Anasayfa / Teknoloji / Cep Telefonu Kredisi Veren Bankalar 2022
Cep Telefonu Kredisi Veren Bankalar
Cep Telefonu Kredisi Veren Bankalar 2022

Cep Telefonu Kredisi Veren Bankalar 2022

Geçtiğimiz yıllarda yürürlüğe giren bir düzenleme ile cep telefonu alımlarında taksit yapılamayacağı bildirilmişti. Telefonlarını nakit almak durumunda kalan vatandaşlara çare bankalardan geldi. Farklı kredi kampanyaları ile vatandaşlarının yanında olan bankalar cep telefonu kampanyaları düzenleyerek müşterilerinin alımlarını kolaylaştırma yolunu seçti. Cep telefonu kredileri 2022 yılı itibari ile devam etmektedir. Bu sayede kredi çekerek nakit olarak telefon alımlarını gerçekleştirebiliyorsunuz. Telefon satan mağazalara ödeyeceğiniz taksitleri de bankaya ödemiş oluyorsunuz tabi belli bir faiz oranı dahilinde. Bankaların anlaşmalı olduğu elektronik ürün satan mağazalar ve markalar bulunmakta. Bu mağazalardan yapacağınız alışverişlerde rahatlıkla kredi kullanabiliyorsunuz. Alacağınız elektronik ürünün ya da cep telefonu ücretinin tamamı tahsis edilmiş oluyor. Kredi başvurusu mağazalarda bulunan banka iletişim noktalarından yapılabiliyor. Bu sebeple bankaya gitmenize gerek kalmadan sms yolu ile başvuruda bulunarak kredi alabiliyorsunuz. Size düşen tek bir şey var, o da sözleşmeyi imzalamak. Cep telefonu kredisi veren bankaların müşterilerine sunduğu tüm kampanyaları sizler için araştırdık.

cep-telefonu-kredisi
Cep telefonu kredisi veren birçok banka vardır.

Akıllı Cep Telefonu Kredisi Veren Bankalar 2022

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu tarafından cep telefonu taksitlerinin 0’a indirilmesi de bankaların yeni kampanyalar yapmasına vesile oldu. 2022 yılı itibari ile taksitle telefon satışı yapılmamaktadır. Ancak banka kredileri ile telefon alabilirsiniz. Üstelik cep telefonu kredilerinde dosya masraf kredi tahsis ücreti bulunmamakta ve kredi çeken müşterilere hayat sigortası yapılmamaktadır. Kredi alabilmek için bazı şartları sağlamanız gerekmektedir. Öncelikle 18 yaş doldurulmuş olmalıdır. Gelirinizin bankadan alacağınız krediyi karşılaması gerekmektedir. Ancak çoğu banka cep telefonu kredilerinde herhangi bir kefil ya da teminat istememektedir. Bankaların kredi talep edenlerin taleplerini yerine getirmeleri için öncelikle tahkikat yapması gerekiyor. Kredi notunuz ve siciliniz inceleniyor. Şayet kredi notunuz düşük ve siciliniz de kötüyse kredi çekmeniz mümkün olmuyor. İhtiyaç kredileri ile cep telefonu kredileri arasında faiz oranı olarak pek fark bulunmamaktadır. Ancak ihtiyaç kredisi veren banka sayısı daha çok olduğundan dolayı bu kredilere yönelmeniz daha mantıklı olabilir. Çünkü rekabet koşulları dikkate alındığında telefon gibi az maliyetli bir kredi için çok yüksek oranlarda faiz ödemeye gerek yoktur.

2022 yılında akıllı cep telefonu kredisi veren bankalar ise;

 • ING Bank TEKNOSA Kredisi
 • Odeabank Vatan Bilgisayar Telefon Kredisi
 • Fibabanka VATAN Bilgisayar Kredisi
 • Denizbank Media Markt Kredisi
 • Aktifbank
 • Vakıfbank
 • İşbankası dır.

Cep Telefonu Kredisi Hakkında Resmi Gazete Düzenlemesi

Cep telefonları için kredi kartına taksit düzenlemesi ortadan kaldırılmıştı. Getirilen yeni düzenleme ile birlikte taksitlendirme hususunda çeşitli değişiklikler yapılarak kişilerin kredi kartı ile yaptığı alışverişlerde tekrar bir taksitlendirme olanağı sağlandı. 1/11/2006 tarihli ve 26333 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan “Bankaların Kredi İşlemlerine İlişkin Yönetmeliğin 12/A maddesinin üçüncü fıkrasında değişiklik yapılmıştır. Yapılan değişiklikler neticesinde teknolojik aletler için yapılan taksitlendirmeler şu şekilde değiştirilmiştir;

 • Bilgisayar alımı için krediden faydalanılması halinde kredilerin vadesi 12 ayı,
 • Tablet alımı için kullanılan kredilerin vadesi 6 ayı, 
 • Cep telefonlarının fiyatı 3 bin 500 TL’ye kadar ise 12 aya kadar taksit,
 • Fiyatı 3 bin 500 TL’nin üzerindeki cep telefonları için kullandırılan kredi kartlarının taksitleri ise 6 aya kadar yapılabilmektedir.

Teknolojik aletlerin yanı sıra konut kredileri, konut tadilatı, eğitim ve  öğretim alanında kullandırılan kredilere ve taşıt alımları için kullandırılan krediler için de yeni bir düzenleme getirilmiştir. Resmi Gazete’de yayımlanan maddelere bir tane de geçici 7. madde eklenmiştir;

Maddenin yürürlük tarihinden evvel kullandırılan ihtiyaç kredilerinin borç bakiyeleri borçlu kişinin talebine göre maksimum 60 ay ile sınırlı olmak üzere yeniden yapılandırılabilecektir.” 

Krediler için getirilen yeni düzenlemeler hakkındaki Resmi Gazete kararına ulaşmak için tıklayınız. 

ING Bank TEKNOSA Kredisi 2022

İNG Bank, Teknosa mağazası ile anlaşmalı bir bankadır. 500 TL’ den 15 bin TL’ ye kadar masrafsız ve kesinti olmaması koşulu ile kredi verilmektedir. Teknokredi adına alan bu kredi ile Teknosa’ dan istediğiniz elektronik aletinin ve cep telefonunun sahibi olabilirsiniz. Başvuru için şubelere gitmeye bile gerek yoktur. SMS aracılığı ile kolayca kredi talebinde bulunabilirsiniz. TEKNOSA yazıp boşluk bırakarak T.C. kimlik numaranızı 2229‘ a sms göndererek kredi başvurusunda bulunmak bu kadar kolay. Banka gerekli incelemeyi yaptığında şayet başvurunuzu olumlu karşılarsa kredi alabilirsiniz. Teknosa mağazalarında bulunan banka hizmet noktalarından gelen onay mesajını göstererek kredi sözleşmesi hazırlamalarını talep edebilirsiniz. Ayrıca bu evraklar dijital ortamda bulunur ve yapmanız gereken tek şey sözleşme onayını gerçekleştirmektir. Ayrıca Teknosa internet sayfası üzerinden de başvuru gerçekleşebilmektedir. Kredinin vade miktarı 48 aydır. Ancak geri ödemeler Teknosa’ ya değil İNG bank şubelerine ya da paramatiklerine yapılacaktır.

teknokredi2
Cep telefonu alımlarında Teknokrediyi kullanabilirsiniz.

Kredi Özellikleri

 • Vade oranı 36 aydır.
 • Kullanılacak en düşük kredi miktarı 500 TL’ dir. Azami kredi tutarı ise 15 bin TL’ dir.
 • Kullanılacak kredi tutarı ile alınan ürünün fiyatı eşit olmalıdır.
 • Teknosa mağazalarından hafta içi olduğu gibi hafta sonu da alışveriş yapılabilir.
 • Banka gerekli gördüğü durumlarda ek teminat isteyebilir.
 • Kredi onayında bulunmak tamamen bankanın tekelindedir.
 • 1000 TL için 12 ay vade ile %1,69 faiz oranı ile kredi verilir.
 • Kredi çekerken herhangi bir ek maliyete gerek yoktur.
 • Kredi tahsis ücreti, dosya masrafı ve hayat sigortası ödenmesine gerek kalmaz.
 • İnternet üzerinde yapacağınız alışverişlerde bu krediden faydalanmanız mümkün değildir.
 • 9 aydan 48 aya kadar kredi kullanabilirsiniz.
 • Ürünü iade etmeniz halinde krediniz hesabınıza geri aktarılır.

Teknosa’ da bulunan cep telefonu cihazlarını incelemek ve kampanyalar hakkında detaylı bilgi almak için tıklayınız.

Odeabank Vatan Bilgisayar Telefon Kredisi

Odeabank Vatan bilgisayar 600 ila 20 bin liraya kadar teknolojik ürünün kredili alınması amacıyla anlaşma imzalamıştır. 12 ay vade seçeneği ile kredinizi rahatça ödeyebilirsiniz. Kredi faiz oranı %2,49′ dur. Öncelikle Türkiye genelinde bulunan Vatan Bilgisayar şubelerine giderek cep telefonunuzu beğenmelisiniz. Kredi başvurusu için şubelere gitmenize gerek yoktur. SMS aracılığı ile kredi başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

VATAN yazıp bir boşluk bırakarak T.C. kimlik numaranız ile almak istediğiniz cihazın tutarını 8444‘ e göndererek kredi talebinizi gerçekleştirebilirsiniz. Banka tarafından gerekli incelemeler yapılarak mesajınıza cevap verilecektir. Kredinizin onaylanması sonucunda evrakları imzalamak için banka şubesine gitmeniz gerekmektedir. Kredi sözleşmesini imzalayarak istediğiniz ürünün sahibi olabilirsiniz. Kredi notu banka şubelerince dikkat edilen bu konudur. Bu sebeple aradığınız numara üzerinden banka işlem yaparak kredi notunuzu sorgular ve size kredi verip veremeyeceğine karar verir.

Fibabanka VATAN Bilgisayar Kredisi

Vatan Bilgisayar’ ın anlaşmalı olduğu bankalardan biri de Fibabanka’ dır. Kredinin özellikleri;

fibabanka1
Fibabankadan cep telefonu alımlarınız için kredi alabilirsiniz.
 • VATAN boşluk T.C. kimlik numaranızı 3422′ ye göndererek kolayca kredi başvurunda bulunabilirsiniz.
 • Bankanız hakkınızda tahkikat yapacaktır. Bu sebeple onay mesajı göndererek bankanın size dönüş yapmasını bir süre beklemeniz gerekiyor.
 • Şayet banka tarafından size olumlu dönüş yapıldıysa gitmeniz gereken yer banka şubeleri değildir.
 • Krediyi 3 ay, 6 ay, 10 ay ve 12 ay taksitli faizsiz olarak kullandırılıyor.
 • Olumlu SMS onayının ardından Vatan bilgisayar şubelerine giderek mağaza içinde bulunan Fibabanka yetkilileri ile görüşmelisiniz.
 • Onay mesajını yetkililere iletmenizin ardından kredi sözleşmeniz dijital ortamda hazırlanacaktır.
 • Bu süreçte almak istediğiniz ürünle alakalı detaylı bir incelemede bulunabilirsiniz.
 • Sözleşmeyi imzalamanızın ardından krediniz hemen tarafınıza teslim edilecektir.
 • Faiz ödemesi yapmadan kredinizi 8 ay taksit ile ödeyebileceksiniz.

Bu sayede cep telefonu alımı için ödemenizi aslında 8 taksitle gerçekleştirmiş olacaksınız. Tek fark ödememeleri Vatan Bilgisayar’a değil de Fibabanka şubelerine yapmanızdır. Müşteriler faizsiz olan kampanyalardan yalnızca 1 defalığına mahsus olarak faydalanabilirler. Ödemeler için otomatik ödeme talimatının yapılması gerekmektedir. Banka gerekli incelemeler neticesinde size kredi de vermeyebilir. Bu durum tamamen bankanın tekelindedir.

Bilgisayar ve 3.500 TL. ’ye kadar cep telefonu alımlarında 12 ay taksitli faizsiz kredi kullanabilirsiniz.

Bankanın müşterilerine sunduğu başka bir kampanya daha vardır. İphone dahil tüm cep telefonu alımlarında faizsiz peşin fiyatına 15 Taksit yapılmaktadır. Bu kampanyaya katılmak için de yine bankanın SMS başvuru numarası olan 3422′ ye mesaj gönderebilirsiniz.. Detaylar.

Denizbank Media Markt Kredisi 2022

Medimarkt’ dan alışveriş yapanlara Denizbank kredi desteği sunuyor. Bankalar cep telefonu kredilerini teknoloji ürünleri ile yaptıkları anlaşmalar sonrasında vermektedir. Denizbank da Mediamarkt ile anlaşma yaparak müşterilerine kredi vermektedir. Yapmanız gereken başvuru formunu doldurarak banka tarafından kredi alımınız ile size gönderilecek olan onay mesajını beklemektir. Denizbank Media Markt kredi desteğinden yararlanmak için T.C. kimlik numarası yazıp 3280’e mesaj atmak yeterlidir. Ardından seçtiğiniz ürünün mediamarkt.com.tr üzerinden ödemesini yaparak faturanızı alın.  

Denizbank Media Markt kredisi Veriyor

Ürünü seçerek hemen satın alabilirsiniz. Krediniz 7 gün içinde onaylanacak ve banka şubelerine giderek kredinizi alabileceksiniz. Taksitlendirme işlemleri de şubeden halledilecektir. Denizbank’ tan alacağınız kredinin vadesi 12 aydır. Cihazın maliyeti kadar olan tutar hesabınıza yatırılacak ve ödemelerinizde kullanacaksınız. Geçerli olan kampanyaları incelemek ve kredi başvurusunda bulunmak için tıklayınız.

Aktifbank

Aktifbank müşterilerine taksitli alışveriş kredisi vermektedir. Bu kredi teknolojik ürün alımlarında geçerli olmaktadır. Asgari kredi limiti 500 TL, azami kredi limiti ise 30 bin TL’ dir. Kredi vadesi 36 aydır. N kolay kredi aracılığı ile SMS yolu ile kolayca kredi başvurusunda bulanabilirsiniz. TAKSİT boşluk T.C. kimlik numaranızı yazarak 3050′ ye SMS göndermeniz halinde kredi başvurunuzu kolayca bankaya iletmiş olacaksınız. Geri ödemeler PTT’ den kabul edilmektedir. Ayrıca PTT’ matiklerden kolayca taksit ödemelerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Krediye uygulanacak olan kredi faiz oranı %1,39′ tür. Aktifbank kredileri hakkında detaylı bilgi almak ve kredi hesaplaması yapmak için tıklayınız.

cep-telefonu
Cep telefonu alımlarınızda Aktifbank’ ın kredilerini kullanabilirsiniz.

Cep telefonu alımlarınızda bankaların müşterilerine uygun faiz oranı ve vadelerle sunduğu ihtiyaç kredilerinden de faydalanabilirsiniz. Ayrıca taksitle cep telefonu alamayacağınız için GSM operatörlerinin kampanyalarından da faydalanabilir ve faturalı hattınızda var olan puanlarınızın yettiği ölçüde cihaz alımlarınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Cep telefonu kredileri veren bankaları ve kampanyalarını sizler ile paylaştık. SMS numaraları vasıtası ile kolayca kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Yeni cihazın hayırlı uğurlu olmasını dileriz. 🙂


Hakkında Esnaf Kefalet

Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifinde uzun yıllar çalıştım ve emekli oldum. Gönüllü olarak tüm esnaf meslektaşlarıma başvuru için yapmaları gerekenleri anlatmaktayım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.