılığı fazla ve sert bir polyamid madde ile sarılmıştır.
 • Fitiller: Cam balkon için gerekli bir diğer malzeme de fitildir. İki çeşit fitil uygulaması bulunmaktadır.
 • Birinci fitil cam balkonların kanatlarında bulunan camların arasına yapılan şeffaf cam fitilidir. Bu fitil de kendi içinde üçe ayrılmaktadır. Normal fitil; iki cam arasında bulunan şeffaflığı sağlamaya yardımcı olan PVC esaslı şeffaf fitildir. Polikarbon fitil; diğer fitil çeşidi gibi bu da iki cam arasına uygulanmaktadır. Fakat bu fitil de ısıya dayanıklılık yüksektir ve kırılma yapmaz. Alüminyum fitil ise; Bu fitil çeşidi diğer ikisinden farklı olarak işi cam arasındaki şeffaf fitil yerinde alüminyumdan yapılan bir fitil koyulmasıdır.
 • İkinci fitil ise kıl fitillerdir. Seçilen cam balkonlar hareketli olması halinde, hareket sisteminin kolay olması ve dışarıdan gelecek olan etmenlere karşı balkon koruması için kullanılan son derece ısıya dayanıklı fitillerdir.
 • Silikon: Cam balkonun montajı bittikten sonra izolasyonu gerçekleştirmek amacı ile anti bakteriyel özelliği taşıyan ve cam balkon sisteminin rengine uygun olan bir silikon kullanılmaktadır. 
 • Cam Balkon İçin Kullanılan Aksesuarlar: Kilitler çıkış yolları, kasa bazındaki profil kapaklarının tümü ve kullanılan diğer tüm aksesuarlar PVC ile sertleştirilmiş plastiklerden üretilmiştir. Bu yüzden de yıllarca deforme olmadan ısıya dayanacak şekilde yapılmıştır. 
Cam Balkonun Teknik Özellikleri
Cam Balkonun Teknik Özellikleri

Cam Balkon Bayiliği Veren Firmalar

Cam balkon işi için sıfırdan başlayıp müşteri kazanmak ve uygun tedarikçiler aramak ile uğraşmak boşu boşuna vakit kaybı olmasın diyorsanız, bu iş ile uğraşan firmalardan bayilik alabilirsiniz. Bu iş için kendiniz bir işletme kurmak istiyorsanız bütün tedarik firmalarını gezerek uygun fiyata yüksek kaliteli ürünü seçmeniz gerekecektir. Sıfırdan başlamak yerine bayilik almanız daha mantıklı olacaktır. Bilgi birikiminiz ve deneyiminiz yok ise ilerlemeniz biraz zor olacaktır. Başlamak için öncelikle bir eğitim süreci yaratmalısınız. Eğitim alıp bilgi sahibi olduktan sonra bayilik alabilirsiniz veya kendi işinizi kurabilirsiniz. Bayilik veren firmaları tek tek inceleyelim..

TAVSİYE:  Market Bakkal Büfe Bayiliği Veren 3 Firma ve Şartları

Market ve büfe bayiliği veren firmaları da inceleyebilirsiniz.

Ünlü Duşakabin Cam Balkon

2002 yılında 4E yapı tasarımı ile faaliyete geçmiş olan bu firma bünyesinde; Asma tavan, cam balkon, alüminyum doğrama alanlarında çalışmalar sağlamaktadır. Müşterilerin beğenilerine ve isteklerine göre ürün üretimi yapan bu firmadan bayilik alarak işletme sahibi olabilirsiniz. Bayilik için iletişime geçildikten sonra franchise adayları ile ön görüşme sağlanacaktır.

 • Firma isim hakkı bedeli talep etmemektedir.
 • Bayilik için koşullar yüz yüze konuşulacaktır.
 • Yalnızca Ankara içine bayilik vermektedir.
 • İşletme için gerekli sermaye 10.000 bin TL‘ye yakın olmalıdır.
 • Girişimcilere ve personellere eğitim desteği sağlanacaktır.
 • Firma tarafından pazarlama ve reklam desteği sağlanacaktır.
 • Firmanın iletişim numarası: 0 312 385 31 90

10 bin TL ile yapılabilecek diğer işlere de göz atabilirsiniz.

Albert Genau System

Işıldak İnşaat Taahhüt Ticaret Anonim şirketi 1992 yılında kurulmuştur. Başarılarını hızla devam ettirirken 2002 yılında cam balkon cepheleme işlerine başlamıştır. 33’ü aşkın ülkede 100’ü geçen bayisi bulunan bu firma bünyesinde; katlanabilir cam balkon, sürgülü cam balkon, hareketli cam sistemleri, küpeşte sistemleri, pergola tente sistemleri ve pencere sistemleri üzerinde çalışmalar yapmaktadır. Piyasa da adı duyulan bir cam balkon firması olmasından dolayı tercih edilen bir markadır. Bu firmadan bayilik alarak hangi şehirdeyseniz oranın popüler ismi de siz olabilirsiniz. Firmanın sağladığı avantajlar aşağıdaki gibidir;

 • Firmanın ismi tanıdık olmasından dolayı insanlara güven sağlayacaksınız ve müşteri çekmek için ek bir çaba sarf etmenize gerek kalmayacaktır.
 • Yalnızca cam balkonun bayiliğini değil yukarıdaki verdiğimiz diğer çalışmaların da bayiliğini almış olacağınızdan daha yüksek kazançlar elde edebileceksiniz.
 • Diğer firmalar gibi perakende satış yaparak bayilik verdiği firmalar ile rakip olma çabasına girmez. Firma bayilerin büyümesi ile kendisi de büyüme sağlayacağından ötürü bütün yatırımlarını bayilerin gelişimine destek vermek amacı ile kullanmaktadır.
 • Yeni aldığınız dükkanınızı firma ile birlikte düzenleyebilirsiniz. Firma araç etiketinden tabelasına kadar 23 seçenekten oluşan bayi paketi bulundurmaktadır. Yeni başlayan girişimcilere özel bu paket her bayiye ücretsiz olarak gönderilmektedir.
 • Tüm bayi sahiplerine ve çalışacak elemanlara eğitim desteği sağlanmaktadır.
 • Firma bayilere internet üzerinden veya farklı şekillerde müşteri kitlesi kazandırır.
 • Bayiye başvuru yapmak ve sermayenizi bu işe yatırım yapmak istiyorsanız başvuru formunu eksiksiz olarak doldurmanız gerekmektedir. Bayilik için daha detaylı bilgi alabileceğiniz 0800 314 36 36 müşteri danışma hattını arayabilirsiniz.
TAVSİYE:  20 Bin TL. Sermaye ile Bayilik Veren Firmalar
Albert Genau System
Albert Genau System

Cam Balkon Fiyatları ve Kar Marjı

Cam balkonlar balkonunuzun veya cam yaptıracağınız diğer yerlerin boyutuna göre değişiklik göstermektedir. Firmalar evinize gelip cam takılacak yerin boyunu metre kare cinsinden ölçtükten sonra toplam fiyat çıkartılmaktadır. Her firmanın metre kare fiyatı farklı olup en uygun firmayı aralarından kendinizin seçmesi gerekmektedir. Cam balkonlar genelde yüksek maliyetli ürünler olmalarından dolayı bu işten sağlayacağınız kar oranı yüksek olacak, yatırım yaptığınız paranın kısa zamanda geri dönüşünü sağlayabileceksiniz.

Cam balkon işletmeciliği belki kolay gözükebilir fakat sandığınız kadar kolay bir iş değildir. Bilgi sahibi olmadan başlanabilecek bir meslek grubu değildir. Bayilik veren firmalar bu şekilde olup sermayenizi bu yönde kullanmak istiyorsanız ilgili firmalara ulaşabilirsiniz. Hayırlı işler. 🙂


Hakkında Finansal Uzmanı (T)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir