Anasayfa / İş Fikirleri / Sermayesiz Bayilik Veren Firmalar (Ücretsiz)
sermayesiz-iş-fikirleri
Sermayesiz Bayilik Veren Firmalar

Sermayesiz Bayilik Veren Firmalar (Ücretsiz)

Fikir üretmek konusunda üstünüze yok. Fakat ne yazık ki sermayeniz de yok. Bu durumda imdadınıza yetişecek yöntemi biliyoruz. Birçok firma ücretsiz bayilik hizmeti sunarak hem sizin kazanmanızı sağlıyor, hem de kendileri kazanmaya devam ediyor. Girişimcilerin en çok yönelttiği soru ise param yok, fakat bayilik almak istiyorum oluyor. Bayilik ve franchise sisteminin yaygın olduğu ülkemizde siz de yöntemlerle karlı bir iş fikri elde etmiş olarak kazanmaya başlayabilirsiniz. Türkiye’ de bayilik hizmetleri genellikle ücretli olarak sunulur. Hiç olmazsa bayiler sizden isim ücreti talep ederler. Fakat hiçbir ücret talep etmeyen firmaların varlığından da söz etmekte yarar var. Bu firmaları sizler için araştırdık.

RAV Mühendislik Enerji Kimlik Belgesi

Bu şirket 2015 yılından beri Ankara’da faaliyet göstermektedir. Kendilerini % 100 yerli ve mili enerji şirketi olarak ifade etmektedir. Enerji verimliliği kanunu kapsamında bir yönetmelik çıkarılmıştır. Bu yönetmeliğe göre binalardaki enerji kullanımını belirlemek ve sera gazı miktarını tespit etmek amacı ile Enerji Kimlik Belgesi almak zorunlu hale getirilmiştir. Bu belge neticesinde her binanın kurallara uygun olarak  bir enerji kategorisi olacaktır. Bakanlık bu belgeyi düzenleme yetkisini yönetmelikte belirtilen usullere göre mimar ve mühendislere devretmiştir. konusunda uzman herkes bu belgeyi verebilir. Ancak daha kapsamlı ve yaşça büyük binaların belge düzenlemesi danışmanlık firmalarına devredilmiştir. Bu belgeye sahip olamayanların konutları üzerinde herhangi bir satış işlemi ya da kiraya verme durumuna izin verilmeyecektir. Bu belgenin denetimini Çevre ve Şehircilik Bakanlığı üstlenmiştir. Yeni yapılacak olan binaların ise en düşük C sınıfında olması şartı getirilmiştir. Bu sebeple kurulan RAV Mühendislik ücretsiz bir şekilde bayilik hizmeti sunmaktadır.

enerji-kimlik-belgesi
Enerji kimlik belgesi işine girebilirsiniz.

Vergi mükellefi ve T.C. vatandaşı olmanız bayilik almak için yeterli olacaktır. Bayilik almak için bu sektör çok elverişlidir. Çünkü en çok kazandıran sektörlerden biri olmaktadır. Sizden binanın yöneticisi ile görüşerek Enerji Kimlik Belgesi satışı yapmanız istenecektir. 2021 yılına kadar bu belgenin alınması zorunludur. Henüz bu belgeye sahip bina sayısı % 10’dur. Bu sebeple satış işlemleri için iyi bir pazarlama yeteneği ve ikna kabiliyetinizin olması gerekmektedir. Her yapının bu belgeyi almak zorunda olduğunu unutmayınız. 2021 yılı itibari ile firmanın 1000 adet şubesi bulunmaktadır. Bu firmanın bayiliğini  0 maliyetle elde edeceğinizi tekrar hatırlatalım. Rav Mühendislik ile iletişim kurarak bayilik başvurunuzu yapabilirsiniz.

TAVSİYE:  Doğalgaz Faturasından Bıktı Girişimci Oldu

Auto Club

2004 yılından beri Auto Club bünyesinde gruplar kurulmuş ve çeşitli aktiviteler yapılmıştır. Bu firma için Türkiye’ nin Otomobil Kulübü demek yanlış olmayacaktır. 7 Otomotiv firması ile anlaşmalı çalışmaktadırlar. Ayrıca yurt dışında anlaşmalı olduğu birçok firma bulunuyor. Bu firmalardan bazıları;

Xzilon : Boya koruma ürünü olan Xzilon için firma uygulama hizmeti sunmaktadır.

Kamikaze: Japonya’ nın en meşhur araba bakım markası olan Kamikaze’ nin dağıtıcılığını Auto Club yapmaktadır.

Polytop: Auto Club bu markanın Yunanistan’ dan Japonyaya kadar olan ülkelerin ve ülkemizdeki dağıtıcılığını yapmaktadır.

Bayilik için 400 metrekare kapalı alan gerekiyor. Kurulum paketi marka tarafından sunuluyor. Üstelik bu hizmetler için hiçbir ücret talep edilmiyor. Nasıl Auto Club bayisi olacağınızı merak ediyorsanız aşağıdaki videoyu izleyin.

Green Pik

Green Pik ülkemizde hızla gelişen bir sektörde üretim yapmaktadır, solucan gübresi! Toprağın gereksinim duyduğu tüm ihtiyaçları sağlayan bu gübreyi kullanmanın pek çok avantajı vardır. Normal gübre ile yetişen ürünlerin tadı ile katı solucan gübresi ile üretilen ürünlerin tatlarında fark edilebilir bir değişiklik olmaktadır. Nitrat oluşumunu engeller. Çevre dostu bir tarım ürünüdür. Tohum cinsi farketmeksizin bu gübreyi kullandığınızda kısa sürede tohum reaksiyon gösterecektir. Çiçekli olan bitkilerde çiçek açma sürecini erken başlatır. Oluşabilecek her türlü hastalığı engeller. Verimliliği kısa sürede artırır. Fotonsentezi olumlu manada etkiler. Bitkinin meyve verme süreci hızlanmış olur. Sudan tasarruf etmenizi sağlar. Bir nevi bitki için doğal antibiyotik işlevi görmektedir. Ayrıca firma katı gübrenin yanı sıra konsantre ve sıvı gübre üretimi de yapmaktadır.

solucan-gübresi
Sıvı, katı ve konsantre solucan gübresi seçenekleri bulunmakta.

Bayiliğin ücretsiz olduğu bu firma ile iletişime geçerek siz de hızla büyüyen bu sektörün bir parçası olabilirsiniz.

Tondo Büfe

Bu yemek firması 2015 yılında İzmir’ de kurulmuştur. JEFE marka tesislerinde üretim yapılmaktadır. Firma kendisini % 100 yerli olarak ifade ediyor. Türkiye’ de bu tarz üretim yapan tek firma olduğu için herhangi bir rekabet sorununu bulunmadığından söz ediliyor. Ürünlerin fiyatları da her bütçeye ve her aileye hitap edebiliyor. Ayrıca firmanın üretim yaptığı ürün yelpazesi de oldukça geniş. Firma ücretsiz bir şekilde franchise hizmeti sağlıyor. Hiçbir şekilde isim hakkı da talep etmeyen firmanın bayilik açmak isteyenlerden çeşitli beklentileri var.

  • Bayilik almak isteyen kişide ilk aranan özellik gerçek manada girişimci bir ruha sahip olmasıdır.
  • İşinizin başında duracak birisi olmanız gerekiyor.
  • Diğer markalar ve piyasa ile herhangi bir rekabet içinde olmamanız gerekiyor.
TAVSİYE:  İş-kur Evlere Ek İş İmkanı Veriyor mu? (İş Fikirleri)
tondo
Tondo büfe bayisi açarak sizde rahatça para kazanabilirsiniz.

Stant ve mağaza olarak iki çeşit konsept bulunmaktadır. Stantlar insan sirkülasyonunun çok olduğu yerlerde kurulacaktır. Mağazalar için ise merkezi olması, çevresinde park sıkıntısının olmaması gerekmektedir. Tondo Büfenin internet sayfası üzerinden başvuru formunu doldurarak bayilik açma talebinizi firmaya kolayca iletebilirsiniz.

Mochka

Mochka takı ve aksesuar sektöründe üretim yapan bir firmadır ve 2013 yılında kurulmuştur. Üretimlerde insan sağlığına zararlı olan ve alerjik etki yapabilecek hiçbir ürün kullanılmamaktadır. İade ve değişim seçeneği sunulmaktadır. Firmanın üretim merkezlerinde tamamen el işçiliği kullanılarak üretim yapılmaktadır. Merkez şubesi Ankara’ da bulunmaktadır. İstanbul’ da toptancı hizmeti de verilmektedir. Tanınmış bir takı markası olduğunuz için bayi açtığınız anda kaybetme şansınız yok denecek kadar azdır. Her türlü reklam giderleri de firma tarafından karşılanmaktadır. Ayrıca firma sizden ekstra isim hakkı gibi herhangi bir ücret talep etmez. Birçok şubesinin olmasının yanı sıra firma satışlarını internet üzerinden de yapmaktadır. Ayrıca internet üzerinden Ankara merkezli firmanın üretim gerçekleştirdiği ürünler yer almazsa, bu ürünlere bayiler aracılığı ile de ulaşabileceksiniz. Marka sebebi ile belirli bir müşteri portföyü bulunmaktadır. Bu nedenle karlı bir iş olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır. Çünkü firma kârınız üzerinden hiçbir hak talep etmeyecektir.

mochka takı
Tanınmış bir marka olan Mochka’ dan bayilik alarak kar marjınızı artırabilirsiniz.

Bayilik başvurusu internet üzerinden ya da telefon aracılığı ile yapılabilmektedir. Öncelikle başvuru formunu doldurmanız sizden istenir. Formunuz incelenerek ön görüşmeye çağrılırsınız. Sizden hedeflerinizi anlatan bir iş planı sunumu yapmanız istenir. Bu anlatımınız yetkililer tarafından incelenerek mağaza ile aranızda ön anlaşma niteliği taşıyan bir belge imzalanır. Firmanın kendi bünyesinde franchising hizmeti alan müşterilerine sunduğu bir eğitim programı vardır. Bu eğitim sürecinden sonra da bayilik için dükkanın tutulması, yer belirlenmesi ve dükkanın stili üzerinde değişiklikler yapılması şeklinde devam eden bir süreç başlar. Bu süreç tamamlandığında da taraflar arasında nihai anlaşma yapılır.

TAVSİYE:  Toptan Cep Telefonu Aksesuarlarını İnternetten Satın Alın!

PAN Çiğköfte

Firma 2008 yılından beri Ankara’ da faaliyet göstermektedir. 110 şube sayısı ile 12 ilde bu markaya ulaşmanız mümkündür. Kendisini sürekli güncelleyen firmanın belirli bir müşteri portföyü bulunmaktadır. Hızlı paket servisi ile müşterilerinin beğenisini kazanan firma, her ayın 2 sinde alınan çiğköfte miktarı kadar bedava kampanyası ile de tercih edilebilirliğini artırmıştır. Bu şekilde kampanyalar yaparak dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştır. Franchise hizmeti için aranan bazı şartları yerine getirmeniz gerekmektedir. Seçeceğiniz dükkan konumu itibari ile insan sirkülasyonunun yoğun olduğu yerlerde olmalıdır.

pan-çiğ-köfte
Pan çiğköfte kampanyası

Pan çiğköftenin kurumsal renklerine uygun olarak dükkan dizaynı yapılmalıdır. Bayinin açılışa özel de bir kampanyası mevcuttur. Ayrıca bayinizde yalnızca çiğ köfte satışı yapmanız gerekmektedir. Farklı ürünlerde satış yapmanız yasaklanmıştır. Ayrıca firmanın kendi bünyesinde bir eğitim kadrosu da bulunmaktadır. Firmanın kendine özel bir kıyafet şekli de bulunmaktadır.

Bayilik almak için hemen 444 67 26 numarasını arayarak başvuruda bulunabilirsiniz. Ucuz bayilik veren diğer çiğ köfte markaları için tıklayınız.

Sizden isim ücreti talep etmeyen, ekstra bir sermaye gerektirmeden şube açarak kar marjınızı yükseltebileceğiniz markaları anlattık. Siz de bu firmalar ile anlaşarak franchise hizmetlerinden faydalanabilir ve kendinize iş istihdam alanı yaratabilirsiniz. Bol kazançlar dileriz. 🙂


Hakkında Ekonomi Uzmanı (N)

Ekonomi konusunda bilgi ve deneyim sahibiyim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir