Anasayfa / İş Fikirleri / En Düşük Riski Olan 2019 Yatırım Araçları Listesi (Güncel)
yatırım 598x330 - En Düşük Riski Olan 2019 Yatırım Araçları Listesi (Güncel)

En Düşük Riski Olan 2019 Yatırım Araçları Listesi (Güncel)

Bizler günümüzde yatırım amaçlı bir çok aracı deneriz. Hangilerinin bize eksi yada artı kattığını zamanla görebiliriz. Mesela şu aralar altına yatırım yapmak bunun gibi bir şey. Birikim ya da toplu paralarımızı neye göre ya da güvenli bir şekilde biriktirmek konusu hepimizin merak ettiği bir durumdur. Bu yazımızda güvenli yatırım araçları nelerdir neye göre ya da en iyi yatırım neye yapılır gibi konulara değineceğiz. En az risk ile yatırım yapılabilinecek alanlar hakkında bilgi aktarımı yapacağız. İçlerinden size en makul ve güvenilir olanını tercih edebilir yatırım ve birikimlerinizi bu bilgiler dahilinde gerçekleştirebilirsiniz.

Nakit paranızı bir kazanca dönüştürmek için riski az ve sürekli gelir getiren yatırım araçlarında kullanabilirsiniz. Örneğin; elinizde ev alabilecek nakitiniz varsa bunu konut alarak ve kiracı yerleştirerek sürekli gelir haline getirebilirsiniz. Bu şekilde paranızı değerlendirebilir ve güçlü bir yatırım yapmış olursunuz.Bankalara yatırım yapmak akıllıca gözükse bile mevcut enflasyon karşısında giderek değer kaybedecektir. Sizler için banka ve banka dışı birikim ve para kazandıracak birkaç yöntem sunabiliriz.

VADELİ MEVDUAT HESABINDA BİRİKİM YAPIN

Öncelikle ilk önerilerimiz arasında yer alan vadeli mevduat hesabını sayabiliriz.En az risk taşıyan yatırım aracı hiç şüphesiz bankalardaki vadeli mevduat hesaplarıdır.Risk almaktan korkanlardansanız bugün bankalar vadeli mevduat hesabı açmaktadır.

en düşük riskli yatırım araçları vadeli mevduat - En Düşük Riski Olan 2019 Yatırım Araçları Listesi (Güncel)
Vadeli Mevduat Hesabı Açın!

Vadeli mevduat hesabı nasıl olur diyenler için kısa bir açıklama yapalım. Gittiğiniz herhangi bir bankanın vadeli mevduat hesabında belirli bir vade boyunca (yani bir işin ya da bir borcun ödenmesi için beklenilen süre) paranızın bankada kalması sözüne karşılık bankanız sizin paranız ile yatırım yapar yani paranızı işler ve buna karşılık olarak size belirli bir oranda faiz getirisi sağlar.Burada dikkat edilmesi gereken durumlardan biri de bankanın sunduğu faiz oranı sizin yatırmış olduğunuz para miktarına göre değişiklik gösterir.

Ayrıca her bankanın faiz oranı farklılık gösterdiği için bu yatırıma başvuru yapmadan önce ön araştırma yapmak gerekir. En fazla faiz oranı hangi bankada ise oraya yatırım yapmak sizin birikiminizi daha fazla artmasını sağlayacaktır. 2019 yılında en yüksek faiz veren 6 bankayı inceleyebilirsiniz.

HAZİNE BONOSU 

Hazine bonosu risk durumu en düşük olan yatırım araçlarından biridir. Bu nedenledir ki en çok tercih edilen yatırım araçları arasında yer almaktadır. Bu işlem belirli vadelerle devletten satın alınan borçlanma senetlerini ifade etmektedir.Bir nevi devletten borç almış gibi gözüken bu durumda devlet vade süre dolduğunda hem ana parayı hem ana paranın faizini size geri öder.en düşük riskli yatırım araçları hazine bonusu - En Düşük Riski Olan 2019 Yatırım Araçları Listesi (Güncel)
Hazine Bonosu Satın Alın!

Risk almadan yatırım yapanlardansanız hazine bonosunu tercih edebilirsiniz.Hazine bonosu ile kar elde etmek biraz zaman alabilir belki ama riski hiç yok denilecek kadar azdır.

EV HER ZAMAN KAZANDIRIR

Risk seviyesi en az olan yatırımlardan bir tanesi de gayrimenkul satın almaktır. Popüler yatırımlar arasında olan gayrimenkul satın alma 2019 yılı içerisinde de revaşta olan risksiz yatırımlardan biridir.Yaklaşık 8-10 yıldır Türkiye’nin hemen her yerinde gayrimenkul fiyatları artmakta olup yatırım ve kar amaçlı olarak değerlendirilecek fırsatlardan biri olabilir.

en düşük riskli yatırım araçları ev satın alın - En Düşük Riski Olan 2019 Yatırım Araçları Listesi (Güncel)
Gayrimenkul Satın Alın!

Fakat gayrimenkul ilk iki seçeneğe göre biraz daha derin bir araştırma gereken bir konu olabilir. Örneğin köyde alacağınız bir konut ile şehirden alacağınız bir konut arasında ki getiri durumu tahmin edersiniz ki daha farklı ve fazla yada az olacaktır. Dikkat edilmesi gereken konuları daha fazla sıralanabilir. Güvenilir müteahhit, evin konumu, konutların iç ve dış dizaynları vs.vs. gibi. Sadece konut değil dükkan,tarla ya da arsa da yatırımlık olarak düşünülebilinir.

ALTIN EN İYİSİ Mİ?

En karlı yatırım araçlarından hangisini düşünüyorsunuz diye sorduğunuzda Türklerin aklına hiç şüphesiz çoğunluk ile altın birinciliği kazanır.Nedeni ise altın çoğu zaman yükselişte olup düşük seyretmesi nadir durumlar olduğu için çoğu kişiler için tercih sebebidir. Üstelik diğer yatırımlarda büyük meblağlar gerekliyken altın tercih edenler için daha az tutar söz konusudur ve orta gelirli aileler de birikimlerini genellikle altından yana tercih etmek durumunda kalabilirler.

en düşük riskli yatırım araçları parayı altına gömün - En Düşük Riski Olan 2019 Yatırım Araçları Listesi (Güncel)
Parayı Altın’a Gömün!

Altın ayrıca bayanlar arasında aksesuar olarak da kullanılabilmektedir. Helal yatırım olarak da düşünürsek eğer altın cazip bir yatırım aracıdır.

DÖVİZ ALIN KÖŞEYİ DÖNÜN!

Beş yatırım araçlarımızdan sonuncu olarak dövizi sayabiliriz. Euro ve dolar gibi kurlar da her zaman ilgi çeken yatırım araçlarında olmuştur. Dövizden de kazanç sağlamak anlık olduğu gibi kaybetmek de anlıktır. Fiyatların düşük seyrettiği dönemlerde alındığı takdirde kazancınız yüksek olabilir.

Yukarıda verdiğimiz yolları kullanarak geleceğe yatırım yapabilirsiniz. Bankalardan hesap açtırıp orada birikim yapmak istiyorsanız tüm bankaların faiz oranlarını araştırmalı ve daha sonra aralarından değerlendirme yapmanız gerekecektir.1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (3 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Hakkında Cemil Tefeciler

Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifinde uzun yıllar çalıştım ve emekli oldum. Gönüllü olarak tüm esnaf meslektaşlarıma başvuru için yapmaları gerekenleri anlatmaktayım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Hopp!