Anasayfa / İş Fikirleri / Sermayesiz İş Nasıl Kurulur? Parasız İş Kurmanın Yolları
iş - Sermayesiz İş Nasıl Kurulur? Parasız İş Kurmanın Yolları

Sermayesiz İş Nasıl Kurulur? Parasız İş Kurmanın Yolları

Eminim ki herkes şuan içinden keşke sermaye gerekmese de bizde kendi işimizin patronu olsak diye geçiriyordur 🙂 İş kurmak ve kendi kendinizin patronu olmak isteyenler için altın değerinde fikirler sizler için… Sermayesi olmayanlar için yada az sermaye ile risksiz iş kurabilme gibi birçok mesleklerden sizlere için derleme yapacağız. Aklınıza takılan örneğin, kendi işimi kurmak istiyorum fakat sermayem yetersiz, riski olmayan gelir düzeyi yüksek olan işler nelerdir gibi daha bir çok soruya cevap bulacağız. Bir video ile başlayalım.

Yeni bir iş sahibi olmak için pek kişinin düşüncesi ve korkusu yüksek sermayeye sahip olmaktır ki yüksek sermaye gerektiren işler olduğu gibi az bir para ile de kendi işinizi kurabilirsiniz. Sadece kendinize güvenmek ve yapabileceğinize inanmak ile başlayabilir sizin için uygun olan, yapabildiğinizi düşündüğünüz yada yeteneğiniz olan bir konu hakkında neden kendi işinizi kurmayasınız ki.

SERMAYESİZ İŞ NASIL KURULUR?

Aslında hemen hemen herkesin zaman zaman kurduğu hayallerden biridir kendi işinin patronu olmak. Az sermaye ile ilgili iş kurma konusunda çok fazla bilgi bilinmemekle beraber bunun yanı sıra günümüz ekonomik  şartlarını da düşünürsek eğer vatandaşlarımız korkmakta. Oysaki değişen dünyamızda her yüzyılda insanoğlu için iş olanakları ve çeşitliliği git gide artmaktadır. Bunun için tek yapmanız gereken kendinize güvenmek fikir yürütmek ve yeteneklerinizi gözden geçirmenizdir.

sermayesiz iş fikirleri - Sermayesiz İş Nasıl Kurulur? Parasız İş Kurmanın Yolları
Sermayesiz iş fikirleri bulunmaktadır. 

SERMAYEM OLMADAN İŞ KURABİLİR MİYİM

Sermaye olmadan iş kurabilme herkesin hayalidir şüphesiz. Çalışmak ve para kazanmak insanın yaşam şartlarından en temelidir kuşkusuz. Bu yüzden iş kurmak istiyorum fazla sermayem yok neler yapabilirim, risk almak istemiyorum gibi arayışlar gayet normal ve doğaldır.

sermayesiz iş kurmak - Sermayesiz İş Nasıl Kurulur? Parasız İş Kurmanın Yolları
Sermayesiz iş nasıl kurulur? 

Sermayesiz işlerin yapılması işin sadece kendinizi sorgulamak gerekir ki yeteneğiniz ve biraz fikir yürütme sayesinde istediğiniz gibi bir işe sahip olabilirsiniz. Yetenek denilen kişiye özgü algı durumları ya da el becerisidir. Keşfedilmemiş yeteneklerinizi gün yüzüne çıkartmak için daha fazla beklemeyin.

Video 2;PARA GEREKTİRMEYEN İŞ FİKİRLERİ

Çalışan kişilerin çoğunluğu yaptıkları işten memnun değil ve kendine yatkın işler aramaktadır. Sermaye sahibi olmak günümüz şartlarında kolay olmadığı gibi birikim yada bir yerden destek almak  gerekir. Üstelik açılan iş yerinin de batırma riski vardır. Kazanmak bir tarafa daha fazla borç ile kendinizi başbaşa bulabilirsiniz. Onun için belki de en akıllıca yöntem yapabiliyorsanız eğer kendi işiniz için gerekli sermayeyi biriktirebilmektir. Riske karşılık dükkanınız işlemediği takdirde sadece elden bu iş için biriktirdiğiniz yatırımınız kaybolur. Gayet dikkatli ve tedbirli davranmak gerekir.

  • Ucuz çiğ köfte bayiliği,
  • Pazarcılık ve pazarda küçük malların satılması,
  • Ücretsiz verilen bayiliklerin alınması,
  • Hizmet sektöründe işyeri açma hemen hemen sermayesiz işlerdendir.

SIFIRDAN İŞ YERİ KURMA MALİYETİ NE KADAR OLUR

İş yeri açmayı düşünenler sadece kazanç amaçlı düşünmemek bütün giderleri de göz önünde bulundurarak hesap yapmaları gerekir. Aksi takdirde hayalini kurulan gelir yerine daha farklı sonuçlar ile karşılaşabilinir. Sizler için ufak bir hesap tablosu hazırladık.

  • Ortalama kiralar: 1000/1500 TL arası
  • Dükkan hava parası: – Yerine Göre Değişir
  • Yanınıza çalışan almak zorundaysanız onların maaşları ve SSK’ları, diğer giderlerini unutmayın.
  • Kendi Bağ-kur yada SSK  prim tutarı:800/1100 TL arası
  • Elektrik, su, doğalgaz gibi temel ihtiyaçlar: 1200 TL
  • Yazar kasa, vergi, tabela vergisi, stopaj, KDV, gelir vergisi, damga vergisi haftasonu çalışabilme belgesi gibi birçok algı vergisi de vardır.

Yani ortalama  bir dükkanın yıllık gider hesabı 20-30 bin TL gibi bir tutar tutabilir.

SOSYAL MEDYA SERMAYE İSTEMEZ

Sermayesiz para kazanmak isteyenler için belirtmek isterim ki çok para kazanmak zaman alabilmekte gayret ve emek istemektedir. İniş çıkışlar yaşayabilir sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Fakat bunları çözümlemek sizlerin yeteneğine, düşünce gücünüze ve izlediğiniz yöntemlere bağlıdır. Akıllıca ve temkinli hareket ederek böyle istenmeyen durumların az da olsa önüne geçilebilinir. Örneğin el işi yada inci boncuk gibi yaptığınız takılarınızı internet ortamında daha geniş pazarlar bulabilir ve satışlarınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Az Sermaye ile Para Kazandıran işler videosunu mutlaka izleyin;

YETENEKLERİ TİCARETE DÖNÜŞTÜRMEK

Sermayesiz ticaret yapmak isteyenler için hiç kuşkusuz internet biçilmiş kaftandır. Birçok ucuz ürünü internet üzerinden satın alabilir yine aldığınız ürünleri kar payı ekleyerek satışını gerçekleştirebilirsiniz. Farklı şekilde değerlendirmek isteyenler için ise evde yada başka ortamda yapmış olduğunuz el işçiliği malzemelerinizi satabilir yeteneklerinizi paraya dönüştürebilirsiniz.

UYARI : Böyle durumları fırsat bilen dolandırıcılara dikkat edilmeli kimsenin sözlerine inanmamalı, polise şikayette bulunulması gerektiğini düşündüğünüz durumları hiç zaman kaybetmeden bildirim yapmakta gecikmeyin.1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Hakkında Cemil Tefeciler

Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifinde uzun yıllar çalıştım ve emekli oldum. Gönüllü olarak tüm esnaf meslektaşlarıma başvuru için yapmaları gerekenleri anlatmaktayım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Hopp!