Anasayfa / Konut Finansman / Birevim Güvenilir Mi? (2021 Tavsiyeler ve Yorumlar)
birevim-şube
Birevim Güvenilir Mi? Tavsiyeler ve Yorumlar

Birevim Güvenilir Mi? (2021 Tavsiyeler ve Yorumlar)

Türkiye’ de ev alarak kiradan kurtulmak ya da yatırım yapmak isteyen birçok kişi bulunuyor. Fakat peşin olarak ev almak Türkiye şartlarında çok zor. Bu işlem için belirli oranda bir peşinat yatırılarak bankalardan konut kredisi çekiliyor. Ya da farklı yöntemler araştırılıyor. Türkiye’ de insanları ev sahibi etmek amacı ile kurulmuş birçok şirket bulunuyor. Eminevim, Birevim gibi şirketlere başvuran insanlar belirli şartları yerine getirmeleri durumunda ev sahibi olabiliyor.

Sizler için Birevim’ i araştırdık. Birevim ile nasıl ev sahibi olunur? Ödemeler ne şekilde yapılır? Taksit seçenekleri nasıl belirlenir? Detaylar haberimizde.

Birevim Nedir?

Birevim gayrimenkul alımı için cazip şartlar sunarak ev almak isteyen insanların taleplerini karşılayan bir firmadır. Faiz, vade farkı, herhangi bir kira ödemesi ya da herhangi ekstra bir ödeme yapmadan ev sahibi olunmasını sağlamaktadır. Bu sayede siz de istediğiniz ev, arsa ya da iş yerine sahip olabilirsiniz. Türkiye’ nin herhangi bir yerinden istediğiniz evi alabilirsiniz. Ayrıca peşinat ödemenize de gerek yoktur. Peşinat ödemek isteyenler için de taksit seçenekleri sunulur. Bu proje düşük ve orta gelirli aileler için de bulunmaz bir fırsattır. İki farklı ev alma yöntemi bulunmaktadır.

 • Sıra tespiti yapılarak sunulan tasarruf yöntemi
 • Konut değer endeksi hesaplanarak sunulan tasarruf yöntemidir.

Bu yöntemler dahilinde kişiler ev sahibi edilmektedir. Herhangi bir ek maliyet ödemek zorunda bırakılmazsınız. Ayrıca 120 ay vade seçeneği ile ödemenizi de kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. En az 20 en fazla 480 kişilik olan gruplara katılarak tasarruf programından faydalanabilirsiniz. Borçlar bu sayede daha kolay bitebilir. Siz de bu program dahilinde 0 faizli olarak ev sahibi olabilirsiniz. Ayrıca Birevim yalnızca gayrimenkul değil araba almanız için de cazip fırsatlar sunmaktadır. Birevim şubelerine ulaşmak için tıklayınız.

TAVSİYE:  İstanbul'da Senetle Ev Satan Firmalar (Tarla-Arsa Gayrimenkul)

Nasıl Ev Sahibi Olunur?

Birevim ile ev sahibi olmak için herhangi bir ekstra maliyet ödenmesine gerek yoktur. Tasarruf yöntemi ile faizsiz olarak ev sahibi olmanız sağlanır. Firmanın belirlediği 4 farklı yöntem vardır;

 • Sıra tespitli tasarruf usulü
 • Sıra tespitli tasarruf usulü 2. Versiyon
 • Serbest planlı tasarruf usulü
 • Konut değer endeksli tasarruf usulü sayesinde ev sahibi olmanız sağlanmaktadır.

Birevim’ in Avantajları Nelerdir

Birevim’ in müşterilerine sağladığı birçok kolaylık vardır. 

 • Herhangi bir ek maliyet ödemenize gerek yoktur.
 • 20 kişiden 480 kişiye kadar tasarruf grupları oluşturulur ve bu gruplara dahil olarak taksit seçeneklerini kendi bütçenize göre belirleme imkanına kavuşursunuz.
 • Faiz ödemediğiniz için eviniz ucuza gelmiş olur.
 • Sıra tespit yöntemine göre ev almak istediğinizde evinizi 1. ayda alırsanız borcunuz 81 ay vade ile ödenir. Böylece borcunuzu da kısa sürede bitirmiş olursunuz.
 • Banka kredisi ile ev almaktan daha ucuz bir yöntemdir ve daha kısa vadede ev sahibi olursunuz.
 • Peşinat ödeme zorunluluğu yoktur.
 • Borcunu erken bitirmek isteyenler ara ödeme yaparak erken ev sahibi olabilirler.
 • Almak istediğiniz evi kendiniz belirlersiniz.
 • Kredi kullandırılmadığı için kredi notunuz da önemsenmemektedir. Ev almak istemeniz yeterlidir. Sicilinize de bakılmaz.

Sıra tespiti noter huzurunda yapılacak olan kura ile belirlenmektedir. Eminevim ile ilgili bilgi almak için tıklayınız.

Taksit Seçeneği

Taksit ödemeleri sisteme kayıt olduğunuz taktirde başlayacaktır.  ile 70,85, 100, 120 150 ,190 250 veya 400 kişiye kadar olan gruplardan faydalanarak taksit sayınızı belirleyebilirsiniz. Seçilen tasarruf yöntemine göre tarih ve aralık belirlenmektedir. Ayda 411 TL, 500 TL, 1000 TL, 2000 TL VE  3000 TL taksit fırsatları ile sürede sıranız geldiğinde evinize taşınarak hem kira derdinden kurtulmuş hem de kira öder gibi ev sahibi olmuş olursunuz. Sadece evin değerini ödeyerek ev sahibi olunacağından Birevim’ e ödeyeceğiniz tutar da ev aynı fiyatta olur. Örneğin 200 bin TL’ lik bir ev alacaksanız 0 faiz olacağından 200 bin TL geri ödeme yapmanız istenir.

TAVSİYE:  Emin Evim Memnun Olanlar (Yorumlar ve Şikayetler)

Serbest Planlı Tasarruf Yöntemini seçtiğiniz taktirde sıra beklemenize gerek kalmaz. Başvurduğunuz anda ödemeleriniz de başlayarak ev sahibi olmuş olursunuz. Bu nedenle en çok başvurulan yöntemlerden biridir demek yanlış olmayacaktır. Birevimde 444 TL’ den başlayan fırsatlarla taksitlendirme imkanı sunulur. Bu nedenle şayet hem kirada oturacak hem de ev alacaksanız en düşük limiti ödeyebilirsiniz.

Diğer müşterilerinin haklarının da korunması adına eve satılamaz kararı konmaktadır. Ayrıca müşterilerinin güven konusunda sıkıntı yaşamaması için Birevim bankadan aldığı teminat mektubu ve teminat senedini de teslim edebilir.

Yapılan ödemeler sayesinde her ay 1 kişi ev sahibi olmaktadır. Sırada bekleyen diğer müşterilerin haklarının korunması ve güven anlamında problem yaşanmaması adına eve satılamaz şerhi konulmaktadır. Tabi evin sizin üzerinize olması konusunda hiçbir problem yoktur.

Ayrıca tasarruf seçeneği de vade farkını ödemek koşulu ile değiştirilebilmektedir. Bu sayede müşteriye yeni bir ödeme planı ve taksitlendirme seçeneği sunulacaktır. Aylık taksitlerde de yıllara göre artırıma gidilebilir. İlk yıl 1000 TL taksit öderken 2. yıl 1250 TL taksit ödeyerek borcunuzun daha erken bitmesini sağlayabilirsiniz. Evinizi teslim almadığınız müddetçe “Taksit Atlatma”  yöntemini kullanarak taksitlerinizi erteleyebilirsiniz. Bu sebeple ceza ödemeden kendinizi hazır hissettiğiniz anda taksit ödemeye devam edebilirsiniz. Ancak taksit atlama yöntemini kullanarak taksitlerini erteleyenler bazı durumlarda sıraları geldiğinde ev sahibi olamazlar. Ancak ödemelerinde hiçbir aksaklık yaşanmamış müşteriler sıra ve günleri geldiğinde hemen ev sahibi edilmektedir.

Emekliye konut kredisi veren 5 banka ve şartlarını bu linke tıklayarak öğrenebilirsiniz.

Başvuru İçin Gerekli Evraklar

Kimlik bilgileri dışında hiçbir bilgi ve evrak gerekmemektedir. Bu sayede başvuru işlemleri de kolay olmaktadır. Başvurular internet üzerinden de rahatça yapılabilmektedir. Formu doldurarak hemen ev sahibi olabilirsiniz.

TAVSİYE:  Suriyelilere Konut Kredisi Şartları Nelerdir? قروض الإسكان

Bankalar böyle durumlarda müşterilerinden kefil istemektedir. Ancak Birevim komisyon görüşleri dikkate alınarak kefil ister. Şayet kefil getirmeniz istenmemişse gerek de duyulmamış demektir. Ayrıca yalnızca yurt içi değil yurt dışındaki kişiler de Türkiye’ den ev almak için Birevim’ e başvurabilmektedir. Bunun yanı sıra yurt dışından ev almak mümkün olmamaktadır. Birevim yalnızca Türkiye ve KKTC sınırlarında sizleri ev sahibi edebilir.

Tasarruf yöntemlerini tercih ederek ev almak isteyenleri bir teslim günü verilmektedir. Bu teslim tarihinde aldıkları ev tapuları kendi namlarına çıkarılmaktadır. Tapuyu başkası üzerine yapacak olan müşterilerin ise devir işlemi yapması gerekmektedir. Peşinat olarak çek de verilebilir. Ancak bu çekler vade gününde ve ara ödemede kullanılmak üzere kabul edilmektedir. Üzerinde herhangi bir yasal işlem olmayan evlerin alımı kabul edilir. Almak istediğiniz eve bir ekspertiz gönderilir. Ayrıca toprak hisseli, kart irtifaklı, iskanı çıkmamış olan gayrimenkuller de tasarruf yöntemleri kullanılarak alınabilmektedir. 10 bin TL’ den az olmamak üzere teminat mektupları da kabul edilmektedir. Belirtmek gerekir ki tapu masrafları ev sahibi olacak kişiye aittir. 

Gününüz geldiğinde ve istediğiniz eve karar verdiğiniz taktirde ödeme tarafınıza değil ev sahibinize yapılır. Bu nedenle Eminevim tarafında yapılan elden ve nakit yolu ile para isteme taleplerinizi kabul etmeyecektir. Evinizi aldığınız taktirde kullanım tasarrufu size ait olduğu için evi kiraya da verebilirsiniz. İstediğiniz taktirde bu uygulamadan ayrılma hakkınız bulunmaktadır. Başvurunuzu dilekçe yolu ile yapmanız dahilinde 80 gün içerisinde geri ödeme tarafınıza yapılacağı söylenmektedir.

Bu şekilde ev sahibi olmak isteyenler ani karar vermemeli ve kendilerine sunulan sözleşmeleri dikkatli okumalılar. Ne şekilde ev alabileceklerini tam olarak anlayıp, gerekirse sistem hakkında yasal temsilcilerinden bilgi alabilirler.

Bu içerik internette yapılan araştırma sonucunda hazırlanmış olup, firma hakkında herhangi bir taahhüt içermez. Sitemiz ile Birevim firmasının herhangi bir bağlantısı bulunmamaktadır.


Hakkında Ekonomi Uzmanı (N)

Ekonomi konusunda bilgi ve deneyim sahibiyim.

16 yorum

 1. BİREVİME TEMMUZ AYINDA 180000 LİRALİK EVE 13500 CALİSMA BEDELİ İLE TOPLAM 193500 E GİRDİM EYLULDE CEKİLİSE GİRDİM CİKMADİ SUBATTA TEKRAR CEKİLİS OLACAK . BU MİKTARİN 12500 TL SİNİ ODEDİM ŞUAN İSLERİMİN KOTU OLMASİNDAN VE KYK KREDİ BORCUM OLDUGUNDAN DOLAYİ DEVRETMEK İSTİYORUM. EGER İLGİLENEN OLURSA 10000 TL ODEYENE HEMEN DEVREDEBİLİRİM. ZOR DURUMDA OLDUGUM İCİN DEVRETMEK ZORUNDA KALDİM CİDDİ OLUP DEVİR ALMAK İSTEYENLER ARAYABİLİR.

 2. Bir Evim ailesine bugün katıldım içimde bir sevinç var inanıyorum Allah’ın izni ile hep beraber başaracağız gitmiş olduğum diğer kuruluşlar içime sinmedi ama BİREVİM de oldum için içim rahat Allah herkesin gönlündedini versin

 3. Ben tel de görüştüm dedim bakkaldan ekmek almiyorum hadi 10. Ayda cekip gittiniz nasil guvenecez dedim devlet sozlesmeliymis sizin daha iyi bir bilgi verdiler mi

 4. Merhaba bizde düşünüyoruz bir evimi ama araştırmadanda olmuyor güvenilirmi acaba diyede endişe ediyorum aranızda varmı katılan ve ev sahibi olan bilgi verirmisiniz

 5. Siz direk firmanın ağzından yazı yazmışsınız kardeşim. banha olumlu olumsuz bütün yönlerini aktaracaksını9z ki samimiyetinize inanalım. hadi bu yorumuda yayınlayın.

 6. Bizde girdik bakalim ne zmaana cikarsa insallah dolandirilmayiz Kisa surede çıkar

  • BİREVİME TEMMUZ AYINDA 180000 LİRALİK EVE 13500 CALİSMA BEDELİ İLE TOPLAM 193500 E GİRDİM EYLULDE CEKİLİSE GİRDİM CİKMADİ SUBATTA TEKRAR CEKİLİS OLACAK . BU MİKTARİN 12500 TL SİNİ ODEDİM ŞUAN İSLERİMİN KOTU OLMASİNDAN VE KYK KREDİ BORCUM OLDUGUNDAN DOLAYİ DEVRETMEK İSTİYORUM. EGER İLGİLENEN OLURSA 10000 TL ODEYENE HEMEN DEVREDEBİLİRİM. ZOR DURUMDA OLDUGUM İCİN DEVRETMEK ZORUNDA KALDİM CİDDİ OLUP DEVİR ALMAK İSTEYENLER ARAYABİLİR.

 7. Resul ERGENÇ

  Merhaba ben alacamda fazla güvenemiyorum inşallah güvenilir bir şirkettir inşallah

 8. Beşinci ayda teslimat var bekleyip göreceğiz insallah

 9. Biz 14 aydir odeme yapiyorduk. Evimizi 2 gun once aldik cok sukur. Sabredin acele etmeyin odemelerinizi yapin alin. Banka isi fasa fiso

  • Merve doğan Boztilki

   MEB Muhammed bey nasıl bir sistemle başvurdunuz direkmi ev almak için başvurdunuz yoksa kura ilemi ve güvenilirmi

 10. MEHMET ÇINAR

  BEN MEHMET ÇINAR 06.01.2019 TARIHINDE BİREVİMDEN EVİM CIKTI ALLAH IZIN VERIRSE 5. AYDA TESLİMAT VAR VE BU YUZDENDE COK MUTLUYUZ TABI BU MUTLULUMUZU KAYSERI BIREVIM ŞUBESINDE ÇALIŞAN TUNCAY UYSAL BEYEFENDİYE BORCLUYUZ BİZİ BİREVİME TEŞVİK EDEN TUNCAY BEYİDİ ALLAH ONDAN RAZI OLSUN İŞ HAYATINDA BAŞARILAR DİLERİZ.

  • MEHMET BEY MERHABA BENDE GİRMEK İSTİYIORUM İMKANLARIM GEREGİ BİREVŞMDEN ANCA EV SAHİBİ OLABİLİRİM ARAŞTIRIYORUM BAZI KİŞİLER SAKIN GİRME DOLANDIRICIDIR DİYOR BAZILARI İYİ FİRMA GERCEKTEN ALDINIZ MI EV HERHANGİ BİR SORUN YAŞADINIZ MI BIRIKIM SADECE ARABAM VAR ONU SATIP DA GİRİCEM AMA KORKUYOIRUM YARDIMCI OLURMUSUNUZ BİŞ SORUN YAŞADINIZ MI ?

   • MERHABA FUNDA HANIM BENDE SİZİNLE AYNI DÜŞÜNCELERİ PAYLAŞIYORUM VE KORKUYORUM ÇÜNKÜ ZAMAN ÇOK KÖTÜ BİR ZAMAN , BU YÜZDEN BİR EVİM ŞİRKETİNDEN BANKA TEMİNATI İSTEMEK LAZIM BANKA TEMİNAT VERİRSE BENCE KORKULACAK BİŞEY KALMAZ ONLAR BİZİM ALACAĞIMIZ EVİ İPOTEK EDİYORLARSA BİZİMDE KENDİMİZİ GÜVENCE ALTINA ALMAMIZ LAZIM. HERŞEYİN HAYIRLISI OLSUN

    • Bizde girmeyi düşünüyoruz bu sisteme ama emin olamadım daha araştırıyoruz. Bize nasıl güvence verebilirler neler sormalıyım emin olmak için. Soyledıklerı kısımlar mantıklı ama soylemedıkleri kısımda sorun yaşayan varmı merak ediyorum

Average
5 Based On 10

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir