Anasayfa / İş Fikirleri / Seyyar Satıcılıkta En Çok Para Kazandıran Sektör (Düşük Sermayeli)
Seyyar Satıcılıkta En Çok Para Kazandıran Sektör 660x322 - Seyyar Satıcılıkta En Çok Para Kazandıran Sektör (Düşük Sermayeli)
Seyyar Satıcılıkta En Çok Para Kazandıran Sektör

Seyyar Satıcılıkta En Çok Para Kazandıran Sektör (Düşük Sermayeli)

Ekonomik sıkıntıların fazlası ile baş gösterdiği şu dönemlerde iş kıtlığından dolayı vatandaş hangi işe sarılacağını şaşırdı. Ekonomik kriz sebebi ile işletmelerin küçülmeye gittiğini gözlemlemekteyiz. Bu kapsamda insanlar kendi işlerini yapma yoluna gitmeye başlamışlar ve para kazandıran işleri araştırmaya başlamışlardır. Küçük sermayeler ile yapılabilecek birçok iş bulunmaktadır. Bizde bu yazımızda sizlere yapılacak en kârlı işleri ve kısa sürede nasıl para kazanacağınızı anlatacağız. Yapabileceğiniz en bol kazançlı işi incelemek için yazımızı inceleyebilirsiniz.

Küçük Sermaye İle Yapılabilecek İşler

Küçük bir miktar sermayeniz var ve ne yapacağınızı bilmiyorsanız önerilerimize göz atabilirsiniz. Küçük sermaye ile yapılabilecek birçok iş vardır. Öncelikli olarak hangi işte yoğunlaşmanız gerektiğine karar vermeniz gerekmektedir. Hangi iş konusunda daha tecrübeli ve bilgi sahibisiniz bunları etraflıca düşünmeniz gerekmektedir. Yapacağınız işler konusunda kendinize bir iş planı yapmalı ve bu plan üzerinden harekete geçmelisiniz. Plansız, programsız ve özellikle bilgisiz bir işe girişirseniz yatırdığınız tutarı da kaybeder ve zarara uğrayabilirsiniz.

Ev yemekleri yapıp satmak gibi işler için küçük bir miktar sermaye yeterli olacaktır. Bu işlere girişim yapıp tutunmayı başarırsanız yatırım yaptığınız paranın kat kat fazlasını geriye kazanabilirsiniz. Örneğin; bölgenizde bulunan bir pasajın içinde veya alışveriş merkezlerinde bulunan çay ocaklarında ya da çay satan yerlerden bayilik alarak güzel kazançlar elde edebilirsiniz. Çiğköfte de günümüzde popülaritesi yüksek bir yiyecek haline gelmesinden dolayı adını insanlara duyurmuş ve müşteri yoğunluğu olan firmalardan bayilik alabilirsiniz. Bunun için bazı firmalar isim hakkı bile almadan yalnızca kurulum ücreti talep etmektedir.

En Çok Para Kazandıran İşler

Çok para kazandıracak olan işler için maalesef ki küçük sermayeler yeterli olmayacaktır. Bu işlerde küçük sermayeli işlerden farklı olarak hareket etmeniz gerekmektedir. Atacağınız her adımı kontrollü bir şekilde atmanız gerektiğini bilmelisiniz. Yanlış bir girişimde bulunmanız halinde olan paradan da olabilme ihtimaliniz oldukça yüksek olacaktır. Yüksek kazanç elde etmek istiyorsanız piyasanın hareketliliğine göre bir işe girmeniz gerekmektedir. Günümüzde önem arz eden ve güzel paralar kazanabileceğiniz işleri sizler için sıralayacağız.

Bebek veya Bayan Giyim Mağazası Açabilirsiniz

Bebek kıyafetleri günümüzde tekstil konusunda oldukça yüksek bir seviyede kazanç sağlamaktadır. Bebek kıyafetlerinin yanı sıra mama, bez, bebek aksesuarları, oyuncak gibi ürünlerin satışını gerçekleştirebilirsiniz. Oyuncak ve aksesuar kısmını atlarsak bezler ve mamalar bir bebeğin temel ihtiyaçları halindedir. Bu sebeple girişim hakkınızı bu işte kullanırsanız oldukça kârlı çıkabilirsiniz.

Bayan giyim mağazası açıp para kazanmak istiyorsanız birtakım eğitimler ve bilgiler almak zorunda olduğunuzu söylemek isteriz. Bir giyim mağazası açmak için günümüz trendini takipte kalmanız gerekmektedir. Sürekli olarak araştırmacı olmalı ve rakiplerinizden hep bir tık yukarıda olmalısınız. Farkınızı göstermelisiniz.

Cafe Bayiliği Alabilirsiniz 

Sıfırdan bir cafe kurmak, bayilik almak ve var olan bir yerin devamını sürdürmeye göre daha zor olacaktır. Mevcut bir yerin bayiliğini almanız veya tamamen devir almanız halinde mevcut müşteri kitlesi olması sebebi ile işletmenin işleyişine bir sıfır önde başlamış olursunuz. Müşteri aramakla, dükkan ve ürün tanıtımı yapmakla uğraşmak zorunda kalmazsınız. Cafe bistro bayilik veren firmaları inceleyebilirsiniz.

Seyyar Satıcılık

Seyyar satıcılık yapmak için bir sürü seçenek bulunmaktadır. Birçok ürün grubunun satışını gerçekleştirebilirsiniz. Bu iş için tabii ki her işte olduğu gibi belirli bir miktar sermayeniz olması gereklidir. Bütçeniz ne kadarlık bir şeye yetiyor ise o işe girişim yapmanız gerekmektedir. Bununla birlikte bulunduğunuz il veya ilçedeki sosyal ve kültürel özellikleri de göz önünde bulundurmanız gereklidir. Örneğin; seyyar satıcılığı midye satışı üzerine kullanmak istiyorsanız İzmir’de olan satışlar ile küçük bir ilçede gerçekleşen satışlar aynı olmayacaktır.

Seyyar Satıcılık - Seyyar Satıcılıkta En Çok Para Kazandıran Sektör (Düşük Sermayeli)
Seyyar Satıcılık yapabilirsiniz. 

Seyyar satıcılığın avantajları da, dezavantajları da bulunmaktadır. Avantajlarından bahsedecek olursak; ürün grubunu değiştirebilirsiniz. Örneğin bir ilde veya ilçede süt mısır satışı gerçekleştiriyorsunuz ve satışından çok para kazandığınızı düşünmüyorsanız ürün grubunuzu kış mevsiminde kestaneye çevirebilirsiniz. Dezavantaj olarak ise çok fazla sayıda rakibinizin bulunacağını söyleyebiliriz. Büyük ve kapalı alanı olan bir seyyar araç temin edememeniz halinde soğuk günlerde üşüme olasılığınız da çok yüksek olacaktır. Seyyar olacak yapabileceğiniz işleri tek tek sıralayalım. İçlerinden en iyisine karar vererek işe yatkınlık durumunuza göre siz de içlerinden bir tanesini seçin. Seyyar satıcılık ile ilgili gerekli evrakların neler olduğunu inceleyerek bilgi alabilirsiniz.Seyyar Araçta Simit Satmak

Bu iş yıllardan beridir süregelen bir meslek grubudur. Seyyar olarak simit satıcılığı yapmak için öncelikle ilgili belediyelerden gerekli izinlerin alınması gereklidir. Belediyeler tarafından her seyyar satıcı için benzer nitelikte yönetmelik hazırlanır. Daha sonra bu yönetmelikler doğrultusunda satıcıya ruhsat verilir. Seyyar satıcılık yapmak isteyen vatandaşlara belirli bir yer verilir ve yalnızca burada satış yapabilirler. Bu sebeple öncelikle belediyeye giderek kurmak istediğiniz işi anlatarak detaylı bilgi almanız ve kendinize bir yer kiralamanız gerekecektir. Aksi taktirde kafanıza göre bir yere simitçi tezgahı açarsanız aracınıza belediye tarafından el konulacaktır.

Seyyar Araçta Simit Satmak - Seyyar Satıcılıkta En Çok Para Kazandıran Sektör (Düşük Sermayeli)
Seyyar Araçta Simit Satabilirsiniz. 

Simit tezgahının sizle oldukça getirisi olacaktır. Çünkü okul önlerinde, pazarlarda, caddelerde, sahil kenarlarında yani aklınıza gelebilecek her yerde simit satıcılığı yapabilirsiniz. Belediyeye giderek gerekli izinleri alıp yeri de belirledikten sonra artık seyyar bir araba alarak işe koyulabilirsiniz. Bunun için ister kendi imalathanenizi açın isterseniz de bu işi yapan yerler ile anlaşabilirsiniz. Tezgahta simitin yanı sıra su, meyve suyu, ayran, peynir gibi yiyecek ve içecekleri de bulundurabilirsiniz.

Seyyar Araçta Mısır Satmak

Mısır her ne kadar yaz yiyeceği olsa da kışın da caddelerde sahil kenarlarında sıklıkla gördüğümüz oldukça lezzetli bir besindir. Mısır işinde seyyar satıcılık yapmak istiyorsanız 3 şekilde satış yapabilirsiniz. İster bardak mısır, ister suda haşlanan mısır, isterseniz de közde mısır yapabilirsiniz. Suda ve közde mısırı aynı anda satışını gerçekleştirerek daha da büyük kazanç sağlayabilirsiniz. Yine bu ürünlerin yanı sıra su satışı da yapabilirsiniz.

Seyyar Araçta Mısır Satmak - Seyyar Satıcılıkta En Çok Para Kazandıran Sektör (Düşük Sermayeli)
Seyyar araçta mısır satabilirsiniz. 

Bu işlemler için simit arabasından farklı olarak daha büyük bir araca sahip olmanız gerekebilir. Seyyar mısır satıcılığı yapmak istiyorsanız yine ilgili belediyelerden izin ve belirli bir yer almanız gerekecektir. Lezzeti muhteşem bir yiyecek olmasından dolayı herkes tarafından tercih edilmektedir. Bu sebeple de yatırım yaptığınız tutarın fazlasını kazanabilirsiniz. Bulunduğunuz yerin ekonomik, sosyal ve kültürel yapılarına göre adet başı fiyat belirleyebilirsiniz. Örneğin bir mısırı İstanbul, Eskişehir, İzmir gibi yerlerde 5 TL’ye satabilirsiniz. Ancak bunu bir ilçede bu fiyata satmanız pek de mümkün olmayacaktır.

Seyyar Kestane Satmak

Bu iş daha çok mevsimlik bir iştir. Kestane kış aylarının bir ürünü olmasından dolayı sezonunda satışı daha yararlı olacaktır. Bu iş için küçük bir seyyar araç size yeterli olacaktır. İnsanların işlek olarak kullandığı caddelerde ve sahil kenarı gibi yerlerde bu işi yapmanız halinde bu iş için yatırdığınız sermayenin kat kat fazlasını kazanabilirsiniz. Artan fiyatlar neticesinde kestaneye de zam gelmiş olduğu aşikardır. Bu sebeple de kilo ile aldığınız kestaneleri bölük bölük porsiyon hesabında satacağınızdan dolayı kâr yapma şansınız daha yüksek olacaktır.

Seyyar Kestane Satmak  - Seyyar Satıcılıkta En Çok Para Kazandıran Sektör (Düşük Sermayeli)
Seyyar kestane satabilirsiniz. 

Seyyar olarak kestane satışı yaparken aracınızı büyüterek yanında mısır, midye gibi ürünler satabilir, aynı zamanda da su satışı da gerçekleştirebilirsiniz. Belediyeden gerekli izinleri ve evrakları aldıktan sonra yeriniz de belirlendi mi artık bir seyyar satıcı olmaya hazırsınız demektir.

Pamuk Şekeri ve Elma Şekeri Satmak

Çocukların fazlalıkla ilgisini çeken bu iki yiyecek için herhangi bir araç satın almanıza gerek yoktur. Bunu park kenarlarında, mahallelerde, düğün salonlarında, caddelerde gezerek de yapabilirsiniz. Küçük bir sermaye ile başlayacağınız bu işte gelişme sağlamanız halinde seyyar bir araç satın alarak pamuk ve elma şekerinin yanı sıra midye, kestane gibi ürünleri de satabilir, farklı küçük oyuncaklar, balonlar ile çocukların bütün ilgisini üzerinize toplayabilirsiniz. Bir pamuk şekerinin 2 TL olduğunu düşünürsek günlük 50 tane satsanız 100 TL para kazanırsınız. Elma şekerini de 1,5 TL’ye satışa koyduğunuzu var sayarsak 75 TL‘de ondan kazanacaksınız demektir. Bir firma ile anlaşmışsanız parayı yarı yarıya bölüşmüş olsanız bile 88 TL cebinize kalacaktır.

Pamuk Şekeri ve Elma Şekeri Satmak - Seyyar Satıcılıkta En Çok Para Kazandıran Sektör (Düşük Sermayeli)
Pamuk Şekeri ve Elma Şekeri Satabilirsiniz. 

Bu işlem için de bağlı bulunduğunuz belediyelere giderek yapacağınız proje için izin ve belge almanız gerekmektedir. Aksi taktirde zabıta memurlarının yaptığı denetlemeler neticesinde işinize son verilebilir.

Seyyar Pilav Satmak

Bu işi özellikle tam iş yerlerinin ve öğrencilerin yoğun olduğu yerlerde kurmanız oldukça mantıklı olacaktır. Çalışanların ve öğrencilerin öğle aralarında çok tercih ettiği bir mekan olabilirsiniz. Nohutlu ve tavuklu pilav gibi alternatif seçenekler oluşturabilirsiniz. Bunların yanı sıra su, ayran, kola gibi içeceklerin de satışını gerçekleştirebilirsiniz. Tüm bu ürünler için size küçük bir seyyar araç yeterli olmayacaktır. Pilav ayakta yenmeyeceği için aracın dışında birkaç küçük masa ve sandalye ile sevimli bir ortam yaratabilirsiniz.

Seyyar Pilav Satmak  - Seyyar Satıcılıkta En Çok Para Kazandıran Sektör (Düşük Sermayeli)
Seyyar pilav satabilirsiniz. 

Pilav satıcılığı yapmak için de belediyeden gerekli izin belgelerinin ve yer alınmasının zorunlu olduğunu belirtmek isteriz. Pilav satıcılığı yapmak için çalışan ve öğrencilerin bulunduğu yerlerin yanı sıra insanların işlek olduğu caddelere ve sahil kenarlarına da tezgah kurulumu yapabilirsiniz. Satacağınız fiyatı bulunduğunuz il ve ilçenin ekonomik düzeyine göre belirleyebilirsiniz.

Seyyar olarak yapabileceğiniz işler bu şekilde olup bulunduğunuz bölgede en çok neyin satışı oluyor ise bu yönde satıcılık yapabilirsiniz. Örneğin İzmir’de satılan boyoz başka bir yerde çok gitmez. Bu hususa dikkat etmeli ve buna göre ne satacağınıza karar vermelisiniz.1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Hakkında Finansal Uzmanı (T)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Hopp!