Anasayfa / İhtiyaç Kredisi / Memur Kredisi Veren Bankalar ve Şartları 2019 Kampanyası
mer kredileri ve faiz oranları - Memur Kredisi Veren Bankalar ve Şartları 2019 Kampanyası

Memur Kredisi Veren Bankalar ve Şartları 2019 Kampanyası

Devlet bünyesi altında çalışan memurlarımız aylık düzenli maaşlarının olması ve işten çıkma yada çıkarılma riskleri olmadığından dolayı kamu da görev yapmakta olan çalışanlarla bakalar arasında ayrıca bir güven olduğunu söylemek mümkündür bu sebep ten dolayı memurlarımız ihtiyaçları doğrultusun da istedikleri zaman ve neredeyse istedikleri şartlarda bankalardan kredi kullanmakta hiç zorlanmazlar. Bankalarda bu güvene istinaden kamuda çalışan memurlarımıza ödeme kolaylığı ve düşük faiz oranlarıyla uzun vade seçenekleri ile birlikte kredi kampanyaları yapmaktadır.Bu kampanyalardan doktorlar, hemşireler, öğretmenler, temizlik görevlileri ve kamu görevlisi olarak görev yapan ve 657 ye tabi çalışanları da  kapsayan geniş bir kitle yararlanabilmektedirler. Bankaların sunmuş olduğu bu kampanyalar kamu görevlileri için büyük avantajlar oluşturmaktadır.

Bankaların Vermiş Olduğu Memur Kredisi Kullanım Şartları Nelerdir?

Bankalar kamu görevlileri için kampanya düzenlediğinde bu kampanyalardan faydalanmak isteyen memurlardan banka bazı memur kredi kullanım şartları sunmaktadır. Peki bu kredi kullanım şartlarını nelerdir bir inceleyelim.

  • Kamu personelinin resmi olarak göreve başlamış olması
  • Kredi kullanacak olan memurun istediği kredinin miktarı aylık gelirinin yarısını geçmemesi gerekmektedir.
  • Kamu çalışanı memurun hakkında yasal yada idari bir takibin bulunmaması gerekiyor.
  • Kullanılacak olan kredinin konut kredisi hariç taksit vadesinin 48 ayı geçememesi gerekmekte.
  • Kişinin kullanacağı kredide eğer ipotek işlemi mevcut ise kredi kullanacak memurun eşinin rızası olduğuna dair yazılı bir belgeyi bankaya elden tebliğ etmesi gerekmektedir.

Kamu çalışanı olan memurumuz kredi kullanacağı bankanın talep ettiği yukarı da saydığımız şartları ve belgeleri eksiksiz olarak tamamladığında bankalarda istemiş olduğu krediyi sağlamaktadır. kredi kullanacak kişi bu şartları taşıyor ise çalışmak istediği bankaya başvuru da bulunabilir

Kamu Çalışanlarına Ayrıcalıklı Kredi Veren Katılım Bankaları

Kamu bünyesinde memur olmak ayrıcalıktır dedirten ve bu ayrıcalık sebebi ile alacağınız kredi türleri bile değişmektedir.Bir kaç katılım bankası memurlarımız için çok güzel fırsatlar öne sunmakla kalmayıp almış oldukları kar payı ile kamu personeli memurlarımıza 0 faiz yani faizsiz kredi imkanları bile sunabilmektedir. Peki bu güzel imkanları sunan katılım bankalarımız hangileridir. Gelin maddeler halinde bu bankaları sıralayalım.

  • Ziraat Katılım Bankası
  • Albaraka Türk Katılım Bankası
  • Kuveyt Türk Katılım Bankası
  • Vakıf Katılım Bankası
  • Türkiye Finans Katılım Bankası

Garanti Bankası Memur Kredileri Ve Faiz Oranları

Özel bir kuruluş olan Garanti bankası konut kredileri, taşıt kredileri, ve ihtiyaç kredilerinde uygun faiz oranları ve avantajlı faiz oranları ile kamu çalışanlarımızı da unutmamış durumdadır.

garanti bankası memur kredisi - Memur Kredisi Veren Bankalar ve Şartları 2019 Kampanyası
Garanti Bankası Memur Kredileri Ve Faiz Oranları

Garanti bankasının kamu çalışanı memurlarımıza sunmuş olduğu avantajlar doğrultusunda kredilerden yararlanmak isteyen memurlara 50.000 TL ye kadar cazip faiz oranları ile 60 aya varan vade seçenekleri ile kredi kullanma imkanı sunmaktadır. Bu kredi imkanı bitmiş olup bankanın verdiği ihtiyaç kredilerinden yararlanabilirsiniz. Bankanın ihtiyaç kredisi faiz oranı yüzde 2,57’dir.Ingbank  Memur Kredisi ve Faiz Oranları

Yine özel kuruluşlardan olan ING Bank ta vatandaşlarımızın ilgisini çekecek şekilde konut kredisi, taşıt kredisi, ve ihtiyaç kredilerinde uygun faizli rahat ödeme koşullarıyla müşterilerine hizmet verirken bu özel kuruluş bankası olan ING Bank’ta kamu personeli çalışanlarımız olan memurlar için değişik avantajlarda ve cazip faiz oranlarıyla kredi imkanları sunmaktadır.

ing banka memur kredisi ve şartları - Memur Kredisi Veren Bankalar ve Şartları 2019 Kampanyası
Ingbank  Memur Kredisi ve Faiz Oranları

Bu imkanlar dahilinde 5 bin TL ve üzeri nakit çekimlerinde %1,99 faiz ile 36 aya kadar olan vade seçenekleri ile 1000 TL ile 50.000 TL arasında avantajlı krediler kullanabilmektedir.

Halk Bankası Memur Kredileri ve Faiz Oranları

devlet bankası olan halk bank kamu personellerine ve vatandaşlara uzun vade uygun oranlarda faiz ve memurlara özel kampanyalarıyla kamu da görev yapan memurlara güzel kolaylıklar sağlamaktadır.

halk bank - Memur Kredisi Veren Bankalar ve Şartları 2019 Kampanyası
Halk Bankası Memur Kredileri ve Faiz Oranları

Peki bu kolaylıklar kapsamında güzel fırsatlar sunan halk bank 1000 TL den 50.000 TL ye kadar olan nakit ihtiyaçların da memurlarımıza 36 aya kadar vade ve %2,45 faiz oranı ile memurlarımızın başlıca seçeneklerinde yer almaktadır.

Vakıfbank Memur Kredileri Ve Faiz Oranları

Vakıf bank yılların vermiş olduğu tecrübe ile gerek çalışanların gerek ise emeklilerin sürekli çalışmış olduğu bir bankadır. Vakıf bank kamu kurumlarında görev yapan memur ve işçilerin yanı sıra BAĞ-KUR emeklileri ile emekli sandığına tabi olan tüm vatandaşlarımıza cazip oranlarda imkanlar sunmaktadır.

vakıf bank memur kredisi - Memur Kredisi Veren Bankalar ve Şartları 2019 Kampanyası
Vakıf Bank Memur Kredileri Ve Faiz Oranları

Sunmuş olduğu imkanlardan 70.000 TL’ye kadar limit doğrultusunda 36 ay vade seçeneği ile %2.32 faiz oranı gibi bir kampanyayla karşımıza çıkmaktadır.

Denizbank

Deniz bank hem vatandaşlara hem emekli sandığına bağlı olan emeklilerimize kolay imkanlarla taşıt kredisi, ihtiyaç kredisi ve konut kredisi seçenekleri ile tüm müşterilerinin yüzünü güldürmekte.

deniz bank - Memur Kredisi Veren Bankalar ve Şartları 2019 Kampanyası
Denizbank Memur Kredileri Ve Faiz Oranları

Deniz banktan gelir belgeniz ile kamu çalışanlarına özel kampanyalar dahilinde çok cazip ödeme seçenekleri ile kredi almanız mümkün gözükmektedir. Deniz bank’tan kredinizi 1000 liradan 50.000 liraya kadar cazip faiz oranları ile 12 ay – 24 ay – 36 ay hatta 48 aya varan uzun vade seçenekleri kredinizi kullanmanız mümkündür.

Bankaların verdiği uygun faizli ihtiyaç kredilerinden yararlanabilirsiniz.1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (8 votes, average: 4,88 out of 5)
Loading...

Hakkında Cemil Tefeciler

Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifinde uzun yıllar çalıştım ve emekli oldum. Gönüllü olarak tüm esnaf meslektaşlarıma başvuru için yapmaları gerekenleri anlatmaktayım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Hopp!