Anasayfa / İş Fikirleri / Para Ödüllü Yarışmalar 2021 Yılında Devam Ediyor
yarışma
Para Ödüllü Yarışmalar 2021 Yılında Devam Ediyor

Para Ödüllü Yarışmalar 2021 Yılında Devam Ediyor

Sahip olduğunuz beceriler ya da sosyal sorumluluk projeleri için oluşturacağınız fikirlerle kazanmaya devam edebilirsiniz. Ödüllü yarışmalar 2021 yılı itibari ile devam etmektedir.

En çok para kazandıran anket doldurma sitelerine ulaşmak için tıklayınız.

Toyoto’ dan 4 Milyon Dolarlık Ödüllü Yarışma

Toyota felçli hastaların hayatını değiştirmek için evrensel bir yarışmaya imza attı. Toyota Mobilite Vakfı ve Nesta Challange Prize Centre tarafından düzenlenen yarışma sonrası toplam 4 milyon dolar ödül dağıtılacak. Yarışmaya mobilityunlimited.org adresinden başvuru yapılacak. Toyota bu yarışma ile insana değer verdiğini kanıtlıyor. İnme, omurilik, skleroz nedeni ile meydana gelen ve felç adı verilen hastalığa destek verileceği için yarışmanın adı da Sınırsız Mobilite konuldu. Yarışmaya başvurular sona ermiştir. Sonuçlar ise 2020′ de Tokyo’ da yapılacak olan paralimpik olimpiyatlarında açıklanacak. Sonuçların açıklanmasının ardından Toyota birinci gelen projenin üretilmesi konusunda da öncü olacak. Dünya Sağlık Örgütünün verilerine göre 250 ile 500 arasında değişen rakamlara göre omurilik hasarı olan insan var. Felçli insanların bireysel hareket etmesini sağlayacak bir projenin ise 1. olması isteniyor. Önce ilk beşe kalanlara 500 bin’ er dolar verilecek. 1. ise 1 milyon dolar ile ödüllendirilecek.

toyota
Toyota omurilik hasarı yaşayan kişilerin bireysel olarak hareket etmelerini sağlamak amacıyla bir yarışma düzenlemiştir.

Toyota Hayalimdeki Araba Resim Yarışması hakkında bilgi almak için linke tıklayınız.

Mercedes Benz Türk Startup

Bize startupunu söyle, sana desteğini verelim sloganı ile Türkiye’ nin en büyük yabancı sermayeli şirketlerinden biri olan Mercedes bu yarışmayı 2021 yılı itibari ile devam ettiriyor. 2021 yılının ilk teması olarak Sürdürülebilir Şehirler ve Yaşam Alanları sloganını kullanıyor. Bu temadan yola çıkarak yaşamı daha kolay hale getiren, çevreye faydalı, teknolojik gelişmelere açık, sürdürülebilir kent ve yaşam alanları vaat eden fikirler jüri tarafından değerlendirilecek. En yüksek oyu alan 10 startup belirlenecek ve çeşitli şekillerde ödüllendirilecek. 3 farklı kategoride değerlendirme yapılacak ve 50 bin TL’ lik ödüller 3 kişiye verilecek. StartUP Boost adlı gelişim programı ve Almanya seyahati son 10 kişiye hediye edilecek. Teknoloji, sosyal fayda ve tema alanlarında değerlendirme yapılacak. Bu proje 2019 için tamamlanmış olup 2021 yılında da devam ettirilecektir.

TAVSİYE:  Çiğ Köfteci Açmak İçin 2021 Kosgeb Destekleri (Güncel)
startup
Mercedes Benz Startup projelerinde 3 kategori olacak ve 50 şer bin TL ödül verilecek.

SIEMENS Opera Yarışması

Siemens 20 yıldır opera yarışması düzenliyor. Türkiye’ deki opera sanatçılarını dünya sahneleri ile tanıştırmak hedefleniyor. Yarışmanın 1. si, Almanya’daki Karlsruhe Operası’nda burs kazanacak. Ayrıca Goethe-Institut İstanbul’ da 4 aylık Almanca bursunun sahibi olacak. Yarışmanın ikincisi de ödül verilecek. 2. Avusturya Salzburg Mozarteum Müzik Akademisi’nde yarım dönemlik burs imkanı elde edecek. Bunun yanı sıra 3. ye ise 2 bin euro tutarında bir hediye verilecek. Yarışma jürisi ise yurt dışındaki üniversitelerin öğretim görevlilerinden oluşacak. Başvurular tamamlanmış olup 2019 yılında tekrar devam edecektir.

HEG Yarışması

HEF, Hayal Edin Gerçekleştirelim adlı yarışmanın kısa ismidir. Türkiye genelinde tüm üniversite öğrencilerinin (ön lisans, lisans, yüksek lisans, doktora) öğrencilerinin katılacağı bir sosyal sorumluluk projesidir. Üniversitelerin sosyal sorumluluk alanlarında farkındalık oluşturması amaçlanmaktadır. Düşünmek , faaliyette bulunmak ve bu alanlarda bir vizyon belirlenmesine yardımcı olmak istenmektedir. Ayrıca yarışma tek bir konu ile de sınırlandırılmamıştır. Konular çeşitlilik arz etmektedir. Yarışmaya katılmak isteyenler de birçok konuya aynı anda başvuruda bulunabileceklerdir. Çevresel konularla alakalı olarak sürdürülebilirlik, doğal çevrenin korunması, tabi kaynakların verimli bir şekilde tüketilmesi ve çevreye verilen tahribatın azaltılması başlıkları yer almaktadır. Eğitim alanında üretilen projeler de ödüllendirilecektir.

heg
Hayal Edin Gerçekleştirelim!

Eğitimde bireyler arasındaki fırsat eşitliği, bilinç ve bilgi düzeyinin artırılması hedeflenmektedir. Ayrıca ekonomi ve kültür sanat alanlarındaki projeler de kabul edilecektir. Sağlık, spor ve toplumsal alandaki projeler de kendi kategorilerinde ayrı ayrı jüri karşısına çıkarılacaktır. Kategorilerinde birincilik elde edenler farklı tutarlarda ki ödülden faydalanabilecek, aynı zamanda da yurt dışı eğitim imkanı da sunulacak. Bu ödüller her kategorinin birincisine verilecek. İkincilere, Üçüncülere ve 4. lere farkılı tutarlarda  nakit para ödülü verilecektir. Beşincilere ise 500 TL ödül verilecektir. Özgünlük 25 puan, Gerçek bir ihtiyaca çözüm üretmesi 25 puan, yaratıcılık 20 puan, uygulanabilirlik 20 puan, bütçe 10 puan olarak değerlendirme yapılacaktır. 10 Ocak 2021 tarihine kadar Başvuru için tıklayınız. 

TAVSİYE:  Ucuz Bayilik Veren 10 Çiğköfte Firması (Güncel)

Mosder Ev Mobilyaları Tasarım Yarışması

Engelliler için mobilyalar, genç odası tasarımları, yatak odası, tamamlayıcı mobilyalar, depolama, koruma ve düzenleme kategorilerinde bir çalışma yapılması istenecektir. Yarışmaya Endüstri Ürünleri Tasarımı, Endüstriyel Tasarım, İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı, Ağaç İşleri Mühendisliği, Orman Endüstrisi bölümleri öğrencileri katılabilecektir. Bu nedenle öğrencilerin belirlenen bölümlerde öğrenim gördüklerini okullarından alacakları belgeler ile kanıtlamaları gerekmektedir.  Katılımcıların kesinlikle Türk vatandaşı olması gerekmektedir. Bu kişiler arasından bir grup lideri belirlenir ve ödül töreninde ödül kendisine takdim edilir. Yarışmaya girecek tasarımların daha önce hiçbir yarışmaya gönderilmemiş olması gerekmektedir. 10 bin TL’ lik ödüllerden oluşmak üzere bu yarışmada toplamda 114 bin TL ödül dağıtılacaktır. Yarışma için 2020 yılı başvurularının başlaması halinde gerekli bilgileri sizlerle paylaşacağız.

mosder
Mosder mobilya tasarım yarışması

Düşten Gerçeğe Tasarım Yarışması

Cemer bu yarışmayı 3. kez düzenlemektedir. Kent yaşamının insan hayatına yer ettiği alışkanlıkların değiştirilmesine yönelik, yoğun ve kalabalık şehir ortamına rağmen insanlara nefes aldıran ve sosyal yaşam alanlarını canlandıran Dünya Bir Oyun Parkıdır sloganı ile oluşturulan bir yarışmadır. Bu nedenle yarışmacılardan konu ile ilgili ekipmanların tasarımını yapmaları istenmektedir. Herhangi bir jürinin yakın akrabası yarışmaya katılamaz. Bu nedenle yarışmanın sonucunun kurallara ve etiğe uygun olması beklenmektedir.

Öğrenci kategorisinde birinciye 2 bin 500 euro, ikinciye bin 500 euro, üçüncüye bin euro ödül verilecektir. Profesyonel kategorisinde ise birinciye 5 bin euro, ikinciye 3 bin euro, üçüncüye 2 bin euro ödül verilecektir. Projeler özgünlük, yenilikçi olma, yaratıcı ve uygulanabilir olma kriterlerine göre değerlendirilecek ve puanlandırılacaktır. Ayrıca http://www.cemer.com.tr/‘ de bir halk oylaması yapılacak ve bu yolla hem öğrenci hem de profesyonel kategorisinde mansiyon ödülleri verilecektir. Mansiyon ödülleri de halk tarafından verilecektir. Profesyonel kategorisindeki mansiyon ödülleri bin euro, öğrenci mansiyon ödülü ise 500 euro olarak belirlenmiştir. Yarışmanın 2021 yılında tekrar yapılması düşünülmektedir.

TAVSİYE:  Çadırda Mantar Yetiştiriciliği Maliyet Hesaplaması (Güncel)

Sizde bu yarışmaları takip edebilir ve ilgi duyduğunuz alanlarda proje üretebilirsiniz ve ödülü kazanan şanslı kişi olabilirsiniz.


Hakkında Ekonomi Uzmanı (N)

Ekonomi konusunda bilgi ve deneyim sahibiyim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir