Anasayfa / İhtiyaç Kredisi / İstanbul’da Borç Para Bulma Yöntemleri
İstanbul'da Borç Para Bulma Yöntemleri
İstanbul'da Borç Para Bulma Yöntemleri

İstanbul’da Borç Para Bulma Yöntemleri

Bankalardan kredi alma imkanı olmayan ya da bankaların bazı sebeplerden dolayı kredi vermediği kişiler elden borç bulmak zorunda kalırlar. Bankalar kredi notu düşük olanlara ve ödemelerini zamanında yapmayan kişilere kredi başvurusu sonucunda red cevabı verir. Yani kredi vermez. Böyle durumlarda kişilerin ihtiyaçlarını karşılamaları için banka harici yerlerden ya da kişilerden borç para bulması gerekir. Elden borç bulma yöntemleri oldukça yaygın ve fazladır. Özellikle İstanbul da elden borç para nereden bulunur ve senetle borç para veren yerlerle ilgili bilgilere değineceğiz. İstanbul’da borç para veren yerler ve işletmeler üzerinde yazacağız.

Banka Kredi Vermiyor Nereden Bulabilirim?

Banka kredisi alamayan vatandaşlar için Merkez Bankası kredi vermektedir. Merkez Bankası kredi almak isteyen ama kredi notu düşük olan kişilere senet karşılığında kredi vermektedir. İstanbul’un genel olarak bütün semtlerinde senetle kredi veren yerler oldukça fazladır. İstanbul da senetle borç para veren tefeciler, senetle para veren ikrazatçılar bulunmaktadır. Fakat bu şekilde borç alırken çok dikkatli olmanız gerekmektedir. Bu gibi alışverişlerin olumlu ve olumsuz yönlerini mukayese edip doğru bir şekilde davranmanız sizin için çok daha iyi olacaktır. Tanıdık kişilerden borç almanız ileride sıkıntı yaşamanızın önüne geçebilir. İstanbul’da senetle borç para veren diğer bir işletme ise kuyumculardır. Bazı kuyumcular senet karşılığı borç para vermektedir. Bu tür borç para veren kuyumcular özellikle Mecidiyeköy ve Kapalıçarşı da bulunmaktadır.

KAPALI ÇARŞI SENETLE ELDEN BORÇ PARA VEREN ESNAFLAR YERLER

Kapalıçarşı da bazı esnaflar senet karşılığında elden borç para vermektedir. Son zamanlarda elden borç talebinin çok olmasından dolayı  kapalıçarşı da komisyonla borç para veren yerlerin sayısı artmıştır. İstanbul bölgesinde borç para veren yerlerin telefon ve adres bilgilerini rahatlıkla küçük bir araştırma yaparak bulabilirsiniz.

Az miktar da borç para almak isteyenler için İstanbul’da senetle altın veren kuyumcular vardır. Bu kuyumcular özellikle kapalı çarşıda ve Mecidiyeköy de bulunan kuyumculardır. Senetle altın veren kuyumcular sizden uzun vadeli bir senet imzalamanızı isterler. Bu şekilde borç veren yerler sizden çok yüksek komisyon almazlar. Fakat bunun karşılığında bazı teminatlar isterler. Bir çok kuyumcu kar seviyesinin yüksek olmasından dolayı bu işi yapmaktadır.

Kapalıçarşı da borç bulma yöntemleri
Kapalıçarşı da borç bulma yöntemleri.

Senetle Borç Para Veren Tefeciler İstanbul

Banka kredisi alamayan ya da kredi almakta sorun yaşayan bir çok kişi borç para almak için tefecilere başvurmaktadır. Aslında tefecilik günümüzde suç kabul edilmektedir. Ama mecbur olan bir çok insan bu yola başvurmaktadır. Tefecilerin uyguladığı faiz miktarı genelde bankaların faiz oranından yüksek olmaktadır. Tahmini olarak bankaların yıllık faiz oranı %15 ise, tefecilerin uyguladığı oran %25‘tir.

İstanbul’da Senetle Altın Veren Kuyumcular

İstanbul’da ; Zeytinburnu, Kapalıçarşı, Laleli, Merter, Büyük Çekmece, Küçük Çekmece, Ümraniye, Başakşehir, Pendik, Saraçhane, Ortaköy Esenler, Eminönü, Fatih gibi semtlerde senetle borç para veren yerler ve senetle altın veren kuyumcular vardır.

İSTANBULDA SENETLE ALTIN VEREN KUYUMCULAR
İstanbul’da senetle altın veren kuyumcular vardır.

İstanbul da bazı faktöring şirketler 18 yaşından büyük olanlara senetle kredi vermektedir. Ayrıca tanınmak ve duyulmak niyetiyle senetle para ilanları da vermektedirler. Faktöring şirketlerden borç para alırken imzaladığınız kağıtları, belgeleri dikkatli bir şekilde okuyup incelediğiniz takdirde bir sorunla karşılaşmazsınız.

Bu gibi yerler Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK)  denetiminde çalışmaktadır. Ve faiz oranları da yüksek değildir. Size borç senet karşılığında verilir.

Senetle borç veren kişiler genel olarak internet üzerinden ilan vermektedir. Bu kişiler genelde yasal olarak çalışırlar. İnternet üzerinden başvuru yapmanız sonucunda size kaç para vereceklerini ve ne kadar faiz alacaklarını söylerler. Bu kişi ya da kişileri iyice araştırıp iletişim kurmanız sizin için çok daha iyi olacaktır. Ayrıca dip not olarak geçmek istediğimiz bir diğer konu ise;

Senetle borç para, elden borç para almak ya da vermek kanunen suç sayılmaktadır. Borç almak zorunda kalırsanız bile dolandırıcı olup olmadıklarına dikkat etmelisiniz. İyi bir araştırma yapmanızda fayda olacaktır. En güvenli ve uygun para alacağınız yerler özel finans kurumları ve bankalardır.


Hakkında Esnaf Kefalet

Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifinde uzun yıllar çalıştım ve emekli oldum. Gönüllü olarak tüm esnaf meslektaşlarıma başvuru için yapmaları gerekenleri anlatmaktayım.

2 yorum

  1. Seneyle 60bin istiyorum esnafim dükkanın var

  2. Senetle 20bin TL nakit istyorum ödeyebilirm.marketim var ararsanız sevinirim

Average
5 Based On 2

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.