Anasayfa / Araç Kredisi / Traktör Kredisi Veren Bankalar 2021 Şartları Nelerdir?
traktör
Traktör Kredisi Veren Bankalar 2021 Şartları Nelerdir?

Traktör Kredisi Veren Bankalar 2021 Şartları Nelerdir?

Traktör kredisi köye dönüş, tersine göç ile birlikte yaygınlaşan bir kredi çeşididir. Nakit sıkıntısı traktör almak isteyenler tarafından sürekli olarak dile getirilmektedir. Son yıllarda daha da yaygınlaşan bu kredi türünün vade süresi uzatılmış ve 72 aya çıkarılmıştır. Bu kredi bazen tarım kredisi bazen de taşıt kredisi olarak isimlendirilerek bankaların düzenlediği kampanyalarla ile birlikte müşterilerin hizmetine sunulmaktadır. Çiftçilerimizin tarımda her türlü gereksinim duyduğu ekipmanlar için kredi sunan çok çeşitli bankalar bulunmaktadır.  2021 yılı itibari ile herhangi bir hibe haberi alınmadı. Fakat bankalar kredi vermeye devam etmektedir.

traktör-kredisi
Traktör alımı ile ilgili içinde bulunduğumuz yıl itibari ile ilgili hibe bulunmamaktadır. Ancak traktör kredilerinden faydalanabilirsiniz.

Traktör Kredisi İçin Aranan Şartlar Nelerdir?

Kredi ile traktör alma imkanından faydalanmak istiyorsanız sayacağımız şartları taşımanız gerekmektedir;

  1. Başvuru sahibi ister bayan ister erkek olsun kendisinden ÇKS belgesi istenmektedir.
  2. Kredi notunuz Risk Merkezi & Findeks KKB tarafından sorgulanmaktadır. (Geçmiş dönemlerde kredi kullanmadıysanız muhtemel bu sorgu sonrası karlı çıkacaksınız. Fakat daha önce kredi çektiyseniz ödemelerinizin düzgün olup olmaması sizi olumlu ya da olumsuz etkileyecektir.)
  3. Normal şartlarda kefil talep edilmez. Fakat kredi notunuz düşükse banka sizden kefil talep etmek isteyecektir.
  4. Kimlik fotokopinizi de başvuru evraklarınıza eklemelisiniz.
  5. Sizden vergi dairesi tarafından verilecek borcunuzun olmadığına dair bir yazı talep edilir.
traktör-kredisi2
Traktördeki yaş sınırına dikkat etmeniz gerekmektedir.

Dikkat Etmeniz Gereken Noktalar

Bankalar 0 traktörler için size finansman desteği sunarken ikinci el traktörler için de bu destekten faydalanabileceksiniz. Fakat dikkat etmeniz gereken nokta 5 yaş sınırıdır. Traktör firmaları genel olarak 0 traktörler için bankalar ile anlaşma yapmaktadırlar. Fakat 2. el traktörler için yaşa dikkat etmek gerekmektedir. Bankalar genel olarak 5 yaştan sonraki traktörler için kredi vermemektedir.

TAVSİYE:  2021 Yılı Otoban Hız Limitleri Süre Hesaplaması

Ziraat’ten Ekipman Desteği !

Tarımsal üretim yapan şahıs ya da firmalara Ziraat ekipman desteği sunmaya devam ediyor. Tarımsal üreticilere destek amaçlı traktör, biçerdöver ve diğer hasat makineleri ile çayır biçme, balya makinesi, süt sağma makinesi, yem karıştırma makinesi, pulluk, patoz makinesi, mibzer, suluk, yemlik gibi araçların alınması için 2021 yılı itibari ile Ziraat Bankasının kredileri devam etmektedir. Bakanlar kurulunda yer alan kriterlere haiz olmanız durumunda düşük faizlerle kredinizi Ziraat Bankası şubelerinden alabilirsiniz. Ziraat bankası hemen hemen bütün traktör firmaları ile anlaşmalıdır. Bu nedenle traktör mağazasına gittiğinizde satın almak istediğiniz traktörü belirlemeniz durumunda Ziraat’in üzerinizdeki elini hissedeceksiniz. Ziraat Bankası yıllık traktör kredisi faiz oranı %0,5’tir. İkinci el traktörler için ise %0,6 faiz oranı sunulur. Verilecek en fazla kredi miktarı traktörün fatura belgesinin %75’i oranındadır.

Hayallerinizi ertelemeyin, traktörünüzü Ziraat ile yenileyin.

İş Bankasından Traktör Kredisi

İş Bankası alacağınız 0 ya da 2. el traktörlerde size kredi desteği sağlamaktadır. 48 ay vade seçeneği ile traktör kredisi sunan İş Bankası, yalnız traktör değil diğer tarım ekipmanlarında da size destek sunmaktadır. Fakat yukarıda belirttiğimiz 5 yaş sınırına dikkat etmeniz gerekiyor. Çünkü İş Bankası 5 yaş sınırı kuralına uygulayan bankalardan biridir.Ayrıca 36 aya varan vade seçenekleri ile süt hayvancılığına ait ekipman kredileri de vermektedir.

şekerbank-traktör-kredisi
Traktör kredisi 2021 yılı itibari ile verilmeye devam etmektedir.

TEB

60 aya varan vade seçenekleri ve 1-3-6-12 ayda eşit ödeme seçenekleri ile krediniz TEB’den. Nüfus cüzdanı fotokopiniz, ikametgah belgeniz, tapu fotokopiniz ve proforma-kesin faturanız ile TEB şubelerine gitmeniz yeterli. Vadeli traktör satan galerilere ulaşmak için tıklayınız.

Vakıfbank

Traktör finansmanı sunan Vakıfbank yalnızca 0 değil 2. el traktör alımlarınızda da size yardımcı olacaktır. ÇKS kayıt belgeniz ile şubelere gittiğinizde kredi çekebileceksiniz.60 aya varan vadelerle traktör fatura bedelinin %75’ine kadar size sunulan kredi imkanından faydalanabilirsiniz. (Daha fazla bilgi için tıklayınız.)

TAVSİYE:  Senetle Araba Satan Galeriler 2021 (Doblo Kango Anında Teslim)

Akbank

Akbank 0 km ve 2. el traktör alımlarınızda size yardımcı olmaya devam ediyor. Anlaşmalı markalardan seçeceğiniz traktöre sahip olmanız için düşük faiz oranları ile Akbank çiftçinin yanında olmaya devam ediyor. Alacağınız 0 km traktörler için proforma tutarının %80’i değerinde kredi, 2.el traktörler için ise kasko ücretinin %60’ı oranında kredi seçenekleri sunulmaktadır.60 aya varan vade seçenekleri sayesinde taksitle borcunuzu ödeyebilir ve traktör sahibi olabilirsiniz.

kredi-traktör
60 aya varan vade imkanı ile traktör kredisi sunan bankalar mevcuttur.

Yapı Kredi Bankası

36 aya varan vade seçenekleri ile 0 km ve 2. el traktör alımlarında yardımcınız Yapı Kredi. 1, 3, 6, 12 ay olmak üzere eşit taksitler ve ödeme seçenekleri sizde Yapı Kredi’nin sunduğu traktör kredisinden faydalanabilirsiniz.Tarım bankacılığı adı altında Yapı Kredinin başlattığı birçok kampanya ve kredi imkanı mevcuttur. İncelemek için tıklayınız.

Şekerbank

Uygun vade seçenekleri ve düşük faiz oranları ile 0 ve 2.el traktör alımlarında Şekerbank da size kredi desteği sunmaya devam ediyor. Çiftçilere, tarım ile ilgilenen tüzel kişilere kredi verilmektedir. Alacağınız traktör 0 km ya da bulunulan sene içinde alınmış ise traktör teslim tutarının %60’ına kadar banka tarafından kredi imkanı sağlanmaktadır. Sizde kredinizi Şekerbank’tan kullanmak istiyorsanız en yakın şubeyi ziyaret etmeniz gerekmektedir.

Halkbank

Sıfır kilometre ya da ikinci el traktör ve diğer tarım ekipmanları alımınızda Halkbank yanınızda. 60 ay vade imkanı sunan banka 0 km alımlarınızda KDV fiyatı dahil olmak üzere faturada yazan traktör bedelinin %70’i kadar, ikinci el alımlarınızda kasko ücretinin en fazla %50’si tutarını karşılamaktadır. Halkbank traktör kredisi ve diğer ekipman kredilerinden faydalanabilirsiniz.

TKDK tarafından traktör kredisi verilmemektedir. Diğer devlet desteklerinden yararlanabilir veya bankaların uygun faiz ve vade seçenekleri ile verdiği kredilerden yararlanabilirsiniz.


Hakkında Ekonomi Uzmanı (N)

Ekonomi konusunda bilgi ve deneyim sahibiyim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir