Anasayfa / Araç Kredisi / Vadeli Traktör Satan Galeriler (ÇİFTÇİLERE DESTEK)
Vadeli Traktör Satan Galeriler

Vadeli Traktör Satan Galeriler (ÇİFTÇİLERE DESTEK)

Oto galeriler arasında son dönemde hızlı bir şekilde yayınlan senetle alışverişlerin başında traktör satışları yer almaktadır. Ülkemizde bulunan tüm il ve ilçelerde yer alan galeriler arasında hemen hemen birçoğu vadeli traktör satışı yapmaktadır. Bu duruma etken olan bir diğer faktör ise devletimizin genç çiftçilerimiz için sağlamış olduğu hibeler ve desteklerde yer almaktadır. Bunun yanı sıra hibe ve teşviklerden yararlanamayan çiftçilerimizin peşinat verecek kadar toplu bir miktarda nakde sahip olmaması da bir diğer etken olarak karşımıza çıkmaktadır. Ülkemizde tarım alanlarının geniş olması ve kentten köye dönüş projeleri sayesinde de tarımsal alanların giderek arttırılması traktör kullanımının çoğalmasına sebep olmuştur. Bu sebeple de vadeli traktör satan galerilerin de sayısı giderek artmıştır. Galericilerin yanı sıra sahibinden vadeli traktör, taksitli traktör, köylüden satılık traktör gibi ilanlar ile de karşılaşmaktayız. Vade ile traktör satın almak isteyen çiftçilerimiz ise bu seçenekler arasında kendisine en uygun olanı seçerek traktör sahibi olabilirler. Ayrıca vade ile traktör satışlı yapan galeriler 5 ile 10 yıl arasında taksitlendirme imkanı sağlamaktadır.

Ziraat bankasının genç çiftçilerimiz için sunmuş olduğu tarım kredileri hakkında ayrıntılı bilgi almak için tıklayınız.

Taksitle Traktör Satın Alma İmkanı

Köylerde yaşayan ve geçimini çiftçilik ile sürdüren vatandaşlarımızın aynı zamanda tarım alanında faaliyet gösterenlerin olmazsa olmazları arasında traktörler yer almaktadır. Tabiri caiz ise traktör çiftçiler için hayat kurtaran bir araç olarak da yorumlanabilir. Birçok alet ve ekipman ile birlikte kullanılan traktörler çok işlevsel oldukları için çiftçilerin yapmış oldukları işlerde çok daha hızlı ve verimli çalışmalarına da sebep olmaktadır. 1950 yıllarında ülkemizde traktör kullanılmaya başlanmıştır ve o günden bu güne kadar modeli, işlevi ve daha bir çok yönü ile birlikte kendilerine has bir piyasa oluşumuna sebep olmuştur. Ülkemizde tarım alanında yapılan faaliyetler sürdükçe, çiftçilerimiz var oldukça traktörlerin, her zaman bir piyasası olacaktır. Sıfır traktörlere sahip olmak isteyen vatandaşlarımız için her il ve ilçeye nakil yapılmaktadır. İkinci el traktörlerin hız kabiliyetlerinin az olması sebebi ile sadece yakın il ve ilçelerde bulunan bölgelere nakil yapılması tercih edilmektedir. Tüm bunların yanı sıra sıfır traktör satışı yapan galerilerin hemen hemen her bölgede bayileri bulunmaktadır bu durumda da çiftçilerimiz vadeli traktör satın alabilirken kolay ödeme seçeneklerinden de yararlanabiliyor.

Taksitle traktör satın alabilirsiniz.
Taksitle traktör satın alabilirsiniz.

Senetle Traktör Satan Yerler

Türkiye genelinde traktör üretimi Marmara ve Ege bölgelerinde yapılmaktadır. Bu sebepledir ki, İki bölge çevresinde bulunan il ve ilçelerde ikamet eden ve çiftçilik ile uğraşan vatandaşlarımız traktör alımlarında daha şanslı olmaktadırlar. Çünkü bu civarlarda traktör satışı yapan firmalar daha yaygın olarak karşımıza çıkmaktadır. Ayrıca 3 ile 5 yıl arasında vadeli olarak traktör satışı yapmaktadırlar. Ülkemizde bulunan çiftçiler dönemlik hasatları karşılığında geçimlerini sürdürmüş oldukları için senet karşılığında vadeli olarak traktör almayı tercih etmektedirler. Bu çiftçiler kazançlarına göre vadelerini belirleyebiliyorlar örneğin 3 aylık, 6 aylık veya 8 aylık dönemler aralığında senetlerini ödeyerek yalın veya ekipmanlı bir traktöre sahip olabiliyorlar.Senetle traktör satan yerlere müracaat edebilirsiniz.
Senetle traktör satan yerlere müracaat edebilirsiniz.

Sahibinden Satılık Taksitli Traktör

Taksit yaparak traktör satın almak istiyorsanız ilk aklınıza gelen yerler bayilikler veya galeriler olacaktır. Fakat sahibinden satılık traktör almak istiyorsanız eğer öncelikle almak istediğiniz modeldeki traktör piyasasını iyice araştırmalısınız. Daha sonra yakın çevrenizden başlayarak etrafınızda traktör satmak isteyen şahısların elindeki traktör hakkında bilgi edinmeli ve iyi bir araştırma yapmalısınız. Bunun sebebine bakmış olduğumuzda aracın bir yerinde hasar olup olmadığı, aktif durumda çalışıp çalışmadığı, piyasadaki değeri ve işlevinin önemli olması gibi ayrıntıların yanı sıra elden taksit imkanın sağlanmış olmasıdır. Çünkü bu devirde firmalar dışında böyle büyük araçlarda ve yüksek miktarlardaki menkul ve gayrimenkullerde elden taksitlendirme olanağına çok fazla sıcak bakılmaz. Hal böyle olunca da akıllara ister istemez olumsuz şeyler gelmektedir. Tüm bunların yanı sıra ikinci el veya sıfır bir traktör almak istiyorsanız ve yapacağınız alışverişi galeri ile yapmak istemiyorsanız. Sosyal medya üzerindeki siteleri takip ederek istemiş olduğunuz modelde ve fiyatta bir traktöre sahip olabilirsiniz.

İnternet üzerinden ikinci el traktör satışı yapan şahıslara ulaşmak için lütfen tıklayınız.

Evraksız Traktör Satanlar

Ülkemizde bulunan tüm il ve ilçelerde vadeli bir şekilde traktör satışı yapan galerin olduğunu az çok hepimiz biliyoruz. Bu sebeple tek tek isim vermemizin mümkün olmayacağını bildirirken bu galerilerin senet karşılığında istemiş olduğunuz vade türüne göre ödeme kolaylığı sağladıklarını da söylemeden geçemeyeceğim. Eğer yakın çevrenizde bulunan birileri var ise ve traktör satışı yapıyor ise size evraksız olarak da satış yapması mümkün olabilir. Fakat hayat şartlarının sıkıntılı olması ve dolandırıcılığın en üst safhada olması sebebi ile evraksız satış yapan birilerini bulmanız mümkün olmaya bilir. Tüm bu soruları kafanızdan atmak için traktör piyasasını iyi araştırmanız gerekeceği gibi aynı zamanda çevrenizde bulunan galericiler ile de görüşerek satın alma işlemleri hakkında bilgiler edinebilirsiniz.

Senetle Alım Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Vadeli ve senet karşılığında alım yaparken dikkat etmeniz gereken belli başlı konular bulunmaktadır. Bu sebeple satın almak istediğiniz aracı bir tamirciye göstermeniz sizin için iyi olacaktır. Aynı zamanda ikinci el alımlarda yanınızda bu konuya hakim olan yani traktör piyasasını iyi bilen birini götürmeniz de oldukça mantıklı bir adım olacaktır. Traktörler arazi araçları oldukları için yıpranma payları oldukça yüksektir. Ve elinde 30-35 yıllık traktör bulunan vatandaşlarımız araçlarını yenilemek istediklerinde eski ve işlevini kaybetmeye yüz tutmuş olan traktörlerini elden çıkartmak için piyasaya sürmektedirler bu sebeple de oldukça dikkatli olmanız sizin için çok faydalı olacaktır.

Yukarıda verdiğimiz alternatifleri kullanarak traktör satın alabilirsiniz.1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (3 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Hakkında Cemil Tefeciler

Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifinde uzun yıllar çalıştım ve emekli oldum. Gönüllü olarak tüm esnaf meslektaşlarıma başvuru için yapmaları gerekenleri anlatmaktayım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir