18 Yaş Altına Banka ve Kredi Kartı Veren Bankalar

18 Yaş Altına Banka ve Kredi Kartı Veren Bankalar
18 Yaş Altına Banka ve Kredi Kartı Veren Bankalar
 • Yaşı 18’den küçük olup da kredi veya banka kartı almak isteyen veya almak zorunda kalan gençlere bu imkanı sunan bankalar bulunmaktadır. 18 yaşını geçmemiş genç bireylere velisiz banka hesabı açılmamaktadır. Banka hesabından hariç kredi kartı veren bankalar da bulunmamaktadır. Ziraat bankası, İş Bankası, Yapı ve Kredi, Akbank gibi bankalar tarafından genç bireyler için velilerinin izni ve onayı dahilinde banka kartı çıkartılmaktadır. 18 yaş altı kredi ve banka kartı veren bankalar haberimizde..

  18 Yaş Altındakilere Banka Kartı Verilir Mi?

  Günümüzün normal şartlarına göre 18 yaşına gelmemiş bireyler ergin sayılmadığından dolayı birçok işlemi tek başına görmelerine izin verilmemektedir. Bankalardan hesap açtırmak veya kredi kartı almak da bunlardan biridir. 18 yaşını aşmamış fakat okul stajlarını gördükleri ve çıraklık eğitimlerinde belirli bir firmaya girdikten sonra maaşlarını almak için kendi adlarına hesap açtıracaklardır. Bu hesapları 18 yaşındaki bireyler veliye gereksinim duymadan kendileri firmanın bağlı bulunduğu bankaya müracaat ederek gerçekleştirebilirler. Fakat 18 yaşını doldurmamış bireyler hiçbir şekilde velileri veya vasileri olmadan kredi veya banka kartı başvurusunda bulunamazlar.

  18 Yaş Altındakilere Kredi Kartı Veren Bankalar

  Normal şartlarda kredi kartı alabilmenin en baştaki koşulu 18 yaşını doldurmuş ve gelir sahibi olmaktır. Bankalar 18 yaşını doldurmamış, sigortalı bir işte çalışmayan ve aylık net bir gelir kaynağı olmayan vatandaşlara kredi kartı vermezler. Buna üniversite öğrencileri dahil edilmemektedir. Yalnızca ön lisans, lisans, yüksek lisans, doktora öğrencileri için verilen kredi kartlarında bir gelir düzeyi aranmamaktadır. Öğrencilere kredi veren bankalar hakkında bilgi alabilirsiniz. Bunlar haricindeki vatandaşların kredi kartı alabilmek için bankalara vermek için belgelenebilir bir gelir belgesine ihtiyaçları vardır. Bu kurallara göre de 18 yaşını doldurmamış bireylere kredi kartı verilememektedir. Kredi kartının yerine ailelerinin onayları ve kontrolü dahilinde ek kart veya ön ödemeli kart verilmektedir.

  18 Yaş Altındakilere Banka Kartı Veren Bankalar

  18 yaşını doldurmamış fakat eğitim sistemlerinden dolayı banka hesabı açtırmak zorunda kalan bireyler bulunmaktadır. Örneğin; meslek liselerinin son sınıf öğrencileri staj görecekleri kurumdan aylık belirli bir maaş alabilmeleri için kurumun bağlı olduğu bankadan hesap açtırabilirler. Veya lise eğitimini tamamlamayıp çıraklık okuluna yazılan 18 yaşından küçük bireyler de çalıştıkları ve eğitim gördükleri yerin bağlı olduğu bankaya hesap açtırırlar. 18 yaşını doldurmamış bireyler ergin sayılmamasından dolayı velileri ile, ilgili bankalara giderek işlemlerini halledebileceklerdir. zorunlu hesapların dışında aile bireyleri kendi şahsi istekleri ile de çocuklarına hesap açtırabilir ve banka kartı alabilirler. 18 yaşından küçüklere banka kartı veren bankalar şunlardır;

  • Ziraat Bankası
  • Akbank
  • İş Bankası
  • Kuveyt Türk
  • Vakıfbank

  İş Bankası İlk İmza Kartı

  İş Bankası bir çok alanda insanlara destek sağladığı gibi genç bireyler için de banka hesabı oluşturmaktadır. 12-18 yaş aralığındaki bireyler için ailelerinin izinleri ve onayları dahilinde şahsın adına ait hesap açmakta ve İlk İmza adı ile banka kartı vermektedir. Gençleri nakit para taşımaktan kurtarmaya yarayan bu kartı; yurt içi ve yurt dışı alışverişlerinizde, arkadaş toplantılarınızda, seyahat yaparken gibi her yere taşıyabileceksiniz. Bu karta sahip olabilmek için tek yapmanız gereken; Veliniz ile birlikte en yakın İş Bankası Şubesine giderek başvuru işlemini gerçekleştirmek olacaktır. 

  İş Bankası İlk İmza Kartı

  İş Bankası İlk İmza Kartı

  Vakıfbank Genç Bankomat Kart

  18 yaş altındaki çocuklara banka kartı hesabı açan bir banka da Vakıfbank’dır. 24 yaşına kadar kullanılabilecek olan bu kart ile yanınızda nakit para taşıma zorluğunu ortadan kaldırmak ve para kaybetme riskini ortadan kaldıran güzel ve mantıklı bir sistemdir. Yurt içi ve yurt dışında yapacağınız harcamalarda, alışverişlerde kullanabileceğiniz bir banka kartıdır. Karta yüklediğiniz kadar parayı ister nakit çekebilir isterseniz de alışverişleriniz de gönlünüzce harcayabilirsiniz. Kart şifresi kullanıcı tarafından belirlenir ve kartınızı kaybetseniz bile kimse sizin kartınızdan şifrenizi bilmediği için harcama yapamaz. Bu yüzden güvenlik açısından da mantıklı bir işlemdir. 18 yaşını aşmış olanlar bu karta kendileri başvuru yapabilirler. 18 yaşını doldurmamış bireylerin ise yapması gereken tek şey velileri ile birlikte Vakıfbank şubelerine giderek Genç Bankomat Kart‘a başvuru yapmak olmalıdır.

  Vakıfbank Genç Bankormat Kart

  Vakıfbank Genç Bankormat Kart

  Akbank Exi-26 Banka Kartı

  Akbank Exi-26 kartına başvuru yaparak özel öğrenci indirimlerinden ve avantajlardan faydalanabilirsiniz. Bu kartın hesabına havale işlemlerinde ücret alınmamakla beraber çocuklarını daha rahat bir şekilde okutabilmeleri için eğitim kredisinden faydalanabilirler. Bu karttan faydalanabilmek için 16-26 yaş aralığında olmanız yeterli olacaktır. 18 yaşından küçük olan bireylerin kart başvurusunda bulunabilmeleri için ebeveyn denetiminde olmaları gerekmektedir. Şubelere aileleri ve kimlik kartları ile giderek başvuru yapmaları gerekmektedir.

  Akbank Exi-26 Banka Kartı

  Akbank Exi-26 Banka Kartı

  Ziraat Bankası Hesap Kartı

  Çocuklarınızı nakit para derdinden kurtarmak veya bir hesap bakiyesi oluşturarak birikim yapmak için Ziraat Bankasının ücretsiz banka kartı için hesap açtırabilirsiniz. Hesabınıza yatırdığınız kadar parayı alışverişlerinizde, nakit ihtiyaçlarınızda kullanabilirsiniz. Şifresini kendiniz belirleyeceğiniz kartınız güvenlik açısından da rahatlık sağlayacaktır. Kartınız kaybolduğunda şifresini sizden başka kimse bilmeyeceği için içerisindeki nakde de herhangi bir zarar gelmeyecektir. 18 yaşını doldurmuş ergin şahıslar bu kart için kendileri başvuru yapabilir. Ancak 18 yaşını henüz doldurmamış çocuklar yalnızca ebeveynleri veya vasisi kimse o kişiler ile birlikte bankalara müracaat ederek başvuru yapabileceklerdir. Gerekli olan tek evrak nüfus cüzdanıdır.

  Ziraat Bankası Hesap Kartı

  Ziraat Bankası Hesap Kartı

  Kuveyt Türk Altın Hesap Banka Kartı

  Kuveyt Türk bir katılım bankasıdır. Bu bankaya Altın Hesap Kartı başvurusunda bulunabilir ve kartınızı belirli bir basım süresi boyunca beklemeden aynı gün içinde hemen alabilirsiniz. Bu banka kartına sahip olabilmek için 18 yaşını doldurmuş olmanız gerekmemektedir. Fakat 18 yaşını doldurmayan bireyler yalnızca ailelerinin veya vasilerinin onayı ile bu karta sahip olabilmektedir. Aileleri ile Kuveyt Türk şubelerine müracaat ederek başvuru da bulunan gençler için banka kart talebini onaylayacaktır. Kartın sunduğu avantajlar aşağıdaki gibidir;

  • Kartınızın bakiyesini kendiniz oluşturacaksınız. Ne kadar yatırırsanız o kadar harcayabilirsiniz. Kartın içerisindeki paranın yetersiz kaldığı durumlarda da banka tarafından kartın içerisine tanımlanan ek hesap limitinden harcama yapabilirsiniz.
  • Yurt içi ve yurt dışında kullanabileceğiniz bir banka kartıdır.
  • Yapacağınız alışverişlerde altın puan kazanma imkanı bulunmaktadır.
  • Nerede olursanız olun o ülkenin para birimi üzerinden yaptığınız harcamalarda da kartınızın içerisindeki Türk Lirası bakiyenizden düşecektir.
  • Bu banka kartı için yıllık herhangi bir ücret ödemek zorunda kalmazsınız.
  Kuveyt Türk Altın Hesap

  Kuveyt Türk Altın Hesap Banka Kartı

  İninal Kart

  Bu kart ön ödemeli bir karttır ve alışverişlerde kullanılmaktadır. Kartın içerisine ne kadar yükleme yaparsanız yalnızca o kadar harcayabilirsiniz. Kartın içerisine yüklediğiniz parayı nakit olarak geri alamazsınız. Kredi kartı ve banka kartlarının geçtiği, POS cihazlarının bulunduğu her yerde ve internet sitelerinden yaptığınız alışverişlerde bu kartı kullanmanız mümkün olacaktır. Karta 12 yaş üstü herkes sahip olabilmektedir. Kartınızın 3D Secure aktifliğini açabilir ve internetten güvenli alışveriş yapabilirsiniz. Kartı satın alabileceğiniz yerler aşağıdaki gibidir;

  • D&R Mağazaları, 
  • Teknosa (Yıl sonuna kadar ücretsiz alabilirsiniz), 
  • Migros ve Migros Jet, 
  • Vatan Bilgisayar, 
  • Seçkin Gazete Bayileri, 
  • TveK, 
  • PTT Şubeleri, 
  • Kim Marketlerden 5 TL bir ücret karşılığında satın alabilirsiniz.

  İninal Kart Dolum Noktaları

  • Halkbank, Akbank, İş Bankası, Ziraat Bankası, Yapı Kredi Bankası, Garanti gibi banka ATM’lerinden kartınıza dilediğiniz kadar yükleme yapabilirsiniz. 
  • Migros, Migros Jet,
  • Macrocenter,
  • Kipa,
  • PTT Şubeleri ve PTT Matik, 
  • N Kolay Noktalarından ve 
  • Seçkin Gazete Bayilerinden para yüklemesi yapabilirsiniz. İlk yüklemede en fazla 300 TL yatırabilirsiniz.
  İninal Kart

  İninal Kartınızı alışverişlerinizde kullanabilirsiniz.

  18 yaşından küçüklere kart veren bankalar ve şartları bu şekildedir. Ailelerinin denetiminde ve kontrolündeki her genç birey bu kartlara sahip olabilir.

  Sende Yaz

  Yorum

  • ha unutmadan kuveyt türk altın hesap kartı da GELİR BELGESİ istemektedir gelir belgeniz yoksa öyle eksi limit ek limit falan kullanamazsınız bunu bana kuveyt türkte hesap açarken söylediler gelir belgesi istiyorlar o ek limit için

  • 18 yaş altı kredi kartı vermeme olayı tamamen yanlış 18 yaş altına kredi kartı verilir ama GELİR BELGESİ VAR İSE gelir belgesi yoksa verilemez nerden biliyorum derseniz benim kimlikte yaşım küçük 2003’lü gözüküyorum ama cardfinans kredi kartım var öyle ek kart falan değil direkt kendi adıma olan bir kartım var ama gelir belgem de var kredi kartı almak için illa 18 yaş şartı yoktur