Anasayfa / Teknoloji / Online Kafa Topu Nasıl Oynanır? Promosyon Kodu
Online Kafa Topu Nasıl Oynanır? Promosyon Kodu
Online Kafa Topu Nasıl Oynanır? Promosyon Kodu

Online Kafa Topu Nasıl Oynanır? Promosyon Kodu

Online kafa topu Masomo Gaming ekibi tarafından hazırlanan, internet ortamında Google Play Store ve İOS markette ücretsiz olarak kullanıma sunulan bir cep telefonu online oyunudur. Bu oyunu oynamak için herhangi bir ücret ödemeniz gerekmez. Oyunun içerisinde para ödeyerek satın alınabilen özellikler olsa da, hiç parası olmayanlarda oyunda seviye ve level atlayarak para ile yükselenlerin seviyesine ulaşabilirler. Başlangıç aşamasında online kafa topu nasıl oynanır diye soran kullanıcılarımız için indirme linki ile başlamak istiyoruz.

Nasıl İndirilir?

Bu oyun 3 farklı platformda oynanabilmektedir. Bunlar;

 1. Android yazılımlı cep telefonları,
 2. Apple Iphone marka telefonlar,
 3. İlave program ile bilgisayar ortamı.

Bu üç platformda da, online kafa topu oyununu ücretsiz olarak oynayabilirsiniz.

Online kafa topu indirme linkleri

Android işletim sistemine sahip telefonu olanlar (Samsung, General Mobile, Htc, Vb.) Google Play uygulamasından online kafa topu indir  tıklayarak uygulamayı cep telefonlarına ücretsiz indirebilirler.

Yine iphone marka cep telefonu olan kullanıcılar ise ios markete giriş yaparak iphone download linkine tıklayarak cihazlarına indirebilirler.

Üçüncü bir alternatif olarak oyunu bilgisayarınızda oynamak isterseniz 3. parti bir yazılım kurmak zorundasınız. Bu yazılım tüm android oyunların pc ortamında oynanmasına olanak sağlamaktadır. En sık kullanılan 3. parti pc yazılımı BlueStacks’dır. Bu yazılımı BlueStacks indir (Gezginler) linkine tıklayarak bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

Nasıl Üye Olunur?

Uygulamayı indirdikten sonra ekstradan oyunu bilgisayarınıza yüklemeniz gerekiyor. Bunun için Google Play Store de bulunan üyelik bilgilerinizi girerek çevrimiçi olmanız gerekiyor. Eğer Google Play üyesi değilseniz, buraya da üye olmanız gerekiyor. Play Store’a bağlanmak için önce Gmail hesabınızın olması gerekiyor. Buradan Gmail’e üye olabilirsiniz.

 • Oluşturduğumuz gmail hesabı ile öncelikle oturum açın.
 • BlueStacks uygulamasına oyunu yüklemek için programı açtıktan sonra arama yapın.
 • Arama sonucunda çıkan yerde oyunu bulacaktır. Daha sonra indirmek için İndir butonuna basarak indirebilirsiniz.

Cep telefonunuzda gmail hesabı varsa eğer bu hesap ile BlueStacks uygulamasına giriş yapınız. Yani ek bir hesap açmaya gerek yoktur.

Online Kafa Topu Nasıl Oynanır?

Bunun için ilk önce kafa topuna üye olmanız gerekiyor. Oyunu açtığınızda bulunan “Yeni oyuncu” tuşuna basarak hesap oluşturabilirisiniz. Ama ilk önce eğitimi yapmanız gerekiyor.

Kafa topu yeni oyuncu girişi

Eğitim aşaması önce tuşların öğrenilmesi, daha sonra bilgisayar ile oynan 90 saniyelik kısa bir maçtan oluşuyor. Bu eğitim aşamasını geçmeniz gerekiyor. Eğer ki eğitimi geçemezseniz oyna başlamayın 😉

Eğitimi geçtikten sonra rumuz belirlemeniz gerekiyor. Eğer ki istediğiniz rumuz daha önceden kullanılmışsa bu rumuzu kullanamazsınız. Bir rumuz seçtikten sonra oyuna başlarsınız. Sizlere oyunun başında 20 elmas ve 1000 altın vermektedir. Bizden size tavsiyemiz elmasları çok kullanmamanız.

Çark Nedir? Nasıl Kullanılır?

Bu oyunda her gün bir tane ücretsiz bir çark veriliyor. Bu çark ile sizlere farklı ödüller kazandırıyor. Bir tane daha çark var bu çark için 50 elmas kullanmanız gerekiyor.

Ücretsiz çark
Özel çark nasıl kullanılır?

Bunu eğer kullanırsanız daha iyi ödüller verir.

Market Nasıl Kullanılır?

Bu markette sizlere özel güç, kıyafet, ayakkabı, şapka, gözlük, kuyruk v.b. seçenekler vardır. Buradan oynadığınız karakteri kişiselleştirebilirsiniz.

MARKET BÖLÜMÜ

Özel Güç Nedir? Neler Vardır?

Bu oyunda birde özel güç diye bir ekstra özellik vardır. Bu özellik ile birçok ekstra şeyler yapabilirsiniz. Oyunu oynarken karşıdaki karaktere zarar verebilirsiniz. Bu özel güçleri de marketten satın alabilirsiniz.

Özel Güçler Şunlardır;

 • Extra Zaman
 • Görünmezlik
 • Küçük Kale
 • Topu Dondur
 • Ters Yön
 • Büyük Kafa
 • Bomba Top
 • Özel Şut
 • Buzlanma
 • Büyük Kale
 • Klon kaleci

Bu özellikler ile karşı takımı yenebilirsiniz. Ama bir oyun içinde en fazla 3 tane özel güç alabilirsiniz. 4 tane istiyorsanız marketten extra güç seçeneğini 100 elmasa alabilirsiniz.

Çanta Nasıl Kullanılır?

Bir de bu oyunda çanta diye bir şey vardır. bu çanta ile 10 maç yaptıktan sonra sizlere 3 tane ödül verir.

Çanta nasıl kullanılır

Mesela bizlere 17 tane özel şut, 1000 altın ve 1 elmas verdi. Sizlere daha iyilerini verebilir.

Sezon bölümü

Bu bölümde başka kullanıcılarla oyun oynayabilirsiniz. Burada maça başla seçeneğine tıkladığınızda 4 tane seçenek çıkacaktır. Bu seçenekler şunlardır;

 • Amatör
 • Yıldız
 • Efsane
 • Fantastik

Burada bulunan seçeneklerin bazılarında altın vermeniz gerekmektedir. Sadece amatörde ücretsiz oynayabilirsiniz.

Sezon bölümü

Özel odalar ise 3 tanedir. Bunlar;

 • Ateşli Top; Tüm vuruşlar ateşli olarak gerçekleştirilir.
 • Rastgele güç; Her oyuncuya rastgele bir özel güç verilir.
 • Bomba Odası; Tüm toplar bombadır. Her an patlayabilir 🙂

Burada mesela ateşli topla oynadığınızda her toplar ateşli gitmektedir. Özel odalarda oynamak için en az 11000 altınınız olması gerekiyor.

Takım Nedir?

Takım ile mesajlaşıp bu takımdakilerle dostluk  maç yapabilirsiniz. Sizlerde bir tane takım kurabilirsiniz. Bu takımlarda en fazla 50 üye olabilmektedir.

Takım Nedir?

Takım yaratmamız için en az 500 taraftara sahip olmamız gereklidir.

Görev Bölümü

Burada günlük görevler verilmektedir. Bu görevler ile  altın veya elmas kazanabilirsiniz.

Görev bölümü

Offline Bölümü

Bu bölümde oyunu internetsiz oynayabilirsiniz. Fakat rakibiniz bilgisayar olacaktır. Burada maç yaparak ödül kazanabilirsiniz.

offline bölümü

Arkadaşla Oyna Bölümü

Bu bölümde çevrimiçi olarak arkadaşlarınızla oynayabilirsiniz. Arkadaşlarını bulmak için arkadaşınızın rumuzunu bilmeniz gerekli.

Arkadaşlarla nasıl oynanır?

Bir diğer seçenek ise Facebook ile bağlanmak. Facebook’a bağlanıp diğer arkadaşlarınızı bulup onlar ile oynayabilirsiniz. Bir arkadaşınınızın bütün maçlarını, Sezon sıralamasını, Genel sıralamasını vb, öğrenebilirsiniz.

Reklamları Kapatma

Bu oyunun en kötü yanı her maçtan sonra reklam göstermesi.

Reklamlar nasıl kaldırılır?

Bu reklamlardan sizde sıkıldıysanız en az 18 liraya elmas paketi satın almanız gereklidir.


Hakkında Esnaf Kefalet

Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifinde uzun yıllar çalıştım ve emekli oldum. Gönüllü olarak tüm esnaf meslektaşlarıma başvuru için yapmaları gerekenleri anlatmaktayım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.