Anasayfa / Kredi Kartı / Kredi Kartından Nakit Avans Çekme 2020 Faizleri (Güncel)
Kredi Kartından Nakit Avans Çekme Güncel Faizleri
Kredi Kartından Nakit Avans Çekme Güncel Faizleri

Kredi Kartından Nakit Avans Çekme 2020 Faizleri (Güncel)

Bazen öyle zamanlar gelir ki bir anda hiç ummadık yerlerde nakit paraya ihtiyacımız olabilir. Mesela evimiz uzaksa toplu taşıma aracına binecek parayı bile bulamayabiliriz. Böyle durumlarda mevcut bir kredi kartımız var ise eğer hemen buna sarılırız. O anki zorunlu ihtiyaçlardan dolayı maalesef ki faiz oranları aklımıza gelmez bile. Bankalar bize yalnızca o anlık yardımda bulunabilir. Nakit avans veya taksitli nakit avanslar çekerek faizli olarak geri ödemek durumunda kalabiliriz. Yapı Kredi, Vakıfbank, Garanti Bankası gibi bankaların nakit veya taksitli nakit avans işlemleri için uyguladığı güncel faiz oranlarını haberimizde yayınlayacağız. Kredi kartından nakit avans çekme faizleri, nakit avans ve taksitli nakit avansın ne olduğunu ve faiz oran hesaplamaları hakkında tüm bilgiler haberimizde..

Nakit Avans ve Taksitli Nakit Avans

Nakit avans; vatandaşların anlık nakit ihtiyaçlarını gidermek için kullanılan iyi bir yöntemdir. O anlık olan nakit sıkıntınızdan sizi kurtarmakta fakat daha sonra faizli olarak geri almaktadır. Tabii bu da insanlara o anlık yardımcı olduğu için cazip gelmektedir. Paraya sıkışma anında kredi kartları gerçekten tam bir kurtarıcı fakat bağımlılık yapıyor. Bir kere başlayınca varlığı insanları rahatlattığı için bir daha bırakılmıyor.

Taksitli nakit avans ise; nakit avans çekme işlemlerinde parayı bir kerede geri ödemek zorunda ya da asgarisini ödeyerek tamamlamak zorunda kalacaksınız. Bu da büyük meblağlar çekmeniz halinde sizi zora sokacaktır. Çünkü meblağ büyüdükçe asgari tutarı da büyüyecektir. Bunun yerine bankalar taksitli nakit avans seçeneğini geliştirmiş ve geri ödeyeceğiniz taksitlerde ödenecek tutarları küçültmüşlerdir. Bu işlem için de ayrı bir faiz sistemi uygulanmaktadır. Kredi kartı faiz oran hesaplamalarına, gecikme ve yapılandırma hakkında bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.

Bankaların Nakit ve Taksitli Nakit Avans Faizleri

Her bankanın kendine özgü bir faiz sistemi bulunmaktadır. Nakit avans için ayrı taksitli nakit avans için ayrı faizler bulunmakla beraber faiz oranları bankadan çekilecek olan tutara göre de değişmektedir. Bankaların ATM’lerden çekilen avans faizlerini tek tek inceleyelim. Aynı bankadan 2 tane kart alabileceğinizi biliyor muydunuz?

Şekerbank Faiz Oranları

Şekerbank 1953 yılında Eskişehir ilinde kurulmuş 1956 yılında ise Ankara’ya taşınarak Şekerbank adını almıştır. Banka başarı yolunda hızla ilerleme kaydetmiştir. Kredi kartları vermekte ve vatandaşın ihtiyacına göre tüketici kredileri, konut kredisi, taşıt kredisi gibi imkanlar sağlamakta emeklilere destek olmak gibi daha birçok faaliyet gerçekleştirmektedir. Bankanın kredi kartı olan müşterilerin nakit avans ve taksitli nakit avans işlemlerinde ödeyecekleri faiz oranlarını şu şekilde belirlemiştir;

Nakit avans işlemleri için uygulanan faiz oranı %2,25‘tir. Aşağıdaki tablo örnek bir tablodur. Çekeceğiniz nakit avans ücretine göre hesaplama yapabilmek için linke tıklayabilir ve net bir hesaplama işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Çekilecek nakit avans tutarı1.000 TL
Nakit avansın gün sayısı90 gün
Uygulanacak faiz oranı%2,25 TL
Nakit avans ücreti8,50 TL
Nakit avans faiz tutarı67,50 TL
Toplam nakit avans borç tutarı1,139 TL

Taksitli nakit avans işlemleri için uygulanan faiz oranı da %2,25 olması ile beraber bölünecek olan taksit sayısına göre geri ödeyeceğiniz miktar değişecektir. Aşağıdaki tablo örnek bir tablo olup Şekerbank’dan yapacağınız taksitli nakit avans işleminiz için net tutar ve taksit belirlemek için linke tıklayarak hesaplama yapabilirsiniz.

Çekilecek taksitli nakit avans tutarı 300 TL
İstenilen taksit sayısı 3 Taksit
Uygulanacak faiz oranı %2,25 TL
Ödenecek taksit tutarı105,45 TL
Toplam taksitli nakit avans borç tutarı316,35 TL

Şekerbank Faiz Oranları
Şekerbank Faiz Oranlarını tablodan inceleyebilirsiniz.

Garanti Bankası Faiz Oranları

Nakde sıkıştığınızda Garanti Bankası kartlarınız ile en yakın Garanti ATM”sinden veya diğer ortak ATM’lerden nakit ya da taksitli nakit avans çekebilir ihtiyaçlarınızı giderebilirsiniz. Çekilen avansın gününde ödenmemesi halinde banka ödeyeceğiniz toplam tutara faiz uygulama hakkına sahiptir. Mevcut kartınızın borcunu bir yıl ödememeniz ya da minimum ödenecek asgari tutarın altında bir tutar ödemeniz halinde kartınız nakit avans ve limit arttırma işlemlerine kapatılır ve borcun tamamını ödeyene kadar bu haktan faydalanamazsınız. Örnek taksitli nakit avans tablosu aşağıdaki gibi olup, bölebileceğiniz taksit sayıları 5 ile 12 ay arasında olmaktadır. Taksitli nakit avansı en az 500 TL en fazla ise 20.000 TL’ye kadar çekebilirsiniz.Garanti Bankasının avanslar için uyguladığı  faiz oranı %2.25’tir.

Çekilecek olan avans tutarıBölünecek taksit sayısıUygulanacak faiz tutarıÖdenecek taksit tutarıGeriye ödenecek toplam tutar 
1000 TL576,60 TL 218,38 TL1091,94 TL
1000 TL12162,00 TL99,55 TL1194,43 TL
Garanti Faiz Oranları
Garanti Faiz Oranlarını tablodan inceleyebilirsiniz.

Yapı Kredi Faiz Oranları

Yapı Kredi Bankasının nakit ve taksitli nakit avans işlemleri için uyguladığı faiz oranları işlem başladığından itibaren işlemeye başlar ve oluşan hesap özetiniz de hesap kesim tarihine kadar ki olan faiz tutarı işlemektedir. Bankanın Kaynak Kullanımı Destekleme Fonu ve Banka Sigorta Muamele Vergisi ödemeleri hariç faiz oranı %2,25‘tir. Taksitli Nakit Avans işleminde de faiz oranı %2,25 olmakla beraber çekeceğiniz nakit tutara ve bölünen taksit sayısına göre eşit miktarlar ile ödeyeceğiniz taksitler belirlenecektir. Taksit tutarı aylık ödenecek olan asgari tutara göre belirlenecek ve onun içerisinde ödenecektir. Asgari ücret ödendiğinde taksitte otomatik olarak ödenmiş olacaktır. Ödeme günü geldiğinde asgari tutarın altında bir tutar ödenemez. Taksitli nakit avanslarda; taksit sayısı 5 ile 12 ay arasında değişmektedir. Taksitli nakit avans örnek faiz tablosu aşağıdaki gibi olmaktadır;

Taksitli nakit avans örnek tablosu
Taksitli nakit avans örnek tablosu

Yapı Kredi’den nakit avans ve taksitli nakit avans çekebilmek için;

  1. Yapı Kredi Mobil uygulamasını Play Store  veya App Store‘dan cep telefonlarınıza indirin.
  2. Uygulamaya giriş yaptıktan sonra ana sayfada karşınıza gelecek ekrandan “Para Çek/Yatır” butonuna tıklayın.
  3. Açılan ekrandan “Para Çek” sekmesinde “Hesap veya Kredi Kartı” butonuna bastıktan sonra “Kredi Kartı” nı seçerek nakit para çekmek istediğiniz kredi kartınızı seçin.
  4. Bir sonraki işlemde ise ihtiyacınız olan para tutarını seçin.
  5. Sıra çekeceğiniz nakit paranın taksitli mi yoksa tek çekim olarak mı olacağında. Eğer taksitli nakit avans istiyorsanız “Taksitlendir” butonuna basarak bu seçeneği aktif hale getirmelisiniz. Daha sonra “Taksit Sayısı” seçiminizi yapın.
  6. Daha sonra ATM’ye giderek, ekranda bulunan QR kodu ile telefonunuzdaki mobil şube ekranındaki QR kodunu eşleştirmek için birbirine okutun ve ATM’den paranızı alıp ihtiyacınızı karşılayın.
Yapı Kredi Faiz Oranları
Yapı Kredi Faiz Oranlarını tablodan inceleyebilirsiniz.

Vakıfbank Faiz Oranları

Nakit paraya ihtiyacınız olduğu anda Vakıfbank kredi kartınız ile ATM’lerden uygun faiz oranları ile nakit avans çekebilirsiniz. Ve ya taksitli nakit avans çekebilir eşit taksitler ile geri ödeyebilirsiniz. İhtiyaç anında çektiğiniz avanslar için Vakıfbank’ın uyguladığı faiz oranları ödemelere yansımaktadır. Vakıfbank kredi kartınızdan bireysel olarak çekebileceğiniz nakit avans tutarı 1500 TL‘dir. TarımKart ve Ticari Kartlarda ise günlük nakit avans çekme limiti 3000 TL’dir.

Nakit avansların geri ödemelerinde güçlük çekiyorsanız bankanın sunduğu taksitli nakit avans seçeneğinden faydalanabilirsiniz. Bireysel kart sahipleri günlük 500 TL‘den 1500 TL’ye kadar Tarım Kart ve Ticari Kart sahipleri ise 500 TL’den başlayarak 3000 TL’ye kadar taksitli nakit avans çekebilmektedir. Bankanın uygun gördüğü vade 6 aydır. Taksitlerinizi maksimum 6 aya bölebilmektesiniz. Ödeme günü geldiğinde minimum ödeme tutarından az bir tutar ödenirse veya borç gecikirse toplam ödenecek tutara faiz eklemesi yapılmaktadır. Aylara bölünen eşit taksit aralıkları hesap kesim tarihinde ekstreye yansıtılır ve asgari ödeme tutarı taksit tutarlarına göre belirlenir. Taksitler minimum ödenecek tutara katılır ve otomatik olarak ödenmiş olur.

*Nakit avans ve taksitli nakit avans için uygulanacak faiz oranı %2,25‘tir. Taksitli nakit avans faizlerine %15 Kaynak Kullanımı Destekleme Fonu ve %5 oranında Banka Sigorta Muamele vergisi için ücret eklenmektedir.

Vakıfbank Faiz Oranları
Vakıfbank Faiz Oranlarını tablodan inceleyebilirsiniz.

Bankaların uyguladığı nakit ve taksitli nakit avans ücretleri bu şekilde olmaktadır. Mevcut kartınız hangi bankadan ise ihtiyaç anında giderek işlemlerinizi uygun faiz oranları ile gerçekleştirebilirsiniz.1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (3 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Hakkında Finansal Uzmanı (T)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir