Anasayfa / İhtiyaç Kredisi / Senetle Kredi Veren Şirketler (2019)
Senetle Kredi Veren Şirketler
Senetle Kredi Veren Şirketler

Senetle Kredi Veren Şirketler (2019)

Bankalardan kredi alamayan kişiler ihtiyaçlarını karşılamak için değişik yollardan para bulma telaşına arayışına düşerler. Bazı kişi ya da kişiler elden senetle borç vermektedir. Bu gibi kişiler verdikleri paraya yüksek faiz koyarak insanları sömürmeye çalışırlar. Borcu olan kişilerde mecbur olarak bu şekilde para almak zorunda kalırlar. Bir çok kurum ve şirket hatta kişiler insanların paraya acil ihtiyaçları olduğunu öğrendiklerinde kendilerine muhtaç olduklarını bildikleri için verdikleri paraya yüksek faiz oranı uygularlar. Bu gibi durumların önüne geçmek için yasal olarak borç para veren faktöring şirketler vardır. Bu şirketlere BDDK  tarafından kredi verme izni verilmiştir.

Senetle Borç Para Veren Yasal Şirketler

Borç paraya ihtiyacı olan kişiler bankalardan kredi alamadıkları durumlarda yasal olmayan yollardan para arayışına girerler. Fakat iyi bir araştırma sonucunda yasal olan ve faiz oranı da çok yüksek olmayan yerler bulabilirsiniz. Öncelikle borç para veren şirketleri araştırıp incelemeniz gerekir. Bu gibi yerlerde faiz uygulayarak para verir. Ancak diğer zenginler elden para verenler gibi yüksek oranlar da değil. Hatta bankalardan daha da düşük faizle kredi veren şirketler bulunmaktadır. Aynı zamanda senetle ya da elden borç para kanunen suç sayılmaktadır. İyi bir araştırmacı olun ve özel finans kurumlarından bir de bankalardan paranızı alın.

Senetle Borç Para Veren Yasal Şirketler - Senetle Kredi Veren Şirketler (2019)
Senetle Borç Para Veren Yasal Şirketler bulunmaktadır.

Dar Zamanlarda İmdada Yetişen Kişiler

Özellikle küçük yerleşim yerlerinde paraya ihtiyacı olan kişiler borç para bulma konusunda çok zorluk çekmezler. Bazı esnaflar tanıdıkları kişilere ve kendi dükkanından alış veriş yapan güvendikleri müşterilerine borç para verebilmektedir. Hatta kuyumcular ve galeriler yani zengin olup bütçesi olan esnaflar da tanıdığı kişilere faizsiz borç para vermektedir. Özellikle İstanbul  kapalıçarşı da senetle borç veren kuyumcular vardır. Bunun yanı sıra Bursa ve diğer yerlerde de bu şekilde borç veren kuyumcular olabilir. Sadece küçük bir araştırma sonucu borç para veren yerleri öğrenebilirsiniz.

Zor Durumdakilere Borç Para Verenlerin Telefon Numaraları

Zor durumda olup paraya sıkışan kişilere kolaylık olarak faizle borç para veren bankalar yerine borç para alabileceğiniz finans kurumları vardır. Bu gibi finans kurumları; İzmir, İstanbul, Ankara, Mersin, Diyarbakır, Eskişehir, Aydın, Antalya gibi yerlerde şubeleri vardır. Aynı zamanda da danışmanlık hizmeti vermektedir. Bu gibi yerler sanal alemde genel  başlık olarak şu şekilde yer almaktadır.

  • Borç para veriyorum web
  • Borç para ilanları
  • Senet karşılığı borç para
  • Faizle borç para


İnternette gördüğünüz bu ve benzeri ilanları sık sık görürsünüz. Kesinlikle yetkisi olmayan yasal olmayan yerlere itimat etmeyiniz. BDDK denetiminde çalışmayan finans kurumlarına ön ödeme yaparak borç para istemeyin. Paranız boşa gidebilir ve dolandırılabilirsiniz. Şunu da unutmamak gerekir ki kredi talep ettiğinizde ön ödemeye gerek yoktur. Akıllı ve mantıklı davranmanız sağlam adımlar atmanızı sağlar.

senetle para - Senetle Kredi Veren Şirketler (2019)
Zor durumdakilere nakdi yardım yapan yerler vardır.

Acil Para Bulmam Lazım Nereden Borç Alınır?

İhtiyaçlarını karşılamak ya da geciken borçlarını ödemek için acil paraya sıkışan bir çok kişi vardır. Borçlarını ödemek için bankadan kredi alamayan vatandaşlar doğal olarak farklı şekilde elden borç bulma yoluna giderler. Böyle zamanlarda faizsiz borç bulmak sizin için çok daha iyi ve avantajlı olacaktır. Akrabalarınız, tanıdık esnaf arkadaşlarınız borç bulma yönünden size yardımcı olabilir. Farklı yollardan borç alırsanız bile yasal işlem yapan yerleri seçmeniz sizin için çok daha iyi olacaktır. Bazı kurumlarda bireysel kredi veren finans kurumlarından farklı olarak ticari krediler vermektedir. Ticari bir evraka sahip kişiler rahatlıkla ticari kredi alabilmektedirler. Fakat bana bireysel kredi veren kişiler ve yerler gerekli diyorsanız 10 bin, 20 bin, 50 bin senetle borç  para veren yasal yerler vardır.

Senetle Kredi Faiz Hesaplaması

Banka kredi faiz oranları oldukça yüksektir. Fakat tefeciler ve diğer resmi olarak çalışan yerlerin uyguladığı faiz oranları çok daha yüksektir. Aldığınız paraya ve vadeye göre de bu faiz oranı daha da artmaktadır. Tahmini olarak örnek vermek gerekirse banka kredi faiz oranı yaklaşık %1,20 civarıdır. Şu anda %1,5 oranı ile 10 bin lira borç veren birisi 4 sene vade ile 8 bin lira faiz ödemek zorunda kalır.

images 3 1 - Senetle Kredi Veren Şirketler (2019)
Senetle Kredi Faiz Hesaplaması

Banka Harici Kredi Almak İstiyorum

Bankalar her kredi talep eden kişilere kredi vermemektedir. Bankalardan kredi alamayan vatandaşlar için son çare olarak faktöring şirketler ve senetle kredi veren yerler gelmektedir. Ya da kredi çekemeyenler için bir başka seçenekte senetle telefon satın alıp aynı gün içerisinde nakit paraya çevirebilirler. Günümüzde bu şekilde alışveriş çok yapılmaktadır.  Ve zaman geçtikçe de bu şekilde alış veriş yapanların sayısı artış göstermektedir. Her banka kredi için hemen onay vermemektedir. Kolay ve çabuk bir şekilde kredi onayı veren bankalar ise; Deniz Bank ve Akbank’tır. Bu şekilde de kredi alamazsanız son çare komisyonla ya da elden  direkt kredi veren yasal yerlere başvurmanızdır.

Denizbank’ın sunmuş olduğu kredi imkanları hakkında bilgi almak için tıklayınız.

Nakde sıkışmanız halinde yukarıdaki yollar ile para bulabilir ve ihtiyaçlarınızı giderebilirsiniz.1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Hakkında Cemil Tefeciler

Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifinde uzun yıllar çalıştım ve emekli oldum. Gönüllü olarak tüm esnaf meslektaşlarıma başvuru için yapmaları gerekenleri anlatmaktayım.

Bir yorum

  1. Selçuk ozdemir

    Acil 10 binliraya ihtiyacım var

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Hopp!