Anasayfa / İhtiyaç Kredisi / Ön Ödemesiz Senet İle Para Veren Yerler
Ön Ödemesiz Senet İle Para Veren Yerler
Ön Ödemesiz Senet İle Para Veren Yerler

Ön Ödemesiz Senet İle Para Veren Yerler

Senet ile para veren yerler yada senet ile para veren finansal kuruluşlar var mıdır? Elbette var. Öncelikle eğer senet ile para almanız gerekiyorsa finansal olarak kötü durumdasınız demektir. Örneğin; hiçbir bankanın size kredi vermemesi gibi yada bankalar tarafından kara listeye alınmak gibi. Aksi halde burada yazacağımız bazı maddeleri sizlere tavsiye etmiyoruz. Senet ile kredi veren bankalardan, para veren kuyumculara ve senet ile telefon veren yerlere kadar bir çok bilgi edindik. Çok çıkmazda iseniz çözüm önerilerimizi mutlaka deneyin. Senet ile kredi çekmek veya borç para almak hakkındaki merak edilen soruların yanıtlarını buyurun devamında okuyabilirsiniz.

Senet İle Kredi Veren Bankalar

FİBABANKA: Bu kredi türü iş yeri sahibi olanların kullanabileceği kredidir. Kredinin türü depo finansmanıdır yani krediyi kullanmanız için deponuzdaki mallar teminat olarak gösterilir ve yükleme tarihine kadar kısa vadeli olarak kredi verilir.

ZİRAAT BANKASI: Senet karşılığı kredi ile kısa vadeli kredi almanız olumlu gözüküyor. Ayrıca Avans Kredisi de alabilir kısa süreli ihtiyaçlarınızı giderebilirsiniz.

Bunun yanında Spot Kredileri de senet karşılığı ile verilmektedir. Vadesi kısa olup faiz değişikliği gibi sürprizlerle karşılaşmayacağınız bir kredi türüdür. Vadesi kısa olduğu için faiz oranları günlük olarak hesaplanır. Ancak krediyi 1 ve 90 gün arasındaki fark ile alabilirsiniz. Başvuruyu sadece şubeye giderek yapabilirsiniz.

Birçok kişinin adını dahi duymadığı, Ziraat Bankası Kambiyo Senetlerinin karşılığında kredi vermektedir. Yani elinizdeki Kambiyo senetleri bankaya devrederseniz eğer bu krediden yararlanabilirsiniz. Ayrıca kredi notuna bakmayan bankalarda vardır. Yazımızın devamında belirteceğimiz konular arasındadır.

Detaylı bilgi almak için lütfen tıklayınız.

Kredi Notu Düşük Olan Ve Bozuk Sicile Kredi Veren Bankalar

Önerilerimizden biri senet ile kredi veren yerleri araştırmadan önce bozuk sicile kredi veren bankaları araştırmanızı tavsiye ederiz. Aktifbank ile kredi notu 0 olanlar bile kredi kullanabilir. Bu kredilerin birçok çeşitleri bulunmakta, bunların birincisi internet üzerinden verilen nakit kredidir. Kredi başvurunuzu internet aracılığı ile yapar eğer onay alırsanız PTT şubesinden gidip kredinizi çekebilirsiniz. Kredi limiti en fazla 30 bin TL’dir. Kredi sicile bakmayan bir bankadan verildiği için faiz oranları biraz yüksektir.

İkinci kredi türü de taksitli alışveriş kredisi olup, beyaz eşya, yatak odası, çeyiz gibi eşyalarınızı banka sizin adınıza alır ve sizde ödemelerinizi bankaya yaparsınız.

İpotekli Kredi Çekmek (Arsa, Tarla, Ev İşyeri, Araba)

Diğer yasal yol ve sizin başınızı ağrıtmayacak yol ise bankalara çeşitli teminatlar göstererek kredi almak. Ev, arsa araba, tarla, dükkan gibi mülkiyetiniz ve mallarınız varsa bu krediyi kolaylıkla alabilirsiniz. İpotekli kredi veren bankalar ise; Ziraat Bankası, Akbank, Burgan Bank, ING Bank, İş Bankası, Yapı Kredi, Garanti bankası bu bankalar ipotek karşılığı kredi vermektedirler.

İpotekli kredide aranan tek koşul ipotek gösterilen malın sizin üzerinize kayıtlı olmasıdır. Üstelik bu kredilerden uzun vadede de yararlanabilirsiniz. Ayrıca alacağınız tutar da yüksek olabilir. Yani evinizin değeri 100.000 TL ise banka size 80.000 TL’ye kadar kredi verebilir.

Senet İle Eşya Almak ( Beyaz Eşya, Çeyiz Eşyası )

Günümüzde senet ile satış gerçekleştiren birçok büyük işletmeler vardır. Fakat bu şekilde para kazanmanın riskli bir durum olduğu da aşikardır. Senet ile eşya alım satım da birçok firma ve şirket bulunmaktadır. Senet ile alım satımlar sadece beyaz eşya yada mobilya cinsinden değil elektronik aletleri de kapsamaktadır. Senet ile eşya satan firmaları sizler için sıraladık;

MutluEvim: Elden senet yaparak 24 ay vade ile sadece beyaz eşya satışı yapmaktadır. Ayrıca kredi kartı kullanıcısı olmanıza gerek yoktur. Online olan bu mağazadan senet ile cep telefonuda alabilirsiniz. Bu firma üzerinden senet ile alışveriş yapabilmeniz için aranılan koşullardan bir kaçı SSK’lı yada devlet memuru konumunda olmalısınız. Memur yada SSK’lı değilseniz sizin üzerinize tapulu bir evin olması yeterlidir. Emekliler için ise kefil ve tapu istenir ayrıca üzerinizde icra bulunmaması gerekir.

Göktaşlar: Bu mağazadan da senet karşılığı kredi alabilirsiniz. Fakat alınan ürünler için vade farkı gibi fiyat farkı uyguluyorlar. Elektronik eşya yada mobil ya gibi birçok ürün satın alabilirsiniz.

İKS AVM: 72,000 ürün kapasitesine sahip olan bir avm ve senet ile kredi imkanı sunan AVM’lerdendir. Ortalama 35 yıllık bir esnaf tecrübesi ile eşya yelpazesi oldukça geniştir. İsterseniz eğer elden senet ile de eşya satın alabilirsiniz.

Yiğit Alışveriş: Türkiye’nin İstanbul, Samsun, Adana, Kahraman Maraş, Malatya ve Elazığ’da hizmet veren bu mağazadan da senet ile eşya almak mümkündür.

Senet ile eşya
Senet ile çeyiz, beyaz eşya ve elektronik eşya alabilirsiniz.

Borç Para Veren Firmalar ( İkrazatçılar, Faktoringler )

Bir çoğumuz ikrazatçıların (tefeciliğin resmileşmiş hali) senet ile para verdiklerini düşünürüz fakat ikrazatçılar senet ile kredi vermezler. Faktoring şirketler de aynı şekilde vatandaşa senet ile kredi imkanı sunmazlar. Konuya açıklık getirecek olursak eğer mal ve hizmet satışından doğan alacakların temlik alınarak satıcı firmaya finansman alacak yönetimi ve garanti hizmetlerinin sunulduğu finansal bir enstrümandır. Bu sebepten dolayı ikrazatçılar ve faktoring şirketler senet ile kredi vermezler.

Senet İle Hat veya Cep Telefonu Almak

Aslında bu konu ile ilgili gerekli açıklamayı yukarıda açıklamıştık ve senet ile elektronik eşya satan firmaların isim ve bilgilerini sizlerle paylaştık. Fakat unutmamanız gereken önemli bir husus bulunmakta ki oda senet ile yapılan alışverişler sizi fazlası ile zarara sokacağıdır. Senet ile cep telefonu almak istiyorsanız eğer şimdi yazacağım illerin birinden alabilirsiniz; İstanbul, Ankara, Antalya, İzmir, Erzurum, Bursa, Konya, Gaziantep, Şanlıurfa, Kocaeli, Mersin, Diyarbakır, Hatay, Manisa, Kayseri, Samsun, Balıkesir, Kahramanmaraş, Van, Denizli ve Aydın’dır.

Fatura üzerine telefon almak ise yine aynı şekilde zarara sokmaktadır. Örnek ile açıklamak gerekirse; Turkcell faturanız üzerine alacağınız bir İphone 6S 32 Gb’lik telefon faturanıza ek 82,32*36 ay taksitle kampanyalaştırılmıştır. Buda toplamda ödeyeceğiniz paranın 2,963 TL. olması demektir. Normalde bu cep telefonunun peşin fiyatı KDV dahil ücreti 1,999 tldir. Yani senet ile telefon işleminde olduğu gibi bu şekilde de oldukça zarara uğrayacaksınız. Çünkü telefonu satmak istediğinizde en az 500 TL. zararına vermiş olacaksınız.

Kredinizi Biz Çekelim Taksitleri Siz Ödeyin Diyen Firmalar

Sizlerin kredi sicilleriniz bozuk olduğu için bankalar size kredi vermemekte. Bunu fırsat bilen bir takım insanlar ise bankadan sizin yerinize kredi çekerler ve üstüne komisyon ekleyerek senet imzalatırlar. Bu şekilde faizi iki kere ödemiş olursunuz.

Örnek ile anlatmak gerekirse eğer iletişime geçtiğiniz bir kişi yada firma sizin yerinize bankadan 10.000 TL. kredi çekiyor. Kredinin faizlerle birlikte toplam ödemesi ortalama 13.000 TL. bu kişi yada firma 13.000 bin TL’nin üstüne 1.000 lira yada 2.000 TL. ilave ederek size senet imzalatır. Olayın iç yüzü bu şekildedir. İki yer içinde ayrı ayrı faiz ödemiş oluyorsunuz. Eğer yakın birisi var ise bankadan ona kredi çektirip taksitlerini sizin ödemeniz daha karlı ve mantıklı olan iştir. Ama başka çareniz de yoksa eğer internetten bu şekilde kredi almanız da mümkündür.

Senet İle Para Veren Kuyumcular

Aslında bu konuda çok açıklanabilecek bir durum yoktur. Bu tamamen sizin çevreniz ile alakalı bir durumdur. Yakınınızda kuyumculuk yapan var ise onunla iletişime geçerek kredi işinizi halledebilirsiniz.

Bankalar İle Aranızı Düzeltebilirsiniz İşte Basit Yöntemler

Birçok kişinin aslında düzenli bir geliri bulunmaktadır. Fakat kara listeye düştükleri için bankalardan faydalanamazlar. İsimlerinizin üstüne kırmızı kalem çekildiyse eğer korkmanıza gerek yok. Çünkü bahsedeceğimiz yol 2/3 aylık bir zaman dilimini kapsamakta. Fakat sonrasından istediğiniz bankadan kredi çekebilirsiniz.

İster işsiz, ister ev hanımı aslında sizlerde bankaların gözünde birer müşterisiniz. Bazı bankalar almak istediğiniz kredi kartı limiti tutarında hesaba para yatırmanız karşılığında size kredi kartı vermektedir. Bu şekilde senet ile para veren yerlerle uğraşmaya pek ihtiyaç duyulmaz. Bankaların gözünde aklanmak istiyorsanız eğer kredi kartınızı sürekli kullanın, yaptığınız alışverişlerinizi bu kredi kartı ile yapın ödemeleri asla geciktirmeyin ve tutarından fazla ödeme yatırın. Bu şekilde kredi kartı limitinizi 3-4 ay kullandıktan sonra limitinizi arttırabilirsiniz. Hem kart limitiniz artar hem siciliniz düzelir. Acil nakite ihtiyacınız olmadığı takdirde en mantıklı yöntem olarak bunu tavsiye etmekteyiz.

Sıkışık anlarda ihtiyacınız olan nakdi bu şekillerde bulabilirsiniz. Ancak siz yine de kredi notunuzu düzeltmeye bakın. En azından daha yasal işlemlerle para bulmuş olursunuz..


Hakkında Esnaf Kefalet

Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifinde uzun yıllar çalıştım ve emekli oldum. Gönüllü olarak tüm esnaf meslektaşlarıma başvuru için yapmaları gerekenleri anlatmaktayım.

Bir yorum

  1. merhaba acıl paraya ıhtıyacım var yardım edermısınız

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.