Anasayfa / Ekonomi / Yerli Otomobil İçin Yeni Açıklama Geldi
Yerli Otomobil İçin Yeni Açıklama Geldi
Yerli otomobilin ilk olarak spor modelleri çıkmış olacak!

Yerli Otomobil İçin Yeni Açıklama Geldi

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı  yerli otomobil hakkında merak edilen soruları yanıtladı. Özellikle gelecek olan bu otomobillerin orta ve üst sınıfa hitap edeceğinin bilgisini veren bakan, 5 modelli bir yapıya sahip olacağını ve ilk olarak spor modelinin üretileceğini belirtti. İlk olarak aracın bu halinin görüleceğini belirten bakan bunun yanında aynı segmentte yer alan emsallerinden daha kaliteli bir yapıya sahip olacağına değindi.

Toplantıya katılan bakan gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Bakanın gündeminde ise yerli otomobilden yurtiçinde gelişen önemli olaylara kadar çeşitli konular vardı. Toplantı sırasında önemli açıklamalarda bulunan bakan özellikle Cumhur  ittifakının ülkenin güvenliği ve birliği açısından son derece önemli olduğunu vurgularken muhalefetin tutumunu eleştirdi ülkenin güvenliğinin dışarıdan başladığını belirten bakan bu nedenle PKK’nın eylem yapma durumunun tamamen kırıldığını ve kandil operasyonunun özellikle son zamanlarda baş belası olduğunu belirttim. Cumhur ittifakının ise bunun yanında ülke birliğini ve bütünlüğünü oluşturacak bir durum olduğunu belirten bakan ülke güvenliği için buna gereksinim duyduklarını belirtti.

Cumhur ittifakı daha değerli bir ittifak konumunda bulunuyor

15 Temmuzdan sonra gelişen süreç içinde AK Parti ile Milliyetçi Hareket Partisi’nin bir araya geldiğinden bahseden Bakan, özellikle ülkenin daha güvenilir bir gelecek yaşaması açısından Bahçeli’nin büyük bir sağduyu içinde hükumete Destek olduğunu belirtti. Bu bakımdan Cumhur ittifakının tamamıyla değerler ittifakını içerdiğini belirten bakan karşı tarafın ittifakının ise daha çok öfkeye ve nefrete dayandığında belirtti. Karşı tarafın ittifakının sadece cumhurbaşkanını göndermeye yönelik bir İttifak olduğunu belirten bakan bu nedenle hayat tarzlarının değerlendirilmesi gerektiğini ve değerlere bağlı olarak bu konu hakkında gerekli şekilde düşünülmesi gerektiğinin altını çizdi.

Yerli otomobilin ilk olarak spor modelleri çıkmış olacak!

Özellikle son günlerde sıkça gündeme gelen yerli otomobil içinde fikirlerini paylaşan bakan Özlü bu alanda hedeflerin büyük olduğundan bahsetti küresel anlamda bir başarının hedeflediklerini belirten bakan hedefin sadece yurtiçi kapsamlı olmadığını ve yurt dışında da başarı elde etmek ettikleri istediklerinden bahsetti. Bakan arabanın tasarlama sürecinde olduğunu belirtirken iç pazar  içinde yüzde 15 civarında bir pazarın hedeflendiğini ve bütün çalışmaları fizibilite ekibe bağlı olarak gerçekleştirdiklerini duyurdu. Bunun 2 fazlı bir proje olduğundan bahsederken, 1. fazında ortakların belirlenmesi şirketleşme ve yatırım tespitinin yapılması sağlanırken 2. olarak ise tasarımın yapılması gibi konulara ağırlık verildiğini belirtti. Özellikle piyasa içinde hangi segment otomobilin satın alabileceğini göre karar vereceklerini belirten bakan ilk olarak spor modelin görüleceğini ve bu modellerin özellikle gençler arasında rağbet gören modeller arasında olduğunu belirtti. Aracın ucuz olmasının önemli olduğundan bahseden Özlü, özellikle satışın onlar için bu konuda en büyük amaçlardan birisi olduğunu ve daha çok bu hesabın ön planda olduğunu belirtti.


Hakkında Esnaf Kefalet

Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifinde uzun yıllar çalıştım ve emekli oldum. Gönüllü olarak tüm esnaf meslektaşlarıma başvuru için yapmaları gerekenleri anlatmaktayım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.