Anasayfa / İhtiyaç Kredisi / Senetle Kredi Veren Bankalar (HERKESE 150 BİN TL. LİMİT)
Senetle Kredi Veren Bankalar (Ziraat Ve Diğer Bankalar)
Senetle Kredi Veren Bankalar (Ziraat Ve Diğer Bankalar)

Senetle Kredi Veren Bankalar (HERKESE 150 BİN TL. LİMİT)

Acil nakit paraya ihtiyacınız var ise senet karşılığında nakit avans çekerek ihtiyaç duymuş olduğunuz paraya sahip olabilirsiniz. Bankaların müşterileri için sunmuş olduğu cazip kredi imkanlarının yanında senet karşılığında sunmuş olduğu kredi imkanlarından da söz etmek mümkün olacaktır. Peki senetle kredi veren banka var mı? Senetle kredi veren bankalar hangileridir? Senetle kredi nasıl çekilir? Ziraat Bankası senetle kredi başvurusu gibi başlıkları değerlendirmeye alarak en sık karşılaşmış olduğumuz soruların cevaplarını vereceğiz.

Ziraat Bankası Senetle Avans Kredi Başvurusu

Ekonomik durumlardan dolayı sıkıntı yaşayan veya işletme sahibi olup acil nakit paraya ihtiyaç duyan vatandaşlarımız senet karşılında nakit avans çekmek için bankalara başvuruda bulunmaktadırlar. Peki bankalar vatandaşlarımıza senet karşılığında nakit avans imkanı sağlıyorlar mı? Bir çok vatandaşımızın sorguladığı bu soruyu değerlendirmeye alarak araştırma yaptı., Evet bankalar acil nakit ihtiyacı olan vatandaşlarımız için senet karşılığında kredi imkanı sunmaktadır. Fakat bu imkanlardan yararlanmak için bankanın istemiş olduğu şartlara uyum sağlamak oldukça önemli olan konuların başında yer almaktadır. Ziraat bankasının vatandaşlarımız için sağlamış olduğu senetle kredi imkanını aşağıdaki şekilde açıklamak daha doru ve anlaşılır olacaktır.

Ziraat bankası acil nakit ihtiyacı olan vatandaşlarımıza senet karşılığında kredi imkanları sunmaktadır. Sağlamış olduğu bu avantajlı kredi türünü ise nakdi krediler olarak değerlendirmeye almıştır. İşletme sahibi iseniz ve acil olarak nakit paraya ihtiyacınız var ise bankanın sunmuş olduğu senet karşılığı nakit ihtiyacınızı imzalamış olduğunuz senet portföyü doğrultusunda uygun faiz oranları ile geri ödemeniz mümkün olacaktır. Ayrıca banka senet karşılığında spot kredi imkanları sağlarken bunu yanı sıra ödeme vadesi gelmemiş olan ve gerçek ticari işlemlerden meydana gelen Kambiyo senetlerinin ziraat bankasına temlik edilmesinin ardından sadece faiz tahakkuk yöntemi açısından Borçlu Cari Hesap Kredisi yöntemi ile sunulacaktır. Senet nasıl doldurulur?

Ziraat bankasının sunmuş olduğu senetle avans kredisine başvuru yapmak için banka şubelerine giderek işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca Ziraat Bankasının sunmuş olduğu nakdi krediler hakkında bilgi almak için tıklayınız.

Senetle kredi
Ziraat Bankası senetle avans kredi veriyor.

Senet Karşılığı Kredi Nedir?

Acil nakit ihtiyaçlarının karşılanması açısından vatandaşlarımızın ellerinde bulunan ve henüz vadesi gelmemiş olan senetlerini bankalara götürerek senetlerin bozulması karşılığında nakit para ihtiyaçlarının karşılanması ile oluşan işleme senet karşılığı kredi adı verilmektedir. Bir çok işletme ticari işlemleri karşılığında kıymetli evrak değeri olan çek ve senet karşılıklarında faaliyetlerini sürdürmektedirler. Çek ve senet kullanarak ticari faaliyetini sürdüren vatandaşlarımız senet üzerinde yazılan tarihten önce belirtilen tutardaki parayı hesabına aktaramıyor. Fakat işletmelerin bir çoğu nakit sıkıntısına düşmüş olduklarında senet üzerinde yazılı olan miktarı acil bir şekilde nakde döndürmek için bankalara başvuru yaparak ellerinde bulunan senetleri rehin göstermeleri karşılığında kredi kullanabilmektedirler.

Senet karşılığı kredi
Senet karşılığı kredi alabilirsiniz.

Senet Karşılığı Kredi Veren Bankalar

Ülkemizde çok sayıda özel ve kamu kuruluşlu banka bulunmaktadır. Bu bankaların bir çoğu senet karşılığında nakit kredi imkanı sağlayarak ihtiyaç duymuş olduğunuz finansmanı size sağlamaktadırlar. Burada unutulmaması gereken mevzu ise elimizde bulunan her senet için bankalar kredi olanağı vermezler. Senet ile bankaya başvuru yapmış olduğunuzda bankalar öncelikle senedi düzenleyen şahsın ticari siciline bakar ve saha sonra kredi notunun yüksek olup olmaması daha önce bankaların kara listesine girip girmediğini kontrol ederek işlem yapmaya başlar. Kontrol sonucunda olumsuz herhangi bir durum ile karşılaşılmamış olduğunda bankalar belirtilmiş olan vade tarihine göre komisyon belirler. Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu tarafından belirlenmiş olan oranda faiz tutarı komisyona yansıtılır. Bu işlemlerin sonunda ise kredi talebinde bulunan şahsa nakit çıkışı yapılır.

Nakit paraya ihtiyacı olan vatandaşlarımıza senet karşılığında kredi veren bankaların listesi aşağıdaki gibidir:

 • Ziraat bankası
 • Akbank
 • Denizbankası
 • Garanti bankası

Senet Bozan Bankalar Hangileridir?

Ellerinde senet bulunan şahıslar veya işletmeler nakit ihtiyacı duymuş oldukları anda senet üzerinde belirtilen vade tarihinden önce bankalara giderek ihtiyaçları dahilinde kredi talebinde bulunurlar bankalar ise başvuru yapan şahsın senedine rehin koyarak kredi talebini gerçekleştirirler burada yapılan işlem ise  senet bozma işlemi olarak adlandırılır. Senet bozan bankalar öncelikle senet üzerinde belirtilen ismin siciline bakarlar eğer sicil sıkıntılı ise senet bozdurma işlemi gerçekleştirilemez. Ayrıca senet bozan bankaların yanı sıra özel işletmeler ve finans şirketleri de senet karşılığında nakit ihtiyacınızı karşılayabilirler. Senet bozma işlemi karşılığında belirtilen vade ve tutar üzerinden belirli bir oranda komisyon alınacaktır. Bankalar alacakları komisyonu BBDK’nın belirtmiş olduğu faiz oranları ile doğru orantılı bir şekilde yapmaya çalışsalar da belirlenecek olan komisyon ücreti bankadan bankaya ve hatta şubeden şubeye değişiklik gösterebilmektedir.

Senet bozan bankalar
Senet bozan bankalar da vardır.

Senetle Para Veren Kişiler

Senet ile kredi veren bankalar denildiği zaman bir çoğumuzun aklına bankaya gidip senet imzalayarak karşılığında ihtiyaç duymuş olduğunuz nakde sahip olunabileceği akla gelmektedir. Fakat işin böyle olmadığını makalemizin akışında anlamışsınızdır. Bankaların senet karşılığında kredi vermesi dışında kuyumcular, ikrazatçılar, tefeciler, galericiler ve bazı esnaflar, vakıflar ve faktöring firmaları da senet karşılığında para veren kişilerdir. Bu kişiler ülkemizde bulunan bir çok il ve ilçede yer alırken belirli bir komisyon karşılığında uygun vade koşulları ile rahat bir şekilde ödemenizi sağlamaktadır.

Senet bozdurma veya senet karşılığı nakit alırken  dikkatli olmanızı öneririz. Bankalar harici yerlerden senet karşılığı para alırken şartları tamamen incelemeli ve ona göre imza atmalısınız.


Hakkında Esnaf Kefalet

Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifinde uzun yıllar çalıştım ve emekli oldum. Gönüllü olarak tüm esnaf meslektaşlarıma başvuru için yapmaları gerekenleri anlatmaktayım.

63 yorum

 1. KHIDIR OMAROV

  Selam Yusuf bey krediye ihtiyacim var 65000tlye ismim HIDIR VADE TAKSIT NE kadar solermisiniz faizide ben 120aylik isdiyorum aylik 2000tle oderim

 2. 150 bin TL ye ihtiyaç var 2 bin TL aylık ödemeli yardımcı olmak isteyen herkesten Allah Razı Olsun

 3. 2000000 bin tl ihtcm var senetlen veren varsa dönüş saglasin

 4. benim nakit paraya cok ihtiyacim var yardimci olurmusunuz

 5. Acil elden senetle 10000 bin lira ihtiyacım var yardımcı olursanız çok sevinirim

 6. senetle kredi 2019-2020 senesi

  Herkese 150 bin veririm.

  • Slm benim çok acil paraya ihtiyacım var lütfen yardım edin senetle kredi 2019 bana 30 bine ihtiyacım var 054

  • bana çok acil 75 Tl lazım ben daha önce bu şekilde bir para bulma yoluna girmedim numaramı bırakıyorum eğer yardımcı olabilirseniz çok sevinirm ekim 6 da düğünüm var askeri personelim ama birikimim olan para gümbürtüye gitti sevdiğime mahcup olmamak için yapmam lazım bu düğünü alacağım paranın büyük bir kısmını düğünden bir müddet sonra elimdeki altınları bozup vericem geri kalan kısmını da elimden geldiği kadar çabuk bir şekilde öderim bana 18 ay ile 24 ay vade suna bilecek seniz bu vade sayısı fazla belki ama bilerek müddeti uzun tutup daha erken ödeme yapicam olası bir durum da mahcup olmak istemiyorum aylık 2.500 tl ile 4000 tl arası ödeme yapa bilirim Alanyada yaşıyor ve burda görev yapıyorum bekliyorum çok acil olarak

  • Munevver Kaya

   Selam acil 65.000 TL’ye ihtiyacım var. Geri dönüş sağlarsanız sevinirim.

  • Benim acil 70 bin lira ihtiyacım var

 7. 2000 tl lazim

 8. İbrahim Uğur Taş

  Senetle krediye ihtiyacım var 0554

 9. Acil para lazım yoksa intihar etme aşamasına geldim

 10. Nail Taşkın

  Çalışan yada içralık emekli kardeşim bordroluysan emekli maaşın boştaysa kredi çıkartılır lütfen bu numarayı arayınız AYŞEGÜL HANIM ü arayın yardımcı olalım

 11. Nasıl ulaşabiliyoruz cemil bey size ?

 12. acil 20.000 TL kredi kullanmam lazım. Yardımcı olacaklar 0533

 13. Semire M.M.Alkhaldi

  Bence buradan kredi veririm diyenler kaba atış yapıyor.Gercekten parası olan iletişim aracı bırakır bir telefon yada e-posta.

 14. acil 15.000 ihtiyacım var

 15. Kredinizi biz çekelim, sizler taksitlerini ödeyin..

 16. lütfen irtibata geçelim

 17. Senetlerini ödeyebilecek herkeze kendi bünyemizde : 20.000 TL’ye kadar kredi verebiliriz
  arayın lütfen SALİM : (İngiltere)

 18. Senetle 20 bin lira verilir

  Senet imzalayana elden taksile 20 bin kredi veririm.

 19. Bende limit 100 bin TL. herkese kredi verilir.

Average
5 Based On 19

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.