Emekliye 2023 Yılında Promosyon Verilecek Mi? (Güncel)

Türkiye Ekonomi Bankası Promosyon Kampanyası
Emekliye Promosyon Verilecek Mi

Geçtiğimiz dönem emekliye sağlanan promosyon avantajından milyonlarca emekli vatandaş faydalanmıştı. Sosyal Güvenlik Kurumu ve Ziraat Bankası  arasında imzalanan protokol ile emekliler 7.000 TL.’ye kadar promosyon anlaşmasına vardı. Emeklilere özel promosyon ödemelerin ne kadar olacağına karar verdi. TC. kimlik numaralarının son harflerine göre verilen promosyon ödemeleri Ziraat Bankası ve PTT üzerinden ödeniyor. Emekli promosyon ödemeleri yapılmaya başlanıyor konu ile ilgili geniş bilgiler ve açıklamalar haberimizde..

Promosyon Ödemeleri Neye Göre Yapılıyor?

Geçtiğimiz yıllarda yürürlüğe giren ve yayımlanan bir genelge ile bu promosyon ödemelerinin yalnızca memurlara yapıldığı bildirilmişti. Daha sonra çıkartılan bir karara göre yapılan promosyon ödemelerinin emeklilere de verileceği açıklandı. Fakat emeklilerin bu haktan yararlanabilmesi için bir şart konuldu. Emekliler yalnızca emekli maaşlarını promosyon hakkı tanıyan bankalara taşımaları ve 3 yıllık bir süre zarfında oradan almaya devam etmeleri gerekiyor. Emekli vatandaşlar bankalara veya PTT şubelerine emekli maaşlarını taşıyarak, aldıkları maaş miktarlarına göre  promosyon ücreti alabilmektedir. Promosyona destek veren bankalara maaşınızı taşıyarak hem promosyon ödemelerinden, hem de bankanın emeklilere sunduğu diğer fırsatlardan yararlanabilirsiniz.

Verilen Ödemeler Kaç Yıl Süre İle Geçerli Olacak?

Emekli vatandaşlar bu promosyon ödemelerinden faydalanmak için bankalara 3 yıllık taahhüt vererek sözleşme imzalarlar. Bu 3 yıllık süre boyunca bankalar ile olan sözleşmelerden cayıp maaşlarını başka bankalara taşıma gibi bir imkanları yoktur. Promosyon ödemeleri emeklilerin bankada kaldıkları bu süreçte her yıl ödenecektir. Üç yıllık taahhüt bitiminde müşterilerin banka ile çalışmaya devam etmek istemesine veya istememesine tekrar işlem yapılır. Maaşını hala aynı bankadan almaya devam etmek isteyen emekli vatandaşlar için yeni maddelerin oluşturduğu bir protokol imzalanır. Bu protokolün maddeleri süreç bittiğinde belli olmaktadır.

Promosyon Ödemesi Yapan Bankalar

Emekliler için promosyon ödemesi yapan bankaları aşağıdaki tablodaki gibi sıralayabilir. Promosyon ödemesinden faydalanmak için tek yapmanız gereken emekli maaşınızı bu bankalardan birine veya PTT şubelerine taşımalı ve 3 yıl boyunca oradan almaya devam etmelisiniz. 65 ve 75 yaş üstü emeklilere kredi veren bankaları görmek için linke tıklayın.

Şekerbank Ziraat Bankası
TEB ING Bank
Burganbank PTT
İşbank Akbank
Denizbank Vakıfbank
Fibabanka Yapı Kredi
HSBC Halkbank
Garanti Bankası Finansbank

Ödenen Promosyon Tutarları Nasıl Belirlenir?

Bankalar ve PTT şubeleri promosyon ödemelerini şahısların emekli maaşlarına göre belirlemektedir. Alınan maaş miktarlarına göre doğru orantılı olarak promosyon ödemelerinde de değişiklik olmaktadır. Aynı bankadan farklı bir kişi de promosyon ödemesinden faydalanıyor olabilir fakat sizden az veya fazla ücret alabilir. Bu sizin maaşınızın diğer kişiden maaşınızın düşük veya yüksek olmasından kaynaklıdır. Maaş tutarları şu şekilde belirlenmektedir:

 • 3.500 TL Altında Emekli Maaşı Alan Emeklilere: 4.200 TL
 • 3.500 TL – 7.500 TL Arasında Emekli Maaşı Alan Emeklilere: 4.900 TL
 • 7.500 TL – 10.000 TL Arasında Emekli Maaşı Alan Emeklilere: 6.300 TL
 • 10.000 TL ve Üzerinde Emekli Maaşı Alan Emeklilere: 7.000 TL Bu ücretler devlet bankalarının fiyatları olup özel bankalarda fiyatlarda değişiklik görülebilir.

Haktan Faydalanmak İçin Gerekli Şartlar

Emeklilerin bu promosyon fırsatından faydalanması için fazla bir şart bulunmamaktadır. Yukarıda da belirttiğimiz gibi 3 yıl boyunca emekli maaşını mevcut bankadan almayı kabul eden müşterilere bu ödemeler sağlanacaktır. Emekli vatandaşlar önceki  zamanlardaki gibi kredi kartı, banka kartı, vadesiz mevzuat hesabı gibi banka ürünlerinden faydalanmak zorunda kalmadan tek bir şart ile bu promosyondan yararlanabileceklerdir. Maaşınızı taahhüt etmeniz halinde hak sizindir. Her banka için geçerli bir kural olmaması ile beraber bazı bankalar bu şartları da öne sürebilirler.

Sağlanan bu fırsat için maaşınızı bankaya taşırken ve promosyon ödemeleri için verilen protokolü kesinlikle tamamen okumadan imzalamayın. Bu protokolü okumadan imzalarsanız ve protokolde banka ürünlerini kullanımınız hakkında da madde var ise bu koşulu da yerine getirmek zorunda kalabilirsiniz. Bankadan kredi kartı veya diğer ürünlerden birini alarak promosyona ek ücret alabilirsiniz. Bankaların bu hususlarda emeklilere sağladığı kampanyalar bulunmaktadır. Emeklilere faizsiz kredi veren bankalar ve şartlarını biliyor muydunuz?

Garanti Bankasının Emekli Kampanyaları

Garanti Bankası emekli vatandaşlar için promosyon ödemesi yapıyor. Emekli maaşınızı aldığınız yerden Garanti Bankasına taşıyın 3 yıllık bir taahhüt imzalayın ayrıcalıklı fırsatlardan siz de faydalanın. Bulunduğunuz yerdeki en yakında Garanti şubesine nüfus cüzdanınız ile giderek başvuruda bulunabilirsiniz.

 • 3.500 TL Altında Emekli Maaşı Alan Emeklilere: 4.200 TL
 • 3.500 TL – 7.500 TL Arasında Emekli Maaşı Alan Emeklilere: 4.900 TL
 • 7.500 TL – 10.000 TL Arasında Emekli Maaşı Alan Emeklilere: 6.300 TL
 • 10.000 TL ve Üzerinde Emekli Maaşı Alan Emeklilere: 7.000 TL

 Banka sağlanan bu promosyon desteğinde vatandaşlara şu imkanları sağlamaktadır;

 • Yeni emekli olanlar veya zaten emekli olanlar ve maaşını başka bir bankadan alanlar, maaşlarını Garanti Bankasından alması halinde 1.200 TL.’ye varana kadar promosyon ücreti vermektedir.
 • Promosyon haricinde Bankamatiklerden var olan bakiyenizi limit sıkıntısı olmadan son kuruşuna kadar çekebilme imkanı tanıyor.
 • Banka emekli maaşını alan müşterilere bir de ihtiyaç anlarında çekebilecekleri taşıt ve konut kredisini indirimli faizlerle verme olanağı sunuyor.
Garanti Bankasının Emekli Kampanyaları

Garanti Bankasının Emekli Kampanyaları

Ziraat Bankası Emekli Kampanyası

Ziraat Bankası da promosyon ödemelerine katılım yapmış bir bankadır. Bu haktan faydalanmanız için iki koşulu yerine getirmeniz gerekmektedir. Birincisi var olan emekli maaşınızı bu bankaya taşımak, ikincisi de 3 yıl boyunca oradan almaya devam etmenizdir.

Emekli maaşlarınızı Ziraat Bankasına taşıyarak emekli promosyon ödemelerinden siz de faydalanabilirsiniz. Maaşını bankadan alan müşterilere özel kredi fırsatlarında uygun faizler uygulamaktadır. Bankanın maaş müşterilerine sunduğu imkanlar şu şekildedir;

 • İhtiyaç kredilerinde 36 aya kadar vade yapmaktadır. Örneğin; 20.000 TL. kredi için %1,75 ‘lik bir faiz uygulamakta 100 TL.’de tahsis ücreti alınmaktadır. Bunlara göre aylık taksit tutarı 797,31 TL. olmaktadır.
 • Konut kredilerinde ise 120 aya kadar vade yapmaktadır. Örneğin; 100.000 TL. kredi çekmeniz halinde %1,65 ‘lik faiz uygulanmakta ve 500 TL. tahsis ücreti alınmaktadır. Aylık taksit tutarı ise 1.919,31 TL.’dir. Bu fırsatlardan yalnızca emekliler faydalanabilmektedir.
Ziraat Bankası Emekli Kampanyası

Ziraat Bankası Emekli Kampanyası

Halkbank Emekli Promosyon Kampanyası

Emekli maaşlarına promosyon veren bir banka da Halk Bankasıdır. Diğer bankalar ile koşulları aynıdır. Halk Bankası 18 yaşından büyük ve küçük emeklilerin maaşlarını 3 sene boyunca Halk Bankasından alma taahhütüne karşılık 750 TL.’ ye varan promosyonlar vermektedir. 18 yaşından küçük ve emekli olmuş vatandaşların ise velileri bu promosyondan faydalanabileceklerdir. Halkbank promosyon ödemelerine başvuru yapabilmek için en yakın şubeye gidebilirsiniz.

Türkiye Ekonomi Bankası TEB Promosyon Kampanyası

Sosyal Güvenlik Kurumundan veya Emekli Sandığından emekli olan vatandaşlar maaşlarını TEB Bankasına taşıyarak promosyon kazanıyor! Maaşınızı 3 yıl süre ile Türkiye Ekonomi Bankasına taşıyarak bankanın ayrıcalıklarından faydalanabilir ve 4200 TL.’ye kadar olan promosyon ücretlerinden faydalanabilirsiniz. Banka emekli maaş müşterilerine özel imkanlar sağlamaktadır. SGK promosyonlarına ek olarak 500 TL. vermektedir.

 • Kredi kartı alan müşteriler ek ücret ödemek zorunda kalmazlar.
 • Çağrı merkezleri ve internet üzerinden yapılan işlemlerde ücret ödemezler.
 • Özel indirimli faizler ve 3 ay ertelemeli tüketici kredileri vermektedir.
 • Mevcut kredi kartı bulunan müşterilerin faturalara otomatik ödeme talimatı vermesi halinde aldıkları promosyona ek olarak 50 TL. bonus kazanırlar.
 • Hesap işletim ücreti ödemezler.
 • Gün içerisinde nakit para çekme imkanı sunulur.
 • TEB Bankası Atm’lerinden 3.000 TL’ye kadar yüksek çekim limitleri vardır.
Türkiye Ekonomi Bankası Promosyon Kampanyası

Türkiye Ekonomi Bankası Promosyon Kampanyası

Bankaların emekliler için verdiği promosyon kampanyaları ve ödenen promosyonlar bu şekildedir. Siz de emekli maaşınızı bu bankalara veya PTT şubelerine taşıyarak tanınmış olan bu haktan faydalanabilirsiniz.

Sende Yaz

1 Kişi Yazdı