Anasayfa / Ekonomi / Seçim Sonuçları Olumlu Olarak Değerlendirildi
Seçim Sonuçları Olumlu Olarak Değerlendirildi

Seçim Sonuçları Olumlu Olarak Değerlendirildi

24 Haziran Cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçimleri konusunda değerlendirmeler geldi. Olumlu olarak değerlendirilen seçim sonuçları bazı kesimler tarafından memnuniyet ile karşılandı. TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu ekonomi açısından tamamen reforma odaklandıkları ve artık Türkiye’nin gelecek açısından daha parlak bir konuma geleceğine dikkat çekti.

TOBB Başkanı, Cumhurbaşkanı ve milletvekili seçimlerinin ülkeye hayırlı olması temennilerini iletirken, artık yeni Türkiye’nin inşa zamanıdır olarak ekledi. Yapmış olduğu yazılı açıklamada seçimin bir değerlemesini yapan Hisarcıklıoğlu, cumhur ittifakı ve Recep Tayyip Erdoğan’a tebriklerini sunarken, ülkenin artık sağlam ve güçlü bir demokrasi geleceğinin bulunduğuna ve eski dönemlerdeki gücünü koruyacağını ve istikrar durumunun bir kez daha ortaya çıktığını dile getirdi.

Halkın büyük bir çoğunluğunun mecliste temsil edileceğine dair sevinçlerini aktaran Rifat Hisarcıklıoğlu istikrar açısından bu durumun iyi bir fırsat olduğunu ve ülkenin son yıllarda güvenilir bir şekilde istikrarı yakaladığını ve önümüzdeki dönemler içinde bu istikrarın daha çok yükselmesini beklediklerini açıkladı. Özellikle son 3 yıl içinde peş peşe seçim süreci içinde bulunduğumuzun altını çizen Hisarcıklıoğlu artık yeni Türkiye’nin inşa edileceğini ve bunun zamanının geldiğini duyurdu.

Türkiye Ekonomisi Otoban Hızına Ulaşacak

Seçimleri değerlendirenler arasında İstanbul Ticaret Odası Başkanı Şekib Avdagiç’te bulunurken, dün yapılan seçimlerin ülkeyi lider pozisyona getirmesi açısından oldukça önemli olduğunu ve riskli eşiğin geride bırakıldığını belirtti. Türk halkı belirsiz ve fırtınalı yollar yerine, güvenilir ve istikrarlı yolları tercih etmiştir diye ekleme yapan Avdagiç, önemli bir seçim döneminin geride bırakıldığını kaydetti.

İTO Başkanı Avdagiç bunun yanında 16 yılın vermiş olduğu tecrübe ve dev bir başarıdan oluşan birikim sayesinde ülkenin yeni bir kulvara taşınması sağlanmıştır. Bu eşik ise dün yapılan Cumhurbaşkanlığı seçimleri ile yapılmış durumdadır. Tabiri caizse bu seçim döneminden sonra Türkiye ekonomisi tıpkı bir otoban hızına ulaşmış olacaktır ifadelerine yer verdi.

MÜSİAD Ankara Başkanı İlhan Erdal ise, yapılan seçimleri değerlendirmeye altına isimler arasında bulunuyordu. Erdal, özellikle yapılan bu seçimlerin millete, ülkeye ve tüm iş dünyasına hayırlı olmasını dilerken bu seçimde milletimiz ve demokrasimiz kazanmıştır. Aynı zamanda bu seçimler istikrar ve millet iradesini ortaya koymuş durumdadır. Bundan sonraki yapılması gereken ilk şey ise, seçim sürecinde meydana gelen kırgınlıkların ve tartışmaların bir anca önce son bularak ortak bir payda içinde buluşulması ve kutuplaşmadan uzak bir tavır takınılmasıdır.

Özellikle hukuki alanda meydana geçirilmeye hazırlanan pek çok reformun olduğunu kaydeden Erdal, desteklerin daha erişilebilir bir hale gelmesi ve yeni sistem içinde kurumlarda tamamlanması gerektiğini vurgulamış oldu. Bu süreç içinde yatırım ve istihdam alanında sürecin hızlandırılması gerektiğinden bahseden Erdal, belirsizlikleri arkada da bıraktığımız süreden sonra artık daha iyi projelere odaklanmanın mümkün olduğunu ve hedeflere daha hızlı bir şekilde erişebileceğinin altını çizdi.


Hakkında Esnaf Kefalet

Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifinde uzun yıllar çalıştım ve emekli oldum. Gönüllü olarak tüm esnaf meslektaşlarıma başvuru için yapmaları gerekenleri anlatmaktayım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.