Ziraat Bankası Traktör Kredisi 2023 Hesaplama (Güncel)

Ziraat Bankası Traktör Kredisi 2022 Hesaplama

Tarım işçilerinin meslekleri gereğince işlerini tam anlamıyla gerçekleştirmek amacı ile bazı aletlere ve taşıtlara ihtiyaçları bulunmaktadır. Traktör de bunlardan biridir. Fiyat olarak pahalı bir taşıt olmasından dolayı tarım işçilerinin belirli bir birikimi olmadan karşılayabilecekleri bir meblağ değildir. Ya nakit birikimi yaparak ya da bankaların verdiği traktör kredisine başvuruda bulunarak bu ihtiyaçlarını giderebilmektedirler. Bankaların traktör kredisi için verdiği vadeler 72 aya kadar çıkarılmaktadır. Peşinat ödemeden de traktör kredisine sahip olabilirsiniz. Ziraat Bankası, Denizbank gibi bankalar traktör kredisi vermektedir. Bu bankaların traktör kredisi hesaplamalarına ve bu kredi için gerekli belgelere içeriğimizden ulaşabilirsiniz.

Bankaların dışında özel bir firma olan Koç Finans da traktör kredisi vermektedir. Ziraat Bankası traktör kredileri ile ilgili dosya masrafları ve tarım aletleri kredilerinin hesaplamaları ile ilgili tüm detaylar haberimizde..

72 Ay Vade İle Traktör Kredisi

Bankalar çiftçilere destek olmak amacı ile her yıl kredi desteği vermektedir. Tarım için gerekli olan birçok malzeme için kredi fırsatı sunulmaktadır. Traktör kredileri için de son dönem için bir müjde gündeme geldi. Traktör kredilerinin vade oranları 72 aya çıkartıldı. Tarımın canlanması ve gelişmesi için devlet bankaları farklı kampanyalar ile çiftçilere destek sağlarken, Denizbank, TEB, İş Bankası gibi özel bankalar da verilen desteğe katılmışlardır. Kredi yalnızca 0 ve 2. el traktörlere verilmektedir.

72 Ay Vade İle Traktör Kredisi

72 Ay Vade İle Traktör Kredisi 2023

Traktör Kredisi Veren Bankalar 2023

Köyde yaşayan veya köye dönüş sağlamak isteyenler çiftçilik işine soyunurlar. Bankalar da bu tarım işçilerine destek sağlamaya devam ediyor. Traktör kredisi veren bankalar ve bu bankaların 0 ve 2. el faiz oranları aşağıdaki gibidir:

 • Ziraat Bankası,
 • Halkbank,
 • Şekerbank,
 • Denizbank,
 • Türkiye Ekonomi Bankası (TEB),
 • İş Bankası,
 • Akbank,
 • QNB Finansbank,
 • Yapı ve Kredi bankasıdır.

Ziraat Bankası Traktör Kredisi

Her sene çiftçiye tam destek sağlayan halk dilinde tarım bankası olarak adlandırılan Ziraat Bankası bu yılda çiftçiler için uygun faiz oranları ve uzun vadeler ile traktör kredisi vermektedir. Ziraat Bankasının bu avantajlarından siz de yararlanabilirsiniz. Geçtiğimiz yıllarda da olduğu gibi bu yılda en uygun faiz oranlarını Ziraat Bankası vermektedir.

Tarımsal Mekanizasyon Kredili Satışına Esas Deney ve Denetimler İle İlgili olan Tebliğ” de yayımlanan esaslara uyularak zirai kredilerde, sıfır veya ikinci el (azami 5 yaş) belgeli traktörler için sabit faiz oranları ile kredi vermektedir. Ziraat Bankası hayvan kredisi faiz oranları hakkında bilginiz var mı?

Traktör Kredisi Almak İçin Gerekli Koşullar

Ziraat Bankasından traktör kredisine başvuru yapmak için çiftçilerin bazı koşulları yerine getirmeleri gerekmektedir. Bu koşulları sağlamayan çiftçiler bankanın verdiği krediden faydalanamayacaklardır. Gerekli koşullar aşağıdaki gibidir;

 • Traktör kredisini almak için ilk olarak Çiftçi Kayıt Belgesini almaları gerekmektedir. Çiftçi Kayıt Belgesi, siz tarım işçilerinin çiftçi olarak üretim gerçekleştirdiğinizin ispatıdır.
 • Bir diğer husus ise her kredi çekme işlemindeki gibi kredi notunuz ve kredi geçmişi sicilinizdir. Başvuru yapmanız halinde banka geçmişteki ödemelerinize bakacaktır. Eğer olumsuz sonuçlar ile karşılaşılır ise krediyi alamayabilirsiniz.
 • Krediden faydalanabilmek için devlete vergi gibi borçlarınızın bulunmaması gerekmemektedir.
 • Adres bilgileriniz için bankalar sizden güncel elektrik, su veya doğalgaz faturası isteyebilir. Ya da yerleşim yerinizi gösteren ikametgah belgesi de talep edebilir.
Ziraat Bankası Traktör Kredisi

Ziraat Bankası Traktör Kredisi veriyor.

Traktör Kredisi Nasıl Alınır?

Traktör kredisi alabilmek için Ziraat Bankasının; değişken faizli traktör kredileri, sabit faizli traktör kredileri ve ikinci el traktör kredileri gibi üç çeşit seçeneği bulunmaktadır. Sırası ile bu traktör kredilerinin nasıl alınacağını inceleyelim..

Değişken Faizli Traktör Kredilerinden Faydalanıldığında; 

Yeni veya kullanılmış traktörler için 3 ay, 6 ay veya 12 ay da bir geri ödeme seçenekleri ile proforma fatura ya da satış teklif mektubunun en fazla yüzde 75‘ine kadar traktör kredisini kullanabilirsiniz.

Sabit Faizli Traktör Kredilerinden Faydalanıldığında; 

Ziraat Bankası ile anlaşmalı olan bayiler ve firmalar aracılığı ile satılan yeni veya kullanılmış traktörler için, 3 ay 6 ay veya 12 ay da bir kere geri ödeme seçenekleri ile satış teklifi mektubu ya da proforma faturanın en fazla yüzde 75‘ine kadar, vade süresi bitene kadar sabit faiz oranları teminatı ile traktör kredisi kullanabilirsiniz.

İkinci El Traktör Kredisinden Faydalanıldığında;

Bu krediden en fazla 5 yaşındaki traktörler faydalanabilmektedir. Krediyi 3 ay, 6 ay veya 12 ayda bir geri ödeme seçenekleri ile geri ödeyebilirsiniz. Ödenecek olan kasko bedelinin %75‘ine kadar, değişken veya sabit faiz oranları ile kredi kullanımınızı gerçekleştirebilirsiniz. Bu kredilerden faydalanmak için Ziraat Bankası şubelerini ziyaret ederek gerekli belgeler ile başvuru yapmanız gerekmektedir. Aynı zamanda Ziraat Bankasının çiftçilere özel hazırladığı diğer kampanyalar hakkında da bilgi alabilir ve onlardan da faydalanabilirsiniz.

Ziraat Bankası Traktör Kredisi Faiz Oranları Hesapalama

Bu krediden yararlanmak için gerekli koşulları sağladıysanız sıra faiz oranlarına gelmiştir. Bütün bankaların bu konuya ilişkin faiz oranlarına incelemeden traktör kredisi çekmemenizi tavsiye ederiz. Satış tutarının maksimum %75‘ine kadar çıkan kredide farklı seçenekler de bulunmaktadır. Diğer birkaç özel bankalarda faiz oranlarının senelik yüzdesi 15 ile 20‘ya yakın bir oranda iken Ziraat Bankasının traktör kredisi için verdiği faiz oranları yüzde 5 ile yüzde 7 arasında değişiklik göstermektedir.

 • 30 bin TL kredi çekmeniz halinde yüzde 6 faiz oranı uygulandığında yıllık ödemesi 7 bin 800 TL. toplam ödemesi ise 39 bin TL.. olacaktır.
 • 40 bin TL kredi çekmeniz halinde 5 yıl vadeli işlemlerde yılda bir kere ödemeli traktör kredisi çekmeniz halinde taksit ödemeleriniz 10 bin 400 TL. olacaktır.
 • 50 bin TL kredi çekmeniz durumunda 5 yıl vadeli işlemlerde yılda bir kere ödemeli kredi için 13 bin TL. toplamda ise 65 bin TL. kredi ödemesi olacaktır. Banka faiz oranlarının değişebileceğini unutmayınız.

Traktör kredisi hesaplamalarını linke tıklayarak yapabilirsiniz. http://www.turktraktorfinans.com.tr/kredi-hesaplama

Halkbank Traktör Kredisi

Tarım sektörüne canlılık kazandırmak adına çalışmalar yaparak traktör kredisi veren bankalardan biri de Halk Bankasıdır. Halkbank 60 aya kadar varan vade seçenekleri ve uygun faiz oranları ile çiftçilere traktör kredisi imkanı sunmaktadır. Bu krediden faydalanmak için en yakın şubeyi ziraat ederek başvuruda bulunabilirsiniz. Banka ister yeni ister ikinci el (azami 5 yaş) traktör alımında satış üzerine yapılan fatura bedelinin yüzde 70‘ine kadar kredi vermektedir.

Halk Bankasından traktör kredisi alabilmek için;

 • ”0” kilometre yeni traktör alımlarında Katma Değer Vergisi dahil fatura bedelinin==> maksimum %70‘i kadar kredi alabilirsiniz.
 • İkinci el traktör temin etmeniz halinde oluşan kasko bedelinin==> %50‘si kadar krediden faydalanabilirsiniz.
 • ”0” kilometre biçerdöver, pancar sökme makinesi, pamuk toplama makinesi gibi makineler için de Katma Değer Vergisi dahil fatura bedelinin==> %70′i kadar kredi kullanabilirsiniz.
Halkbank Traktör Kredisi

Halkbank Traktör Kredisi

Vakıfbank Traktör Kredisi

Çiftçilere destek sağlayan bankalardan biri de Vakıfbank’dır. Tarım sektöründe canlılık, gelişme ve ilerleme hususlarında bankalar tam destek ile çiftçilerin yanında olmaktadır. Vakıfbank’da traktör kredisi ile çiftçilere 60 aya varan vade ve uygun faiz oranları seçenekleri sunmaktadır. Banka belirlenen fatura bedelinin %75′ine kadar kredi kullanımına izin vermektedir.

Geri ödemelerde ise 3 ay, 6 ay veya 12 ayda bir esnek ödeme kolaylığı sağlamaktadır. Başvuru yapmak için en yakın Vakıfbank şubesine nüfus cüzdanınız ile birlikte müracaat edebilirsiniz.

Şekerbank Traktör Kredisi

Sıfır ya da ikinci el traktör alımlarında çiftçilere destek olarak kredi veren bankalardan biridir. Kredi vadesini maksimum 60 aya kadar yapmaktadır. İkinci ek traktör alımında traktörün yaşı 5’den fazla olmamalıdır. Yeni yani sıfır traktör alımlarında fatura bedelinin %75’i kadar, ikinci el traktör alımlarında ise %60‘ı kadar kredi fırsatı vermektedir. Kredinin geri ödemelerinin ise 12 ayda bir kere olmasını talep etmektedir.

Bankaların traktör kredileri bu şekildedir. Traktör kredisi veren diğer bankaları da inceleyebilirsiniz. Krediden faydalanmak isteyen çiftçiler şubelere müracaat ederek gerekli bilgileri detaylıca öğrenebilir ve başvuruda bulunabilirler. Tarımsal projelere verilen destekleri de inceleyebilirsiniz.

Sende Yaz