Anasayfa / Kredi Kartı / Kredi Kartı Faiz Oranları Hesaplama (Güncel Faiz Oranları)
kredi-kartları-faiz-değişikliği
Kredi Kartı Faiz Oranları Değiştirildi

Kredi Kartı Faiz Oranları Hesaplama (Güncel Faiz Oranları)

Kredi Kartı Faiz Oranları

Kredi Kartı İşlemlerinde uygulanacak azami faiz oranlarının belirlenmesinde  bankaların ağırlıklı ortalama mevduat faiz oranları dikkate alınarak Bankalarca Ticari Müşterilerden Alınabilecek Ücretlere İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Tebliğ (Sayı: 2020/4)  İlişkin Basın Duyurusu yayınladı.

 1 Kasım 2020 tarihinden geçerli olmak üzere,

  • Türk lirası cinsinden kredi kartı işlemlerinde uygulanacak aylık azami akdi faiz oranı yüzde 1,46,
  • Aylık azami gecikme faiz oranı yüzde 1,76,
  • Yabancı para cinsinden kredi kartı işlemlerinde uygulanacak aylık azami akdi faiz oranı yüzde 1,17, aylık azami gecikme faiz oranı yüzde 1,47 olarak hesaplanmıştır.
kredi-kartı
Kredi Kartı Faiz Oranlarında Yeni Bir Düzenleme Yapılmıştır.

Akbank Kredi Kartı Faiz Oranları Hesaplama

Axess Kredi Kartları ile müşterilerine ulaşan Akbank’ ın faiz oranları tabloda gösterilmiştir;

Faiz Cinsi Oranı
Akdi Faiz Oranı 1,59%
Gecikme Faizi 1,89%
Limit Aşım Faiz Oranı 1,59%
Nakit Avans Faiz Oranı 1,59%
Vade Farklı Taksitli İşlemler Kredi Faiz Oranı 1,59%
Taksit İste Faiz Oranı 1,59%
Ekstre Böldür Faiz Oranı 1,59%
Otomatik Fatura Talimatı Faiz Oranı 1,59%
Kredi Kartı Borç Taksitlendirme Faiz Oranı 1,59%

Hemen tıklayarak Axess kredi kartı faizlerini inceleyebilirsiniz.

Türkiye İş Bankası Kredi Kartı Faiz Oranları

İş bankası Maksimum kart aracılığı ile müşterilerine kredi kartı fırsatı sunuyor. Belirlediği kredi kartı faiz oranı ise % 1,59 ‘ tır. Aylık % 1,89 oranında ise gecikme faiz ücreti uygulanmaktadır. Buradan faiz oranlarını inceleyebilir, T.C. kimlik numaranız, Cep telefonu numaranız ve aylık gelir bilgilerinizi girerek kolayca kredi kartı başvurusu yapabilirsiniz.

TAVSİYE:  Suriyeliler'e Kredi Kartı Veren Bankalar ve Şartları (Güncel Faizler)

Garanti Bankası Kredi Kartı Faiz Oranları

Garanti Bankasının kredi kartı ürünü Bonus’ tur.

Akdi Faiz Oranı %1,59
Gecikme Faizi Oranı %1,89
Nakit Avans Faizi %1,59
Limit Aşım Faizi %1,59

İnternet üzerinden kolayca kredi kartı başvurusunda bulunabilirsiniz. Buradan faiz oranlarını inceleyiniz.

QNB Finansbank Kredi Kartı Faiz Oranları

Finansbank, Card Finans isimli ürünü ile müşterilerine kredi kartı hizmeti sunmaktadır. İnternet üzerinden kredi kartı başvurusu yapıp yapamayacağınızı rahatça sorgulayabilirsiniz. TCKN yazıp 2273‘ e göndererek kredi kartı başvurunuzu yapabilirsiniz.

Card Finans ile post cihazından yapacağınız alışverişlerinizde Para Puan kazanabilirsiniz. Parapuanlarınız 0,1 Kr ile çarpılarak hesaplanmaktadır. İncelemek için tıklayınız.

Azami Tutar
Faiz Oranı %1,59
Faiz Oranı(Yurt dışı) %1,59
Taksitli Nakit avans %1,59
Anında Kredi %1,59
Ekstre Taksit %1,59
Gecikme Faiz Oranı %1,89

Halk Bankası Kredi Kartı Faiz Oranları Hesaplama

Halk Bankasının kredi kartı ürünü Paraf karttır. İlk olarak 0 limitine sahiptir. Halk Bankası internet şubesi aracılığı ile kart limiti değiştirme yapılabilmektedir. Paraf Sanal internet üzerinden güvenilir bir şekilde alışveriş yapmanıza yardımcı olmaktadır. Paraf Sanal hizmeti ücretsizdir. İnternetten hesap dökümü incelemesi yapılabilir. HalkCard isimli kredi kartının ise hesap kullanım ücreti bulunmamaktadır.

Paraf kartın;

Faiz Oranı % 1,25
Nakit Avans Faiz Oranı % 1,59
Gecikme Faizi % 1,55

Faiz oranlarını incelemek için tıklayınız.

Ziraat Bankası Kredi Kartı Faiz Oranları Ne oldu?

Ziraat Bankası Combo kart ile müşterilerine kredi kartı imkanı sunmaktadır. Combo Kart ayrıca Banka kartı olarak da kullanılabilmektedir. Combo Kart’ ta da puan seçeneği bulunmaktadır. Bu puanları biriktirebilir ve anlaşmalı mağazalarda kullanabilirsiniz. Ayrıca kredi kartınızla günün her saatinde nakit avans çekebilirsiniz. Bankart Comboya sağlanan bir çok indirim ve avantajlı ürün bulunmaktadır. En düşük kredi kartı faiz oranının Ziraat Bankasında olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır. Faizsiz kredi veren bankalar ve şartlarına ulaşmak için bağlatınya tıklayınız.

TAVSİYE:  Esnafa Yüksek Limitli 5 Kredi Kartı (250.000 TL.)
ziraat-kredi-kartı
Ziraat Bankası kredi kartları

Kartların ön yüzünde kart numarası, arka yüzünde ise hesap numarası bulunmaktadır. Bu bilgileri öğrenmek istediğinizde kartınıza bakmanız yeterli olacaktır. Ayrıca Ziraat Bankasının sunduğu kredi kartı ürününde herhangi bir kredi kartı yıllık ücreti bulunmamaktadır. Ayrıca kartınızı kullanarak internet üzerinden de güvenli bir şekilde alışveriş yapabilirsiniz.

Faiz Oranı %1,46 %1,46
Gecikme Faizi %1,76 %1,76
Nakit Avans Faizi %1,46 %1,46
Yurtdışı Nakit Avans Faizi %1,00 %1,00
Taksitli Nakit Avans Faizi %1,46 %1,46
Yıllık Ücret

Düşük faiz oranları buradan inceleybilir, ile ve kart ücreti ödemeden kullanabileceğiniz Combo kart başvurusu yapmak için hemen tıklayın !

Vakıfbank

Vakıfbank müşterilerine World Card aracılığı ile kredi kartı hizmeti sunmaktadır. World puanlarınızı rahatça kullanarak alışveriş yapabilir ve taksit imkanlarından faydalanabilirsiniz. Üstelik Vakıfbank müşterilerinden kart ücreti de talep etmemektedir. Vakıfbank’ ın 12 adet kredi kartı seçeneği bulunmaktadır.  Ayrıca puanlarınızı yurt içinde olduğu gibi yurt dışında da kullanabilirsiniz. 4 ila 12 aya kadar taksit seçeneği bulunmaktadır. Kullanılabilir limiti olanlar avans çekimi yapabilir. Ayrıca  % 1,59 faiz oranı, gecikme faizi ise yüzde 1,89’dır. Kredi kartı başvurusu yaparak Vakıfbank ‘ in kredi kart kampanyalarından faydalanabilirsiniz. Buradan faiz oranları ve merak ettiklerinizi inceleyebilirsiniz.

vakıf-kredi-kartları
Vakıfbank bir çok kredi kartı ürününü müşterileri ile buluşturmakta ve alışveriş yaparken ihtiyaç duydukları nakit ihtiyaçlarını karşılamaktadır.

Kredi kartı faiz oranları ihtiyaç kredilerine göre daha yüksektir. Kredi kartlarında % 1,59 lere varan faiz oranları söz konusudur. İhtiyaç kredisi faiz oranları  ise % 1,79 civarlarındadır. Bu nedenle kısa vadede ihtiyaçlarınız için  ihtiyaç kredisi yerine  kredi kartı kullanmak daha avantajlı olacaktır.

E- devletten kredi kartı borcu sorgulaması yapılabilmektedir.


Hakkında Ekonomi Uzmanı (N)

Ekonomi konusunda bilgi ve deneyim sahibiyim.

Bir yorum

  1. Merhaba 6000 tl kredi kartına %2.25 faiz uyguluyor geri ödeme toplamda kaç lira olur

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir