Anasayfa / Sigorta / Özel Hastane Ameliyat Fiyatları 2021 Güncel
Özel Hastane Ameliyat Fiyatları 2021 Güncel
Özel Hastane Ameliyat Fiyatları 2021 Güncel

Özel Hastane Ameliyat Fiyatları 2021 Güncel

Özel hastanelerde bilindiği üzere tüm işlemler ücretli olarak yapılmaktadır. Alınan ücretlere ameliyat fiyatları da dahil olmaktadır. Devlet ameliyat ücretleri çok nadir hastalık durumlarında paralı olsa da yapılan ameliyatlardan ücret alınmaktadır. Bu yazımızda sizler için by pass, fıtık gibi ameliyatların ücretlerini araştırdık. Bunun yanı sıra profesör ameliyat ücretleri, tahlil ücretleri ve özel diğer ameliyat ücretleri hakkında da bilgileri içeriğimizde sizlerle paylaşacağız. Güncel ameliyat fiyatları hakkında tüm detaylar içeriğimiz de.

Özel Hastane Ameliyat Fiyatları

Aynı ameliyat için her hastanede farklı fiyat tarifeleri ile karşılaşabiliriz. Özel hastaneler de kendi içerisinde ayrılarak fiyat farklılıkları olabiliyor. Hemen hemen her branşın doktoru farklı şekillerde ücretler karşımıza çıkartabiliyorlar. Sağlık sorunu yaşadığımızda devlet yeterli ilgiyi göremediğimizde mecbur kalırız. Ancak bu durumlarda da aklımıza gelen ilk soru maalesef ki ücretler oluyor. Özel hastanelere gittiğimizde halk dilinde adım atsan para.. Bu kuramın doğruluğunu hastanelerimiz maalesef ki onaylıyor.

Gideceğiz ama ne kadar para ödeyeceğiz? Bunu karşılayacak miktarda bütçem var mı? Soruları sürekli olarak aklımızın bir köşesinde duruyor. Tamam her şeyin başı sağlık ama giriş ücretleri, tahlil yaptırma, röntgen gibi hususlarda bile yüklü miktarlarda ücret talep edilir iken ameliyat ücretleri daha fazla tutarlarda olabiliyor. Bu içeriğimiz de sizlere devlet ve özel ameliyatları ne kadara yaptığı hususunda bilgiler vermeye çalışacağız. Ancak vereceğimiz fiyatlar genel internet fiyatları olup asıl ücretleri ameliyat olmayı talep ettiğiniz öğrenebilirsiniz.

İlave ücret hesaplama ekranı linkine tıklayarak hastane ve tedavi türüne göre ödeyeceğiniz ücretlerin hesaplamasını yapabilir, bilinçli bir şekilde fazla ücret ödemek durumunda kalmazsınız.

Özel Hastane Ameliyat Fiyatları
Safra kesesi ve anjiyo ameliyatları SGK’lı, SGK’sız ve Özel Sigortalı fiyat karşılaştırması.

Devlette  muayene olmanız halinde 5 TL. katılım payının haricinde herhangi bir ücret ödemek durumunda kalmıyorsunuz. Ancak Sosyal Güvenlik Kurumu ile anlaşmalı olan özel hastaneler, üniversiteler ya da branş hastanelerinde veya kişisel olarak açılmış özel kliniklerde durum aynı olmayabiliyor. Maalesef ki buralarda Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından ödenen ücretin üzerine oldukça fazla fark da ekleniyor. Özel hastane muayene ücretleri devlet hastanelerinden farklı olmaktadır.

Aşağıdaki tabloda özel ameliyat olmanız halinde devlet tarafından karşılanacak tutarlar ve kişilerin ödeyeceği tutarlar şu şekildedir;

Ameliyat Olunacak Alan Sosyal Güvenlik Kurumunun Ödediği Özel Hastanenin Talep Edeceği Tutar
Hemeroid Ameliyatı 488,48 TL 976,97 TL
Bademcik Ameliyatı 617,87 TL 1.235,74 TL
Genizeti Ameliyatı 346,03 TL 692,06 TL
Apandisit Ameliyatı 432 TL 864,00 TL
Varis Ameliyatı Ek bir ücret talep edilmiyor.
Koroner By-Pass Ek bir ücret talep edilmiyor.
Sezeryan 486,00 TL 972,00 TL
Normal Doğum 432,00 TL 864,00 TL
Kalp Kapakçığı Ameliyatı Ek bir ücret talep edilmiyor.
Dizdeki Menisküsün Onarımı 1.202,69 TL 2.405,38 TL
Açık Safra Kesesi Ameliyatı 777,60 TL 1.555,20 TL
Kapalı Safra Kesesi Ameliyatı 1.026 TL 2.052 TL
Kalça Eklemi Protezleri 2.646 TL 5.292 TL
Kısırlık Tedavisi Ameliyatı 370,76 TL 741,53 TL
Açık Prostat Ameliyatı 1.482,70 TL 2.965,46 TL
Katarak ve Lens İmplantasyonu 594,00 TL 1.188 TL

Devlet tarafından karşılanan ve özel kişilerin ödeyeceği tutarlar tablodaki gibi olup fiyatlar hastaneler arasında çeşitlilik gösterebilir. Bu sebeple en doğru bilgiyi ameliyat olacağınız hastanelerden öğrenebilirsiniz.

Profesör Ameliyat Ücretleri

Ameliyatınızı üniversitelerde ya da Eğitim ve Araştırma Hastanelerinde öğretim veren üyeler tarafından olmuşsanız özellikle mesai saatlerinin haricinde verilen sağlık hizmetlerinden yararlanmış iseniz Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından sağlanan sağlık hizmet bedellerinin yanı sıra;

 • Poliklinik muayenelerinde; bir katı kadar, 
 • Ameliyat gibi diğer hizmetlerde; yüzde 50’sini geçmemek üzere ek ücret alınabilmektedir. 
Profesör Ameliyat Ücretleri
Profesör Ameliyat Ücretleri

Devlet hastanelerinde yapılan tedavilerde muayene bedeli örneğin 45 TL. olarak belirlenmişse üzerine bir 45 TL. daha ek ücret talep edecektir. Tedavinin sonunda ameliyat olmanız konusunda karar kılınmış ise ve ameliyatınızı bir profesörün yapmasını istiyorum diyorsanız ameliyatınızı yapacak olan profesöre göre belirlenen ücretin yarısı kadar da profesöre ödemek zorunda kalırsınız. Örneğin ameliyatınız için 1500 TL. ödemişseniz yaklaşık 750 TL.’de profesör farkı ödemek durumunda kalırsınız. Ödeyeceğiniz tutarların ameliyatınızın ciddiyetine ve profesöre göre değişiklik gösterecektir.

Özel Hastanelerde ByPass Ücreti

Kalp rahatsızlıkları günümüz hastalıklarının neredeyse en başında gelmektedir. Yüzlerce hatta binlerce insanın kalp rahatsızlığından dolayı rahmetli olduğu aşikardır. Özellikle de 50 yaşın  üzerine çıkmış vatandaşlarda sıklıklar görülmekte olan kalp sorunları sebebi ile ameliyat olmak zorunda olan birçok vatandaşımız var. Sonradan gelen kalp rahatsızlıkları fazla stres, yanlış beslenme, sigara, alkol gibi durumlardan oluşurken bir de doğuştan gelen kalp rahatsızlıkları ile karşı karşıya kalabiliyoruz. Kalp rahatsızlıkları için devlette ameliyat yapan birçok doktor bulunuyor ve devlet damar tıkanıklığı ve değişikliği, ByPass, kalp kapakçık değişimi gibi ameliyatlardan herhangi bir ücret talep etmiyor. Ancak bu doktorların ameliyat günlerini çok geç tarihlere vermesi sebebi ile geriye mecburen özel hastanelere başvuru yapmaktan başka bir çare kalmıyor. Özel de yapılan;

 • Kalp Damar Cerrahi ameliyatları,
 • ByPass ameliyatları, 
 • Açık Kalp ameliyatları, 
 • Pulmoner Kapak Değişimi ve Tamir Ameliyatları, 
 • Kapalı Kalp ameliyatları,
 • Kalp Pili Takılması ameliyatı, 
 • Triküspit Kapak Değişimi ve Tamir ameliyatları, 
 • Aort Kapağı değişimi, 
 • Robotik Kalp ameliyatı, 
 • Tüm Kardiyovasküler Cerrahi ameliyatları 
Özel Hastanelerde ByPass Ücreti
Özel ByPass Ücreti

Özel  kalp rahatsızlıkları ile ilgili yapılan ameliyatlar ücretsiz olarak gerçekleştirilmektedir. Bu ameliyatlar normal şartlarda ücretsizdir ancak bazı özel hastaneler sizden belirli bir ücret talep edebilir. Örneğin açık kalp ameliyatı için 30 bin TL, kapalı kalp ameliyatı için ve Robotik cerrahi ile kalp ameliyatı için 50 bin TL.’ ye yakın ücret talep edilmektedir. Bu ücretler konusunda pazarlık yapma hakkına sahipsiniz.

Sosyal Güvenlik Kurumu ile anlaşmalı özel 5510 sayılı kanun ve Sosyal Güvenlik Kurumunun Tebliğ’ine göre doğumlarda ve koroner by pass ya da kalbe pil takılması işlemlerinde herhangi bir ücret talep edemez. İyi koşullarda ameliyat olmak ve ameliyat sonrası bakımım iyi olmasını istiyorum diyorsanız belirli bir miktar ödeme yapmayı kabul etmeniz gereklidir. Belirtilen ücretler için herhangi bir fatura kesilmeyecek olup yalnızca makbuz verilecektir. Çünkü bu paralar hastane tarafından el altı alınan paralar olmaktadır.

Özel Hastane Tahlil Ücretleri

Özel hastanelerde giriş ücretinden tutun da tahlillere kadar ücret ödemesi yapmanız gerektiğini belirtmiştik. Bu hastanelere bazen işe girmek için evrak yaptırma amacı ile yönlendiriliriz. Kimi zamanda devlet hizmetlerden memnun kalmayarak, muayene veya ameliyat sırası gelmediğinden dolayı mecbur kalmamız sebebi ile gideriz. Oldukça iyi bakım sağlanan yerler, sağladıkları hizmetin karşılığını da kat kat fazla paralar ile alabiliyorlar. Ancak bu hastanelere muayene, tahlil, ameliyat gibi ücretlerin ödemesini yapmanız halinde dolandırılmamak adına ayrıntılı bir fatura talebinde bulunmanızı öneririz.

Özel Hastane Tahlil Ücretleri
Özel Hastane Tahlil Ücretleri

Özel de ameliyatlar için talep ettiği fiyatların devlet tarafından karşılanan tutarlarını ve kişilerin ek olarak ödemesi gereken ücretleri yukarıdaki tabloda belirtmiştik. Özel profesörlere ameliyat olmanız halinde yalnızca belirtilen tutarların yarısı kadar daha ödeme yapmanız gereklidir. Hastanelerin acil bölümlerine gitmeniz halinde ücret ödememeniz konusunda da bilinçli bir birey olmayı unutmayınız. Boş yere yüksek tutarlarda ücret ödemesi yapmamak için yapılacak işlemler için detaylı bir araştırma yaparak ödeme yaptıktan sonra detaylı fatura talep etmenizi öneririz.

Ancak asıl fiyatları ameliyat olacağınız hastaneden öğrenmeniz en doğrusu olacaktır. Sitemizdeki fiyatlar internet üzerinden alınmıştır. 


Hakkında Finansal Uzmanı (T)

Bir yorum

 1. Bunlar ne anlamadım ,biz o fiyata doktora gidemiyoz ne ameliyatı.300 tl ye kim ameliyat yapıyormuş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir