Anasayfa / Kredi Kartı / Suriyeliler’e Kredi Kartı Veren Bankalar ve Şartları (Güncel Faizler)
suriyelilere-kredi-kartı
Suriyeliler'e Kredi Kartı Veren Bankalar ve Şartları

Suriyeliler’e Kredi Kartı Veren Bankalar ve Şartları (Güncel Faizler)

Ülkemizde 3 milyonu aşkın Suriye vatandaşı yaşamaktadır. Bu kişilere bankalar ve finans kuruluşları ihtiyaç ve konut kredileri vermektedir. Ayrıca bu kişilerin kredi kartı kullanmaları da mümkün olmaktadır. Oturma ve çalışma izni olan vatandaşların kredi kartı alımları daha kolaydır. Çünkü banka bu kişilerden garantör talep etmektedir. Düzenli maaş aldığınızı kanıtlar bir belgeye sahip olmanız neticesinde size kredi kartı vermeyecek banka yoktur. Yabancı uyruklu vatandaşların en çok merak ettiği sorulardan biri Türk Bankalarının kendilerine kredi kartı verip veremeyeceğidir. Bu soruya cevabımız evettir. Ancak bankaların belirli şartları yerine getirmeniz durumunda size kredi kartı verebileceğinin altını çizmekte yarar vardır. Suriye vatandaşlarına kredi veren bankalar ile ilgili bilgi almak için tıklayınız.

kredi kartı - Suriyeliler'e Kredi Kartı Veren Bankalar ve Şartları (Güncel Faizler)
Yabancı uyruklu vatandaşlara da kredi kartı verilmektedir.

Kredi Kartı Alabilmek İçin Genel Şartlar

Öncelikle internet üzerinden kredi kartı başvurusunda bulunmanız pek mümkün olmayacaktır. Çünkü bankalar T.C. kimlik numarası ile giriş yapmanızı istemektedir. Bu nedenle işinizi garantiye almak için banka şubelerine giderek bizzat başvuru yapmanız gerekmektedir. Kredi kartı sözleşmesi Türkçe olacağından bu kişilerin bir vekil eşliğinde bankalara gitmeleri daha uygundur. Bu durumda sözleşmeyi vekil imzalayacaktır. Ayrıca bankalar için en önemlisi gerçekleşecek olan ikna sürecidir. Düzenli ödeme yapabileceğinizi bankaya izah etmeniz gerekir. Bu nedenle  bir gelir belgesine sahipseniz bunu bankaya sunmalısınız. Gelir belgesi ya da maaş bordrosu olarak talep edilen belgeyi çalıştığınız iş yerlerinden alabilirsiniz. Ayrıca banka en az 2 kefil talep edecektir. Ayrıca vatandaşı olduğunuz ülke tarafından verilen kimlik kartınızın fotokopisi de gerekmektedir. Oturma ve çalışma izni belgelerini de şubeye getirmeniz gerekecektir. Şayet sahip olunan bir taşınmaz varsa bunun teminat olarak da gösterilmesi istenebilir. Ayrıca daha önce bir kredi notunuzun olmaması da size avantaj sağlayacaktır.

Fibabanka

Fibabanka yabancı müşterilerine kredi kartı imkanı sunan bankalar arasında yer alıyor. Alışveriş faiz oranını %2.25 olarak belirleyen Bankanın sunduğu kredi kartı seçenekleri ile yurt içi ve yurt dışında nakit para çekimi yapabilirsiniz. Ayrıca kredi kartları için ödenen yıllık ücreti de ödemek zorunda kalmayacaksınız. Ön başvuru formunu doldurarak yabancıların başvuru yapması oldukça zordur. Çünkü bu formda sizden T.C. kimlik numarası girmeniz istenecektir. Bu nedenle kredi kartı başvurusu yapmak için size en yakın şubeye gitmeniz gerekmektedir. Ayrıca kredi kartınıza ek bir kart almanız da mümkündür. Bu kart alacağınız kredi kartı ile birbirine bağlı durumlardır. Farklı kampanya imkanlarından faydalanmak için ek kart sahibi olmanız gerekmektedir. Ek kartın limitini siz belirlersiniz. Ayrıca asıl kredi kartında da ek kredi kartında da bonus kazanma imkanınız vardır.

fibabanka - Suriyeliler'e Kredi Kartı Veren Bankalar ve Şartları (Güncel Faizler)
Üstelik Fibabanka kredi kartları hem yurt içinde hem de yurt dışında kullanılabilmektedir.

Fibabanka’ nın sunduğu kredi kartı hizmetinden faydalanmak için sahip olmanız gereken şartlar vardır;

  • En az iki kefil
  • Vatandaşı olduğunuz ülkenin vatandaşlık belgesinin fotokopisi
  • Taşınmazınız varsa tapu fotokopisi
  • Gelir belgesi ya da maaş bordrosu ekraklarını hazırlayarak banka şubesine gitmeniz yeterli olacaktır.


Akbank

Akbank‘ da yabancı uyruklu kişilere kredi kartı veren bankalar arasındadır. %2,25 faiz oranı ile kredi kartı hizmeti veren Akbank’ dan alacağınız kredi kartlarının kullanımı ücretlidir. Klasik kartlarda 108, 50 TL kart kullanım ücreti kesilmektedir. Diğer bankalar gibi internetten kredi kartı başvurusu yapmanız mümkün olmaz. Çünkü kimlik teğidi için bankalar müşterilerinin T.C. kimlik numaraları ile sisteme giriş yapmalarını istemektedir. Bu nedenle banka şubelerine giderek kredi kartı başvurusu yapmanız gerekecektir. Gelirinizi belgelemeniz dahilinde banka size kredi verecektir. Aynı zamanda sizden kefil de isteyecektir.

axess - Suriyeliler'e Kredi Kartı Veren Bankalar ve Şartları (Güncel Faizler)
Axess kartınız ile yaptığınız alışverişlerde bonus kazanabilirsiniz.

Pasaport fotokopinizi de hazırlayarak bankaya gitmeniz ve sözleşme metnini imzalamanız ile kredi kartı başvuru işlemini tamamlamış olursunuz. Ayrıca ikametgah adresi de talep edilerek kartınız bu adrese gönderilir. Kredi kartınızı teslim aldıktan sonra Axess kartın avantajlı dünyasından faydalanabilirsiniz. Ayrıca acil nakit ihtiyaçlarınız için Akbank’ ın bir kampanyası daha var. Sms gönderimi yöntemi ile anında 500 TL’ ye kadar para hesabınıza gelebilir. Bunun için yapmanız gereken tek şey  5990′a “PARA” boşluk ve kartınızın son 6 hanesini yazmanızdır. Kredi talebiniz bankaya iletilir iletilmez istediğiniz kadar nakit hesabınızda olur.

Garanti Bankası

Garanti Bankası, Bonus kart ile müşterilerine kredi kartı hizmeti sunmaktadır. Temassız kart özelliği sayesinde 50 TL’ ye kadar olan alışverişlerde çekim yapmanıza gerek kalmaz. Kredi kartına %2,25 oranında akdi faiz uygulanır. Ayrıca taksitinizi 1 sonraki aya aktarma gibi bir durum da mümkün olmaktadır. Hesabınızda para olmasa da rahatlıkla EFT yapabilirsiniz. Ödemelerinizi geciktirmeniz durumunda %2,75 oranında gecikme faizi uygulanır. Kart başvurusunda bulunmak için banka şubesine gitmeniz gerecektir. Bankanın sizden isteyeceği evrakları tamamlamanız durumunda kredi kartınız adresinize gelecektir. Ayrıca Banka yabancı müşterilerine gelir belgelerini sunmaları dahilinde ihtiyaç ve konut kredisi de vermektedir.

garanti bankası kredi kartı - Suriyeliler'e Kredi Kartı Veren Bankalar ve Şartları (Güncel Faizler)
Garanti Bankası Suriyeli müşterilerine kredi kartı imkanı da sunmaktadır. Kart başvurusu için size en yakın Garanti Bankası şubelerini ziyaret ediniz.

İNG Bank

İNG Bonus kart sayesinde siz de alışverişlerinizdeki nakit ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Başvuru yapmanız halinde 3 farklı kampanyadan yararlanmanız mümkün olacak. 30 gün süresince yapacağınız alışverişlerinizde yüzde 20 oranında bonus ve 50 TL’ lik bonus kazanabileceksiniz. 100 lira ve üzeri alışverişleriniz için 6 ay boyunca 3 taksit seçeneğinden faydalanmanız mümkün olacak. Ayrıca bin TL’ ye varan alışverişlerinizde 9 ay boyunca nakit avans imkanı sunulacak. İNG Bankın sunduğu kredi kartı hizmetinden faydalanmak için banka şubesini ziyaret edin. Kredi kartı başvuru süresince sizden bazı evrakları hazırlamanız istenecektir. Banka sizden bazı teminatlar sunmanızı ister. Bunları yerine getirmeniz durumunda kredi kartı başvurunuz onaylanır ve kartınız adresinize teslim edilir.

ing bank - Suriyeliler'e Kredi Kartı Veren Bankalar ve Şartları (Güncel Faizler)
İng Bank’ da müşterilerine uygun faiz oranları ile kredi kartı imkanı sunmaktadır.

QNB Finansbank

QNB Finansbank, Card Finans ile müşterilerine kredi kartı imkanı sunmaktadır. Acil nakit ihtiyacınız , fatura ödemeleri ve anlaşmalı mağazalardan alışveriş yapmak için bu kredi kartını kullanabilirsiniz. Para puanlarınız ile alışveriş yapmaya devam edebilirsiniz. Kredi kartı faiz oranı %2,25 olarak belirlenmiştir. Nakit avans faiz oranı da yine aynı şekilde hesaplanmıştır. Kredi kartı limitiniz ilk yıl gelirinizin 2 katını geçmeyecek şekilde hesaplanır. Bu nedenle kredi kartı almak için diğer bankalarda olduğu gibi gelir belgesi sunmanız zorunludur. Ayrıca çalışma izni, oturma izni gibi belgeleri de banka sizden talep edecektir. Kredi kartı faiz oranlarını öğrenmek için tıklayınız.

Sizde bu bankalar aracılığı ile sizden istenen belgeleri hazırlayarak şubeye gidiniz ve kredi başvurunuzu gerçekleştiriniz.1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (3 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Hakkında Ekonomi Uzmanı (N)

Ekonomi konusunda bilgi ve deneyim sahibiyim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Hopp!