Anasayfa / İhtiyaç Kredisi / Öğrencilere Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankalar 2020
Üniversite-Öğrencilerine-Kefilsiz-40.000-TL-İhtiyaç-Kredisi.jpg

Öğrencilere Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankalar 2020

İnsan hayatının en parasız geçen dönemlerinden biri malum öğrenciliktir. İhtiyaçlar hep fazla, nakit hep azdır. Zaman zaman ihtiyaçlar uç noktaya geldiğinden ve öğrencinin kredi çekmesi gerekebilir. Ancak, bütün bankalar öğrencilere ne yazık ki ihtiyaç kredisi vermeyi çok fazla istemezler. Bunun da sebebi, kesinlikle öğrencilerin gelir belgesine sahip olmayıp, gelir ibraz edememeleridir.

Öğrenciliğin yanı sıra çocuklarını herhangi bir yere bırakmak istemedikleri için çalışamayan ev hanımları, kredi çekmek istedikleri halde sigortasız ve kaçak işçi olarak çalıştıklarından gelir belgesi ibraz edemeyen vatandaşlarda gelir belgesi gösteremediklerinden bankalardan ihtiyaç kredisi çekme durumundan muaf durumda kalıyorlar.

Fakat artık bu durum değişiyor, piyasaya çıkan ve önümüzde ki yıl hızlı bir ivme kazanması Dijital Bankacılık Sistemi ile öğrenciler ve diğer ihtiyaç kredisi çekmekten muaf olan vatandaşlar, acil nakit ihtiyaçlarını karşılamak için, herhangi bir gelir belgesi göstermeden, belgesiz olarak istedikleri bankadan rahatlıkla ihtiyaç kredisi çekebilecekler.

Dijital Bankacılık Sistemi Nedir?

Dijital Bankacılık, kişilerin bütün bankacılık işlemlerini herhangi bir banka şubesine gitmeden, internet bankacılığı üzerinden yürüttüğü yeni model bir sistemdir. Avrupa Ülkelerinde daha eski bir geçmişi olsa da, Türkiye’de ki geçmişi henüz çok yenidir Türkiye’de, Dijital Bankacılık Sistemi’ne, Doğrudan Bankacılık, Şubesiz Bankacılık yada Dijital Bankacılık ’da denilebilir.

Öğrencilere Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankalar 2020;

 1. Halkbank,
 2. Akbank,
 3. İş Bankası
 4. Garanti Bankası
 5. Yapı ve Kredi Bankası
 6. Denizbank
 7. HSBC
 8. INGBank

Dijital Bankacılık, interneti kullanabildiğimiz her yerde, hiçbir banka şubesine gidip, sıra beklemeye gerek kalmadan, akıllı telefonlarımız, tablet ve bilgisayarlarımızla, hesap açma kapatma, para transferleri, kullanmış olduğumuz kredi kartlarımıza ait bütün işlemleri, ayrıca online olarak kredi kullanma, kredi başvurusu, fatura ve diğer bütün ödemelerimiz gibi bankacılık işlemi gerektiren bütün işlemlerimizi herhangi bir bankaya gitmeye gerek kalmadan ve yahut çağrı merkezleri ile konuşmaya gerek duymadan anında gerçekleştirmemiz mümkün oluyor.

Dijital bankacılık
Dijital bankacılık ile birçok işleminizi halledebilirsiniz.

Gelir Belgesi Olmayanlar Nasıl Kredi Çekecekler

Dijital Bankacılık Sistemi Sayesinde, Hem Gelir Belgesi olmayan öğrenciler, hem gelir belgesi gösteremeyen ev hanımları hem de kaçak işçi olarak çalışıp gelir belgesi gösteremeyen vatandaşlar 40,000 TL’ye kadar ihtiyaç kredisinden yararlanabilecekler.Bu imkandan yararlanmak isteyen kişiler için sistemin aradığı tek şart, TC kimlik numarası ile sisteme giriş yapıldığında, FİNDEKS KREDİ KAYIT BÜROSU’nun yaptığı kredi notu sorgulamasında, kredi notunuzun riskli bir durumda ya da bölgede bulunmaması.

Eğer kredi notunuz, iyi durumda ve uygun bölgelerde ise, hiçbir banka şubesine bile gitmenize gerek kalmadan ve herhangi bir gelir belgesi ibraz etme durumu olmadan kolaylıkla 40,000 TL’ye kadar ihtiyaç kredinizi alabilirsiniz.

Gelir Belgesiz İhtiyaç Kredisinden Yararlanacak kişilerin ilk önce İnternet Bankacılığı ile Tanışması gerekiyor. Daha sonra Dijital Bankacılık Sistemi ile eğer kredi değer notlarında herhangi bir sıkıntı yoksa çok kolay bir şekilde 40,000 TL’ye kadar ihtiyaç kredisinden yararlanabilecekler. Öğrenciler için en avantajlı kredi kartlarını inceleyebilirsiniz.

Öğrencilere kredi veren bankalar
Öğrencilere kredi veren bankalardan ihtiyaç kredisi alabilirsiniz.

Kişilerin gelir belgesiz olarak 40,000 TL’ye kadar kredi çekebilmeleri için izleyecekleri adımlar, şu şekilde olmalıdır.  Örneklemeyi Akbank Direk Bankacılık Hesabı üzerinden verecek olursak;

 • İlk Etapta, herhangi bir Akbank şubesine gidip, adınıza Türk Lirası cinsinden bir mevduat hesabı açmanız gerekmektedir.
 • Daha sonra, Banka Mevduat Hesabınızı açarken kesinlikle, Akbank Direk İnternet Bankacılığı girişi için bir kullanıcı adı ile şifre belirlemeniz gerekmektedir.
 • Bir sonra ki işlem ise, Akbank Direk İnternet Bankacılığına akıllı telefonunuzdan, tabletinizden yada bilgisayarınızdan aşağıda vermiş olduğumuz adrese, kullanıcı adnız ve şifrenizle giriş yapmanız gerekmekte;

Adres: https://internetsubesi.akbank.com/WebApplication.UI/entrypoint.aspx

 • Girişi işlemlerinizi gerçekleştirdikten sonra, zaten ekranınızda görmüş olduğunuz, “40,000 TL İhtiyaç Kredisi” yazan resmi tıklamanız veya Üst menüde “Krediler” sekmesine tıklayıp, ihtiyaç kredinize başvuru yapmanız.
 • Başvurunuzun tamamlanabilmesi için, kredi başvurusu sekmesinden sonra, hangi meblağda kredi istediğinizi ve ne kadar vadede geri ödeme yapabileceğinizi belirtmeniz gerekli. Tüm bu işlemleri gerçekleştirdikten sonra, başvurunuzu onaylayabilirsiniz. Eğitim ve öğrenim kredisi veren bankaları inceleyebilirsiniz.

Böylelikle bankaya gitmeden, herhangi bir gelir belgesi ibraz etmek zorunda kalmadan, Dijital Bankacılık Sistemi ile Kredi Başvurunuzu tamamlanmış oluyorsunuz.

Başvurunuzu yaptıktan sonra kısa süre zarfı içince ön incelemeniz yapılıp size başvuru neticesi kısa mesaj olarak gelecektir. Büyük ihtimal ile netice olumlu olarak gelecektir. Şayet başvurunuz olumlu olarak sonuçlanmaz, bana kredi çıkmayacak mı acaba düşünmeyin. Devlet tarafından öğrencilere verilen para yardımlarını inceleyebilirsiniz.

Başvurunuz, kredi miktarının fazla yazıldığından dolayı kabul edilmemiştir büyük ihtimal. Böyle bir durumda, kredi başvuru rakamını değiştirip, yeninden deneyebilirsiniz.

Eğer şatlarınız uygun ise, mutlaka başvurunuz kabul edilecek en yakın zamanda ihtiyaç krediniz hesabınıza yatacaktır.1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (3 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Hakkında Cemil Tefeciler

Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifinde uzun yıllar çalıştım ve emekli oldum. Gönüllü olarak tüm esnaf meslektaşlarıma başvuru için yapmaları gerekenleri anlatmaktayım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir