Aynı Anda 2 Bankadan Kredi Çekilebilir mi? (Güncel)

Aynı Anda 2 Bankadan Kredi Çekilebilir mi
Aynı Anda 2 Bankadan Kredi Çekilebilir mi

Ev, araba, düğün, eğitim, tatil, hac gibi bir çok ihtiyaç için krediye ihtiyacımız olmaktadır. Hatta bazen bir kredi yetmeyip ikinciye de gereksinim duyabiliyoruz. Mevcut bir bankadan kredisi olan ve aynı bankadan tekrar kredi çekmek isteyenler bunun mümkün olup olmayacağını araştırıyor. Artık araştırmanıza gerek yok biz sizler için aynı anda 2 veya 3 kredi çekilip çekilmeyeceğini, birden fazla bankaya kredi başvurusu yapılıp yapılmayacağını, aynı gün içinde kaç tane farklı bankadan kredi çekebileceğinizi, tüm bankalara aynı anda kredi başvurusu yapıp yapamayacağınızı ve konut, ihtiyaç kredisinin aynı anda çekilip çekilmeyeceği hakkındaki kafanızdaki bütün soruların cevabını haberimizden inceleyebilirsiniz.

Tüm Bankalara Aynı Anda Kredi Başvurusu Yapılabilir Mi?

Aynı gün içerisinde kaç tane farklı bankaya başvuru yaptığınıza kimsenin müdahale etme hakkı yoktur. Bir seferde ister internet bankacılıkları, ister mobil şubeler , ister SMS yolu ile isterseniz de birebir şubelere müracaat ederek ihtiyaç, konut, taşıt gibi birçok krediden tercih ettiğinize başvuru yapabilirsiniz. Hangi bankadan olumlu hangi bankadan olumsuz geri dönüşler alacağınızı tespit ettikten sonra olumlu sonuçlanan yerlerdeki faiz oranlarını ve vadeleri araştırarak başvuru yapabilirsiniz.

Tüm Bankalara Aynı Anda Kredi Başvurusu Yapılabilir Mi

Tüm Bankalara Aynı Anda Kredi Başvurusu Yapılabilir.

Kredi Başvurusu Onaylanma Süreci Nasıl İşler?

Bankalara yaptığınız başvuru sonucunda verdiğiniz bilgilerden bankalar sizin kredi notunuza, banka sicil geçmişinizde kara listeye düşüp düşmediğinize, icralık olup olmadığınıza ve hakkınızda daha önceden yasal işlem başlatılıp başlatılmadığı gibi bilgileri araştırır. Daha sonra eğer kredi notunuz düşükse ve geçmiş siciliniz çok kötü ise banka size kredi çıkartmaz. Ama kredi notunuz yeterli derecede ve bankacılık geçmişiniz temiz ise ihtiyacınız olan krediyi banka size güvenerek gönül rahatlığı ile verecektir. Kredi notunuz düşük ve son 3-5 gün içerisinde birden fazla bankaya başvuru yapmışsanız ve olumsuz geri dönüşler almışsanız bu da bankanın kararını olumsuz yönde etkileyebilir.

 Kara listedekilere kredi veren bankalara da göz atabilirsiniz.

Kredi Başvurusu Onaylanma Süreci Nasıl İşler

Kredi Başvurusu Onaylanma Süreci.

Bankadan Aynı Anda Kaç Tane Kredi Çekilebilir?

Günümüzdeki ekonomik sıkıntılarda vatandaşların geneli orta düzeyde gelir elde etmektedir. Orta düzeyli gelir ile de ev, araba gibi ihtiyaçların karşılanması pek mümkün olmamaktadır. Bir anda bir ev veya arabanın parasını biriktirmek günümüz şartlarında pek kolay olmamaktadır. Bu yüzden de ev veya araba sahibi olabilmek isteyen vatandaşlar bankalara yönelmektedir. Bir ev için en aşağı yaklaşık 200.000 veya 250.000 TL finans olması gereklidir. İnsanlar bu finansman desteğinin bir kısmını kendi karşılayıp bir kısmı için de bankadan destek alabiliyorlar. Hem eve hem de araba için kredi çekmek isteyenler de oluyor. Ev almak için izlenen yollar araba için de izlenerek tekrar bankalara kredi başvurusunda bulunuluyor. İki kredinin birden alınabilmesi için olanak sağlayan bankalar bulunmakta.

Hem taşıt hem de konut kredisi başvurusunda bulunabilirsiniz. Her iki krediye de başvurmak için bazı koşulları sağlamanız gerekmektedir.

Bankadan Aynı Anda Kaç Tane Kredi Çekilebilir

Bankadan Aynı Anda Kaç Tane Kredi Çekilebilir

Aynı Anda Birden Fazla Krediye Başvurmak İçin Gerekli Koşullar

Bankalar müşterinin durumuna ve ihtiyaç düzeyine göre verdikleri birinci kredi fırsatını ikincisi için de sunuyorlar. Birinci ev, konut veya ihtiyaç kredisi için yaptığınız başvurunun aynısını ikinci krediniz için de gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Bunun için 3 şartı yerine getirmeniz gerekmektedir;

  • İlk olarak yapmanız gereken ilk çektiğiniz kredinin taksit ödemelerini düzenli ve eksiksiz bir şekilde yatırmış olmanı gerekmektedir. Gecikmiş, minimum asgari tutarından eksik yatırılmış veya ödenmemiş borçlarınız bankanın size olan güvenini sarsacaktır ve ikinci krediyi verirken tereddütte gireceklerdir.
  • İkinci olarak ise; bankayı borcu ödeyip kapatabileceğinize dair inandırmanız gerekmektedir. Bunu bankaya gösterebileceğiniz yüksek gelirli bir maaş belgesi, belgelenebilir ek gelirler veya üzerinize kayıtlı bir gayrimenkul ile yapabilirsiniz.
  • İkinci kredi ve birinci kredinin toplamının aylık ödenecek miktarının aylık gelirinizi %50’sini geçmemesi gerekmektedir. Yani bununla doğru orantılı olarak maaşınız ve ödemeleriniz orantılı olmalıdır.
  • İkinci krediyi çekerden kredi notunuzun yüksek olması gerekmektedir. Kredi notunuz ne kadar yüksek olursa krediye olumlu sonuçlar verilmesi de hızlı ve kolay bir şekilde olur.  Kredi notunuzun yüksek olması haline 2 veya 3 kredi çekebilme hakkına sahipsinizdir.

Birden Fazla Kredi Çekmek İçin Planlı Hareket Edin!

Aynı anda iki krediyi ödemek zordur. Çünkü kredi ne kadar çoğalırsa ödemeleri de o yönde çoğalacaktır. Öncelikle ikinci kredinin şartlarını iyice araştırmak ile işe başlamalısınız. Biz sizin için hangi yolları izlemeniz gerektiğini belirledik.

  • Öncelikle ikinci bir kredi için kredi notunuzun kaç olması gerektiğini bilmelisiniz. Çünkü kredi notu bu konuda en önemli husustur. Bilindiği üzere kredi notları çok riskli, orta riskli ve az riskli olarak bölümlere ayrılmıştır.  Kredi notunuz 700-1099 arası ise orta riskli gruptasınız demektir. Bu grupta yer alanlara ikinci kredi verilmemektedir. İkinci krediyi alabilmek için kredi notunuzun 1500 ile 1900 arasında olması gereklidir.
  • İkinci adım ise diğer kredilerin ödemelerinden geçmektedir. Diğer kredinin asgari tutarını zamanında, düzenli bir şekilde ve eksiksiz yatırıyor musunuz yatırmıyor musunuz buna dikkat etmeniz gerekmektedir. Bankalar tarafından iyi bir izlenim bırakmak istiyorsanız kredi taksitlerinizi tam gününde ödemeye dikkat etmelisiniz. Aksi taktirde bankanın size olan güvenini azaltmış olursunuz ve ikinci krediyi verirken bir kere daha düşünerek olumsuz karar verebilirler.
  • Üçüncü adımda da bu işe kalkışırken yeterince maaşınızın olup olmadığı hakkında analiz yapmak olacaktır. Aylık aldığınız maaş ile hem kendinizi, ailenizi, evinizi, ay içinde oluşabilecek yiyecek, fatura gibi ihtiyaç giderlerini hem de iki krediyi birden karşılayacak mı bunu belirlemeniz ve en başından bir bütçe planı yapmanız gerekmektedir. Sizin kafanızda belirlediğiniz planların dışında yukarıda belirttiğimiz gibi bir de bankanın sizden istediği şarta uygunluğunuz söz konusu olacaktır. Bankanın şartına göre iki kredinin aylık taksitlerdeki ödemeleri sizin maaşınızın %50’sinden fazla oluyorsa ikinci bir krediyi alamazsınız. Örneğin; birinci kredinin aylık ödemesi 1200 TL, ikinci kredinin aylık ödemesi 1000 TL olsun. İkisinin toplamı 2200 TL. olacaktır. Bu hesaba göre de sizin maaşınızın 4400 TL’den az olmaması gereklidir.  
  • İkinci kredinizi de mümkün mertebe aynı bankadan çekmeye çalışın. Hem borçlarınızın  ödemesini karıştırmamış olursunuz hem de banka size ikinci bir krediyi zaten müşterisi olduğunuz için avantajlı veya indirimli olarak tanımlayabilir. Bankanın diğer kampanyalarından da daha kolay bir şekilde faydalanma ihtimaliniz de olabilir.

Aynı Gün İçinde Kaç Bankadan Kredi Çekilir?

Aynı gün içerisinde bütün bankalara kredi başvurusu yapmakta özgürsünüz. Bunun için bilmeniz gereken bir şey vardır. Bankaların hepsine aynı anda başvuru yaptığınız da muhtemelen bütün kredileriniz iptal olabilir ve bankalar tarafından ekonomik takibe alınabilirsiniz. Birden çok bankadan kredi almak için bünyenizde bazı koşulları barındırmanız gerekmektedir. Öncelikle mevcut kredi notunuza ve gelir düzeyinize bakılacaktır. Örneğin aylık 2.000 TL maaş alıyorsanız birden çok bankadan veya aynı bankadan birden çok kredi alamayacaksınız demektir. Bankalardan daha fazla kredi alabilmek için doğru orantılı olarak maaşınızın da yüksek olması gerekmektedir. Fakat bizim önerimizce bir bankadan krediniz var ise ikinci kredi başvurusunu da aynı bankadan gerçekleştirerek hesaplarınızı daha kolay bir şekilde kontrol altında tutabilir ve ödemelerinizi daha düzenli bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Aynı zamanda bu sayede bankanın özel indirimlerinden ve avantajlarından da faydalanabilirsiniz.

Aynı Gün İçinde Kaç Bankadan Kredi Çekilir

Aynı Gün İçinde Kaç Bankadan Kredi Çekilir

Yalnızca bir kredi yetmiyor ve ikinciye ihtiyacınız var ise bu krediye sahip olmak sizin elinizde. Kredi notunuzu riskli gruptan çıkartıp yüksek bir geliriniz olduğunu ispatlayarak konut, taşıt, ihtiyaç kredilerine başvuru yapabilirsiniz.

Sende Yaz